Podvod na bazárku. Jak byste to řešili vy?

bibi_ve
31. říj 2008

Ahoj,
začala jsem nakupovat výbavičku, hodně věcí kupuju přes nejrůznější bazárky na netu a nyní jsem se dost spálila. Strašně bych ocenila, kdybyste mi sdělily váš názor;

Před pár dny jsem odpověděla na inzerát ohledně přebalovacího pultu. Pult na fotce, která byla přiložena k inzerátu, vypadal přesně takhle, jde o identickou fotku: http://www.geuther.de/images/stories/pflege/cla...
Podle této fotky jde o pult od firmy Geuther, který se nový prodává za 2395 kč.

Proběhlo pár nezbytných mailů, dohodly jsme se na ceně (přičemž jsem svoji nabídku stavěla na fotce z inzerátu), převedla jsem peníze a s prodávající se domluvila, že mi pult pošle po kamarádce, se kterou se o víkendu uvidí a která pracuje v Praze. Potud má vše standardní průběh a zdá se být v pořádku.

Pult jsem si skutečně v úterý večer převzala od kamarádky na benzince, ale doma jsem ho vybalila z fólie a zjistila, že nejde o pult, který byl v inzerátu. Jeho fotky máte pro porovnání v mém albu. Navíc k němu chyběly koše.
Celý pult se spíš podobá tomu, který se prodává v sérii Sniglar v Ikee za 749.-, ten má jen o polici navíc, jinak vypadá navlas stejně. http://www.ikea.com/PIAimages/08177_PE084938_S4...

Prodávající jsem proto napsala (podle mě vstřícný) mail, že jde o jiný pult, chybí koše a že ho tudíž nechci. Nabídla jsem paní, že situaci můžeme vyřešit tak, že ona zaktualizuje inzerát, případně obešle předchozí zájemkyně, které se jí ozvaly po mě, já nové kupující pult odešlu (za 100 kč poštovné) a ona mi vrátí peníze i s poštovným a budem si kvit.

Dotyčná dáma mě nejdřív dva dny ignorovala a pak mi napsala mail, ve kterém jsou perly typu: "....jste psala, že jste chtěla ten Jáš a tento je mu podobný akorát nemá na stranách ty šprušle, tak jsem nepředpokládala, že nastane nějaký problém. Proč jste tedy netrvala na zaslání reálných fotek a pult zaplatila, pokud jste měla o pultu jinou představu, tomu tedy nerozumím, když jste hledala něco konkrétního?" nebo taky
"Mě se tohle nikdy nestalo a pokud něco kupuji na internetu, tak se mám na vše dopředu zeptat, vyžádat si více informací, fotek a prostě všechno, když mám teda přesnou představu co chci a bez nic nic neplatit, pokud mám jiné představy. Jak jsem to já mohla vědět??? To mi tedy řekněte?"

a na závěr se děsně čílí nad tím, že po ní chci 100 kč poštovné (přece nebudu odeslání 10kg pultu z Prahy do Olomouce dotovat ze svého?) a píše: "A k poslední části vašeho mailu, tak to mi zůstává rozum stát. Já, která jsem vám maximálně vyšla vstříc a pult vám posílala zdarma a aby se nepoškodil přepravou, tak já mám platit ještě 100Kč???????? Nezlobte se, ale opravdu byste se měla zamyslet nad vaším chováním. Myslíte si, že toto je od vás správné? Když vám někdo vychází vstříc a vy k se k němu chováte takto? Asi je to podle hesla "Za dobrotu, na žebrotu"."

A tak by mě zajímalo, jestli jsem fakt blázen, nebo jen letadlo... jak to vidíte? Já jsem naštvaná protože se cítím podvedená a ona je neuvěřitelně rozčilená, jako kdybych podvedla já jí 😅 a ONA je ze MĚ rozhozená 😀

Jak byste to řešily vy? Srážku s někým takovým? A samozřejmě nemám její telefon, jméno, ani adresu, mám jen číslo a spz vozu její kamarádky (přes kterou teda taky budu muset bohužel asi spor právně řešit 😝 )

sassi
16. lis 2008

andara a ja vždy myslela, že to je len vo filmoch tak ... vieš, ako napr. v Saxáne, že si myslia, že su napr. Napoleon, alebo že po nich príde Kolumbus po vodovodnom potrubí 😀 😀 😀

andara
17. lis 2008

😀 😀 Kdybych ho smazala, to by neprezila,ale jsem tak hodna,ze jsem ji udelala keramickyo na zed 🙂 No zazitku mam plno,ale to by bylo na cely novy tema 😎 Jen jsem tim chtela rict,ze nekteri za blaboly jsou v blazinci a nekteri chodi mezi nami a jeste si vesele obchoduji 😀

zuzkafuny
17. lis 2008

Každá máme inú predstavu o veci, ktorú kupujeme...
Mne sa stalo, že na MMA som mala mikinu GAP nosenú (podľa mňa v super stave) od kamošky. Vyhrala ju jedna pani a potom mi písala, že je z nej zhrozená 😖
Tak som jej navrhla, že jej ju teda nasilu nenechám a nech ju pošle...
Potom som ju dala na MMA zas a vyhrala ju pani, ktorá z nej bola celá rada... 😉 🙂
Takže nejak podobne to mohlo byť aj s trojkolkou. Pani si myslela že je super (ako ja o mikinke) a opačná strana teda nadšená nebola... možno druhá pani z nej bude natešená... alebo nerozumiem...??? 😕 😉 🙂

sassi
17. lis 2008

zuzka, ale ta pani tuším neposlala prislušenstvo k trojkolke, ktoré bolo na fotke!
a pri pultíku poslala uplne iný vyrobok a od ineho vyrobcu!
takže to bolo o inom, ale len o tom, že je vec opotrebovaná 😉
jasne že nie všetky opotrebovania sa daju odfotiť, aj ja napr. na vecičke z bazariku až po vypraní objavím ešte nejakú mini-dierku, alebo fliačik, niečo pride viac zožmolkovane, alebo farba trocha ina ako by som si predstavovala podla fotky, niekdy nesedí na 100% velkosť (radšej si davam vždy premerať, no aj tak...) našťastie "zhrozena" som zatial nebola 🙂

nevesta
17. lis 2008

Zuzka, ide aj o to, ako sa k tomu postavis ty, ako predavajuca 😉 Ked sa nepaci, pohodka, vratime aj peniazky, ale ked ti niekto bude zato, ze sa ti vec nepaci este aj nadavat... Ja som tiez teraz mala neg. skusenost na MMB, napisala som negativne hodnotenie a pani mi supla negativne hodnotenie ku mne... Na oplatku, no co uz... Potrebuje si to vyventilovat...

sassi
17. lis 2008

a popisy "ako nová" alebo v "super stave" už beriem troška z rezervou 😉

zuzanat
17. lis 2008

ahojte, zo mna si tu niekto pekne vystrelil...mam tu inzerat na supravu, ozval sa jeden zaujemca, ale ze to chce poslat na dobierku a najlepsie, este v ten den. tak som jej vysvetlila, ze na dobierku neposielam, co sa jej nepacilo, ze kde ma zaruku a pod. vymenili sme si asi 5 IP o tom, preco to neposlem na dobierku, ale tak nakoniec sme sa dohodli, ze mi posle peniaze na ucet a ja jej poslem supravu, poslala som c.uctu a viac sa neozvala 😲

sassi
17. lis 2008

zuzanat to je bežné ... daju si pomerať, pofotiť zo všetkých strán, objednaju, požiadaju o učet a potom hraju mrtveho chrobáka ...
za taketo jednanie pišem negatívne hodnotenie 😒 ak sa to dá...

zuzkafuny
17. lis 2008

Zuzanat... a ja si takéto veci nevšímam... nechceš? nechci...!!! 😉 🙂
Sassi... za také nedávam negatívne hodnotenie... ani ma to ešte nenapadlo ho dať 😀 😀 😀
sa mi to zdá kruté 🙂
troxu 😉 🙂

zuzkafuny
17. lis 2008

k tej trojkolke...
...jáááj... 😉 🙂
som nepozorne čítala 🙂

sassi
17. lis 2008

zuzka, ked to nas...ie, že to maš 2 týždne zabalene na stole, s vypisanou adresou, koruny nikde a na maily a odkazy nereaguje, nie je schopna ani odpísať "nechcem, rozmyslela som si to" ... medzitým by som aj 5x predala a kvoli jednej žene, neschopnej poslať 100,- alebo odkaz mi to tu zavadzia
možno to robí na bežiacom pase, to je mimo slušneho jednania predsa ...

darina77
17. lis 2008

Mne sa zas stalo, že som si z mimibazára objednala veci, pani sľúbila, že to vyčísli a zašle číslo účtu. Týždeň čakám a stále nič, pár dní predtým som vyhrala aukciu sme sa tiež dojednali že mi to vyčísli a zašle číslo účtu a tiež mi nič nechodilo, žiadny odkaz ani mail. A po asi desiatich dňoch som si našla odkazy kde ma už urgovali že prečo som nezaslala peniaze a neozvala sa. Nešlo mi to do hlavy až o niečo neskôr som zistila, že všetky odkazy z mimibazáru za obdobie asi 10 dní mi proste prišli ako spam a ja si spam čistím asi tak raz za mesiac a ani na mimibazári sa mi tie odkazy za to obdobie vôbec doteraz neobjavili. Takže aj oni sa cítili oklamané a na druhej strane aj ja som si myslela, že načo to tam predávajú keď sa potom už neozvú.

sassi
17. lis 2008

Darina, asi ti neodpovedali cez MMB ale rovno cez mail - preto sa neobjavili ich odkazy aj na MMB
a aj mne občas niečo doležite pride ako "nevyžiadana pošta" ... takže si to daj do nastavení, že to nie je spam, lebo ti to tak bude chodiť stále 😒

olise69
17. lis 2008

tak, konečne som túto tému dočítala. To je sila! Alebo ja som taká naivná a vždy si myslím, že tu sa podvodníčky nezamotajú.
Doteraz som veľa nakupovala cez net a asi si budete ťukať na čelo, aj kočík za 15 tis. ( síce na ebay, ale aj tak som mala trochu lepy) Všetko vždy došlo v poriadku. Akurát mám zlé skusenosti s predávaním- kupujúce si dajú nafotiť,stokrát premerať , opísať. Ja to chápem a snažím sa dať čo najviac info. Akurát ma štve, že sa dohodneme na dátume a čase a nič...čakám a ani jedna správa. To ma hnevá.Slušnosť káže dať správu aj keď odmietnutie- ☹

bibi_ve
autor
17. lis 2008

Ahoj 🙂

tak koukám že téma žije vesele dál 🙂

u nás zatím nic nového, paní je pořád stejně vtipná, naposled mi napsala že:

"........Nepravdivé nařčení z podvodu je vážná věc. Já nejsem žádný podvodník a nic jsem vám špatného neudělala, naopak jsem se vám snažila vyjít vstříc. Vy jste mi ovšem vyhrožovala, mé kamarádce také a ještě navíc jste mě pomluvila na internetu a označila jste mě za podvonici a pult jste tak pošpinila, že je nyní v podstatě neprodejný. Vůbec nechápu proč jste to udělala, navíc to přece je také k vaší škodě,protože už mohl být prodaný a věc vyřešená, takže nevím proč jste to takto udělala a jak teď tuto situaci řešit. Pult je přece v naprosto bezvadném stavu, jako nový."

To je prostě těžký, začíná mi jí být úplně líto, protože stále nechápe princip sporu, ani přesto že jsem jí to opakovaně vysvětlovala, a to přece nemůže být v pořádku, víte co myslím 😀

Dál - věřím, že pult je na koníkovi neprodejný, ale ona ten inzerát nedala na žádný jiný e-bazar, prostě se na to vykašlala, myslí si asi, že to nechám "vyhnít". A v neposlední řadě nikdo při smyslech ho za těch 1600 nekoupí, teda pokud ovšem paní nezopakuje svůj úspěšný okrádací trik s fotkama :D Takže to bude asi celý ten problém, ne to, že tu kauzu tady popisuju, že ano..?

Jinak jsme začali pomalu zařizovat pokojíček a montovat první nábytek, postýlku, komodu a přebalovák. Ano, ten přebalovák "z fotky" 🙂 Takže jsme při montáži průběžně fotili oba přebalováky v detailech provedení a je to teda opravdu nebe a dudy, posuďte samy/i:

http://hanysz.wz.cz/pcs/pult/1a.jpg
http://hanysz.wz.cz/pcs/pult/1b.jpg
http://hanysz.wz.cz/pcs/pult/2a.jpg
http://hanysz.wz.cz/pcs/pult/2b.jpg
http://hanysz.wz.cz/pcs/pult/3a.jpg
http://hanysz.wz.cz/pcs/pult/3b.jpg

bibi_ve
autor
17. lis 2008

Btw. "Nepravdivé nařčení z podvodu je vážná věc" 😀 😀 😀 si už dělá p*del, že jo? 😀

sassi
17. lis 2008

no ten Geuther je krásny, vypravovany, visno že celodreveny, zaoblene hrany... no báseň ... neporovnatelnééééé

ja som prave zaplatila moju zatial najdrahšiu kúpu, fusak Emitex 3v1 za 1100,- hadam neobanujem 😉

bibi_ve
autor
18. lis 2008

Sassi, taky nad tím emitexem uvažuji, prý je moc dobrý. Neboj se, určitě to bude v pořádku 🙂 Pak hoď fotečku, ať vidíme 🙂

jabber
18. lis 2008

bibi 😕 to je fakt dobrý 😕 nakonec jsi ten podvodník a lhář ty, ne? 🙄 vážně žasnu 🤐

sassi
18. lis 2008

no my už budeme mať ten Emitex len na 1 zimu, kedže maly bude mať na jar 2 roky, takže dalšiu zimu sa už v kočíku voziť nebude
ale ten čo mam sa neda do kočíka nijak upevniť, to je len ked babo leží, alebo na sanky
no ved potom zasa predám, ak sa nezničí 😉

mpad
18. lis 2008

koukám, že nejlepší obrana je útok co? 🙄 tak to dělaj všichni, když jim dojdou argumenty a neví kudy kam, tak zaútočí a čekaj.
bib_ve : 😖 Aby ti to za chvilku nevsugerovala, že jsi nakonec podvodník ty a ona se stala tvou obětí !!!!!

zuzkafuny
18. lis 2008

Mňa teraz napadlo... raz som na MMA vyhrala mikinku Next. A prišla takááá špinavá 😖 😀 😀
Som nevedela čo mám robiť... prvé čo ma napadlo bolo ju oprať... no a keď uschla, tak som bola spokojná 😵 a musela som dať pekné hodnotko. Bolo to vlastne prekvapenie... 😀 😀 😀

sassi
18. lis 2008

mne raz prišla zašpinena nova mikinka HaM, v popise to nebolo, že je špinava, ale našťastie sa to vypralo a nosíme ju doteraz
špinave to pride vtedy podla mna, ked to je sekačovy tovar, alebo nejaký sťahovaný z obchodov, kupeny v mega-vypredajoch a podobne ... ale každopadne vby to malo byť v popise, že je to zašmudlane, alebo nevyprané 😉
Sekačove veci byvaju "špinave" lebo sa čistia len chemicky a niektore flaky lepšie zidu v práčke

ja yb som dala pozitívne hodnotenie, s takou poznámkou, že to bolo špinavé 😉

lendy1
19. lis 2008

tak toto je další zajímavá story na MMB 😝
http://www.mimibazar.cz/hodnoceni.php?user=4912

labell
20. lis 2008

Dobré ráno,
holky stalo se vám některé, že by vám prodávající tvrdila že peníze na účtu nemá? Já to řeším teď...ona je tam prý nemá a já v transakční historii samozdřejmě odeslané..už nevím co s ní mám dělat.

aima
20. lis 2008

labell: Já jsem nedávno řešila něco podobnýho, peníze jsem odeslala, všechno v pořádku, paní mi poslala zboží (nebyla to nijak závratná částka) a až potom začala řešit, že nemá peníze na účtu. Já je taky měla v historii, číslo účtu jsem několikrát kontrolovala... Přišly jí ten samý den, co mi psala, že je tam pořád nemá, ale převod peněz trval týden 😒 Ty se můžeš maximálně jít zeptat do banky, jak to s tou platbou vypadá 😉

andykov
20. lis 2008

labell: To není možné, pokud ty máš správné č.účtu a podle toho to zkontroluješ, tak není možná, aby ji to nebylo připsáno. Chce to k tomu datu, co to posíláte připočíst min.2 PRACOVNÍ dny a ještě pozor kdy odesíláte, pokud v pátek večer, může být splatnost až v pondělí, tzn., že platba dojde až tak ve středu 😒
Pak je další možnost, prodávající může mít z nějakého důvodu bloklý účet. Např.exekuce, nepovelený debet, překročený limit, pozdě zaplacená splátka atd. A to třeba nezjistí ani hned, ale to samé můžete mít Vy. Pak zjistí jedinně ověřením..
Další možnost je, že Vám lže. Asi lepší, když si necháta zasílat oznámení o zadání tý platbě, ať máte nějaký důkaz, který ji mužete poslat 😉

slnieckova
20. lis 2008

ved vypis z uctu je dokaze, ze platba prebehla 🙂

marrha
20. lis 2008

labell...já jsem to taky nedávno řešila..paní mi psala, že mi peníze poslala a já je neměla...jenže paní vůbec nekomunikovala, na maily mi vždycky odpověděla stroze a po několika dnech, že peníze poslala i když jsme jí prosila o ofocené potvrzení at to můžu vyřešit...a když se opět po několika mailech neozývala, tak jsem jí napsala slušnou formou, že peníze stále nemám a že pokud si to rozmyslela, mohla to napsat...no to se jí asi dotklo, protože mi přišlo asi 5 výhružných mailů, že jsem zlodějka a že mi zkazí hodnocení atd...a v tom posledním mi konečně poslala kopii transakce a bylo všechno jasné...poslala to na špatný účet, opsala si špatné číslo banky...nakonec jsem za to mohla ještě já..tak jsem jí napsala svoje...a na to se omluvila, že si na mě zchladila žáhu, že má toho doma moc, že je s dětma pořád sama... 😠
no já toho asi doma mám málo...pro mě to bylo dost nepříjemné a doufám, že už se mi to nestane...

labell
20. lis 2008

aima: děkuju, asi se zeptat půjdu, ale peníze jsem jí posílala už 5.11 a i kdyby mě v bance řekli že to na účtu má, co bych s ní nadělala. Jsou to dvě stovky, nic hroznýho, ale ta baba mě tááá štve.