Podvod na bazárku. Jak byste to řešili vy?

bibi_ve
31. říj 2008

Ahoj,
začala jsem nakupovat výbavičku, hodně věcí kupuju přes nejrůznější bazárky na netu a nyní jsem se dost spálila. Strašně bych ocenila, kdybyste mi sdělily váš názor;

Před pár dny jsem odpověděla na inzerát ohledně přebalovacího pultu. Pult na fotce, která byla přiložena k inzerátu, vypadal přesně takhle, jde o identickou fotku: http://www.geuther.de/images/stories/pflege/cla...
Podle této fotky jde o pult od firmy Geuther, který se nový prodává za 2395 kč.

Proběhlo pár nezbytných mailů, dohodly jsme se na ceně (přičemž jsem svoji nabídku stavěla na fotce z inzerátu), převedla jsem peníze a s prodávající se domluvila, že mi pult pošle po kamarádce, se kterou se o víkendu uvidí a která pracuje v Praze. Potud má vše standardní průběh a zdá se být v pořádku.

Pult jsem si skutečně v úterý večer převzala od kamarádky na benzince, ale doma jsem ho vybalila z fólie a zjistila, že nejde o pult, který byl v inzerátu. Jeho fotky máte pro porovnání v mém albu. Navíc k němu chyběly koše.
Celý pult se spíš podobá tomu, který se prodává v sérii Sniglar v Ikee za 749.-, ten má jen o polici navíc, jinak vypadá navlas stejně. http://www.ikea.com/PIAimages/08177_PE084938_S4...

Prodávající jsem proto napsala (podle mě vstřícný) mail, že jde o jiný pult, chybí koše a že ho tudíž nechci. Nabídla jsem paní, že situaci můžeme vyřešit tak, že ona zaktualizuje inzerát, případně obešle předchozí zájemkyně, které se jí ozvaly po mě, já nové kupující pult odešlu (za 100 kč poštovné) a ona mi vrátí peníze i s poštovným a budem si kvit.

Dotyčná dáma mě nejdřív dva dny ignorovala a pak mi napsala mail, ve kterém jsou perly typu: "....jste psala, že jste chtěla ten Jáš a tento je mu podobný akorát nemá na stranách ty šprušle, tak jsem nepředpokládala, že nastane nějaký problém. Proč jste tedy netrvala na zaslání reálných fotek a pult zaplatila, pokud jste měla o pultu jinou představu, tomu tedy nerozumím, když jste hledala něco konkrétního?" nebo taky
"Mě se tohle nikdy nestalo a pokud něco kupuji na internetu, tak se mám na vše dopředu zeptat, vyžádat si více informací, fotek a prostě všechno, když mám teda přesnou představu co chci a bez nic nic neplatit, pokud mám jiné představy. Jak jsem to já mohla vědět??? To mi tedy řekněte?"

a na závěr se děsně čílí nad tím, že po ní chci 100 kč poštovné (přece nebudu odeslání 10kg pultu z Prahy do Olomouce dotovat ze svého?) a píše: "A k poslední části vašeho mailu, tak to mi zůstává rozum stát. Já, která jsem vám maximálně vyšla vstříc a pult vám posílala zdarma a aby se nepoškodil přepravou, tak já mám platit ještě 100Kč???????? Nezlobte se, ale opravdu byste se měla zamyslet nad vaším chováním. Myslíte si, že toto je od vás správné? Když vám někdo vychází vstříc a vy k se k němu chováte takto? Asi je to podle hesla "Za dobrotu, na žebrotu"."

A tak by mě zajímalo, jestli jsem fakt blázen, nebo jen letadlo... jak to vidíte? Já jsem naštvaná protože se cítím podvedená a ona je neuvěřitelně rozčilená, jako kdybych podvedla já jí 😅 a ONA je ze MĚ rozhozená 😀

Jak byste to řešily vy? Srážku s někým takovým? A samozřejmě nemám její telefon, jméno, ani adresu, mám jen číslo a spz vozu její kamarádky (přes kterou teda taky budu muset bohužel asi spor právně řešit 😝 )

beruska2x
13. kvě 2009

nova bodycka maji Next, Tesco, CA za 60,- az 70,-

cirrusa
13. kvě 2009

A kolik ks je v balení?? Já mám z Tesca 3ks za 170, z HM jedno za 90 😕 tak nevím...

A Next se mi tu dost blbě shání....Ostrava je v tomhle fakt dost omezená, M&S nám tu otevřeli teprve před Vánoci...

Hele Berus, já nechci vyvolávat nějaké rozbroje, ostatně jsou to tvé penízky, tak já ti do toho nemám co kecat, ale prostě já bych teda celou výbavu novou nekoupila, ani oblečky...A nemyslím si, že jsme na tom špatně finančně, prostě jenom fakt nevidím reálný důvod proč do toho tolik peněz vrazit...Až se někde spálím, třeba budu mluvit jinak, ale zatím jsme spokojená 😉 😵

beruska2x
13. kvě 2009

je jich tam 7, totez nextu ten objednavam pre MB ale platim na dobirku jen co prijde...

tak ja chci druhe dite, nebot o rozdam kamaradkam, pribuznym co uz nechci, hooodne veci jsme taky dostali, ono kdyz spocitas postavne a vse kolem tak to tak lacineji asi nevyjde a ja nekupuju stare veci sobe tak proc mimcu..
to je asi i veci pristupu a priorit..

elitera
13. kvě 2009

další aspekt je taky ekologickej, i když na to asi moc mamin taky nehraje - pokud si koupím použitý ale použitelný oblečení, nebude se muset vyrábět nový. Já po svojí ségře s chutí dědim do dneška a rozhodně z tohó nemám trauma.

anaxamon
13. kvě 2009

ja som len chcela male upozornenie, a to ze odpocujete uz od povodnej temy, aby vas moje kolegyne adminky nemuseli mazat 😉

renka9
13. kvě 2009

dnes mi prisla pre dceru mikina z MMa, a som veeelmi sklamana, na obrazku vyzerala krasne, bielucka, no prisla siva, zaprana, este k tomu so zltym fliackom, samozrejme to nebolo uvedene 😠

miruska01
13. kvě 2009

ja jsem hodne veci na malyho podelila takze jsme moc nakupovat nemuseli neco malo jsme koupili novy neco nam koupila babicka ale jinak nakupuju pres bazarky na pres internet a vecicky co mi vzdycky dosly byli jak novy i kdyz pouzity

schnek
13. kvě 2009

beruško, proč by se oblečení z bazaru muselo prát na 90? tomu nějak nerozumím? 😕

beruska2x
13. kvě 2009

tak samorzejme nemusi, ale pod tuto teplotu ti to bacily atd moc neznici a ja bych se proste bala ze malej z toho bude mit nejakej exem, vyrazku, co vis cim trpelo dite co to nosilo pred vama, proste mi to prijde nehygienicke a divne..

gtver
13. kvě 2009

berusko, bohužel naprosto stejný problém je i s novým oblečením (jinak zkušenosti ani odtud ani z mmb nemám, ale bohužel, nepoctivci se mohou vyskytnout všude 😒 )

sisstin
13. kvě 2009

tak já převážně nakupuju Next nový, ale mám i pár bazarového Nextu..a vždycky to přišlo jako nové..a fakt by mě teda nenapadlo řešit, že by z toho mohl mít třeba vyrážku 😕 😅

beruska2x: ty nebudeš ten svůj Next prodávat? Já teda jo 😕

sisstin
13. kvě 2009

navíc exem se fakt oblečením nepřenáší..to možná tak svrab 😅

schnek
13. kvě 2009

beruško, tohle je myslím celkem překonanej názor... to bych se musela bát, co měl můj brácha přecd 30 lety za nemoc/problém, když malýmu oblíknu košili po něm. A to ještě ležela těch 30 let v krabici v komoře. Oblečení z bazárku normálně vyperu, vyžehlím a podobnou věc by mě vůbec nenapadlo řešit. Jo, můžu koupit všechno nový, ale proč? a nevidím na tom nic nehygienického nebo divného. To bych musela oblečení po prvním vyházet a koupit zase nový, první byl taky někdy nemocnej, měl exém, atp. A co potom plíny, když je jeden podědil po druhým?

Jinak i já jsem měla blbou zkušenost z MMA, vydražila jsem vkládací žirafu a byl to šunt, navíc byla hračka neúplná a trošičku poškozená, paní se omlouvala, vysvětlovala, slíbila, že jí odkoupí zpátky a už se neozvala 🙄 tak jsem žirafu vydražila za pár drobných (a s pravdivým popisem) dál... jinak na MMB mám zatím pozitivní zkušenosti 😉

beruska2x
13. kvě 2009

sis nebudu.. chci mit 2 dite a vse si schovavam.. 😉

sisstin
13. kvě 2009

beruska:a to ti nepřijde divné už? 😅 Já třeba druhý plánuju, jestli vůbec za dlouho, takže já nic neskladuju, co je nám malé okamžitě posílám dál, všechno vypadá jak nové..takže to prodám vždy za slušnou částku..a fakt mi na tom divného nepřijde vůbec nic, já mám asi 2kratásky a jednu bundičku z MMB..a fakt to přišlo jak nové..jako jetý věci nekupuju..ale když to měl prcek 2x na sobě? Co by se s tím mohlo stát? 😕

titkovamiriam
13. kvě 2009

ja tak isto predavam aj kupujem a casto aj darujem.chorob zo siat by som sa nebala,to sa mozem bat aj noveho oblecenia-to predsa je tiez skladovane vselikade,oseru ho v sklade potkany,mysi,prejdu svaby-vyrobene je tiez zo vseliakych farbiv a pod.ja vsetko nove ci stare operiem ozehlim a potom nosim ja ci deti je to jedno.obdivujem inak kamosku ktora ked nieco kupi hned to nosi aj periny si hned navliekla ked ich kupila ,to ja by som nezniesla.
a dalsia vec naozaj male deti nosia veci minimalne a minimalne ho znicia.urcite by som nepredavala synove kopacky v ktorych hral rok fotbal a potom z nich vyrastol.inak obuv pouzitu ani nekupujem.

diddi
13. kvě 2009

ja kupujem pre male len nove veci....a kvalitne (Next,Gap,Hilfiger.....)....z bazaru by som im nikdy nic nekupila....ani pouzitu hracku.....ale zato male veci po nich predavam....a nikdy by ma nenapadlo dat do predaja vec,kde je co i malinky flak 😖

beruska2x
13. kvě 2009

sis neprijde, vim ze je to po mem diteti.. taky si klido vezmu na sebe do postele manzovo tricko ale cizi vec bych si nevzala, prosten tak... kazdy ma svuj nazor...
ja nekupuju sobe po sekacich a tak tak proc malymu, proste na to nejsem no... radsi si koupim nove a kvalitnejsi nez pak to 2x vyprat a mit z toho hadr na nadobi nebo ti prijde sunt.. 🙄
kazdy at dela jak mysli.. o bytach ani nemluvim..

dvojka
19. kvě 2009

ahoj,koukám že budu od posledních příspěvků psát mimo mísu,ale i já se stala terčem podvodu.V této inzerci
http://detsky-bazar.hyperinzerce.cz/nositka-klo...

jsem si vyhlédla šátek na nošení dětí,po domluvě s jistou Monikoiu Poslušnou jsem jí převedla na konto 750kč,ona však šátek neposlala a ani nijak nereaguje na mé maily☹.
A proto příště už jedině dobírkou.Bylo to poprvé co jsem zaplatila peníze předem a hned naletěla ☹

beruska2x
19. kvě 2009

Monikou Poslusnou?? asi ji Mares prestal davat prachy 😀 😀 😀 😀 😀

dvojka
19. kvě 2009

nejspíš 😠

bashka
20. kvě 2009

dvojka, no ale vsak vies kam si peniaze posielala, tak sup sup do banky a zistuj...a potom sa vyber za dotycnou a minimalne jej odtrhnu hlavu 😠

renda71
21. kvě 2009

bashka ono s tou bankou neni tak jednoduché,mám podobný případ,koupila jsem na dětském bazárku kočárek golfáč za 900,-kč,poslala dotyčné peníze na účet a kočár nepřišel ☹ tak jsem ji snad stokrát urgovala,pak vyhrožovala,ona neodpovídala na maily a kočár i peníze v řiti 😠 tak jsem šla do banky,kde mi sice zdělili,že z mého účtu platba proběhla,to jsem koneckonců věděla i bez nich,ale jméno majitelky účtu na který jsem peníze poslala říct nemůžou( bankovní tajemství) ☹

bibinka
21. kvě 2009

doporučujem zverejniť všetko na čiernych listinách na všetkých bazároch.
Bože, to sú niektoré také týpky, že by im fakt človek hlavu odtrhol 😠

elinka27
21. kvě 2009

a co takto skusit v banke storno platby?Uviest ze platba bola omylom zaslana?Oni vyzvu prijemcu aby peniaze vratil,ale co tak urobi to je na nej,ale mozno sa zlakne.

lolalola
21. kvě 2009

Nechce sa mi to tu celé čítať, tak neviem či to už bolo spomenuté, ale rozmáhajú sa aj podvody typu "predám značkové tenisky skoro nové".Namiesto značkových mierne onosených tenisiek vám prídu síce nové, ale napodobeniny. Videla som tie tenisky na fotke, kt. nebola stiahnutá z netu, s pani som komunikovala telefonicky a zdala sa velmi mila a ochotna a nakoniec toto.Takže som za tie "znackove" tenisky vysolila 25eur +poštovné. Cez internet nakupujem dosť často, ale z bazariku som si objednala niečo prvý(a zrejme aj posledný)krát.

bashka
22. kvě 2009

a trestne oznamenie? Na neznameho pachatela zatial? No mne keby sa nieco taketo stane tak sto certov do mna a idem po tom az kym nevyhram...nastastie nekupujem nejak extra drahe veci a par eurasov asi nikomu nepomoze. Inac myslela som si, ze v banke asi nic nepovedia. A vobec, ako sa moze niekto tesit z toho, ze niekoho obral o peniaze??? 😕 😕 😕 alebo o hocico, ja by som asi nespala 😒

katrin
28. kvě 2009

AHojte,

mam opacny problem ☹ Predala som cez mmb detsku stolicku, bola bez poskodeni, pouzivana, co som mala aj spomenute v inzerate. Dostala som peniaze na ucet, balik so stolickou som odoslala. Pani mi teraz napisala, ze su velmi sklamani, pretoze operadlo nedrzi a nejde to rozlozit, ze uz mi balik odoslali naspat a ze jej mam vratit peniaze na ucet. Bohuzial, pani si zjavne neprecitala navod na pouzitie, ktory som jej prilozila a neuvolnila poistku, aby fungovalo operadlo... Co teraz? Balik je v poste, peniaze mam ja, ale stolicka nie je poskodena, ani nefunkcna, takze odmietam poslat peniaze spat... 😕 ☹

jabjunka
28. kvě 2009

Jednoduše balík nepřebírej,nic jiného udělat nepůjde.

maruschka
28. kvě 2009

nepreber to jednoducho...pani napíš, že stolička je v 100% stave, treba si prečítať návod a ty predsa špekulantov podporovať nemôžeš..keď si niekto zmyslí, že sa mu nepáči, nechce zaplatiť alebo iné, tak ty predsa nebudeš doplácať na ich rozmarnosť a prešpekulovanosť....

Ako by si k tomu prišla, keby si tú stoličku takto poslala ešte ďalším 30 záujemcom, všetci by ti ju posielali naspäť a potom by si ju naozaj mohla vyhodiť len na smetlisko..veď určite videla tie fotky, otázky si jej zodpovedala, dohoda bola, máš svoje podmienky predaja, poslala si jej všetko v poriadku+návod, tak o čo sa jej jedná???? 🙄