Podvod na bazárku. Jak byste to řešili vy?

bibi_ve
31. říj 2008

Ahoj,
začala jsem nakupovat výbavičku, hodně věcí kupuju přes nejrůznější bazárky na netu a nyní jsem se dost spálila. Strašně bych ocenila, kdybyste mi sdělily váš názor;

Před pár dny jsem odpověděla na inzerát ohledně přebalovacího pultu. Pult na fotce, která byla přiložena k inzerátu, vypadal přesně takhle, jde o identickou fotku: http://www.geuther.de/images/stories/pflege/cla...
Podle této fotky jde o pult od firmy Geuther, který se nový prodává za 2395 kč.

Proběhlo pár nezbytných mailů, dohodly jsme se na ceně (přičemž jsem svoji nabídku stavěla na fotce z inzerátu), převedla jsem peníze a s prodávající se domluvila, že mi pult pošle po kamarádce, se kterou se o víkendu uvidí a která pracuje v Praze. Potud má vše standardní průběh a zdá se být v pořádku.

Pult jsem si skutečně v úterý večer převzala od kamarádky na benzince, ale doma jsem ho vybalila z fólie a zjistila, že nejde o pult, který byl v inzerátu. Jeho fotky máte pro porovnání v mém albu. Navíc k němu chyběly koše.
Celý pult se spíš podobá tomu, který se prodává v sérii Sniglar v Ikee za 749.-, ten má jen o polici navíc, jinak vypadá navlas stejně. http://www.ikea.com/PIAimages/08177_PE084938_S4...

Prodávající jsem proto napsala (podle mě vstřícný) mail, že jde o jiný pult, chybí koše a že ho tudíž nechci. Nabídla jsem paní, že situaci můžeme vyřešit tak, že ona zaktualizuje inzerát, případně obešle předchozí zájemkyně, které se jí ozvaly po mě, já nové kupující pult odešlu (za 100 kč poštovné) a ona mi vrátí peníze i s poštovným a budem si kvit.

Dotyčná dáma mě nejdřív dva dny ignorovala a pak mi napsala mail, ve kterém jsou perly typu: "....jste psala, že jste chtěla ten Jáš a tento je mu podobný akorát nemá na stranách ty šprušle, tak jsem nepředpokládala, že nastane nějaký problém. Proč jste tedy netrvala na zaslání reálných fotek a pult zaplatila, pokud jste měla o pultu jinou představu, tomu tedy nerozumím, když jste hledala něco konkrétního?" nebo taky
"Mě se tohle nikdy nestalo a pokud něco kupuji na internetu, tak se mám na vše dopředu zeptat, vyžádat si více informací, fotek a prostě všechno, když mám teda přesnou představu co chci a bez nic nic neplatit, pokud mám jiné představy. Jak jsem to já mohla vědět??? To mi tedy řekněte?"

a na závěr se děsně čílí nad tím, že po ní chci 100 kč poštovné (přece nebudu odeslání 10kg pultu z Prahy do Olomouce dotovat ze svého?) a píše: "A k poslední části vašeho mailu, tak to mi zůstává rozum stát. Já, která jsem vám maximálně vyšla vstříc a pult vám posílala zdarma a aby se nepoškodil přepravou, tak já mám platit ještě 100Kč???????? Nezlobte se, ale opravdu byste se měla zamyslet nad vaším chováním. Myslíte si, že toto je od vás správné? Když vám někdo vychází vstříc a vy k se k němu chováte takto? Asi je to podle hesla "Za dobrotu, na žebrotu"."

A tak by mě zajímalo, jestli jsem fakt blázen, nebo jen letadlo... jak to vidíte? Já jsem naštvaná protože se cítím podvedená a ona je neuvěřitelně rozčilená, jako kdybych podvedla já jí 😅 a ONA je ze MĚ rozhozená 😀

Jak byste to řešily vy? Srážku s někým takovým? A samozřejmě nemám její telefon, jméno, ani adresu, mám jen číslo a spz vozu její kamarádky (přes kterou teda taky budu muset bohužel asi spor právně řešit 😝 )

sassi
5. lis 2008

to je "kralostvy"

jabber
5. lis 2008

sassi - chachá, no jo 😀

mpad
5. lis 2008

tel čísla mám díky Vám celkem 3, určitě je vyzkouším, ale počkám na manžela 😎
já taky rozhodně nebudu mít už důvěru !!!!! ☹

jabber
5. lis 2008

tak kralostvy je taky dobrý 😀

emilyz
5. lis 2008

holky podla mna z toho vyplyva: nedavat peniaze vopred. Ja napr. ani internetovemu obchodu s elektro nechcem platit vopred, ale az na dobierku, ked fyzicky vidim tovar. Pripada mi to byt risk platit vopred...

sisstin
5. lis 2008

emilyz: no já na dobírku ale nezasílám, páč ty lidi si to pak taky nemusí vyzvednout..já platim předem..ale u ověřených prodejců 🙂

kili
5. lis 2008

emilyz, ako tu už niekto písal, tiež môžeš dostať balík plný papiera. na pošte ti ho otvoriť nedovolia, takže to máš za jedno. mne sa našťastie ešte nič nestalo.

jabber
5. lis 2008

No mě by zajímalo, jestli nás tady dotyčná/ý teď třeba čte...

caira
5. lis 2008

tak co, co noveho v kralostvy, kralovny? 😀

jabber: mimochodem me pobavila ta tva hlaska, ze siss nema obchodniho ducha 😀 😀

ja mam taky radeji platbu na dobirku..i kdyz tady v UK je super placeni pres paypal, to je nejbezpecnejsi cesta.

v CR hadam, ze to taky funguje, ne?

sassi
5. lis 2008

ja na dobierku nezasielam, odkedy sa mi vrátil balík a musela som cvakať ešte 49,- spätné poštovne 😠 😠 😠
Ani to nie je ochrana, aj v dobierke ti može prisť odpad ... však vidíte, e ani osobny odber vždy neochráni... to je riziko obchodu cez net 😒
Mne sa tiež nie vždy vecičky super páčia, niekedy napíšu 3x oblečené a je vidno, že to nosili celu sezonu ☹ Takym hláškam už neverím ...
ja nikdy nekupujem cez net veci drahšie ako 300,-, to je moja "hranica"

a minule na aukciách bolo že: 3x oblečené, ani raz prané ... to čo, pošlu špinavé???? 😕 😕 😕 😀 😀 😀

caira
5. lis 2008

proto fakt doporucuju paypal, je tam ochrana presne pro tyhle pripady, treba me se stalo, ze jsem koupila kalhotky pro malou na ebay- prodavajici psala jak jsou v super stavu a ze smoke& pet free home a prisly mi kalhoty seprane,spinave a smrdely kourem..s ni nebyla rozumna domluva tak jsem to resila pres paypal, poslala zbozi zpet a paypal mi vratil penize..oni si to s ni uz pak vyridili sami 😉 a ja mela klid

bibi_ve
autor
5. lis 2008

čau holky, už sem na tohle téma nebudu moct asi nic napsat, protože madam si to sem chodí číst (a to ještě ne pořádně, protože jak jsem sem včera napsala následující příspěvek:

bibi_ve • Včera ve 14:05
ten co mi teď hnije doma je borovice s dřevotřískou, ten geuther (který doprkýnka chci už od začátku) je celý bukový!!!

... tak ta OSOBA si to přeložila jako že jsem napsala, že to dřevo hnije a proto ho nechtěla nějaká zájemkyně koupit. Svatá prostoto.... takže jinak, i pro "chytré hlavičky": ten pult co mi doma leží (pardon, STOJÍ), překáží atd. je borovice s dřevotřískou....
když se řekne nechám TO vyhnít, tak to taky neznamená, že TO se zazelená a udělá se na TOM plíseň... věřím, že všechny ostatní to pochopily...

PS: shodou okolností vím o kterou zájemkyni jde, ta mi včera napsala, že si ten pult objednává z http://www.promi.cz/?c=p&id=126 za 970.- a že nemá zapotřebí se nechat stejně o****t jako já, že to jen zkoušela protože myslela že je pult mnohem levnější 😀

bibi_ve
autor
5. lis 2008

jinak kauza "královstvý" je taky dobrá 😀

bibi_ve
autor
5. lis 2008

caira • 1d • Dnes v 16:45
cairo, já věřím že naše inzertní portály se taky pochlapí a po určité době se to zpřísní a budou platit přísná pravidla, která nepoctivce eliminují!

lenkabu
5. lis 2008

Holky,kralostvy jsme sledovaly v březnovkách a holky jí i psaly ať si nedělá prču a ať teda napíše co její dceři je a odepisovala stále stejně dementně.Nezlobte se na mně,ale to byla kravina od pohledu...nechápu jak jí na to mohl někdo naletět 😅 Zvlášť jak psala ať někdo daruje kočárek a rovnou si vybrala tříkolku 😅

sisstin
5. lis 2008

já si furt myslim, že to je chlap 😝

lenkabu
5. lis 2008

sis:asi jo

sisstin
5. lis 2008

a nejlépe jakýsi ukrajinec nebo tak, podle toho pravopisu 😅 to bude ještě velmoc ta jeho firma..bůh ví, v kolika státech to provozuje 😅

lendy1
5. lis 2008

nedávno byla dost podobná kauza podobná KRÁLOVSTVÝ na MMB:
http://www.mimibazar.cz/hodnoceni_starsi.php?us...

je to vše popsáno v hodnocení: mamina žádala o hračky, oblečení kočárky zadarmo na charitu...a pak to rozprodávala na Aukru a jinde. Některé maminky ty svoje věci vč. kočárků, co ji darovaly, poznaly, spojily se a podaly trestní oznámení, dokonce se o celém případu psalo i v novinách (teda pokud se Blesk dá považovat za noviny 😀 ), a ta dotyčná to opravdu rozjela ve velkém, škoda byla snad za několik set tisíc 😝
Fakt hnus 😝 Přitom z fotek, co dřív měla v albu působila důvěryhodně a mile, sama má malou dcerku 😔

sisstin
5. lis 2008

no ta diskuze je drsná 😅

sisstin
5. lis 2008

to si přečtěte...něco je fakt nářez..ty hlášky 😅 😅 😅 😅

sassi
5. lis 2008

no ôprave som dočítala 11 strán negatívnych hodnotení 🤐 no dik, tohoto sa dožiť, radšej niekde vecičky podpálim, ako to darovať tekej s...i

sisstin
5. lis 2008

Já Vám nechci nadávat nebo tak něco. Dokonce Vám chci poradit! Tu šmejdskou koloběžku, co jsme Vám poslali zpátky, tak tu byste si měla nechat a neprodávat ji, protože ji budete nejspíš potřebovat, až za Vámi vyrazí téměř polovina republiky, abyste dostala na budku, tak abyste měla na čem ujíždět... Pokud ji už nemáte, tak to je zlý, protože fakt nevím, na čem budete uhánět...

😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅

sassi
5. lis 2008

😀 😀 😀

caira
5. lis 2008

uf, tak jsem tu kauzu ted taky docetla tak to je sila..ale alespon vime, ze se proti beruscex a ostatnim takovym zasahnout da!!! treste se podvodnice, treste se! 😀

sassi
5. lis 2008

bibi a to sa ti ozvala? či ako vieš, že to tu číta???

slunicko552
5. lis 2008

Tak já jsem taky dostala mail,ať dám na charitu(autosedačku),prvně jsem chtěla,ale pak mi to přišlo divné.Vůbec tam nebylo nic uvedeno,jaká je to charita,stránky kde je možno si to ověřit,když každá charita má být zaregistrovaná.a potom autosedačka 0-13kg?Tak jsem naštěstí nic neposlala.Ale jinak je to síla,ta by potřebovala do dr...

janula2008
5. lis 2008

Holkyyy tak jsem Vás dočetla a musím říct, že to je hustá diskuze! Takhle objevit podvodníka, co jede ve velkým... 😠 Siss u tvého posledního příspěvku, co jsi vypsala z jiné diskuze, jsem se řezala smíchy 😀 😀 i když chápu, že je to spíš k pláči takový hajzlíci 🙄 .Jinak já po malé tady taky občas prodávám věci, co nestíháme unosit, ale pravdivě tam popisuju jejich stav 😔 .Je hrozný, že je někdo taková nepoctivá a ziskuchtivá (s prominutím) svině, protože to hází špatný světlo i na nás ostatní 😠

ikke
5. lis 2008

...zadajte si do ceskeho google udaje, ktore sa tu spominaju a nebudete sa stacit divit... 😝 😔

bibi_ve
autor
5. lis 2008

sassi, ano, napsala mi:

"...snažila jsem se vám vyjít vstříc ze své dobré vůle, jak jste chtěla vy pult prodat dále a že dle vašich slov ráda pult přepošlete, ale bohužel paní mi napsala, že si přečetla vaši diskuzi na internetu, kde uvádíte, že je to pult z Polska nebo jak z Ikei za šest stovek. Paní se mi ozvala na základě Vašich fotek, které jste tam dala na diskuzi, pult se jí líbil a i rozměry byly v pořádku, chtěla pult zaslat, ale pak jste tam další den prý o pultu napsala takové věci, že je to hnijící dřevo a z Polska nebo jak a tudíž již nemá zájem. Mrzí mě to, protože už mohl být prodaný a věc vyřešená."

je to lež, protože té zájemkyni jsem psala že je pult v pořádku, ostatně je to vidět i na fotkách!!! jen to prostě není to, co jsem si kupovala podle inzerátu. Nic víc nic míň. Shodly jsme se jen, že je dost nadhodnocenej a předraženej.