Pohlaví miminka. Bojíte se, co se narodí?

evulka25
17. led 2008

Ahoj nastávající maminky. Protože mám kolem sebe dost těhotných kamarádek, a každá si přeje buď výhradně kluka/holku, a pak jsou zklamané když se narodí opak toho co si přáli. Přijde mi to vůči tomu malému trochu "nefér" (typu: my jsme chtěli kluka, no ale nakonec máme teda holku no). Jak to máte vy? Necháváte to "osudu" nebo se taky úzkostlivě bojíte že to bude "zase kluk".

caira
17. led 2008

me to bylo teda naprosto jedno, sice jsem si vzdycky prala mit holcicku a chlapecka ale bylo mi jedno v jakem poradi.. je fakt, ze od zacatku jsem ale mela pocit, ze je to holcicka a pak kdyz nam to potvrdil UTZ tak jsem mela desnou radost..ale myslim si, ze bych byla uplne stejne nadsena z chlapecka 🙂 Manza ze zacatku tvrdil, ze to bude urcite kluk a pak zacal rikat, ze by se mu libilo mit holcicku.. takze mu to taky bylo jedno..a ted kdyz vi, ze je to holka tak se z ni muze primo zblaznit..to je porad jak ji bude nosit v klokance, a jak ji bude houpat v kolybce a hrat s ni tenis na zahrade atd atd..jeste ani neni na svete a uz je to tatova holcicka 😀 😀 😀

zanetka82
17. led 2008

tak ja mam dva chlapečky. ja si je i přala mam radší chlapečky ale manžel chtěl holčičku. no nějak se mu to nepovedlo 😅 pak sem si i kvuli manžela řikala že by to druhe mohla byt holčička že pareček je pěkny ale chci tim řict že nam u obou řikali že to bude holčička. takže splest se muže každy 😀

schnek
17. led 2008

Mě to bylo fuk 😉 kdybych si mohla vybrat, příště bych chtěla holku, ale vzhledem k tomu, že to nejde, tak budu chtít hlavně zdravý a pohodový mimi 😉

agny
18. led 2008

Tak já jsem chtěla odjakživa kluka, a taky jsem vždycky si byla jistá tím, že nebudu chtít dopředu vědět pohlaví mimi,no, tak ale jsem to nevydržela a hned jak to bylo možné poznat tak jsme vyzvídali a když nám doktor na obrazovce ukázal malinkého pindíka, tak jsem se mohla radostí zbláznit🙂, asi to zní blbě, ale já bych z holčičky asi opravdu byla trošku zklamaná, ale třeba taky ne, každopádně svou touhu po chlapečkovi mám uspokojenou a u druhého mimiska je mi jedno, zda nám přibude do rodiny další čertík nebo beruška 🙂

atreides
18. led 2008

no já jsem vždycky říkala, že chci holčičku, ale co jsem otěhotněla, tak mě to bylo naprosto jedno, člověk je totiž vždycky rád, když je na kontrole vše OK 🙂

krikri27
18. led 2008

No jo, když se to narodí, nevyměnili byste to za nic na světě 😀 Já jsem potřetí po 2 dcerkách chtěla nazačátku kluka, no po ultrazvuku ve 20.t.-holka 😀 byl manža docela v pohodě, já byla asi 2 dny docela smutná, i slzička ukápla, asi jsem se nechala docela ovlivnit okolím 😎 no, ale pak už jsem se vzpamatovala a moooc se těšila na holčičku 🙂 U porodu se i mudra tak bojácně dívala, že zas nemáme štěstí, když mi dělala utz, tak jsem i ji musela zklidnit, že to víme a že se těšíme 🙂 A teď mě manža přemlouvá, že má jméno na 4.holku, ale myslím, že mám dětí dost 😎

vanusak
18. led 2008

Ahoj Evi, mně to přijde jako neskutečný rouhání, protože takovéhle těhulky nebo už maminy, které měly pohodové těhotenství, bez problémů otěhotněly (nejspíš, protože kdyby jejich miminka byly "vymodlené děti", tak takhle asi nemluví), tak ty si nedovedou ani představit, jaké to je, když by prostě děti mít nemohly... A to si pak já, ačkoliv jsem dost silná holka, řeknu - sakra, tak proč zrovna já, mně by bylo pohlaví mimča úúúplně fuk... 😔

evulka25
autor
19. led 2008

no mě to přijde vždycky líto za ty dětičky 😔 nedokážu si představit že by se mi narodila holka a já řekla, ale já chtěla kluka 😖 nakonec to dopadne tak jak má.

lucianas
19. led 2008

I já přidám svůj příspěvek. Vždycky jsem si říkala, že bych chtěla holčičku. I když by mě bylo jedno, když by se narodil i kluk, ale přeci jen bych byla šťastnější s holčičkou. Otěhnotnět se mi podařilo, ale dopadlo to špatně. Od té doby bych brala i kluka, z kterýho bych se radovala stejně jako z holčičky. Jen aby se zadařilo a mimi bylo zdravé.

majka07
20. led 2008

mně to bylo fuk, holka/kluk , hlavně aby to bylo zdraví. v těhu su pak přemýšlela co bych raději, ale bylo to stejný, neměla su vyhrazeno pro jedno pohlaví víc, stále to bylo nastejno. Až budeme čekat jednou druhý tak taky nevím co víc zase mi to je jedno, hlavně opět aby vše bylo v pohodě, na pohlaví mi nezáleží a opět se necháme překvapit 🙂

k.bett
27. kvě 2008

Ahoj....

tak mě nejdřív přišlo automatický že budeme mit holčičku nák jsem na ty holky zvykla (mám jen segry 😀 )
a manža pořad ze srandy ze je to chlapeček on pořad, kluk, kluk ....ale jasně že je nám to oběma konec konců jedno, přece ho kvuli tomu nebo tomu nebudeme mit min radi, ze? 😀

No a ted je to tak ze já mám pocit ze nosím chlapecka, vsude koukám po oblečení pro klukaa vubec to nechápu co to má znamenat tak najednou a manza zas ze máme nejspis holcicku.

No takže už se nemůžeme dočkat až nám to prozraděj....strašně se těším!! 😀

aponchie
27. kvě 2008

ja jsem si prala holku a mam holku a druhe si preju kluka pac ty nervy s holcickama (strach o ne kterej previt si je vybere)je hrozna 😀 😀 😀

kristi
27. kvě 2008

ja si taky prala holku a mam ji, a druhy bych chtela taky holku, pac nechci byt hnusna tchyne

sisstin
27. kvě 2008

já jsem chtěla holku děsně..mám kluka a už se mi zdaj kluci lepší 😅 ve finále je to fuk, co máte 😅

aponchie
27. kvě 2008

jako bylo by lepsi mit druhe devce pac mam kvanta ruzovych hader 😀

panterka
27. kvě 2008

já teda absolutně souhlasím s příspěvkem vanusak 😒 já mám dva kluky a jsem ráda, že je mám... jsem totiž ráda, že je vůbec mám...poprvé jsem otěhotněla a potratila, a obě těhotenství, ktery se podařily, jsem měla rizikový... jeden prcek narozenej o 5týdnů dřív, druhej o 7týdnů dřív. jsem šťastná, že to vůbec dopadlo, tak jak to dopadlo a že mám dvě zdravý děti 😵 v dnešní době mít zdravý dítě a vůbec mít nějaký dítě je totiž zázrak ☹ a jestli je to holka nebo kluk? to je přece malichernost...

nensy
27. kvě 2008

mi si to nechali říct chtěli jsme holku pač už máme kluka ale kdyby to nebyla holka tak by nám to bylo jedno hlavně že je to zdravé 😀 podle mě to nejduležitější 😀

kristi
27. kvě 2008

dyk joooo, to je jasny, ze je to jedno, ale tak clovek tak nejak tihne, no......ja nikdy nebyla culickovej typ a tedka se fakt vyzivam

maart
27. kvě 2008

...hele holky, vite co me dokaze ted nejvic vytocit? Takovy ty reci typu:"....tak holcicku, no koooooneeecneee se vam to povedlo"....to bych fakt vrazdila 😠 😀 , jako kdyby ti kluci pred tim byli jenom chybny pokus nebo co!!! 😒 ...Kdyz jsem byla tehotna po 1., tak jsem si fakt strasne prala kluka, jsem z holcici rodiny (2 segry a starsi segra ma taky dceru), tak jsem chtela asi tak nejak zmenu, ci co. Nenechali jsme si to rict, bylo to moc hezky, kdyz se kloucek narodil. Druhy mne bylo tak nejak jedno, rikala jsem si, ze holcicka by byla hezka, ale pro starsiho klukana jsem spis chtela brasku....U tretiho ditete jsem pocitala s klukem, jsem si rikala, ze stejne manza "neumi nic jinyho", je to krasna holcicka 😵 ....boze, ale ty kecy!!! Tak konecne holka!!! Fakt hnus trus 😖 .

panterka
27. kvě 2008

ahoj maart 😉 koukám, že jsme se zas sešli v takovýmhle tématu 😀 nám je to souzený, ale vždycky mě ty kecy taky vytočí 😒 nám zase říkají, že je to vlastně jedno 🙄 a ty soucitný pohledy jako kdyby Jáchymek byl taková z nouzecnost 🙄 oba kluci jsou naše zlatíčka a já bych je nevyměnila za nic na světě

maart
27. kvě 2008

..... 😀 Panterko ahojky, no jasne, mne proste tahle temata zajimaji, protoze to je fakt hruza, jak to vsechno lidi komentuji....no...vzdyt to znas....nejaka baba koukne do kocarku, zjisti, ze je to druhy chlapec a uz se tvari, jako kdyby jsi vozila nejaky stasny zviratko! Znam to!!! Kluci jsou suprovy, ale to uz vis, vid? 😉

maart
27. kvě 2008

...strasny zviratko, ne stasny.... 😉

panterka
27. kvě 2008

maart, ještě tak ty neznámý ani ne, ale ty sousedi a lidi kolem, to je hrůza, jak kdybych si rvala vlasy neštěstím, že mám dva kluky 🙄 ale kluci jsou faaaaaaaaakt suprový 😵

xsipm04
27. kvě 2008

😀 😀 😀 k.bett 😀 😀 😀 ty to máš úplně stejně, jako jsme to měly my 😀 😀 😀 bylo nám to samozřejmě fuk, jenže nějak to nejde představovat si miminko neurčitýho pohlaví, tak jsem si nejdřív myslela, že je to holka, pak jsem nabyla dojmu, že to bude asi kluk, v tu chvíli zase nabyl manžel dojmu, že to bude určo holka, ale já už si říkala, že se mi fakt zdá, že je v bříšku kluk. No a vykoukla holčička 😀

Ale jinka mi přišlo, že čím víc jsem byla těhotná, tím víc mi bylo pohlaví fuk a byla jsem na něj míň zvědavá. každý se mě pořád ptal, co si myslím, jestli to bude chlapeček nebo holčička a co bych chtěla víc, že jedno přeci víc chtít musím. A já to pořád nemohla pochopit, protože přeci nemůžu jedno chtít víc, jedno mimčo už bylo v bříšku a ať to byl kluk nebo holka, tak to bylo prostě moje zlatý miminko 😉

maart
28. kvě 2008

....no a ve finale je to VZDYCKY tak, ze jak to clovek porodi, tak uz by nemenil ani za milion....nehlede na to, co si treba pral nebo predstavoval..... 😵 😵 😵

bambulik
28. kvě 2008

já odmalička ctěla kluka a celé těhotenství mi ho všichni tipovali...
ale pak se mi narodila Kačenkaa hned jsem se do ní zamilovala a neměnila bych za nic na světě, moc ji miluju a už nechápu proč jsem tak tíhla k chlapečkovi, možná že si víc rozumím s chlapama, ale jak se říká vezmeš co je a nedáš 😀 😝

fiallinka
2. črc 2008

holky, ještě před rokem jsem myslela, že děti mít nebudeme nikdy a kdyby byly, vůbec bych neuvažovala o tom, jestli to má být holka nebo kluk, za takové ty řeči bych vraždila.

Ale, podstoupili jsme ivf, čekám dvojčátka a podle všeho to budou oba kluci. Řeknu vám, doufala jsem aspoň v jednu holčičku, přece jen ta šance je dost veliká při těch různých možných kombinacích, možná hlavně proto, že já mám jen ségru, mamka je ze tří sester a prostě jsem měla pocit, a pořád trošku mám, že hlavně holčičímu světu bych víc rozuměla... přiznám se, že mi z těch dvou kluků bylo trošku smutno, musela jsem to pár dní rozdýchávat, přece jen u těch dvojčat je to takové "definitivní", protože třetí dítko asi nebude. Po dvou týdnech jsem si tím už v podstatě smířená, ale pořád mne občas přepadne taková chmura, jestli opravdu ty kluky dokážu dobře vychovat, rozumět si s nima...

Chci tím jen říct - už teď ty čertíky v břiše miluju a jak se narodí, vůbec nepochybuju o tom, že je budu milovat nejvíc, jak to jde, a samotnou mne moje reakce hrozně překvapila, holt ale každý asi potřebuje jiný čas na to, aby tuhle informaci nějak strávil, takže paušálně odsuzovat to asi fakt nejde... já si myslím, že prostě jak budou na světě, už to vůbec nebudu řešit, jak píše maart...

pepemomo
2. črc 2008

Tak my mame dve holky a kluka a mame je radi vsechny uplne stejne a uplne stejne sme se na ne i tesili.
Kdyz sem byla tehotna s Leonem a nez sme se dozvedeli co to bude tak nam kazdy na potkani sdeloval ze prej by sme urcite chteli radsi kluka a kdyz sme rekli ze je nam to jedno tak sme sliseli "no ale aspon trosku tajne doufate,ne?".Ne,nedoufali sme v kluka ani holku,doufali sme v krasne zdrave miminko!!!! 🙂 Kdyz sme zjistili ze je to kluk,byli jsme moooooc radi,ale stejne radi by jsme byli i za holcicku.Nechapu lidi co jsou zklamani kdyz sem jim narodi "nechtene" pohlavi.Asi si neuvedomuji,ze mit miminko je zazrak nad zazraky a vubec nezalezi na tom co to je.My s manzelem planujem do budoucnosti jeste "par" deti,chceme si brat deti do pestounske pece a mozna jeste na jedno i zadelame 🙂 a bude nam opravdu uplne jedno co to bude!!!!!

fiallinka
2. črc 2008

pepemomo: víš, já taky nechápu, jak by někdo nemohl své děti mít rád, kvůli tomu, jestli je to to, co chtěli, nebo ne, za to bych je fakt bila... ale jak píšu nahoře, určitému pocitu zklamání jsem se neubránila a to jsem děti dlouho a marně chtěla, spíš tím chci říct, že lidská psychika je fakt nevypočitatelná...

pepemomo
2. črc 2008

fiallinka:tvoji kluci ti prinesou uplne stejne stesti jako holcicky.Nemyslim si ze to bylo v tvem pripade az tak zklamani(podle toho jak to pises),ale spis strach z nepoznaneho.Kdyz my jsme zjistili ze Leon je kluk,taky jsme si kladli otazky jak to bude s vychovou chlapecka,jelikoz do te doby jsme meli jen holky,ani sem si nedovedla predstavit se mazlit s klukem.Ale zklamani sem urcite necitila.Byla to spis nejistota jak to vsechno bude.
Myslim si ze spousta rodicu pocituje nejistotu at uz z jakehokoliv duvodu.A verim tomu ze jak budes drzet svoje kluky v naruci,ani si nevzpomenes na to ze jsi nekdy premislela o holcicce.Co ale nechapu je kdyz rodice citi zklamani az po narozeni miminka kdyz to neni to co chteli.Dite neni modni doplnek.
No a jednou si ti tvoji kluci stejne nakou tu holku domu privedou 😉