Pohádky na CD. Doporučte

tommik
4. bře 2010

Ahoj, ráda bych se zeptala, zda byste mi mohli doporučit nějaké pohádky na CD pro nejmenší děti. Ráda bych začala asi od 6 měsíců synovi číst, ale kdyby to některý večer nevyšlo, tak bych ráda pustila pohádku na dobrou noc. Chtěla bych jednoduché pohádky, nic složitého 🙂 Díky za radu.

eppik.m
4. bře 2010

tommik, učit dítě už v tak ranném věku na TV či PC brrr, to není můj šálek kafe ale je to tvoje věc ... pohádek máš miliony na netu, pak v novinových stáncích na CD, v televizi bebe TV ..... já synovi, čtu, nebo povídám, občas pohádka v TV nebo PC jeho oblíbená mašinka Tomáš, ale my už jsme starší ...

kalo
4. bře 2010

Není to ještě brzo?? Já bych spíš uspávala svým hlasem- zpěv, povídání, broukání- /nebo manžel/, je to pro to malé taková důvěra. Nebo nějakou relaxační, příjemnou hudbu. Myslím, že je to lepší, než nějaké hercem namluvené CD, pohádek, kterým půlroční dítě stejně ještě nerozumí.
..........

tommik
autor
4. bře 2010

Ale já nepíšu o DVD, ale o CD. Mluvené pohádky, která dám do CD přehrávače.

tommik
autor
4. bře 2010

My jako děti poslouchaly pohádky namluvené Karlem Högerem. To se nám prý moc líbilo. Naši nám to pouštěli z magnetofonu. Ale chtěla jsem se zeptat, zda nevíte o něčem hezkém, co by mimčo mohlo poslouchat, kdybych třeba nemohla číst.

tommik
autor
4. bře 2010

My si u toho i hrály. Nejen na večerní spaní. Nechci tady rozebírat přínos mého hlasu pro dítě. Ale za celý den jsem tak vymluvená a vyzpívaná, že někdy večer už nemám sílu a myslím, že by to bylo hezké poslouchat i během dne u her.

shaula
4. bře 2010

My už hodně dlouhou dobu fungujeme tak, že v poledne čtu pohádky, večer pouštíme CD. Až kluci usnou, CD vypnu, takhle mám alespoň večer čas pro sebe (donedávna jsem u nich musela být, než usnuli, teď už jen uložím, rozloučím se a odcházím). Až budou trošku starší a budou schopni pochopit, že se čte jedna pohádka a konec, tak budu asi číst i večer.
Na internetu se dá najít spousta pohádek, některé jsem si přehrála z vlastních MC na CD (to byla drbačka 😀 ).

tommik
autor
4. bře 2010

A co se klukům nejvíce líbí, u čeho usnou? 😀

morgan
4. bře 2010

tommik toho hogera můžeš sehnat i ted na cd http://www.supraphon.cz/cs/katalog/databaze-tit...

tommik
autor
4. bře 2010

Toho koupím na 100 % 🙂 Já měla ráda perníkovou chaloupku a pejska a kočičku. Jen jsem chtěla pořídit i něco jiného, ale nevím co. Je toho na trhu spousta, ale zase objednat něco a nevědět, zda je to hezký nebo ne, to se mi nechce. Tak jsem se chtěla poradit.

sherry28
4. bře 2010

už jsem zase píšou osoby, které chtějí poučovat 😒 tak jsem nepište, když jste proti tomu 😠 , zakladatelka shání mluvené pohádky, ne vaše názory, jestli je to vhodné nebo nikoliv, ať vlezu kamkoliv, tak se tam furt ženský jenom dohadujou a stejně mají pravdu obě strany 😀

tommik: u nás měly úspěch pohádky mluvené Bohdalovou

tommik
autor
4. bře 2010

Sherry, díky. Na Bohdalovou jsem zapomněla. To by mohlo být hezký. On má Tomášek teď svátek, tak protože je to jeho první svátek, tak by chtěla rodina něco malého koupit a tak mne napadly ty pohádky na CD. 🙂

sherry28
4. bře 2010

tommik: vždyť aspoň se Tomášek naučí poslouchat i jiné hlasy než je ten maminky 😉 a Bohdalová to umí opravdu podat 🙂

tommik
autor
4. bře 2010

Jo to je pravda, ta je opravdu dobrá. Díky za doporučení. Já jsem měla ráda Rákosníčka, Malou čarodějnici,...

gabca1
4. bře 2010

Jo jo Bohdalová je super 🙂 A u nás momentálně frčí Maková panenka. Takže občas večer pouštíme. Přijde mi uklidňující 🙂

eppik.m
4. bře 2010

tommik: pardon, já to blbě pochopila, nemám číst mezi řádky, 😝 😀
sherry28: díky za upozornění, souhlasím na každém šprochu pravdy trochu ...

eppik.m
4. bře 2010

http://kotanec.wsn.cz/file/1719 tady se pár dá stáhnout 😉

kaleilah
4. bře 2010

my posloucháme makovýho mužíčka ještě na gramci u prababičky, byla to moje nej pohádka 😉 a dobrý jsou i písničky z pohádek, u těch danýsek usíná 😉

shaula
4. bře 2010

Tommik - usnou u všeho, hlavně že jim tam něco žvatlá 😀 Odposlouchali jsme pár dílů Harryho Pottera (to jsem ještě poslouchala s nimi 😅 ), teď máme Hurvínka (z toho mám nejradši Hurvínek a drak a Hurvínek a lupiči, případně Mánička v pasti - ty jsou všechny trošku starší, tuším z 80. let, poslouchala jsem je ještě jako dítě. Ale snad vydali i nějakou reedici.)
Jinak jakékoli pohádky - výborný je Höger, jak už tu někdo zmiňoval, ale v podstatě cokoliv.

fandy
6. bře 2010

taky hlasuju pro Karla Hogera, díky za připomenutí! Nejlevnější jsem našla tu: http://www.popron.cz/index.aspx?gotoId=319011&_... Už se na ně (pohádky) těším 🙂