Polstare

aponchie
26. zář 2008

mam nakoupene polstare za statisice a nevim jak je vyprat 😀 na kazdem polstari ci perine je uvedeno perte na 95C,ale jak to narvat do pracky????vcera sem vzala velkej polstar narvala ho tam,ale buben to nestihal a navic se to nemohlo dobre proplachnout takze dumam jak to vyrobce vlastne zamejsli..jestli to mam jako dat do cistirny?to je blbost ne?co kdyz se potim nebo mam alergika doma a potrebuju to prat doma kazdej tyden minimalne a navic pochybuju ,ze by to v cistirne prali na 95C to spis suchou cestou,a ja mam alergika doma a potrebuju to prat..perinu tam dame pac je nastesti tenounka ,ale ten polstar at sem zkusila z jysku ikei nebo bezneho obchodu lamu si s tim hlavu.. 😀

nensy
26. zář 2008

no to ne ale bude to levnější než pokaždý kupovat novej 😝

aponchie
autor
26. zář 2008

no jo ale vec je ta,ze oni to fakt neperou v horke vode aby se znicil kazdej roztoc oni to hazou do suche pracky a to nechci to je jak nic 😲 leda me napada proste koupit polstar s tema kulickama a vyndavat je na prani a na dve casti je prat a zase tam vsypat..teda prace navic ale asi to jinak nepude 😝

marse
26. zář 2008

a nemozes mat taky vankus ako ma moja mama, ze vnutro je taka pena, ktora si pamata tvar a ta je v takej prezlecke, ktoru len pere, kupovala to v zdravotnickych potrebach a je tiez pre alegrikov, tym padom neperie vankus ale len tu prezliecku

nensy
26. zář 2008

jo tak to by bylo taky dobrý

marse
26. zář 2008

nensy je mama si to pochvaluje jak po zdravotnej stranke tak aj po praktickej 😉

nensy
26. zář 2008

no tak se na to apíí zeptej ve zdravotních potřebách

maruschka
26. zář 2008

aponchie..Je niekoľko riešení,ale všetky sa točia len a len okolo veľkých práčiek..Buď si kúpiš novú práčku,ktorá vyperie veľké množstvo prádla aj paplóny-skoro priemyselná,určená pre domácnosť-lenže tie sú veľmi drahé,od 50 tis vyššie.. 😕 😅

Alebo to budeš nosiť do čistiarne.Totiž tie štítky,ktoré sú na paplónoch a poduškách sú vlastne aj pokyny pre čistiarne,ako tieto kusy prať správne.Lebo tam tiež nevedia všetko a orientujú sa podľa štítkov pri čistení prádla... 😉 😉

Je úplne jasné,že do práčky to nenarveš,ani keby si po tom dupala celý deň.Takže by som povedala,akokoľvek budeš nad tým dumať,nič vydumáš..Ak to práve nechceš prať ručne vo vani 😀 😀

nensy
26. zář 2008

tak to aby jsi si pořídila valchu 😀 😀 😀

aponchie
autor
26. zář 2008

ty vogo takze vlastne skoro nikdo to nepere a nechava to bejt jo? 😀

nensy
26. zář 2008

jak bejt tak na tý valše ne to budeš mít sedřený ruce než to vydrbeš a za týden ti slezou tak začneš od znova 😀 😀 😀

maruschka
26. zář 2008

aponchie, nie ja to určite neperiem..Dávam to do čistiarne. 😉 😉

aponchie
autor
26. zář 2008

hm a jak casto to davate do cistirny?me to prijde spocene uz po 14dnech 😝 a kolik to stoji teda a jakou cestou ti to delaji?

nensy
26. zář 2008

no vidíš tak ta čistírna a kolik to stojí maruschka 😕

aponchie
autor
26. zář 2008

tak na polstari je cedulka:800g silik.vlaken,100%polyester,nedavat do cistirny nezehlit pouze prani na 95 a mozne suseni v susicce potah je 100%mikrofaze a je to s aloe vera prosite takze smula nic s tim neudelam 😲

audreyd
26. zář 2008

a keby si dávala niekoľko obliečok naviac (dve, tri...) tak sa ti ten samotný vankúš tak neprepotí 😉 a nemusíš ho tak často čistiť 🙂

aponchie
autor
26. zář 2008

me nejde o propoceni ,ale o to abych ho sparila vzdyt sem to psala ,ze mam alergika a potrebuju to minimalne 1xtydne vyvarit skoro cti 😉

aponchie
autor
26. zář 2008

jestli ti neco rika alergie na roztoce.. 🙂

audreyd
26. zář 2008

tak si si asi mala kúpiť iné vankúše - špeciálne antialergické, kde sa roztoče nedržia... aj také existujú... a nemusela si potom špekulovať, ako ich narvať do práčky a oprať 🙄

aponchie
autor
26. zář 2008

a proc te to tak tankuje? 😀 hele na nich je napsane ze sou pro alergiky a ty vis co a jak je potreba pri alergii na roztoce??ja uz jo teda 😉 tak uz to neres kdyz te to tak stve 😀

audreyd
26. zář 2008

no mňa to vôbec neštve 😀 som myslela, že skôr teba, keď tu naháňaš rady, že čo teraz s nimi... 😵

aponchie
autor
26. zář 2008

ja nenahanim ja se jen ptam a tvuj skaredy smajlik a direktivni prikaz co mam udelat je : 😀, uz to neres prosim treba se nekdo najde s kym o tom promluvim 😉

audreyd
26. zář 2008

prepáč, nechcela som sa ťa dotknúť... ☹ ok, nebudem nič komentovať, hádam niekto niečo vymyslí, veľa zdaru 🙂

maruschka
26. zář 2008

no, takže ak ti vyčistia v čistiarni,tak to zhruba vyjde-ale fakt iba orientačne,lebo každá čistiareň má iné ceny,podľa toho,čo všetko s tým prádlom robí a za aký dlhý čas to má vyčistené:
práčka 5 kg- 297 Sk
práčka 10 kg 487 Sk
práčka 16 kg- 586 Sk
paplón,vankúš malý- 589 Sk
vankúš malý- 289 Sk
kabát páperový- 319 Sk
bunda páperová zimná -289 Sk
toto som zistila v jednej čistiarni 😉

ale my máme podušky z peria a paplóny z pravej ovčej vlny-naši chovali ovce.Takže mama nám to všetko dáva raz za pol roka vyčistiť do nejakej firmy.Malé podušky doma nahádžem do práčky a hotovo.Samozrejme postelné prádlo mením každé dva týždne.Takže paplóny a podušky mám stále čisté.Alergiu nemáme,takže to stačí vyčistiť raz za pol roka. 😉 😉

aponchie
autor
26. zář 2008

ty jo to je fakt kazda to ma jinak ja se zkusim zitra zajit zeptat k nam jestli by me to udelal nekdo ve varici vode a kdyz ne mam smulu a koupim ty polstare s kulickama a to uz pujde oprat..ale sere me jak vsude reklamuji ja se to da prat ale nikoho neslysim to prat a nevidim ani plne cistirny luzkovin 😀 podle me na to lidi hodne kaslou a neperou to..ja osobne nesnasim propocene povleceni a musim to menit velmi casto pro dobrej pocit a mala ma alergii na roztoce takze pokud nemame mrazici box kde bysme dali perinu a matraci na pul hodky vymrznout musime to nejak resit.nekdo rika ,ze mame vyhodit penovou matraci a koupit ji pruzinovou nekdo zase ,ze nemusime nic vyhazovat ale je nejake povleceni na vsecko ktere nepropusti ty smejdy pres latku a to prave nemuzu najit.. 😝 vsecky plysaky pereme a mrazime porad jak u magoru a koberce nemame ani zadne zavesy a zaclony je to hnus pac z toho desne kasle a davi se takze tak a jinak me samozrejme i mezi reci zajimalo jak kdo a jestli vubec pere polstare pac pro me je to zahada 😀 jinak dikes

gangulienka
27. zář 2008

tak ja som dnes chcela prave prat periny lebo som vytiahla zimne a mam z nich taky pocit, ze by to asi chcelo vyprat....ale ako citam tuto temu tak ma chyta panika 😝 neviem ci sa mi tam aspon jedna zmesti...a ako bude vyzerat ??? no ale vonku malo byt dnes slnko tak som to chcela vyvesit von nech to rychlejsie uschne a kedze je zamracene tak sa na to vyprdnem a mam dnes po starostiach 😀

aponchie
autor
27. zář 2008

hele pokud nejsi alergik a jde ti jen o to to nejak "vysistit"tak bud pockej na hrozne vedro nebo hroznej mraz a dej je ven na snih to me radila lekarka,ja treba davam do mrazaku plysaky.zalezi jak mas ty periny tluste zkus vzit jednu a dej ju rovnomerne do pracky a uvidis jak a kolik mista tam je ja mam male perinu tenkou celkem z makra tarington house letni prikryvka ,ale zimni uz tam nevmestnam 😒

gucz
27. zář 2008

aponchie nemáš doma solux (horské slnko)? my sme doma dezinfikovali uv žiarením, ale či to pomáha aj na roztoče to neviem.

gangulienka
27. zář 2008

no tak na to hrozne teplo sa fakt nacakam 😀 ....ja som to chcela prat hlavne kvoli manzelovi lebo je astmatik...no ved skusim a uvidim...ale s tymi plysakmi je to super rada 😉

kacerka
27. zář 2008

My máme teda polštáře od Scan quilt a ty se v pohodě do klasické pračky vejdou a ani nejsou po vyprání "zcuclé". Jsou během dne suché, takže je mohu večer hned povléci a zase použít 😉 Asi si budeš muset pořídit menší polštáře nebo průmyslovou pračku 😀 😀 😀

aponchie
autor
27. zář 2008

mati ma scan quilt periny a je taky spokojena jen se casem smrskly 😀 ale to nevadi zkusim pohledat nejakou prodejnu kde se to prodava ,ale fakt sem nastvana,stoji to penez a houby z toho.. 😖 kacerka a na kolik ted vyjdou od nich ty periny?pac kdyz to mati kupovala tak rikala nejak strasne moc 😝 manzel jeste rikal,ze by se dalo to prej nejak dat do pytle a vysat z toho nejak vzduch ,ze i tim se zabiji ti roztoci nejak?