Podvod na bazárku. Jak byste to řešili vy?

bibi_ve
31. říj 2008

Ahoj,
začala jsem nakupovat výbavičku, hodně věcí kupuju přes nejrůznější bazárky na netu a nyní jsem se dost spálila. Strašně bych ocenila, kdybyste mi sdělily váš názor;

Před pár dny jsem odpověděla na inzerát ohledně přebalovacího pultu. Pult na fotce, která byla přiložena k inzerátu, vypadal přesně takhle, jde o identickou fotku: http://www.geuther.de/images/stories/pflege/cla...
Podle této fotky jde o pult od firmy Geuther, který se nový prodává za 2395 kč.

Proběhlo pár nezbytných mailů, dohodly jsme se na ceně (přičemž jsem svoji nabídku stavěla na fotce z inzerátu), převedla jsem peníze a s prodávající se domluvila, že mi pult pošle po kamarádce, se kterou se o víkendu uvidí a která pracuje v Praze. Potud má vše standardní průběh a zdá se být v pořádku.

Pult jsem si skutečně v úterý večer převzala od kamarádky na benzince, ale doma jsem ho vybalila z fólie a zjistila, že nejde o pult, který byl v inzerátu. Jeho fotky máte pro porovnání v mém albu. Navíc k němu chyběly koše.
Celý pult se spíš podobá tomu, který se prodává v sérii Sniglar v Ikee za 749.-, ten má jen o polici navíc, jinak vypadá navlas stejně. http://www.ikea.com/PIAimages/08177_PE084938_S4...

Prodávající jsem proto napsala (podle mě vstřícný) mail, že jde o jiný pult, chybí koše a že ho tudíž nechci. Nabídla jsem paní, že situaci můžeme vyřešit tak, že ona zaktualizuje inzerát, případně obešle předchozí zájemkyně, které se jí ozvaly po mě, já nové kupující pult odešlu (za 100 kč poštovné) a ona mi vrátí peníze i s poštovným a budem si kvit.

Dotyčná dáma mě nejdřív dva dny ignorovala a pak mi napsala mail, ve kterém jsou perly typu: "....jste psala, že jste chtěla ten Jáš a tento je mu podobný akorát nemá na stranách ty šprušle, tak jsem nepředpokládala, že nastane nějaký problém. Proč jste tedy netrvala na zaslání reálných fotek a pult zaplatila, pokud jste měla o pultu jinou představu, tomu tedy nerozumím, když jste hledala něco konkrétního?" nebo taky
"Mě se tohle nikdy nestalo a pokud něco kupuji na internetu, tak se mám na vše dopředu zeptat, vyžádat si více informací, fotek a prostě všechno, když mám teda přesnou představu co chci a bez nic nic neplatit, pokud mám jiné představy. Jak jsem to já mohla vědět??? To mi tedy řekněte?"

a na závěr se děsně čílí nad tím, že po ní chci 100 kč poštovné (přece nebudu odeslání 10kg pultu z Prahy do Olomouce dotovat ze svého?) a píše: "A k poslední části vašeho mailu, tak to mi zůstává rozum stát. Já, která jsem vám maximálně vyšla vstříc a pult vám posílala zdarma a aby se nepoškodil přepravou, tak já mám platit ještě 100Kč???????? Nezlobte se, ale opravdu byste se měla zamyslet nad vaším chováním. Myslíte si, že toto je od vás správné? Když vám někdo vychází vstříc a vy k se k němu chováte takto? Asi je to podle hesla "Za dobrotu, na žebrotu"."

A tak by mě zajímalo, jestli jsem fakt blázen, nebo jen letadlo... jak to vidíte? Já jsem naštvaná protože se cítím podvedená a ona je neuvěřitelně rozčilená, jako kdybych podvedla já jí 😅 a ONA je ze MĚ rozhozená 😀

Jak byste to řešily vy? Srážku s někým takovým? A samozřejmě nemám její telefon, jméno, ani adresu, mám jen číslo a spz vozu její kamarádky (přes kterou teda taky budu muset bohužel asi spor právně řešit 😝 )

bibi_ve
autor
5. lis 2008

a ten pult prostě z Polska je. Vyrábí ho firma Klupš a dováží velkoobchod Pavel Vykoupil z Frýdku-Místku. Už jsem mu dnes poslal email s fotkama a ofoceným návodem, aby mi to pomohl identifikovat a potvrdit.

mpad
5. lis 2008

Tak ke králostvi..........a nejen k němu. Volala jsem do banky a poradili mi, at napíšu na tu banku, kde má ta žesnká/chlap účet a napíšu jim, že prosím o předání dopisu pro klienta, kde mám požádat zpět o zaslání částky, protože když někam pošlete peníze (třeba omylem nebo jedno proč) a je to omylem, tak ten dotyčný je musí zaslat zpět, protože když to neudělá, tak je to trestný čin (neoprávněné obohacení nebo tak něco) takže kdyby Vám někdo poslal omylem nějaké dědictví, tak si ho nechat nemůžete 😠 🙂
No a budu to řešit s policií, ale bylo by dobrý, kdyby se ke mě někdo přidal, kdo jí také naletěl, lépe by se to řešilo...............a pokud to tady čte (jak již někdo zmínil) tak v to doufám a vzkazuji, že to myslíme vážně, protože jsme matky bojovnice a nedáme se někým takto urážet a okrádat, takže se připtavte !!!!!

Přidá se někdo a jdem do toho?

sisstin: tak to teda hodně dobrý !!!!!!! 🙂

sassi
5. lis 2008

sa jej spýtaj, za kolko ho ona kupila, ked ho takto predražený teraz chce predať!!! 😠 navyše používaný 😒

kili
5. lis 2008

mpad, to, kto to tu číta je niekto iný, tá podvodnica od autorky témi. týto kralostvy to asi nečítajú.

schwarzovka
5. lis 2008

já věděla, že jméno Grbavčic nebude moc obvyklý a že ho znám. Nedávno, když jsem ten pár potkala, tak jsem se hodně divila, kde vzali na nový auto 😠 😠 ....za mříže s nimi.

kili
5. lis 2008

schwarzovka, po vygooglení je to dosť časté meno. od kiaľ ich poznáš? možno to nie sú oni.

schwarzovka
5. lis 2008

znám, někdo dával odkaz a je tam, že jsou z Chomutova...teda od nás... já znám osobně jen jeho, ale teď už jsem je dlouho neviděla.

sassi
5. lis 2008

ikke - konečne 😉 len by to malo byť sučasťou bazar 😉 ku

ikke
5. lis 2008

sassi, snad po novom roku...
ci myslis upozornit v bazarku?

sylvar
5. lis 2008

Od koho: mariska1980

Kdy: Včera ve 20:01

Komu: sylvar

Předmět: Re: "Vaše těhotenství/miminko/rodičovství bylo plánované nebo neplánované,vymodlené.......?"
sylvar napsala:
-----------------------------------------------------------------------------------
mariska a jaktože nemocnou?copak malinké je?jestli teda to můžeš říct, já měla těhu rizikové, od 28tt mi hrozil porod ale vydržela jsem do 36tt
pa
Sylva
Protoze se nemocna uz narodila leky nam stoji mesicne 5tisic,nemas nekoho kdo by cokoli daroval?Vykradli nam sklep kocar,cestovni postylka je fuc nebo nekdo kdo by mi nechak treba i drasi kocik na splatky,klidne preplatim

dobrý ne??? 😠 😠 😠 mi jí bylo líto, ach jo, lidi jsou různý 😖

slunicko552
5. lis 2008

Tak to je hnus!To bych asi taky dala.Byla docela přesvědčivá 😠

zdina
5. lis 2008

docetla vas a je to jak krimi ☹ . Neverila bych, ze je nekdo schopen zneuzivat dobrocinnosti jinych a pak veci zpenezit. Me se vcera ozvala pani, at oznameni na policii jeste nepodavam, ze jedna s firmou a ze se dneska ozve . Zatim se neozvala. tvrdila mi, ze kdybych podala oznameni, tak poskodim i ji, ze ma vezne nemocnou dcerku a na materske pracuje pro tuhle firmu a z kazdeho zakaznika, ktere ho takto ziska ma 100,- . Vcera jsem ji to vecerila, po tom co jsem si tady precetla o tom zacinam pochybovat

rozela
5. lis 2008

...vykradli sklep... co mi to připomíná? že by podoba čistě náhodná? 😒

mpad
5. lis 2008

Teda to koukám..........schwarzovka: ty ho fakt znáš? tak to je drsný, jak je svět malej
sylvar? ty jsi teda něco posala?
hele a budeme to teda nějak řešit nebo se na ně vyprdneme? přece to tak nenecháme ne? víte kolik maminek toto nečte a zrovna ted se jí chystaj naletět?

ted budu normálně vidět podvodníka všude a v každým ☹

mpad
5. lis 2008

ted až čtu zdina:(mám to nějak opožděné.............. 😠 😠 😠

to snad není možné!!! normálně mám po těle husinu !!!!! nevěřim tomu ! jaký máš na ní kontakt????
jí normálně napíšu, že jsem zjistila, co je zač a že jsme s ostatníma maminkami domluvili a ráno jdeme na policii a hotovo´!!!!!! at se třeba zblázní strachy, co si ještě vymyslí? vždyt se jí to musí škaredě vrátit !!! tahle lhát a tahat do toho děti, to je to nejhorší

sylvar
5. lis 2008

mpad, neposlala, jen jsem na ni narazila v diskusi a zajímalo mě, co je její holčičce 😖

janka1874
5. lis 2008

ženy toto jak čítam normálne sa už bojím niečo kupovať cez net do kelu som netušila že môžu byť aj také hnusane čo takto okrádajú
a tan blacklist by mohol byť niekde priamo na bazarku

bajnokova
5. lis 2008

Tak vas tady nějak pomalu dočítám a uplně mam strach mam 3 věci objednaný na miibazárku samozdřejmě už za´placený tak ted aby hlavně přišly ☹

schwarzovka
5. lis 2008

sylvar, myslím, že dítě mají zdravé...ale nejsem si jistá...jen jsem slyšela, že by měla být v pořádku

janka1874
5. lis 2008

normálne sa asi vrátim ku kupovaniu na dobierku

zdina
5. lis 2008

janka to ti nepomuze, ja koupila na dobirku pres 2tis a balicek nema hodnotu 300,-

rozela
5. lis 2008

žasnu. teda ale jestli má zdravé dítě a takhle se rouhá.... s tím si nemá zahrávat 😠 o to větší je to svinstvo

janka1874
5. lis 2008

ja sa musím priznať zaťiaľ som mala šťastie na normálne mamičky (klop,klop,klop)

jabber
5. lis 2008

Jsem se pobavila - na tom odkazu od ikke:
Nabizim vence a jine aranzmany
Zabivame se pujckama,leasingami,hypotekami a pod...
😀

sylvar
5. lis 2008

janka, i já měla štěstí,ale toto je hnus 😝

jabber
5. lis 2008

bibi - hnijící dřevo je taky dobrý 😀
a diskuze od sisstin taky 😀

bramburka
5. lis 2008

holky teda hustý...asi bych to řešila přes tu banku... myslim, že by se mohly ty ženský leknout!