Pokud manžel vezme práci, uvidí dítě jen o víkendech

helcah
23. zář 2008

Ahoj, dostala jsem se do takové komplikované situace a zajímalo by mě zda je na tom někdo podobně nebo jak to byste to vyřešili. Jde o to, že můj muž je poslední dobou ve své práci nespokojený, ne že by třeba měl málo peněz, ale prostě ho ta práce nebaví. Dostal tedy nabídku na práci, která by ho opravdu bavila a rád by jí vzal. Jenže by musel dojíždět v pondělí a v pátek dvě hodiny tam a dvě zpátky a byl by tedy pryč od rána až do večera a v úterý by odjížděl pryč a vracel se až v pátek. Navíc by po nástupu hned jel na 14ti denní montáž. Já mu nechci stát v cestě, ráda bych ho podpořila ale strašně mě mrzí, že by se s naším dítkem, které se má narodit za měsíc vůbec neviděli, nebo vlastně jen o víkendu. Já jsem se těšila jak se o něj budeme oba starat a jak to malý bude mít tátu rádo a nakonec to bude úplně jinak, nějak se s tím nemůžu smířit. Samozřejmě že manžel tam nepůjde, pokud bych z toho měla být nešťastná, ale myslím, že by si tohle měl rozhodnout tak, aby byl šťastný i on. Máte některá muže se kterým se vídáte takhle málo?

denousek
23. zář 2008

ahoj...já ti na to můžu říct jen jedno...jak to vidím já......detatko potrebuje tatinka a kdyby muj muz byl doma jen na vikendy tak bych to asi neprezila....vzdyt se sezene urcite i neco jineho jen musi hledat a zvyknout si ..

my jsme taky meli doma rozhovor ze by manzel sel jezdit kamionem ale je jsem rekla jednoznacne ze ho potrebujem doma....uz tak moc pracuje a v podstate je s nama jen vecer od 7 ale spi vedle nas a vidime ho kazdy den.... 😉

to je jen muj osobní nazor....

janulle22
23. zář 2008

ahojky...meli jsme to podobne....ja jsem studovala a pritel si nasel praci v brne je to asi 120km od naseho bydliste...ja jsem chodila do skoly a pak otehotnela prvni rok malyho pritel jezdil na tyden do brna prijel 3dny domu pak zas odjel na 7dni a zas na 3dny doma a pak na 5 dni a 3 doma takze nic moc,ale zvladli jsme to...po dokonceni skoly jsme se za nim prestehovali do Brna a jsme spolu...takze se toho neboj klidne ho podpor,nebude to lehky,ale da se to zvladnout.aspon si budete vzacnejsi 😉...ze zacatku to bude tezky ale zvyknete si...

jabber
23. zář 2008

Ahoj, no popravdě řečeno si to nedokážu představit, kor po narození malé mi manžel pomáhal (a pomáhá samozřejmě i dál), že se o ní postaral a šel třeba ven s kočárkem na ty 3 hoďky mezi krmeníma a já mohla spát...
Máš aspoň poblíž nějakou babičku, aby ti trošku píchla?

marci
23. zář 2008

Helco můj manžel dostal velmi zajímavou nabídku na práci o prázdninách, s tím že by mohl nastoupit v září. Malej se má narodit začátkem října. Nebylo to tedy tak časově náročné jako práce tvého manžela, ale taky to bylo o dojíždění ráno tam, večer zpět. Ve své původní práci taky nebyl až tak nespokojený, ale tady mu nabídli mnohem více peněz, manažerský post a další výhody. Taky jsem mu nechtěla stát v cestě, ale na druhou stranu jsem mu řekla, že z toho mám strach, že bude jezdit domů večer, bude utahaný, bude mít starosti, protože to přece jenom bude nová práce ve které se bude muset zadaptovat. Navíc já neřídím auto, takže bych byla na vesnici s malým odříznutá od světa. Nakonec to dopadlo nejlíp jak mohlo. Manžel oznámil v práci, že má novou nabídku, o které uvažuje a pokud mu nenabídnou srovnatelné podmínky, tak na ní kývne. Po týdenním bouřlivém vyjednávání dostal to, co mu bylo nabídnuto jinde a jsme šťastní oba. Moc ti přeji, aby se to i u vás vyřešilo ke spokojenosti obou!!

elitera
23. zář 2008

Zatím nemůžu přidat názor někoho, kdo má zkušenost, ale myslím, že bych nechtěla, aby manžel nebyl u našeho miminka. Jistě, přežít se dá všechno. Máme zkušenost s ježděním teď, ale to se musím starat jen sama o sebe. S miminkem to bude asi mnohem větší záhul a sama bych to... ne nezvládala, ale popravdě z toho mam docela obavy.
Takže na tvým místě bych si s ním promluvila a řekla mu, co by mi na tom vadilo, ale zároveň bych dodala, že je to samozřejmě primárně jeho rozhodnutí.
Držím palce, ať to dopadne k vaší spokojenosti 🙂

macik
23. zář 2008

no já bych asi v tomto směru byla sobecká, dobrá práce se může objevit i později, ale ty dny od miminka mu už pak nikdo nevrátí....pro matku je to drsné být na vše sama (moje sestra je svobodná matka) a může to i narušit vztahy (samozřejmě, že nemusí, jen může)..prostě kvůli práci bych odcizení neriskovala...

josefa
23. zář 2008

myslím si že dítě by mělo mít teď přednost

josefa
23. zář 2008

tím jsem chtěla říct, žeby si měl uvědomit svoje priority

josefa
23. zář 2008

a souhlas s macikem 🙂

luucia
23. zář 2008

Helco, tak my to máme podobné. manžel měl práci 5 minut od domu. ale práce už ho nebavila, tak šel jinam. práci měnil v létě a na podzim se nám narodila malá. teď jezdí 3x týdně hodinu a půl do práce a zase hodinu a půl z práce. 2x v týdnu spí v Praze, pže se to nedá jet 5x týdně. Bohužel malou vidí jen o víkendu a navečer, když přijede z práce. Ale to je prostě život. Díky jeho práci se nemusím hnát do práce já. Pže je dobře placený, práce ho baví, tím pádem je spokojený. Prostě něco za něco. Jeho to moc mrzí, že envidí, jak malá roste, co už umí za nový věci. ale za to se užijou o víkendu 😉 Kolem mě to tak má, ale docela dost rodin 😉

kristi
23. zář 2008

ja nevim, ja bych radsi mela muze, ktereho prace bavi a dela ji rad, nez chlapa, kterej by kazdej den prisel z prace zdeptanej a nic by ho nebavilo. Ja jsem s malou taky dost casto sama, ale vim, ze tu praci proste dela proto, aby nas dobre zabezpecil, holt je to jen na nem.
ono lepsi, kdy dite uvidi spokojenyho a stastnyho tatinka o vikendu, kdy se vam bude plne venovat, nez kazdy den vecer zdeptanyho z prace

helcah
autor
23. zář 2008

Já jsem mu řekla že se musí rozhodnout sám, že mu nechci stát v cestě a nechci aby byl nespokojený, ale že mě to bude strašně moc mrzet, což je na mě asi i dost vidět. Já vím, že se to zvládat dá, jenže já šla do toho těhotenství za určitých podmínek. Vím, že se nedá nic stanovit dopředu, ale kdybych věděla, že nastoupí do takové časově náročné práce tak bych se zakládáním rodiny počkala dokud bych neměla aspoň představu jaké to bude.

denousek
23. zář 2008

nikdo ale nerekl ze praci ve ktere by byl spokojeny by si nenasel i nekde tady aby mohl byt s vama doma 😉

macik
23. zář 2008

no, je pravda, že u nás je to jiné...já určitě i s mimčem budu dál pracovat a nebude to tak, že manžel nás živí, máme rovnocenné zaměstnání a oba můžem pracovat i doma...kdyby chtěl být ale pracovně pryč, tak bych měla docela potíže, tak nějak počítáme s tím, že to budem řešit na střídačku....

kristi
23. zář 2008

denousek: no tak kdyby ta moznost byla, tak by po ni ani Helci manzel davno skocil, ne?

denousek
23. zář 2008

no nevim treba ma v te nabizene praci vic penez ono nejde vsechno dohromady ....spokojenost v praci,plat dle predstav a aby mohl byt doma..

a ja jsem to pochopila tak ze se zatim po nicem neohlizel ale jen ze mu byla tahle prace nabidnuta tak rikam ze by se mohl po necem poohlednout tady...vis...ja sem myslela ze jako neuvazoval o odchodu ale ze mu nekdo tu praci nabidl tak o ni uvazuje 😉

helcah
autor
23. zář 2008

no jde o to, že v té práci, v které je teď je docela slušně placený, protože je tam už deset let. Takže těžko by tady v nějaké firmě dostal stejný nástupní plat a za míň se mu samozřejmě jít nechce.

josefa
23. zář 2008

mě se to tedy zda sobecky, když si chlap zrovna chvili před tím, než se má narodit mimčo, řekne - budu dělat co mě baví a žena přece to mateřství nějak zvládne, postara o dítě a domácnost, sice možná bude padat po hubě ale já příjdu domu odpočatý a v dobré náladě, takže by nám to mělo klapat 😉

denousek
23. zář 2008

no...to je jasny...je uz zapracovany....tak bud se nekde zapracuje znova nebo s vama nebude no...ja nevim ja bych teda dala prednost aby s nama manzel byl nez aby nosil domu vic penez ja vim ze je to potreba ale vis jaV lasku si za penize nekoupis a vy dva budete potrebovat moocc lasky....
ale jak rikam je to jen muj nazor nekdo by dal prednost penezum ale ja spis pritomnosti rodiny pohromade...

denousek
23. zář 2008

josefa - souhlas----

chlapi si totiz mysli ze zenska se na materske jen flaka a to slovo materska DoVolENA mohl vymyslet jen chlap!!!!

kristi
23. zář 2008

hm, ja myslim,ze chlapi to nemaji o moc jednodussi, musej makat,aby nas uzivili a je to docela dost velkej tlak 😕

luucia
23. zář 2008

Tak to si nemyslím, že si chlapi myslí, že se ženská doma fláká 😅 můj chlap naopak ocenuje, že to zvládáme bez něj. každou chvíli to od něj slyším nebo mi donese kytku. prostě to tak ted je, je taková doba. 😉 já teda radši budu mít spokojenýho chlapa a uvidím ho mín. na co mi bude zpruzelej chlap, co je furt doma?? 😝

kristi
23. zář 2008

luucia: souhlasim 🙂

marci
23. zář 2008

Já jsem tenkrát manžela přesvědčila k tomu, aby se pokusil ve stávající firmě vyjednat obdobné podmínky jako mu byly nabídnuty jinde. Sám by to asi neudělal, ale teď je mi za to že jsem ho k tomu přiměla moc vděčný, vidím na něm že je rád, že nemusí dojíždět někam do tramtárie a v práci je spokojený. Takže třeba zkusit zapůsobit na současného zaměstnavatele, aby mu upravil podmínky tak, aby byl spokojenější 🙂

denousek
23. zář 2008

a na co mi bude chlap kterej doma neni vubec 😅

helcah
autor
23. zář 2008

On by v té nové práci víc peněz neměl, akorát že ho tahle fakt už deptá. Navíc se už delší dobu mluví o krachu takže se tak trochu obává toho co by bylo potom. A sobecký manžel určitě není, tím si jsem jistá, je také nešťastný z toho, že by se s dítkem viděli tak málo. Před chvílí mi volal, že tu nabídku dnes odmítne, protože nechce abych z toho byla nešťastná a rodina je na prvním místě, ale já bych byla nerada, aby to jednou dával za vinu mě, že neodešel dokud měl kam. Prostě je asi největší problém v tom, že tohle všechno přišlo zrovna teď, v tu nejmíň vhodnou dobu.

luucia
23. zář 2008

kristi, přesně 😉 myslím, že pro chlapi je to dost velká zodpovědnost živit celou rodinu, když ženská bere nějakých 7 tisíc 😅

luucia
23. zář 2008

denousek a na co ti bude chlap, co je sice doma, ale otrávenej a znuděnej a nas*anej, že chodí do práce, která ho nebaví?? 😕

kitty68
23. zář 2008

ja se priklanim ke kristi

ja vim ja muj manzel byl vystresovany z prace

josefa
23. zář 2008

stejně to všechno záleží od kontkrétní situace, konkrétních lidí, já jsem dva roky přežívala v práci co mě nejenomže nebavila ale měla i další mouchy, abysme měli kde bydlet a mohli být spolu, takže očekávám i od partnera, že pokud chce mít se mnou rodinu, tak jsou věci, před kterýma ma ta rodina přednost.