Pojištění do zahraničí v těhotenství. Zkušenost?

ondul
20. únor 2022

Dobrý den,
ráda bych Váv poprosila, máte-li někdo čerstvou zkušenost, kde Vás pojistili a do jakého týdne v těhotenství na cestu zahraničí (konkrétně do letecky do Řecka).
Děkuji mockrát!

hezz17
20. únor 2022

@ondul zajimava otazka. Pracovala jsem v praze na rizikovem tehitenstvi a byla tam nejedna nestastnice. Tehotna nepojistena. Nebo tehotna pojistena, ALE nepojistene dite, ktere se predcasne narodilo. A ta pece jde pak do milionu.

limali
20. únor 2022

@ondul záleží na konkrétnejšie poisťovni. Niektoré len do 6m, iné aj do 7. Ale potom sa líši aj to, aké úkony ti preplatia vramci toho tehotenstva. Niektoré chcú potvrdenie od gynekológa, že je cesta pre tehotnú vhodná. No a niektoré cestovky, vramci určitých zemí ani tehotné nechcú poistiť. Volala by som na cestovku aké sú podmienky a potom skúšala poisťovne 😊

radkazenklava
21. únor 2022

@ondul pojistku vybírejte hodně opatrně, aby v případě potřeby pokryla vše...ošetření tebe i dítěte, případný lékařský převoz, vetšinou se pojištuje do 7.měsice a není to levna záležitost....mě před 2.5 lety vyšlo pojištění na 300,-/den. Byli jsme na víkend ve Vídni...

kamce
21. únor 2022

Když jedete do EU, tak s naší kartičkou pojišťovny máte stejné práva jako občan dané země 🙂

zuzineckah
21. únor 2022

@kamce ano, ale jen na nezbytnou péči. Nemluvě o tom, že v případě předčasného porodu se toto pojištění nevztahuje na dítě. Takže na tohle bych se rozhodně nespoléhala, pokud to chce opravdu řešit.

hezz17
21. únor 2022

@kamce tu karticku ale nema pripadne narozene dite. A jak pisu, jsou to pk statisice.

nijij
21. únor 2022

Vybírat takovepojistenk které pojisti i dítě v případě předčasného porodu. Jinak pojistka platí pro tvoji neodkladnou péči

kamce
21. únor 2022

@zuzineckah tak nenarozene dite nepojisti asi zadna pojistovna 🙂

zuzineckah
21. únor 2022

@kamce předčasný porod se pojistit dá... To byla jinak reakce na tu naši kartičku pojištěnce. Ta taky nefunguje jak si někteří myslí, že v rámci EU jsou s ní v pohodě. Nejsou.

kamce
21. únor 2022

@zuzineckah fakt a vite, prosim kde? Osobni zkusenost s pouzitim karticky v EU nemam, to jsem se jen docetla, vy mate nejakou osobni zkusenost s pouzitim v nejakem state EU? By me zajimalo 🙂

ondul
autor
21. únor 2022

No prave, ze urcite chci bejt pojistena sakumprdum. Nebudu nic riskovat. Ale po vcerejsi diskuzi s partou, ro stejne vypada, ze nedokazeme najit termin, aby to vyhovovalo vsem, takze nejake Krkonose v cervenci to jistej 😉

zuzineckah
21. únor 2022

@kamce když se podíváš i na stránky jakékoliv pojišťovny, tak tam jasně stojí, že na základě EPZP je v zahraničí poskytnuta jen "Lékařsky nezbytná péče, která se posuzuje s přihlédnutím k povaze nemoci a předpokládané době pobytu v zahraničí". To je pak dále rozepsáno. Se synem jsem kdysi použila jednou na Slovensku kvůli průjmu a zvracení. Dali mu torecan a na pohotovosti mi rovnou řekli, ať odjedeme co nejdřív domů, že v nemocnici si ho určitě nenechají, že na to nám "naše" pojištění nestačí. S blijícím a neustále pos..ným dítětem jsem určitě mohla odjet hned domů🙄👎 Naštěstí mám švagrovou zdravotnici, tak mi ho pomohla dát dohromady asi za dva dny...

kamce
21. únor 2022

@zuzineckah jasne, tak my se vzdycky pojistujeme do zahranici. Tech 'par korun' za to nestoji. Ja jsem slysela tusim o Italii, ze je s tou Evropskou osetrili normalne no, tak mozna i stat od statu. A vite, kde pojistuji ten predcasny porod? Nejak jsem to nedohledala 🙂

zuzineckah
21. únor 2022

@kamce ono taky záleží zda je zařízení soukromé nebo státní, co vím. Ale určitě je to i stát od státu, co se týče rozsahu péče. Když je to nutné, oni ošetřit musí, ale nic navíc nejsou povinní na základe evropského pojištění poskytnout. Když tak za poplatek a ten si pak můžeš nechat refundovat ve své české pojišťovně. Ten předčasný se zeptám kamarádky, pracuje pro jednu firmu, která pojištění řeší

kamce
21. únor 2022

@zuzineckah jj to vim, ze musis do statni 🙂 ok moc dekuji

drep
21. únor 2022

@kamce tak třeba cizinci v čr. Párkrát jsem zažila vyděšený pohled německé rodiny pacienta bez připojištění, když zjistili, kolik musí zaplatit za repatriaci pacienta na umělé plicní ventilaci.

kamce
22. únor 2022

@zuzineckah uz jsi to, moc prosim zjistila?

zuzineckah
22. únor 2022

@kamce psala jsem ji, ale zatím odpověď nemám. Myslím na to 🙂