Pokud manžel vezme práci, uvidí dítě jen o víkendech

helcah
23. zář 2008

Ahoj, dostala jsem se do takové komplikované situace a zajímalo by mě zda je na tom někdo podobně nebo jak to byste to vyřešili. Jde o to, že můj muž je poslední dobou ve své práci nespokojený, ne že by třeba měl málo peněz, ale prostě ho ta práce nebaví. Dostal tedy nabídku na práci, která by ho opravdu bavila a rád by jí vzal. Jenže by musel dojíždět v pondělí a v pátek dvě hodiny tam a dvě zpátky a byl by tedy pryč od rána až do večera a v úterý by odjížděl pryč a vracel se až v pátek. Navíc by po nástupu hned jel na 14ti denní montáž. Já mu nechci stát v cestě, ráda bych ho podpořila ale strašně mě mrzí, že by se s naším dítkem, které se má narodit za měsíc vůbec neviděli, nebo vlastně jen o víkendu. Já jsem se těšila jak se o něj budeme oba starat a jak to malý bude mít tátu rádo a nakonec to bude úplně jinak, nějak se s tím nemůžu smířit. Samozřejmě že manžel tam nepůjde, pokud bych z toho měla být nešťastná, ale myslím, že by si tohle měl rozhodnout tak, aby byl šťastný i on. Máte některá muže se kterým se vídáte takhle málo?

marci
23. zář 2008

Alisek tak ve státní správě rozhodně není ten vztah rovnocennej už proto, že tam si zaměstnanec nějaké platové požadavky moc prosazovat nemůže. Tam se většinou jedné podle tabulkových platů a moc velký prostor někoho zvýhodnit tam není (samozřejmě kromě odpracovaných let - což je podle mého blbost nejvyšší, ale tak to je). Rozhodně je vztah zaměstnanec - zaměstnavatel rovnocennější v soukromé sféře.

alisek
23. zář 2008

marci nepsla jsem o neschopnosti ale rozhodně lidé pracující mimo stát.správu se musí mnohem víc snažit než ti co dělají za státní prachy...to je vidět všude na úřadech a vůbec státních institucích.

alisek
23. zář 2008

zanett, jo jsem 😀 zrovna řešim pracovní přestupky a tady tomu se jen směju..ROVNOPRAVNOST 😀

marci
23. zář 2008

Tak to je taky hodně zevšeobecňující 😀 😀 Ale je fakt že není státní správa jako státní správa. Když jdu něco vyřizovat na bytové družstvo tak kolikrát nestačím valit očit co se tam děje, to bych si já v práci (ve státní správě) nikdy nedovolila ani omylem

alisek
23. zář 2008

marci, jde především pracovní naplň, tempo..vidim to vždy když jdu na soud, na finančák, na sociálku, na ministerstvo....

gedren
23. zář 2008

Alisku, to jestli ma navrch zamestnanec ci zamestnavatel, se ridi nabidkou a poptavkou. A po lidech rozumne odbornosti je vzdycky vetsi poptavka. Ten clovek se sam rozhodne, komu svy skilly proda, tj. ma navrch. Ja mam sice normalni uvazek, ale beru to spis jako contractor job (zivnostak mam taky, ale nedelam na nej tolik), proste kdo chce, muze si me koupit za urcitou cenu. Ale finalni rozhodnuti delam ja. Pokud jsou si tohoto faktu vedomy obe strany, tak je vsechno v klidu a bez emoci a jde ciste o obchod, ne o to, kdo ma u koho jaky vroubky a co na to zakonik prace. Ja bych napriklad klidne uvitala, kdyby neexistovaly smlouvy na dobu neurcitou, proste at se kazdy dok zamestnanec se zamestnavatelem dohodnou na novych podminkach, za kterych budou spolupracovat i nadale. Tim padem zamestnanec maka, zamestnavatel plati a vsichni jsou spokojeni 🙂

marci
23. zář 2008

ali přesto si myslím, že flákači jsou stejně tak v soukromé sféře (hlavně ve velkých podnicích, kde se to ztratí), jako ve státní.

alisek
23. zář 2008

Mrci , nezlob se ale absolutne nevis o cem je re, jinak bys rovnopravnost nepouzila...ale ja to beru zaměstnanec nevidi co je dal..on vidi jen svoji vyplatu na ucte, malo prescasu, vyhody, premie..a vic nevidi

marci
23. zář 2008

a co by měl vidět víc??

alisek
23. zář 2008

marci to jsou..ale ve statni si jich moc nevsimaji..kdezto ja musim vymyslet jak toho flakace potrestat a moc moznosti nemam

johanda
23. zář 2008

gedren, off toppic: vy máte na fakultě smlouvy na doby neurčité? My jen na určité, pokud nemá člověk výsledky (případně prachy z grantů) je docela rychle odstaven

marci
23. zář 2008

Alisku a ty máš zkušenosti ze státní správy, že tvrdíš, že se tam může zašít kdokoliv? 😀

gedren
23. zář 2008

Johando: jo, my samozrejme taky (protoze nase pracoviste je skoro cely placeny z ruznejch grantu, na provozu mame snad 3 lidi 🙂, a pak 40 dalsich na grantech), takze vetsina ma smlouvu vzdy na rok, max. dva. Navic teda my, kdo jsme PhDs, si na sebe musime shanet prachy sami 🙂 (resp. aspon se o to snazit, proste nekomu grant vyjde, nekomu ne, a ten se, da-li rozpocet, poplati odjinud, ale taky nemusi).

Ale tady jsem mluvila obecne, jakoze kdybych mela nejaky normalni zamestnani 🙂

alisek
23. zář 2008

především svou práci a odpovednost za nii...loajalnost..ta se moc nevidi
ale s tou odpodnosti tu zamestnanci oc nemaji..protoze zamestnavatel nema statecne paky jak ji vymoct krom vyhazvu a i ten je až po třech mesicich...nicmoc

alisek
23. zář 2008

marci mam , jako klient a dost negativni zkusenosti..

marci
23. zář 2008

já si třeba právě pod slovem loajálnost představuj to, že ve chvíli kdy mám pocit že jsem nedoceněná a mám nabídku odjinud, tak že za šéfem férově přijdu s celou situací ho seznámím a dám mu možnost zareagovat. Tak se podle mě chová loajální zaměstnanec - prostě nepráskne dveřmi aniž by dal zaměstnavateli šanci jakkoliv zareagovat. Loajální se podle mě nerovná uťápnutý chudinka, který je smířen se svým osudem a čekající jestli si náhodou někdo nevšimne, že by ho mohl posunout někam jinam nebo výš

helcah
autor
23. zář 2008

Marci promiň ale v tom případě by mě zajímalo co zaměstnáváš za lidi, že je zajímají jenom výplaty a výhody. Všichni zaměstnanci nejsou zas tak přimitivní.

marci
23. zář 2008

Helco tak jsem to určitě nemyslela. A jestli to tak vyznělo, tak to je omyl. Vždycky je to souhra více faktorů, které vedou ke spokojenosti s prací.

marci
23. zář 2008

Určitě nejsou všichni zaměstnanci primitivní, aby je zajímala jenom částka na výplatním lístku. Ale je to až od určité hranice. Pokud člověk bere minimální mzdu, tak je pro něj hlavním motivujícím faktorem finanční odměna, co má z toho že má výborný pracovní kolektiv, když s tím sotva uživí rodinu. Od momentu kdy je ta finanční odměna dostatečná na slušnou obživu mají samozřejmě větší váhu jiné faktory.

johanda
23. zář 2008

Gedren, tak to jo
ad loajálnost - dávám za pravdu Alisek, ta se tady moc nenosí, co znám lidi pracujicí ve státní sféře, moc si to tam nepochvalují a rozhodně za zaměstnavatele nedýchají (pravda, někdy se jm nedivím). Já sama jsem na typicky český pracovní poměr na dobu neurčitou nikdy nepracovala, ta nejistá pozice mě docela nakopává a můj zaměstanavatel, pokud je s mou prací spokojen a nechce se mě vzdát mi díky své nejistotě leckdy poskytuje benefity nezakotvené ve smlouvě 😉
Ale jiná situace je na institutu o 30 lidech, kde si všichni tykají a pracují na svém" přežití " a jiná ve firmě s hierarchickým uspořádáním a tisíci pracovníky
Nejsme trochu mimo téma? 😉

helcah
autor
23. zář 2008

Ježiš marci promiň to mělo být na alíska, ne na Tebe. Omlouvám se, spletla jsem nick.

marci
23. zář 2008

Helco 😀 😀 😀 Já jsem si říkala, kde tohle píšu 😀

helcah
autor
23. zář 2008

Jo a jen abych teda řekla, jak to nakonec dopadlo. Manžel tedy informoval tu firmu že do ní nenastoupí, že se omlouvá, ale že je to právě z rodinných důvodů. Ve stávající práci si promluvil s vedoucím a ten ho zbavil toho projektu, který nechtěl dělat, protože by stejně do něj nevkládal tolik jako kdyby ho to bavilo a dostal jinou funkci, která sice není přesně podle toho, co chtěl dělat, ale alespoň se tomu blíží. Dostane přidáno téměř 1/3 platu ale také to bude časově podstatně náročnější, ale bude doma každý den, i když třeba až večer. A jenom bych ještě chtěla dodat, že tato funkce a plat mu byla nabídnuta již dříve, ne až potom, co řekl, že chce odejít. Jen se to teď urychlilo a stanovily se trošku přesnější podmínky.

sylvar
23. zář 2008

Super 😉

gedren
23. zář 2008

Helco, tak skvely 🙂

marci
23. zář 2008

Helco, to je fajn, tak snad budete spokojen oba 😉

helcah
autor
23. zář 2008

Abych řekla pravdu tak mi spadl docela kámen ze srdce a vůbec mi nevadí že třeba ode dneška má v práci víc povinností a bude třeba aby tam zůstával třeba o několik hodin dýl (to musí hned dneska sotva začal). A moc díky za Vaše názory, holky 🙂

kristi
23. zář 2008

no vidis, tak nakonec ke spokojenosti vsech 🙂

helcah
autor
23. zář 2008

řekla bych že né k úplné a maximální spokojenosti, protože přece jen tamta práce by ho bavila víc a realizoval by se tam podle svých představ , ale i tak si myslím, že můžeme být rádi že se našel přijatelný kompromis a já jsem za něj teda fakt ráda

gedren
23. zář 2008

Ono hlavne neni vsem dnum konec, deti vyrostou strasne rychle a pak se muzete oba realizovat podle libosti 🙂