Pokud manžel vezme práci, uvidí dítě jen o víkendech

helcah
23. zář 2008

Ahoj, dostala jsem se do takové komplikované situace a zajímalo by mě zda je na tom někdo podobně nebo jak to byste to vyřešili. Jde o to, že můj muž je poslední dobou ve své práci nespokojený, ne že by třeba měl málo peněz, ale prostě ho ta práce nebaví. Dostal tedy nabídku na práci, která by ho opravdu bavila a rád by jí vzal. Jenže by musel dojíždět v pondělí a v pátek dvě hodiny tam a dvě zpátky a byl by tedy pryč od rána až do večera a v úterý by odjížděl pryč a vracel se až v pátek. Navíc by po nástupu hned jel na 14ti denní montáž. Já mu nechci stát v cestě, ráda bych ho podpořila ale strašně mě mrzí, že by se s naším dítkem, které se má narodit za měsíc vůbec neviděli, nebo vlastně jen o víkendu. Já jsem se těšila jak se o něj budeme oba starat a jak to malý bude mít tátu rádo a nakonec to bude úplně jinak, nějak se s tím nemůžu smířit. Samozřejmě že manžel tam nepůjde, pokud bych z toho měla být nešťastná, ale myslím, že by si tohle měl rozhodnout tak, aby byl šťastný i on. Máte některá muže se kterým se vídáte takhle málo?

lendy1
23. zář 2008

tak já mám na toto stejný názor jako kristi-u nás je to tak, že manžel má dost zajímavou prácí a dost cestuje po světě, takže komunikujeme jen přez e-maily, SMS, občas jsme tu sami 14dní i déle a zvládáme to všichni. Podotýkám, že babičky u nás nefungují ani žádná jiná pomoc, vše zvládáme sami, i když je to občas náročnější. Jsem ráda, když se pak manžel vrátí, udělá si na nás čas a maximálně se věnuje malému a nemyslím si, že by malej nějak strádal. A my dva jsme si zase vzácnější, když se nevidíme non-stop. Raději budu mít doma chlapa, co je spokojený v práci, uživí nás a nemusíme řešit finance a pokud je doma, tak se nám věnuje na 100%.

marci
23. zář 2008

Heli já si myslím, že teď bude možná lepší když nabídku odmítne a časem až se doma zadaptujete začne pracovat na hledání jiného místa. Nevím tedy v jakém oboru pracuje, ale myslím si, že pokud bude chtít nějakou přijatelnou novou práci, ve které bude spokojený, najde. Já bych v tuhle chvíli byla asi sobecká a chtěla ho mít doma, časem až se jako rodina sžijete bych mu samozřejmě v další kariéře jinde nebránila.

helcah
autor
23. zář 2008

Marci manžel také dnes promluví s nadřízeným a pokusí se domluvit na jiných podmínkách. Tady jde o to, že je technolog, což ho hodně baví a teď ho nasazují na samé administrativní projekty, což určitě není práce pro něj. Baví ho programovat, vrtat se ve věcech, opravovat a vymýšlet nové postupy, ale ne dělat celé dny papíry a grafy. Teď mu dokonce v té stávající práci nabídli docela vysoké zvýšení platu, téměř o třetinu, ale za práci, z které by se asi zbláznil, vysloveně spíš takovou ženskou práci.

kristi
23. zář 2008

denousek: neni vubec znamena neni vubec. Helci manzel by byl doma na vikendy a nekdy i vic.....

ja nevim,ja teda manzela az tak doma nepotrebuju, vse si tak nejak koucuju sama a s malou je, kdyz ma cas a podle me je to lepsi, nez aby byl doma kazdej den ve 4 odpoledne.

denousek
23. zář 2008

helcah a mysliš ze nikde v okolí by se nic treba podobnyho nenaslo????dival se uz ???

mate pravdu chodit dom zdeptanej to je na prd....ale muze se zkusit poptat nekde tady no....zase by mel ale min penez aly byl by v jine praci nechodil by zdeptanej a byl s rodinou no.....to je tezky...

luucia
23. zář 2008

lendy, 100% souhlas!! 😵

kristi
23. zář 2008

lendy, ja si na to tak zvykla, ze se i dokonce tesim, ze bude chvili pryc a pak se tesim jeste vic, ze prijede domu....jsme si vzacnejsi

josefa
23. zář 2008

helcah, tak podle toho co pises, tak ten Tvuj sobec nebude, ale takovy znam....tak proto.

marci
23. zář 2008

To je určitě dobré řešení a stojí to za pokus. Manžel mi taky tvrdil, že se nic nezmění, že podmínky co mu nabídli jinde ve stávající práci nevyjedná. A vyjednal - prostě pokud je to člověk, o kterého firma stojí, tak často dokáže nabídnout i to, co by člověk ani nečekal. Držím moc palce, ať se v práci domluví a je zase spokojený. A ty samozřejmě taky!!

denousek
23. zář 2008

helcah zeptam se te tak..

jak to citis typtz taky zalezi samozdrejme na tobe ne??ty taky nemuzes byt vydeptana ze je treba manzel pryc..
myslim ze tohle rozhodnuti by meli rozhodnout oba dohromady...

luucia
23. zář 2008

Já to mám přesně jak píše kristi. Kolikrát se už těším až manžel nebude doma, že si uděláme pohodu. Staví se kámoška nebo jdu někam ven a tak 😉 A pak se zase těším až přijede a budeme spolu 😉 Sme si prostě vzáčnější a i to utužilo náš vztah 😉 On ví, že zvládnem všechno samy 😉

marci
23. zář 2008

Holky ale tady je asi trochu problém v tom, že těch změn by bylo moc najednou. Narození miminka, změna manželovi práce, jeho nepřítomnost doma.... Věřím tomu, že se to dá zvládat, ale tady jde spíš o to, že by to mělo přijít vše najednou..... Já bych si to upřímně představit nedokázala!!

helcah
autor
23. zář 2008

Já bych taky chtěla aby byl v práci spokojený, ale to je zatím jediné plus, které by ta nová práce měla. Jinak peníze by měl stejné, navíc dojížděl dost daleko a trávil pryč vlastně celé dny, takže vlastně když se to počítá na čas strávený okolo práce tak by měl stejné peníze za práci časově náročnější min. o 1/3. Pak taky každý den několik hodin na silnici...letos už jsem jednou o něj málem přišla takže ještě pořád trpím takovým tím strachem, že se mu něco stane, takže tohle pro mě představuje větší riziko...Navíc teď ke konci těhotenství mám pocit, že to chvíli vnímám tak, chvíli tak. Kdybychom nečekali rodinu, tak mu řeknu, ať jde. Já jsem taky chodila domu z práce třeba v devět večer a absolutně mi to vyhovovalo, i když jsme se vídali málo. Ale teď je to prostě jiný.Navíc já jsem vyrůstala celý život bez otce, což si myslím, že mě nijak moc neovlivnilo, ale třeba to v podvědomí s tím má taky něco společnýho. No nevim, no.

denousek
23. zář 2008

nic holky proste dle me jak uz jsem psala to musi vyresit spolu....sice manzel bude treba spokojeny ale helcah ne a bude ve sttresu a to pozna i mimi...musi to vyresit spolu...vsechno ma reseni,spolecne reseni....

jdu kuchtit dokud malej spis tak se mejte a drzim pesti

helcah
autor
23. zář 2008

Denousek já bych chtěla, aby byl s námi, protože jak už jsem řekla by mě strašně mrzelo, kdyby to malý neviděl vyrůstat. Možná kdyby to bylo tak o půl roku dýl....Ale nechci se na něj jednou koukat jak je nešťastný a říkat si, že je to vlastně moje vina...

gloria
23. zář 2008

ja si myslim, ze s ditetem by meli byt oba rodice, ze dite neni jen te zeny, prece
nesouhlasim s takovym tim modelem, jak je zena treba na Morave, manzel jezdi za lepsim vydelkem do Prahy, kde je cely tydne na ubytovne a vidi se jen pres vikend; pokud je to opravdu prace snu, tak to uz bych se v takovemto pripade radsi prestehovala za nim
a co se tyka kazdodenniho dojizdeni, zalezi i na tom chlapovi, muj dojizdi kazdy den 70 minut (35 minut jedna cesta), coz jsem si myslela, ze bude pro nej v pohode, kdyz ma navic firemni auto, pote, co v Praze dojizdel jeste dele a navic v zacpach, ale on je z toho unaveny, stezuje si, jak je pozde doma a chce si najit praci bliz, i kdyz by to znamenalo, ze by mel asi o polovinu mensi plat...
a druhy priklad, nase bydleni jsme koupili od dvojice, ktera mela mimco a ten partner dojizdel stejne daleko a po roce, co to tak meli, se rozhodli, ze radsi nebudou mit dum se zahradou, ale radsi se prestehuji za tim manzelem do bytu, jen aby on videl mimco casteji a mohl s nim travit vice casu, nejen ho dat vecer spat...

kristi
23. zář 2008

gloria, to same my...my jsme prodali dum taky z duvodu, ze jsme se videli jeste min, nez jsme chteli.

denousek
23. zář 2008

helcah ale to si mozna rika i on ze nechce abys byla nestastna vis....vsak ono se neco najde ..ale vazne treba pozdeji vis.....me by to taky bylo prosti srsti...mam kamaradku...jeji pritel delal kamionaka....ona otehotnela ...a nestihl byt ani u porodu a ani si je neodvazel Z porodnice ...Vamaradka si myslela ze to zvladne A TO UZ BYLA ZVYkLA ZE JE PRYC... jenze jak byla pak s miminkem sama doma tak jen brecela Vazdou nedeli brecela kdyz on odjizdel.....vydrzela to jen par mesicu a pak uz se museli domluvit ze proste odejde ptz to neslo vydrzet tak je ted s nima doma....ja nevim jak rikam kazda ame rozdilny nazory na to zda je s nama muz doma nekdo si od nej treba chce odpocinout ale mezi takovy lidi ja nepatrim aj musim mit manzela u sebe.....tav paa

lendy1
23. zář 2008

tak já se kolikrát taky těším, až budeme doma sami 😀 😵

jinak bych helcah poradila, ať to manžel zkusí, myslím, že až se mimčo narodí, tak uvidí, jaké to je a že to třeba zvládne v pohodě sama nebo s babičkama 😉 Náš David byl třeba pohodové mimčo, neplakal, jen jedl a spal, ďábel je to až teď, ale to už se zase dokáže zabavit i sám nebo si vyhrajeme spolu, jdeme ke kamárádkám s dětmi...😀
S tím strachem to znám, máme domluvené s manželem, že se musí každý den hlásit a ihned po přistání letadla mi napsat, jinak sedím u PC a sleduji, jestli není někde zpráva, že spadlo letadlo 😝 Mám příšerný strach až panickou hrůzu (opravdu), že by se mu něco stalo, jelikož už mám za sebou jednu ztrátu někoho blízkého 😔

gloria
23. zář 2008

jinak obecne mam zkusenost, ze vzdycky, kdyz neco vypada, ze je to jen A (vezme casove narocnou praci s dojizdenim a neuvidime se) nebo B (nevezme tu praci), tak nejlepsi reseni je nejake C nebo D, ktere na prvni pohled neni videt (at uz by to bylo prestehovani za nim nebo vyjednani si lepsich podminek v soucasne praci nebo treba zacit sam podnikat nebo cokoliv, co nas jeste nenapadlo...)

marci
23. zář 2008

Gloria to jsi napsala hezky 😉
Jinak teď budu asi vypadat jako nějakej zlatokok (ale jsem holt ekonom 😀 ) - já teda nevím, ale časově náročnější práci za stejné prachy bych teda nebrala, ani kdyby mě měla víc bavit. Navíc ta daň v podobě toho, že se neuvidím s rodinou a čerstvě narozeným miminkem by mi za to rozhodně nestála!

marci
23. zář 2008

zlatokok ne, ale zlatokop 😀

johanda
23. zář 2008

helcah, je pravda, co píše Kristi - rozmrzelý chlap pracujíci 5 minut od domu je jen pro zlost celé rodiny. Taky ovšem není nikde psáno, že v nové práci bude navýsost spokojený - navíc to dojíždění je fyzicky i psychicky vyčerpávající.
Záleží i na tvé rodině, pomůže ti někdo?
Pokud je jeho dosavadní zaměstnavarel před krachem, je možná lepší, když půjde na určitý čas pracovat dál od domova, aby neskončil na podpoře, což je podle mě pro chlapa živícího rodinu příšerná varianta. Časem si může najít nějakou práci blíž k domovu nebo se přestěhujete za ním.
K těm pocitům viny - nech rozhodnout manžela - řekni mu, jak by sis to představovala ty, čeho se bojíš, že nechceš, aby to tak bylo nafurt, ale, že budeš respektovat jeho volbu, protože víš, že to dělá pro vás. Pak si nebudeš muset nic vyčítat.
btw, můj chlap je z těch, co mají práci (naštěstí milovanou) 5 minut od domu, ale to neznamená, že každý den přijde v 17.00. Jezdí na služebky, konference a školení, takže ho kolikrát taky nevidím pěkně dlouho (nebo jen v noci 😉 )Musím říct, že občas bych přivítala, kdyby pracoval od - do, protože logisticky a organizačně zvládnout školáka, batole a vlastní práci občas vyžaduje téměř geniální plánování 😀 a nemít 1 funkční babičku, asi bych se poskládala.

helcah
autor
23. zář 2008

To já mam rodinu naštěstí blízko, to není problém. Ale jde mi spíš o ten vztah otec - dítě. Zatím nemám žádné zkušenosti (ani se svým otcem) takže se toho docela bojím.

sylvar
23. zář 2008

kristi, nesouhlas s tím,
,,a nevim,ja teda manzela az tak doma nepotrebuju, vse si tak nejak koucuju sama a s malou je, kdyz ma cas a podle me je to lepsi, nez aby byl doma kazdej den ve 4 odpoledne,,

...můj je od 16-16,30 doma a od té doby mám volno, stará se o malou, jdou ven, nebo my všichni, já si v klidu dojdu na nehty, a koučuju si taky vše sama...jinak pro mě jezdí do práce, přijedem domů v 16,30 a je to stejné, malá se na něj hned vrhne, blbnou spolu...mě to vyhovuje dost, že je tak brzo doma a hlavně, i on sám to říká, že si užívá malou a malá jeho...takže co zkušenost, jiný názor...
můj chlap teda není ochotný obětovat se kvůli penězům dle jeho názoru,, na úkor rodiny,,chce být s námi, peníze nemá malé, ale samo by, při menším až větším obětování, mohl mít víc

helcah, můj chlap asi myslí na to očem píšeš vztah otec-dítě, u nás je to denně 100%

poletucha
23. zář 2008

tak my mame taky tyhle pracovni odlouceni v rodine souzeny 😎 ...muj tatka zacal po revoluci pracovat v Nemecku a mel moznost tam zustavat cely tyden,ale rozumne se rozhodnul jezdit kazdy den domu i presto,ze jedna cesta trva vic nez hodinu. A jsme mu za to vsechny moc vdecny. Pracuje takhle od te doby az do pristiho mesice,kdy dava vypoved a bude si uzivat krasnej mladej duchod...no a zbytek jeho kamaradu,kteri tam pracuji stejne dlouho jako on,ale nejezdi domu...uz je bohuzel vetsinou rozvedenejch anebo absolutne nefungujici manzelstvi,problemovy deti atd. (tim nechci rict,ze to je pravidlem...ale 😉 ...jak se rika,sejde z oci,sejde z mysli a deti nejakej ten vzor a dohled otce potrebujou)
no a my s manzelem jsme v CR meli spolecnou praci,pri ktere se hodne cestovalo, nekdy i mesice pryc a to ne vzdy spolu 🙄 ...a kdyz jsme se vzali a zacali se snazit o mimi,tak jsme oba okamzite zacali zjistovat jiny moznosti,aby to jednou nedopadlo tak,ze ja budu doma s detma a MM bude na opacnym konci zemekoule a uvidi nas sporadicky, ani jeden z nas to tak nechtel. Tak milacek udelal konkurz do jine zahranicni spolecnosti a ja dala vypoved a momentalne zijeme ve Spanelsku, MM je v novy praci neskutecne spokojenej no a ja si uzivam krasny leto, studuju a cekam,az se nam miminko podari 😀
Takze si myslim,ze se proste musi prinest nejaky obeti k vzajemny spokojenosti. Ani pro jednoho z nas tenhle krok nebyl snadnej,ale lepsi nez byt od sebe 😉

gedren
23. zář 2008

Souhlasim s glorii a taky s drive napsanym nazorem, ze na dobrou praci ma clovek cas do konce zivota, zatimco mimco hrozne rychle vyroste, a ten cas, co muzete stravit spolu, vam uz nikdo nevrati!

Samozrejme taky bych nerada, aby chlap chodil do prace, co ho vylozene depta, na druhou stranu pokud je to jen nuda, tak to muze brat jako takovy mezicas, kdy si holt bude vic uzivat miminka a tu praci nejak odkrouti, a casem si najde lepsi. Nebo se poohlidnout po jinych moznostech, nez jsou ty dve nabizene, no a nebo se prestehovat. S detatkem je to fakt narocny, ale zaroven krasny, a ted, kdyz uz mam jedno dvoulety, o ktery jsme se starali v podstate spolecne (pracujeme oba doma), si neumim predstavit, ze bych mohla vubec byt s ditetem na materske sama a manzela by videlo jenom obcas. Jednak by to byla strasna skoda, druhak bych padala na drzku a byla bych protivna jak noc, tim by sel do haje i vzajemnej vztah, a to za to nestoji. My treba ted oba zustavame pracovat na skole, i kdyz bysme mohli delat spoustu zajimavejsich veci, ale jsme radi, ze tady mame svobodu a volnost na to, abysme byli oba hodne s detma, a az decka pujdou do skolky nebo do skoly, tak budeme mit bohate casu poohlidnout se po nejaky zajimavejsi realizaci - proste myslime si, ze v tomhle nam nic neutece, ale kdyby nam utekly ty prvni roky nasich deti, byla by to hrozna skoda.

helcah
autor
23. zář 2008

No já nechci vypadat jako sobec, ale já bych taky časem chtěla občas zajít ke kadeřnici, na nehty, na kosmetiku, na masáž, na cvičení. Prostě to tělo po tom těhotenství budu muset dát dohromady, protože se mi zničilo všechno, co šlo. A moji rodiče i když bydlí kousek taky chodí do práce a je blbý, aby malý hlídali večer, když třeba spinning začíná v 18hod. A manželovi rodiče žijí u nás v baráku ale je jim už kolem 70ti a neumím si představit, že bych jim to malý nechala. Muž sám říká, že jeho rodiče nikdy neměli ani rodičovský ani dědečko/babičkovský pudy. No a kdyby jezdil domů jen v pondělí a v pátek a to ještě nejdřív v 19hod večer tak budu asi ukovaná doma a to by pro mě s mou povahou byl dřív nebo později velký problém.

gedren
23. zář 2008

Helco, to neni sobectvi, dite proste potrebuje oba rodice.

marci
23. zář 2008

Přesně tak, taky na tom nevidím nic sobeckého. Dítě je vás obou!