Podvod na bazárku. Jak byste to řešili vy?

bibi_ve
31. říj 2008

Ahoj,
začala jsem nakupovat výbavičku, hodně věcí kupuju přes nejrůznější bazárky na netu a nyní jsem se dost spálila. Strašně bych ocenila, kdybyste mi sdělily váš názor;

Před pár dny jsem odpověděla na inzerát ohledně přebalovacího pultu. Pult na fotce, která byla přiložena k inzerátu, vypadal přesně takhle, jde o identickou fotku: http://www.geuther.de/images/stories/pflege/cla...
Podle této fotky jde o pult od firmy Geuther, který se nový prodává za 2395 kč.

Proběhlo pár nezbytných mailů, dohodly jsme se na ceně (přičemž jsem svoji nabídku stavěla na fotce z inzerátu), převedla jsem peníze a s prodávající se domluvila, že mi pult pošle po kamarádce, se kterou se o víkendu uvidí a která pracuje v Praze. Potud má vše standardní průběh a zdá se být v pořádku.

Pult jsem si skutečně v úterý večer převzala od kamarádky na benzince, ale doma jsem ho vybalila z fólie a zjistila, že nejde o pult, který byl v inzerátu. Jeho fotky máte pro porovnání v mém albu. Navíc k němu chyběly koše.
Celý pult se spíš podobá tomu, který se prodává v sérii Sniglar v Ikee za 749.-, ten má jen o polici navíc, jinak vypadá navlas stejně. http://www.ikea.com/PIAimages/08177_PE084938_S4...

Prodávající jsem proto napsala (podle mě vstřícný) mail, že jde o jiný pult, chybí koše a že ho tudíž nechci. Nabídla jsem paní, že situaci můžeme vyřešit tak, že ona zaktualizuje inzerát, případně obešle předchozí zájemkyně, které se jí ozvaly po mě, já nové kupující pult odešlu (za 100 kč poštovné) a ona mi vrátí peníze i s poštovným a budem si kvit.

Dotyčná dáma mě nejdřív dva dny ignorovala a pak mi napsala mail, ve kterém jsou perly typu: "....jste psala, že jste chtěla ten Jáš a tento je mu podobný akorát nemá na stranách ty šprušle, tak jsem nepředpokládala, že nastane nějaký problém. Proč jste tedy netrvala na zaslání reálných fotek a pult zaplatila, pokud jste měla o pultu jinou představu, tomu tedy nerozumím, když jste hledala něco konkrétního?" nebo taky
"Mě se tohle nikdy nestalo a pokud něco kupuji na internetu, tak se mám na vše dopředu zeptat, vyžádat si více informací, fotek a prostě všechno, když mám teda přesnou představu co chci a bez nic nic neplatit, pokud mám jiné představy. Jak jsem to já mohla vědět??? To mi tedy řekněte?"

a na závěr se děsně čílí nad tím, že po ní chci 100 kč poštovné (přece nebudu odeslání 10kg pultu z Prahy do Olomouce dotovat ze svého?) a píše: "A k poslední části vašeho mailu, tak to mi zůstává rozum stát. Já, která jsem vám maximálně vyšla vstříc a pult vám posílala zdarma a aby se nepoškodil přepravou, tak já mám platit ještě 100Kč???????? Nezlobte se, ale opravdu byste se měla zamyslet nad vaším chováním. Myslíte si, že toto je od vás správné? Když vám někdo vychází vstříc a vy k se k němu chováte takto? Asi je to podle hesla "Za dobrotu, na žebrotu"."

A tak by mě zajímalo, jestli jsem fakt blázen, nebo jen letadlo... jak to vidíte? Já jsem naštvaná protože se cítím podvedená a ona je neuvěřitelně rozčilená, jako kdybych podvedla já jí 😅 a ONA je ze MĚ rozhozená 😀

Jak byste to řešily vy? Srážku s někým takovým? A samozřejmě nemám její telefon, jméno, ani adresu, mám jen číslo a spz vozu její kamarádky (přes kterou teda taky budu muset bohužel asi spor právně řešit 😝 )

palenda
5. lis 2008

bibi - tak to mě zajímá, jak to vše dopadne, prosím o info do IP -jestli to není problém ... já totiž s tou paní ohledně toho pultu taky mailovala, nakonec jsme se s manželem dohodli, že koupíme něco jiného (naštěstí) - jinak ti bohužel nepomůžu, vím jen, že ta paní se jmenuje Iva (aspoň se tak podepisovala v mailu)

jabber
5. lis 2008

rozela - přesně, takhle se rouhat - je mi z toho na bl*tí 🙄

janickabez
5. lis 2008

já myslela že mariska má nemocnou maminku .... viz diskuze jak shodit 50kg, a ne dceru a ještě vykradený sklep 😕 , jsem z toho jelen 😎

ikke
5. lis 2008

janicka, to vies, niekto si dokaze tolko veci povymyslat, ze az zabudne, co si to vlastne vsetko povymyslal... 😝

kili
5. lis 2008

no na materskej čo by iné robili, že? 😀

sassi
5. lis 2008

ikke, tak som myslele, že ten blacklist by mal byť sučasťou bazarku, prípadne hodnotenie ako je to aj inde na bazarikoch 😉
ako to, že maju viac nickov??? Ved to je zistitelne (podla mailu, IP...) a takých hned blokuju adminky ... nie?

ikke
5. lis 2008

hodnotenie predavajucich by malo pribudnut po novom roku... 😉

sassi
5. lis 2008

😵

vinka
5. lis 2008

sassi aj mailov môžeš mat viac tak tým pádom aj nickov.Lebo na každý nový nick udáš iný mail. 😉 Ja nikomu nič zlého neprajem.Ale ked niekto sa obohacuje na klamstvách a ešte do toho zamontuje vlastné deti a zo zdravých urobí choré 😕 tak nato už nemám slov.Je to už úbohe.Ako ked niekto ukradne mrtvemu z hrobu 😕 Tomu sa už hovorí hienizmus.

sassi
5. lis 2008

ale vedia zistiť, že to ide z jedneho PC, dokonca z jedneho routra 😉
Mailov možeš mať aj sto, ale IP iba jednu 😉

mpad
5. lis 2008

Taky to beru jako rouhání ! kdyby mi nenapsala, že má nemocnou dceru, tak jsem si takto nic nekoupila ! bylo mi jí líto, nemám na vyhazování (jak jinak na mateřšké)) ale bála jsem se, že když neudělám dobrý skutek, tak to někde pocítím, jsem asi pitomá, ale chtěla jsem jí pomoc ! ted jí taky pomohu, ale za mříže.
Máte na ně teda někdo adresu, někdo tu psal, že je zná !!!! Je tu ještě někdo, kdo jí přímo naletěl jako já?

jo ta kauza s hnijícím dřevem mě taky pobavila 🙂 strašně mě překvapilo v jaké míře se ten podvod rozrostl ! na dobírku nic neposílám ani nekupuju, to je stejné nebezpečí jako poslat peníze předem !!!

Já se jako blbec honim za přivýdělkama na MD ale tenhle by mě fakt nenapadl ani v nejhorším snu. Jestli má dceru a zdravou, tak se divim, že se neboji tahle se rouhat

vinka
5. lis 2008

Aha?Tak to som nevedela.Už som zas o niečo múdra. 😀

tomickoval
5. lis 2008

Teda holky 😝 vše jsem dočetla a je to fakt hnus 😝 nechápu, že jsou mezi náma takové potvory..........a ještě psát o tom, že mám nemocné dítě ☹ to je hnus největší.......pak má člověk někam posílat peníze na pomoc dětem když se dějou takové věci..............a jak smlouval, že 1600 pak teda 1400 1200kč to bude nějaká čína, bo co 😀

schwarzovka
5. lis 2008

adresa je Na Borku 1620, Jirkov
jinak holky já vážně nevím jestli je to dítě zdravý...jen jsem to slyšela...neber te to 100%

jabber
5. lis 2008

schwarzovka - no ale co když to vážně nejsou oni? 😅

schwarzovka
5. lis 2008

jsou...tuhle adresu i někdo udával v tom hodnocení z toho MMB 😉

jabber
5. lis 2008

Tak to mi přijde vážně hustý - vystupovat pod svým jménem a adresou, když dělám tohle 😕 😝 😀 to nepochopím......to musí bejt IQ tykve 😅 😀 h

mpad
5. lis 2008

Děkuji 🙂
jak může někdo s tímto v klidu spát a žít?
jo to je fakt nějaký postavený na hlavu a IQ asi opravdu žádné

horallka
5. lis 2008

Tak teraz ste ma baby vystrasili s kupovanim veci cez internetove bazare. Minule som bola u kamaratky a pre svoju sestmesacnu dcerku kupila z inzeratu na internete krasnu stolicku- ako novu. Tak som sa rozhodla, ze nejaku peknu najdem aj ja a na www.babybazar som si jednu vyhliadla a s kupujucou- ktora "vyzera" seriozne som si jednu uz aj objednala...Ale..teraz mam chrobaka v hlave, ze co ak je to podvod a ta stolicka nebude taka pekna ani nova, ako je vyobrazena a popisana?Co ak ja nebudem mat take stastie ako kamaratka a natrafim na podvodnicku? Teda dufajme ze nie, ale poradte, ako tomu predist, ak ide o podvod?

nevesta
5. lis 2008

Horallka, jedine osobny odber a platba az po skontrolovani tovaru cash 😉 Inak musis dufat...

horallka
5. lis 2008

No ved tak som aj chcela, ale nenatrafila som na nikoho, kto predava stolicku v Martine a okoli. Tato je tusim z Tvrdosina, takze inac ako postou to nejde.Tak asi to risknem

sona28
5. lis 2008

Caute baby, citam vas od uplneho zaciatku a normalne sa den co den nestiham cudovat, coho vsetkeho su ludia schopni. Moje doterajsie skusenosti s nakupovanim cez net su velmi dobre, vzdy som dostala to, co bolo vyobrazene, aj popis sedel. Preto aj pridavam hodnotenia ako obchod dopadol a aka bola komunikacia. Ale z tohoto vsetkeho som sa poucila, ze musim byt este opatrnejsia, vzdy budem ziadat realne foto, nie foto stiahnute z netu.
BIBI: ved nech pani "urazena" cita tuto debatu, pravda sa jej urcite necita lahko, i ked ona si to urcite chudatko zase prekruti po svojom. Od zaciatku som bola na tvojej strane a bechapala som, ako moze mat k tebe taky pristup a ona sa citit dotknuta, ziadne ospravedlnenie, ani nic podobne 😠
MPAD: nedaj sa, ries to cez policiu a skus sa spojit s adminmi tych stranok kde inzeruje, urcite by ju mali bloknut a dat na vsetky mozne blacklisty, aby si na nu aj druhe maminy mohli dat pozor. Hra na city, vyhovara sa na chore dieta 😝

jabber
6. lis 2008

horallka - neboj, já myslím, že 99% prodávajících je seriózních 😉 🙂

mpad
6. lis 2008

horalka: nechtěli jsme někoho vyděsit, aby se pak bál něco koupit, obchůdků přez net jsem uzavřela již dost (jako prodávající i jako nakupující) a vesměs jsem byla spokojena, dokonce víc,než 100% až na pár vyjímek (nevyzvednuté zboží, storno bez vysvětlení a omluvy,........) jsem měla štěstí na perfektní maminky...............a na tyhle individua jako jsou v kralostvi si musíme dát pozor, vždy si přečíst hodnocení (pokud to jde jako na MMB) vyměnit pár mailů a zhodnotit komunikaci a pokud je to něco dražšího a nejedná se o firmu, kterou znáte tak doporučuji osobní odběr (idkyž to je většinou nereálné)

snad je toto vše vyjímkou a budeme mít i nadále chut nakupovat a štěstí na prodávající !!!!! 🙂 🙂 🙂

zdina
6. lis 2008

horalka ja take nakupuji pres net a doposud jsem zadne problemy nemela. Jiste obcas se stene, ze dlouho cekas na balicek nebo pod. ale tohle se mi opravdu jeste nestalo. Ja jsem jeste vcera brouzdala po netu a nesla jsem e stranky policie CR. Tak jsem tam napsala dotaz jak mam postupovat, kdyz ziji v zahranici. Ubideme, kdy a co mi odpovi. Budu informovat

sassi
6. lis 2008

no ja tiež budem kupovať a opredávať dalej, vyslovene zlu skusenosť nemám, aj ked mi tovar fakt nevyhovoval, vratila som to a peniažky mi prišli späť
na drahšie veci (autosedačky, chodítko, bicykel napr.) rovno píšem "jedine osobny odber" - jednak nemám chuť to baliť, jednak sa ako predávajúca tiež chránim. Nech si prídu to pozrieť, predvedieme a ak sa nepáči - nemusia zobrať, no nie? Ani ja by som drahšie veci nekupovala bez obhliadky. Nechápem, ako napr. niekto može kupiť kočík podla fotky! 😕
Na MMB mam podmienky predala, možno trocha prísne : na dobierku nezasielam, rezervacia maximálne 3 dni ... ale je aj kopa neserioznych kupujucich, čo si daju veci detailne pofotiť, pomerať... a potom sa už neozvú, ani slovkom "dakujem, neprosím" , alebo dobierku potom nepreberú a dobierka stojí od 52,- poštovné.

zdina
6. lis 2008

ja jsem koupila autosedacky na dobirku a naprosta spokojenost.

dermajetics
6. lis 2008

Dobré ránko ,
téééda od rána to tady louskám, a nevěřícně kroutím hlavou a nechápu tu náturu těch dotyčných podvodnic a podvodníků....jak s tím můžou s tím vědomím žít, že okradli a zklamali důvěru lidí - tedy hlavně žen, maminek a těhulek.... to je snad to nejhorší co může být... A ještě k tomu napsat a dělat si srandu z nemoci svých dětí.....

Jen chci popřát okradeným maminkám hodně síly do dalšího řešení, aby se to v rámc mezí vyjasnilo a aspoň dostaly penízky zpátky, pokud to jen půjde. Sama jsem maminka na mateřské s dvěma dětma doma....nejprv jsem na MMB byla taky jako nakupující a měla jsem strach poslat i blbých 80kč někomu na účet, ale zatím jsem neměla problém. Asi 3 měsíc prodávám i já ať už po svých dětech nebo oblečení z ciziny a ze strany prodávající jsem taky neměla problém. Jen mi snad vadí komunikace - že se maminky třeba neozvou, že poslaly penízky a tak...já potřebuju "kontakt" a vědět.

Tak jen přeji všem maminkám pohodové obchůdky na všech servrech a bazárcích, aby se nám jako maminkám dobře nakupovalo a neměly jsme problémy.

p.s. sledovat ještě budu, jsem baba zvědavá, jak to všechno dopadne.
Pa a hezký den

petruna
6. lis 2008

tak jsem si tu trochu pocetla a chce se mi zvracet.... 😝 😠

pani s pultem je husta, stejne tak pani, co prodava next a posle jen cast aniz by rekla proc a kdy pride zbytek.

ale kralostvy teda vede 😀 😅 podle me je to taky nejakej cizinec, ty hrubky jsou sileny...nebo je to proste jen nejakej totalni vypatlanec .

ty inzeraty, ze neco proda teda dost smrdej uz od pohledu a divim se, jestli na ne nekdo reaguje (neco jinyho je to hrani na city s nemocnou holcickou, chapu, ze tomu nekdo podlehne, byt se mi i to zdalo dost podezrely, kdyz jsem to tu videla poprvy)

drzim palce, at se vam podari s podvodniky vybehnout, at uz samy nebo pres policajty....
je to hnus. Useknout obe ruce, hajzlum ! (tedy krom te pani s Next, ta byla jen tezce mimo) 😎

petruna
6. lis 2008

taky mam hrubky, ja vim 😀 , ale na kralostvy nemam si myslim.... 😉