Pohlaví miminka. Bojíte se, co se narodí?

evulka25
17. led 2008

Ahoj nastávající maminky. Protože mám kolem sebe dost těhotných kamarádek, a každá si přeje buď výhradně kluka/holku, a pak jsou zklamané když se narodí opak toho co si přáli. Přijde mi to vůči tomu malému trochu "nefér" (typu: my jsme chtěli kluka, no ale nakonec máme teda holku no). Jak to máte vy? Necháváte to "osudu" nebo se taky úzkostlivě bojíte že to bude "zase kluk".

petrolejka
2. črc 2008

Nám je to jedno. Prostě je to naše dítě, obojí má něco do sebe, ani nemusíme mít páreček. Narodila se nám holčička, za rok chceme "vyrobit" sourozence a už jsme se bavili o tom, že je úplně jedno, co to bude. Partner si nepotřebuje splnit ono pověstné "zplodíš syna" a já nelpěla na tom, že budu mít někdy holčičku. Takže naše radost při zjištění pohlaví byla z faktu, že už jsme mohli bříško oslovovat jménem a napříště budu zase napnutá, co se nám povedlo. 😀

fiallinka
2. črc 2008

pepemomo: já si taky myslím, že nad tím pak ani nezauvažuju, ale spíš si už teď vyčítám, že si vůbec dovoluju nad tím takhle přemýšlet 😉, doufám, že mi to kluci odpustí 🙂. Asi to tak je, já jsem z "holčičí" rodiny, takže je to pro mne prostě "divné"... A už teď si říkám, jak si je pěkně vychovám, aby mi přivedli šikovné snachy 🙂.

pepemomo
2. črc 2008

fiallinka,ted uz z vlastni zkusenosti ti muzu rict ze kluci sou super!!! 🙂 No a holky samozrejme taky 😉 Miluju je vsechny stejne ale kazdy je uplne jiny,to neplati jen kluk-holka,ale co dite to osobnost.Musim ale,opet ze sve zkusenosti rict,ze kluci jsou "jednodussi" na vychovu,teda aspon jako miminka a v mem pripade!!!Toto mne rikala i spousta znamych nez se nam Leon narodil a ja mela tu svou "nejistotu",neverila sem ale potvrdilo se to.Obe dcery si od narozeni vyzadovaly hodne casu,furt sem musela behat jen kolem nich a domacnost sem zanedbavala,ale ted kdyz syn je najezeny tak je spokojeny.Typicky muzsky 😉 😀 . aja to mam doma jak ze skatulky a dokonce zvladam denne i teplou veceri!!! 😀 Preju vam vsem ctyrem jen to nej... a do budoucna ty sikovne snachy 😉 🙂 😀

svataterezicka
16. pro 2008

Holky a co jste víc chtěly kluka nebo holku? Já jsem chtěla víc kluka a ted doktor hlásil holčičku.. nějak se nemůžu ubránit zklamání 🙂 jsem tak nějak cítila že to bude kluk a ono houby 😒

petua
17. pro 2008

No, já jsem nikdy tak úplně nevěřila lidem, co říkali, že jim je to "jedno", co to bude - ale teď jsem taky taková 😝 , prostě absolutně nedokážu říct, jestli bych chtěla "radši" holčičku nebo chlapečka, a přesně si řikam, hlavně ať je všechno v pořádku a už aby tady s náma byl/a 🙂 .
A co mě dokáže naštvat, je třeba moje matka - sestřenice a bratranec mají oba teď malý miminka, kluky, a moje matka všude chodí a řiká, že my budeme mít konečně tu holčičku a jak se na ní těší 😠 . Jí se nelíbilo jméno, který máme pro holčičku vybraný a naprosto nestydatě mi řekla, že už je jí to jedno, ať se klidně tak jmenuje, hlavně ať to neni kluk 😠 😠 . Tak co od ní pak mam čekat? Že chlapečka nebude mít ráda? Hnus, když tohle někdo dokáže říct ☹ - ať si to "myslí", ale sama pro sebe 😢

pavcik
29. pro 2008

ahoj,
mám takový dotaz..v kolikátém týdnu jsou schopni (aspon předběžně) lékaři říct pohlaví miminka?? Někde čtu třeba už ve 14tt a někde třeba až ve 20tt

poletucha
30. pro 2008

pavcik ja ted cetla v jedny knizce,ze uz i ve 12tt...sama jsem na to zvedava. Ja chodim na soukromou kliniku,kde maj super vybaveni a pri kazdy prohlidce zaroven delaj i 3D ultrazvuk,tak snad nam to brzy prozradi 😵 Nam je jedno,co cekame,spis jsem zvedava jak opice. Ale asi by me hodne mrzelo,kdyby mi nekolikrat potvrdili urcity pohlavi a pak se narodil opak...to bych asi spatne rozdejchavala 😀

pavcik
30. pro 2008

tak to u mě bohužel tak dobrý vybavení nemá,takže sotva nic nerozeznám. Ani mi není schopná vytisknout fotku. Takže stejně pochybuju že bych tam něco viděla.Mě je to taky jedno co to bude,ale už bych to chtěla vědět at mimi můžu konkrétně oslovovat a nakupovat pravou barvu oblečení.Ale podle toho čínskýho kalendáře co tu tak všude koluje mi vychází holčička. Byla bych ráda za holčičku ale kliučina bude taky fajn 🙂

kristi
30. pro 2008

my touzili po holcicce a mame ji, hlavni ale je, ze je zdrava a ze je super... 😵

mobina
30. pro 2008

Nám to bylo fuk, ale kdyby jsme si mohli vybrat, tak prvního kluka a pak holku. Kluk se nám splnil a teď když na to občas padne myšlenka, tak bych i druhýho klidně brala kluka. Jsou to takový mazánci maminčiný 😎
A to, že je někdo zklamanej z pohlaví moc nechápu. To je dost ubohý 😝

bertica.h
30. pro 2008

My už doma jedno dievčatko máme a veľmi som túžila mať aj druhé..a vypadá to,že sa moje želanie splnilo.Nebudem hovoriť o tom,že aj chlapca by sme milovali,rovnako..ale dievčatá su mojmu srdcu bližšie..nie koli šatičkám a blbostiam,na tom si nepotrepím..ale na takých tých rozhovoroch,aj neskor..vztahu s mamou,celkovo rodičmi..dokonca aj manžel sa mi priznal..že je mu to jedno,ale viac by asi chcel ešte jedno dievčatko..a chcela som pre malu sestru..lebo aj ja mám,ale nevyrastali sme spolu a veľmi mi chýbala..tak teraz by som chcela aby (snád.)boli super kamošky a vedeli sa spoločne proti rodičom spiknuť 😀 😀 😀
Tak uvidíme..v máji🙂

pavcik
30. pro 2008

to já bych nebyla zklamáná ani z chlapečka.Všechno bude boží. Ale ráda bych věděla co nosím v bříšku,a vlastně ani nevím proč to chci vědět. Jen si tak to mimčo představuju a bylo by fajn vědět co to bude. Řikat mu konkrétním jménem. Ted jen mě bude čekat spousta vyšetření protože jelikož jsem já rozštěpová tak je možnost že i mimo by mohlo být. Takže at je to co je to at je dravý.

poletucha
30. pro 2008

pavcik...presne tak 😉 ja jsem tak nejak byla vzdycky presvedcena,ze az se to povede,ze budeme mit prvniho kluka ...no a od okamziku,co jsem zjistila,ze jsem tehu...tak mi neco napovida,ze to bude holcicka 🙂

kalo
30. pro 2008

Mě dost mrzí, když se i v dnešní době setkávám s takovými kecy, že chlap MUSÍ mít syna. Mám takový pocit, že naše společnost pořád preferuje mužské pohlaví /jakoby holčička byla nepovedený chlalpec či co/.
Na mě byl v těhu z manželovy strany vyvíjený takový podivný tlak, jakože miminko musí být kluk (obzvláště tchyně) Manžel je jedináček a ještě z jeho strany rodiny jediný nositel jména, protože se u nich rodí jen samé holky. Muž chtěl taky kluka a jak mi pořád všichni toho kluka předhazovali, tak jsem s ním počítala, jakože být musí. Pak nám na UTZ.řekli, že to bude holka a já z toho byla několik týdnů naprosto rozhozená. Měla jsem pocit, jako bych všechny zklamala. (těhotenské hormony dělaly své 🙂) ) Narodila naše nejmilovanější beruška a já zjistila, že mít holku je naprosto super!!!!!
Jasně, že bychom /ostatně jako všichni/ chtěli páreček, ale teď už na to koukám s nadhledem a kašlu na tu naši patriachární společnost, nejsem žádná klukorodka na přání okolí. Pohlaví druhého dítěte už řešit nebudu, ať je to cokoliv 😉

liviky
30. pro 2008

tak u nás si můj muž taky přál syna,ale bylo a jemu jedno že máme dvě krásné dcery,hlavně že sou zdravé.....mě akurát hrozí to,že chce zkoušet do třetice 😅 😀

kristi
30. pro 2008

kalo, hezky receno 🙂 ja kdyz uz tak prosim pekne znova holku, proste me bavej 😎

bejana
30. pro 2008

Kalo, souhlas s Kristi, moc pěkně si to napsala. Mně v těhu na velkém UZ MUDra řekla, že tam teda pytlik nevidí a že to bude asi holka. Tak jsem se "natěšila" na druhou holčičku a za některé reakce ze svého okolí bych byla agresivní 😝 Např. "Jééé, to je škoda!" "No, tak to je blbý." "Ty jsi znovu těhotná? A bude to ASPOŇ kluk?" Nenáviděla jsem to 😠 🙄 U nás v rodině je tak nějak přeholčičkováno a chlapeček prozatím nikde... Začátek mého druhého těhu nebyl bez problémů a já se jen modlila, aby velké UZ dopadly OK a nejaké pohlaví bylo pro mě třešínkou na dortu. No a nakonec se MUDra na UZ sekla a máme chlapečka 😵 Zpětně si říkám, že jsem si to pohlaví neměla nechat říct dopředu a těch keců jsem mohla být ušetřená a stejně tak překvápka na porodním sále. (Ale já byla strašně zvědavá a asi bych to nevydržela 😅) Své děti miluju a nedala bych je za nic na světě 😵 Byla bych stejně šťastná i kdybysme opravdu měli dvě holčičky 🙂 Okolí s blbýma řečma nechť si škubne 😝

maart
30. pro 2008

No vidite, holky...a ja jsem si zase dost "uzila", kdyz se nam narodil druhy kluk....prvni byl OK, to se ve spolecnosti dobre bere, ale druhy kluk? TECH KECU!!!!....znama mrkla do kocarku, pochopila, ze je to modre = kluk a rika:"Jo, peknouckej, skoda ze to neni holka, co?"....nebo "Tak to treti bude holcicka, neboj"....."Tak do tretice do jeste zkusite, ze jo"...."Chtela jsi, aby druhy byla holka, ze jo?" Atd. atd. atd.....myslela jsem, ze padnu. Byla jsem stastna, ze mam tak krasnyho zlatyho chlapika, ale okoli uz to tak v pohode nebralo. Hodne lidi melo nejapny poznamky, fakt ze jo.

....a treti tehotenstvi? O tom ani nemluvim...Obrnila jsem se trpelivosti...ale stejne to byl des bes....umite si to predstavit, ne? Po dvou klucich jsem byla po treti tehotna!!!!!! Kdyz se mala narodila, uplne mi prislo, ze ty kluci pred ni byli nejaky omyl nebo proste chybka....reakce lidi:"Tak konecne se to podarilo, co?"....tohle jsem slysela asi 100x!!!! Nesnasela jsem to!!!! 😒 😉

kristi
30. pro 2008

no jo, to jsou ty debilni idealy, jako ze kazdej musi mit nejlepe od kazdyho jedno. Blbost.

maart
30. pro 2008

Jasne, ze je to blbost....a vis co hlavne? Ja bych si tohle proste nikdy nedovolila...prece vzdycky miminko pochvalim, ale uz k tomu nemusim nic dodavat....zadny, no jo no, je to bohuzel to nebo ono...proste reknu, jeeee, to je ale pekny broucek a konec! Nemam rada takovy ty lidovy kecy, co se proste rikaj...a rikaj se l porad 😒 .

kristi
30. pro 2008

presne tak, ja mela radsi ruzovej kocar, aby se nespletli. 😀 😀 a nesnasim, kdyz vsichni povidaji, jeeeee, to je celej Robert 😝

maart
30. pro 2008

😀 ....jojo, holka je taky cely manzel...to taky slysim tak 10x do tydne....ale to me ani tak neprudi 😀 .....kocark mam modrej 😉 ....to abych jeste vic pritahla zvedavce....jestli se to tedy KONECNE podarilo 😀 . Nic, jdu tu moji bezpindourovku hodit do lazne 🙂 .

kristi
30. pro 2008

🙂 🙂 tebne to netoci? mne jo, pac i mne je chvilema podobna 😅

maart
30. pro 2008

Netoci....bo vona je fakt celej manza 😀 ....to uz bych fakt neokecala, ale je docela pekna 😅 😀 , jeste ty vlasy by trochu mohly narust no....mrkni, je uplne plesana 😀 .

zdenallicka
30. pro 2008

Ja budu chtit vedet, co je v brisku.. I pritel se na to tesi.. Mame vybrana jmena uz dlouho a od zacatku chcemi mimi oslovovat tim jmenem... A je mi fakt jedno, jeslti kluk nebo holka... Oboji bude bozi, jak psala pavcik...:o)
ani jeden si nechceme splnit nejaky sen - jako ja holku, tata kluka... Proste budem mit Matyska nebo Ellinku a tim to hasne.. A taky to nemusi byt do budoucna parecek... Je ot fakt fuk... Hlavne aby nejake mimi vubec bylo... 😉

ivt
21. led 2009

Ahoj, tak já mám dva úžasný chlapečky a jsem šťastná. Taky jsem si v skrytu duše přála druhou holčičku, ale okolí jsem říkala, že je mi to jedno. Důvod byl jasný, aby mi pak všichni neříkali, tak ono se to nepovedlo. To bych fakt nechtěla poslouchat. Když se Míšánek narodil byla jsem štastná, neměnila bych. Ještě bychom s manželem chtěli jedno tak třeba i tu holčičku ještě mít budeme. A kdyby to byl do třetice kluk tak budu jenom ráda, protože kluci jsou opravdu super!!!

markytkaaa
21. led 2009

Nám to bylo jedno ... nebo spíš, mě to bylo jedno, manža pořád prudil ve stylu "vím co dělám" 😀
Druhé mimi plánujeme a je mi úplně jedno jestli to bude děvčátko nebo chlapeček, hlavně zdravé a dravé jako naše první 😉

berynka
21. led 2009

Taky mi to v těhotenství bylo fuk, co se narodí a ani jsem neměla žádnou intuici, co by to asi tak mohlo být. Občas se někdo neutrálně zeptal, jestli to bude kluk nebo holka 😉 . Manžel od začátku říkal, že si prostě přeje holčičku, tak jí má 🙂 .
Nedávno jsem se setkala s "názorem", že je nejlepší mít kluka, páč na holky mají v oblečení jen růžovou a to je na prd 😝 😀 .

lenerka
21. led 2009

ahoj

tak já si spíše přála kluka,ale když nám řekli,že to bude holčička,vůbec mě to nemrzelo
hlavně,že jsme čekali zdravé mimčo
a teď už plánujeme druhé
více si přeju zase holčičku,ale na manželovi je vidět,že by si více přál kluka
pokračovatele rodu no
i když naše kačka si ho pěkně omotola
to jsou prostě dcerušky no

je to jedno
hlavně zdravé ,a né proboha dvojčata toho se děsím nejvíce 😖

slunicko552
21. led 2009

Tak já jsem si říkala,že by to mohla být holčička.A je to ten nejlepší kluk na světě 😀 😵 Jinak brácha má dva kluky a na mamce šlo vidět zklamání,když jsem řekla,že čekáme kluka 😠 ☹ .I eď si ještě někdy poštěžuje,že nemá žádnou vnučku.Ale malého miluje a nedala by ho.Já bych ho nevyměnila 😉 A co bude další,to stejně neovlivním.Takže je mi to fuk,hlavně,že bude v pořádku a MOJE 😵