Pomalý hrnec, slow cooker. Máte zkušenost?

karchinka
22. zář 2010

ahoj, jsem si teď nedávno v tescu koupila tenhle "zázrak", ségra ho v USA strašně vychvaluje a u nás ho teď měli v akci za hubičku, zatím jsem ho měla zaplý asi třikrát, ale pořád se mi zdá, že mi to v něm moc nejde... máte s tím nějaké zkušenosti, případně zaručené receptíky na česká jídla? Amerických kuchařek jsem našla celkem dost... případně existuje nějaká tištěná verze české kuchařky pro pomalý hrnec? Jinak se mi zdá pro našeho rok a půl starého Adámka ideální, všechno je tam hezky měkounké a vypadá to zdravě 🙂 Jenom kdyby teď po dovolené netrucoval a papal zase masíčko :( Díky moc za všechny rady a odezvy!!!

lu777
13. pro 2010

ahoj tak já o tomhle uvažuju, koukám na stránky Bionaire.cz... tam je i odkaz na recepty 😉
jinak můj muž ho kdysi měl a byl z toho nadšenej... nemusí se to hlídat, maso je prej krásně měkký atd...

osobní zkušenost zatím nemám... a co jako myslíš, že Ti v tom nejde? 😕 jako že to tak nechutná? a máš recepty pro ten hrnec? já pochopila, že tam se nedává tuk a i jinak trochu koření a tak, takže asi je potřeba to trochu upravit, ty normální recepty...
já teda nestíhám vařit, dělám rychlovky a už mi to leze krkem, ráda bych uvařila něco normálního, ale nedá se, malá má hrozný potíže s ozubováním, takže i ty nejrychlejší jídla dělám ve stresu a nejvyšší rychlostí 😝

tak doufám, že někdo napíše osobní zkušenost 🙂 🙂

karchinka
autor
15. pro 2010

@lu777 ahoj, tak já už se v tom trošku naučila ;) většinou v tom vařím, co dům dá... zkoušela jsem i zeleninovou polívku (i když to je asi docela rozmazlenost, když v normálním hrnci s ní taky není problém 🙂, hlavně super to teda je na maso... malý mi moc maso nechce, když není 100% měkounké a když ho nějak chytře nepropašuju do brambor nebo rýže, když je ale z hrnce, tak se skoro rozplývá a malý s tím nemá problém... hlavně takové hovězí, které i kdybych vařila tři dny na normální pávni, nebude nikdy takové jako z toho pomalého hrnce za noc... a vepřové je z toho taky úplně mňamkové a měkounké... ze začátku jsem to neuměla dochutit, málo nebo moc soli, hlavně jsem tam dávala zbytečně moc vody - ale ta se snad vůbec nevypařuje, takže stačí trošička, tak do půl masa... když to chceš trošku víc pečené, tak ještě trošku míň vody a dát to třeba dopoledne na silnější provoz (já většinou dávám slabý provoz a přes noc)... už jsem v tom zkoušeli i celé kuře, ale taky jsme ho trošku utopili, tak bylo takové rozpadající se :D už jsem tam párkrát ze zoufalství a lenosti šoupla maso úplně zmrzlé a ráno krásně hotové 🙂 taky je fajn, že to pustí šťávu a nemusí se tam dát ani kapka tuku... jo, a hlavně je fajn, že když to zapomenu dát na noc, tak to tam šoupnu ráno v 7 (jíme už v 11) a dám to na silnější stupeň a oběd je na čas hotový a my si můžem hrát nebo se jít projít ven... fakt super pomocník a v tescu jsem ho viděla už dokonce za 350 kč!!!! jo, a já taky nejsem nějaká super kuchařka, spíš naopak, takže si myslím, že šikovná kuchařinka by s tím dovedla zázraky...

herminka
15. pro 2010

tato paní má v receptech něco do pomalého hrnce (ale musíte se tím prohrabat): http://pucikov.blog.cz/rubrika/recepty

lu777
15. pro 2010

@karchinka díky moc za reakci... no ty levnější verze prý nejsou nic moc... já jestli ho budu kupovat tak spíš něco aby to vydrželo...
a jakou máš velikost? my budeme za chvíli 4 na to normální jídlo, tak nevím jestli vzít těch asi 5.7 litru? aby se tam vešlo třeba to kuře a nebo aby toho jídla bylo víc do lednice? protože děti mě moc vařit nenechají, takže toho vařím na 2 dny aspoň
s tím zmrzlým masem to je fajn, když člověk zapomene..
já ráda zapejkám těstoviny, jáhly, brambory, bulgur a tak, je to chutný a nemusí se nic smažit, což pro ty děti není vhodný....
@herminka díky 🙂 podívám se na to až budu mít chvilku

karchinka
autor
15. pro 2010

@lu777 no, zkoumala jsem ten náš, je docela malinký, tak akorát na to kuře 🙂 ale nikde jsem nenašla žádný údaj o litrech, 5.7 to ale určitě nebude... nemám moc na tyhle věci odhad (vlastně vůbec :D), ale tipla bych tak 3 litry... ale říkám, tipování váhy/míry mi moc nejde 🙂 tetě jsme tak před rokem kupovali značkový Kenwood, fakt velký - asi dvakrát tak větší než náš - a stál asi 1500, ani nevím, jestli ho používá, měla už všechno, tak tehdy ségra z USA vymyslela tohle ... až nám ten náš odejde do věčných lovišť, tak bych asi taky chtěla nějaký lepší, ale hlavně kvůli časovače, který ten náš levný nemá - má jenom tři stupně - low/hot/warm - a pak off... jinak mi ten menší rozměr zatím vyhovuje, jsme přece jenom tři a manžel má obědy v práci, takže hodně vaříme jenom tak pro "dva", případně ještě pro babi, když se staví, ale my holky toho tolik nesmíme 🙂, takže masíčko/ případně zeleninka je fakt vždycky jenom na dně a v hrnci ještě dost místa zbývá 🙂 jinak si ale myslím, že i když je levnější, tak funguje jak má 🙂 a jestli nemáš moc času na vaření, tak mám ještě jeden tip na super ulehčení v kuchyni - hrnec na rýži - prostě tam dáš rýži, vodu, trochu soli a zapneš, samo se to pak po těch 15/20 minutách vypne a rýže je z toho absolutně úchvatná, i ta nejlevnější... žádné mokré slepeniny z sáčků... já jsem teda spíš bramborová, ale tuhle rýži miluju 🙂

mijunek
24. dub 2012

ahoj holky, tak já jsem ho viděla prvně u kámošky...a vydyndala jsem si ho od ségry na vánoce, mám ten větší, akorát v něm dodělávám hovězí maseno - posypu solí a pepřem, případně něčím ostřejším pro manžela, hrnek vody a 4-5 hodin - dle masa nechám dělat, pak zapráším moukou a k tomu rýže s hráškem a okurkový salát...mňamka,
vzhledem k tomu, že neumím vařit pro dva...a je nás, když se sejdem hodně, tak těch 5,7l je ideální velikost
ještě se chystám zkusit v něm bramboračku, ale jak říkám na to hovězí je úžesnej, ještě nikdy jsem neměla tak měkké a chutné hovězí maso, jak z tohodle hrnce 🙂

mijunek
24. dub 2012

@karchinka jj rýžovač mám taky do mirkovlnky a nedám na tu rýži dopustit, jak teda rýži nemusím, tuhle miluju 🙂