Podvod na bazárku. Jak byste to řešili vy?

bibi_ve
31. říj 2008

Ahoj,
začala jsem nakupovat výbavičku, hodně věcí kupuju přes nejrůznější bazárky na netu a nyní jsem se dost spálila. Strašně bych ocenila, kdybyste mi sdělily váš názor;

Před pár dny jsem odpověděla na inzerát ohledně přebalovacího pultu. Pult na fotce, která byla přiložena k inzerátu, vypadal přesně takhle, jde o identickou fotku: http://www.geuther.de/images/stories/pflege/cla...
Podle této fotky jde o pult od firmy Geuther, který se nový prodává za 2395 kč.

Proběhlo pár nezbytných mailů, dohodly jsme se na ceně (přičemž jsem svoji nabídku stavěla na fotce z inzerátu), převedla jsem peníze a s prodávající se domluvila, že mi pult pošle po kamarádce, se kterou se o víkendu uvidí a která pracuje v Praze. Potud má vše standardní průběh a zdá se být v pořádku.

Pult jsem si skutečně v úterý večer převzala od kamarádky na benzince, ale doma jsem ho vybalila z fólie a zjistila, že nejde o pult, který byl v inzerátu. Jeho fotky máte pro porovnání v mém albu. Navíc k němu chyběly koše.
Celý pult se spíš podobá tomu, který se prodává v sérii Sniglar v Ikee za 749.-, ten má jen o polici navíc, jinak vypadá navlas stejně. http://www.ikea.com/PIAimages/08177_PE084938_S4...

Prodávající jsem proto napsala (podle mě vstřícný) mail, že jde o jiný pult, chybí koše a že ho tudíž nechci. Nabídla jsem paní, že situaci můžeme vyřešit tak, že ona zaktualizuje inzerát, případně obešle předchozí zájemkyně, které se jí ozvaly po mě, já nové kupující pult odešlu (za 100 kč poštovné) a ona mi vrátí peníze i s poštovným a budem si kvit.

Dotyčná dáma mě nejdřív dva dny ignorovala a pak mi napsala mail, ve kterém jsou perly typu: "....jste psala, že jste chtěla ten Jáš a tento je mu podobný akorát nemá na stranách ty šprušle, tak jsem nepředpokládala, že nastane nějaký problém. Proč jste tedy netrvala na zaslání reálných fotek a pult zaplatila, pokud jste měla o pultu jinou představu, tomu tedy nerozumím, když jste hledala něco konkrétního?" nebo taky
"Mě se tohle nikdy nestalo a pokud něco kupuji na internetu, tak se mám na vše dopředu zeptat, vyžádat si více informací, fotek a prostě všechno, když mám teda přesnou představu co chci a bez nic nic neplatit, pokud mám jiné představy. Jak jsem to já mohla vědět??? To mi tedy řekněte?"

a na závěr se děsně čílí nad tím, že po ní chci 100 kč poštovné (přece nebudu odeslání 10kg pultu z Prahy do Olomouce dotovat ze svého?) a píše: "A k poslední části vašeho mailu, tak to mi zůstává rozum stát. Já, která jsem vám maximálně vyšla vstříc a pult vám posílala zdarma a aby se nepoškodil přepravou, tak já mám platit ještě 100Kč???????? Nezlobte se, ale opravdu byste se měla zamyslet nad vaším chováním. Myslíte si, že toto je od vás správné? Když vám někdo vychází vstříc a vy k se k němu chováte takto? Asi je to podle hesla "Za dobrotu, na žebrotu"."

A tak by mě zajímalo, jestli jsem fakt blázen, nebo jen letadlo... jak to vidíte? Já jsem naštvaná protože se cítím podvedená a ona je neuvěřitelně rozčilená, jako kdybych podvedla já jí 😅 a ONA je ze MĚ rozhozená 😀

Jak byste to řešily vy? Srážku s někým takovým? A samozřejmě nemám její telefon, jméno, ani adresu, mám jen číslo a spz vozu její kamarádky (přes kterou teda taky budu muset bohužel asi spor právně řešit 😝 )

lienocka235
20. čer 2009

no takze volala som s bankou a realita je takato

objednala som si novy tovar z bazarika tu na MK pani mi poslala cislo uctu ja som poslala peniaze na to cislo uctu a dnes pani zistila ze mi poslala zle cislo uctu a peniaze jej neprisli.. volala som do banky.. a hoci strafit sa do aktivneho cisla uctu (je to sifrovane.. istym algoritmom) je velmi narocne.. pani sa to podarilo a tak musim podat reklamaciu co ma bude stat dalsich 6,64 EUR a to vobec nie je iste ci mi to vratia.. lebo je to z ich pohladu moja chyba...

prvy krat som si tu objednala nieco cez MK a urcite aj posledny.. 😠 😠 😠

bzuco
20. čer 2009

no určite by som to nechala tak, že nech´to rieši ona - ved ona je na vine, nie ty
a tovar by ti mala poslať

skolara
20. čer 2009

a co ak to bol jej ucet a urobila to naschval? to ma len tak napadlo tym padom je ona kryta a moze sa hrat na nevinnu 🤐

mukky
20. čer 2009

skolara aj mna to napadlo.. 🤐

dmonikad
21. čer 2009

Tiež si myslím, že by to mala tovar poslať. Keď písem číslo účtu tak si ho predsa dva krát skontrolujem. Tomu, že sa pomýlila, ja nejako neverím.

rohacka
3. črc 2009

No, baby, tak dnes som napalena zasa ja. Predstavte si, ze som v aprili predala jednej maminke mikinku za 3 eura, nezaplatila mi, lebo vraj nema peniaze, lebo sa buduju. Vraj ked dostane matersku v maji. Urgovala som odvtedy tri krat, tak som naposledy napisala, nech mi vrati tu mikinku, ked nechce zaplatit. Urazene mi odpisala, no proste kopu prazdnych slov a klamstiev - a vraj ci mi chyba tych 100.- Sk!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ako keby som ja bola na vine. No je mi z toho na figu 😝 . A mimochodom - prave predava ona kopu veci cez bazarik tu na MK. Tak sa snad ziadna nepopalite.

ikke
3. črc 2009

rohacka, kludne menuj... 😉

bashka
3. črc 2009

rohacka a ty si jej to posielala skor ako ti nabehli peniazky? To by som nikdy neurobila. Tak daj aspon jej meno co pouziva tu, nech vieme 🙂 Inac akak krava 😝 Aj 5 centov by mi chybalo od takej. Ked nemam peniaze asi nenakupujem 😝

veronikahel
3. črc 2009

rohacka, alebo si teraz objednaj ty od nej a povies, ze teraz nemas, ze jej posles o mesiac 😀
este ze to boli 3€, ale aj tak, aj keby to bol 1cent... ide o princip... 😝
napis jej nick, alebo daj link na nejaky jej inzerat

janka1874
3. črc 2009

rohacka napíš tu jej nick nech sa aj my nedáme nachytať
keď má taký prístup tak si viem predstaviť ako teraz zarába dá si dopredu poslať peniaze a balík nedoručí nikdy

iluska6
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
delfinyka
16. črc 2009

ahoj KAROLINA RICHTEROVA JE PODVODNICKA. JEJ TELEF. CISLA SU: +436602595078.
+421910254485, +421944322109 . ma cislo uctu:4200409706/8360 .
nedala ani tovar ani peniaze. podvedene napiste internu postu, mam na to sposob. dame to policii

delfinyka
16. črc 2009

karolina RICHTEROVA JE SKUTOčNé MENO, PARKRAT MI TOTIZ DVIHLA TELEFON JEJ MAMA, TAK SOM SA SPYTALA na meno, adresu zistime mame tie cisla, ju tu napisem, ak nepridu prachy spät.

rohacka
16. črc 2009

Ahojte, tak ja este stale nemam ani mikinku ani peniaze. No uvidime.
Veronikahel - posielala som tovar dopredu, nikdy sa mi nestalo, ze by niekto nezaplatil.
A jej meno radsej verejne nenapisem, ale kto chcete vediet a nenechat sa nachytat, tak odpisem cez IP.

denisocka
5. srp 2009

to je teda svina nenažrata ta ženska ,bože dnes som už z maleho tak vytočena že sa nezdržim poznámok 😅

nikollette
5. srp 2009

No fuj, to je niečo hnusné 🙄 😠 😝
hanba jej 🙄

schwarzovka
5. srp 2009

je to určitě ta, co se tady řešila...

dmonikad
5. srp 2009

delfinka, písala som ti IP,
to isté číslo účtu a je nás viac... 😠

chymenitta33
5. srp 2009

ahojte🙂

No tá pani predávajúca 😠 však si poriadne skontrolujem ked posielam učet..mala by ti to poslať to nie je tvoja chyba,,,ty si to uhradila, ja by som jej dala 😒

Ako aj mne sa stalo že som posielala pani trigovičku a ako ja som mala problém s poštou lebo presne viem že to boal obálka len tam boli také hrboly a ona to R ako doporučenp nálepku dala na krivo teda mohlo sa to odtrhnuť, ale neprikladala som tomu význam..terza si nato dávam pozor a vždy kuki ako to lepí 😉
No samozrejme balíček sa stratil a dala som reklamačku a ked nemala ho ona, prečo by mala byť stratová vrátila som jej 13e a ako pošta my aj poslala uhradu škody, ale ani som to neriešila..
Hlavne že nakupujuca mala peniažky aspon ked nie trigovičku.

bzuco
16. srp 2009

burina111 😠 😠!!!!!!

veci na fotkách vyzerali krásne, ale realita je úplne iná 😠 😠 😠

zavádza predávajúce: veci vôbec nezodpovedajú veľkosti - sú o 2-3 čísla väčšie, takže na dlhú dobu nenositeľné, predsa syn nebude chodiť ako vo vreci,.... na otázku či sú veci poškodené, priznala len 1 zašitú dierku na 1 tričku....nakoniec tam boli 3 a na oranžovom tričku zašité čiernou!!!! niťou a tiež má pozaťahované nitky na šití....dalšie tričko malo dieru na oboch rukávoch a fľak na predom dieli - asi od púpavy, takže pochybujem že to pôjde dole.....svetrík mal byť 2x oblečený, ale sú na ňom riadne žmolky - najmä na rukávoch a zips sa rozchádza 😠 😠 😠 😠 😠

zo 6tich vecí sú bezchybné len 2 🙄 🙄 🙄

dala som za veci 14 eur, ale nie sú hodné ani polovicu

zuzina5
31. srp 2009

Ahojte

Poprosila by som Vas o radu. Objednala som si cez bazar stolicku na krmenie,aj sme sa s dotycnou dohodli, a aj som peniaze odoslala pred troma tyzdnami. Slubila mi ze akonahle dostane peniazky tak mi posle stolicku kurierom. Ibaze stolicka nechodila,tak som sa jej pisala ci uz peniaze dostala a ona ze nie a ze ona sa mi ozve ked pridu. Uz vtedy sa mi to nezdalo,ale tak hovorim este pockam. Jedna sa o to ze mi tvrdi ze peniaze stale nedostala.Ja som uz bola v banke skontrolovat ci to odislo,este raz som si od nej dala poslat cislo uctu,ale vsetko je ok. No vsetko nie,lebo nemam ani stolicku ani peniaze. Netvrdim ze mi klame,len by som sa chcela spytat ci ma niekto podobnu skusenost a ze co sa da v takomto pripade robit. Da sa nejako zistit ci peniaze dostala?
Dakujem

aponchie
31. srp 2009

posli ji prikaz k uhrade nebo printscreen a pokud to neakceptuje a data jsou spravne ve vsech smerech tak to je asi podvod

zuzina5
31. srp 2009

Dakujem aponchie, aj ja si myslim ze nie je mozne aby nedostala peniaze ked v mojej banke potvrdili ze je vsetko v poriadku a ze keby bola nejaka chyba tak by sa tie peniaze uz boli vratili.

nicky95
31. srp 2009

bzuco-aj ja som pochodila

yukki
31. srp 2009

No...ja som kúpila tiež od Buriny...paradox je že veci udávané ako 98čky sú v skutočnosti 86tky, je to uvedené aj na štítkoch. No, asi budem musieť mať ďalšie dieťa aby sa to vynosilo. 😒 😖

bzuco
31. srp 2009

nicky95...a ty ako? 😖

yukki....a čo ti napísala, ked si sa ozvala, že veľkosti nesedia?

yukki
31. srp 2009

nič som nepísala...sestra má dvoch chlapcov, mladších...moja malá má 95 cm tak ešte dačo vynosí chvíľu...vestu, tričko...ja to nerada také riešim. 😖

bzuco
31. srp 2009

lebo do mňa sa obula, že ja jediná som nespokojná, že ostatné ju do neba vychválili, len ja som mala tú drzosť napísať jej, že sa mi veci nepáčia

ved si pozri na MMB hodnotenie odo mňa - tiež má nick burina111

bashka
1. zář 2009

yukki, asi sa na tie stitky pozera dole hlavou, to by sedelo 😀