Pomoc opuštěným dětem. Máte zájem?

nomisek
8. čer 2007

Ahojky děvčata, měla bych na vás malý dotaz. Neměly byste nějaká zájem pomoci malým opuštěným dětem v Indii??? 🙂 Byli by moc vděční za pomoc. Když budete mít nějaká zájem, ráda Vám napíši více. Jedná se o to, že v Indii je velká bída a některé maminky ví, že by s nimi děti nepřežily a tak je odloží třeba u silnice, jelikož ví, že je najdou lidé, kteří se o ně dokáží postarat lépe než oni. O to se starají Misionářky lásky Matky Terezie v Kalkatě. Ti je zachrání a postarají se o ně. Nyní potřebují hodně lahviček, jsou totiž nedostatkem. Když byste měly nějaké zbytečné, které už nevyužijete, oni by byli vděční 😵 😵 😵 😵 zaslouží si naši pomoc 🙂 🙂 🙂

jabjunka
8. čer 2007

Nomisek,napiš jak,mám doma nějaké nevyužité,klidně pošlu.A nic jiného nepotřebují?Jen k posílání peněz jsem trochu skeptická.

nomisek
autor
8. čer 2007

ahojky jabjnka, penízky posílat nemusíš, můžeš pomoci i věcnými věcmi. Chápu, že penízky se můžou velmi dobře zakutálet, a tam, kam mají dorazit ani nedorazí. Jedná se o Sdružení Za dětský život Jihlava. Každý rok posílají 2 kontejnery do Indické Kolkaty, kde pracují Misionářky lásky Matky Terezie. Pomáhají chudým a malomocním lidem. Patří mezi ně i odložené dětičky. Pro ně sháníme lahvičky na krmení. Potřebují také více věcí, také obvazový materiál, vatu, gázu, injekční stříkačky, berle, léky, vitamíny, ........ 😖

jabjunka
9. čer 2007

Nomisek,Tak jsem to přesně myslela ☹ .Máme tady jedny nevyužité berle a nějaké ty lahvičky.Když mi napíšeš kam a jak to poslat,udělám to. 🙂

nomisek
autor
9. čer 2007

Je potřeba, abychom si pomáhali 😵 Nevíme, kdy budeme potřebovat jednou my zase pomoci..... Ani nikdo nevíme, jak moc utrácíme a přitom bychom mohli tolik pomoci s tak málem 🙂 🙂 🙂 🙂

sage
9. čer 2007

nomisek, napíš presnejšie čo a kam môžeme poslať, ja mám tiež doma nejké zbytočné pomôcky - práve som uvažovala čo s tým, lebo škoda vyhodiť ale ešte väčšia škoda aby mi to tu zavadzalo.

nomisek
autor
9. čer 2007

ahojky sage, jedná se o pomoc lidem v Indii. Nadace sv. Františka z Assisi a Sdružení Za dětský život Jihlava posílají do indické Kolkaty 2xročně kontejnery plné pomoci. Především zdravotnického materiálu....a pro odložené dětičky lahvičky, aby měly z čeho pít... starají se o ně Misionářky lásky Matky Terezie....potřebují lahvičky, savičky, obvazy, dezinfekci do ran, invalidní vozíky, berle, francouzské hole, některé léky.....ale pokud budeš chtít pomoci i maminkám v tísni u nás. Můžeš také zasílat potřebné věci pro dětičky. Tyto věci budou sloužit pro maminky v tíživé situaci. Sdružení Za dětský život pomáhá těmto maminkám, jak fyzicky tak i psychicky jako podpora.... 🙂 Věcičky můžeš poslat na Sdružení Za dětský život Jihlava, Telečská 47, 586 01 Jihlava..... mockrát děkuji za pomoc 🙂

sage
9. čer 2007

a to mám proste zabaliť a poslať poštou na tú adresu ? mám k tomu niečo napísať, akože "čítala som na Modrom Koníkovi...", aby sa nečudovali, že čo im tam naraz prišiel balík vecí ? A pochopila som správne že sa to týka aj detského oblečenia ? A čo látkové plienky, mám doma kopu flanelu, dali by sa z toho pošiť také štvorce.

nomisek
autor
9. čer 2007

záleží na tobě, čímpak jim pomůžeš. Nemusíš k tomu nic psát, paní o tom ví, jsem s ní v kontaktu..... 🙂 můžeš na tuto adresu posílat cokoliv pro pomoc pro maminky s dítkama a věci pro pomoc do Indie 😀

sage
9. čer 2007

aha, dobre, dík za radu a za tip - ja totiž neznášam v dome veci ktoré nepoužívam a často nie je ani komu darovať, lebo väčšina kamošiek chce mať všetko nové.

nomisek
autor
9. čer 2007

tak to jim uděláš určitě radost.... Tyto nové nepotřebujou 😉

jabjunka
9. čer 2007

Nomisek,tak vidíš jak se ti to tu krásně rozjíždí,určitě se přidá víc maminek. 😉 😉

nomisek
autor
9. čer 2007

budou moc rádi, snažím se taky pomáhat, ale jsme moc velká rodina, takže věci na dětičky využijeme 😒 takže moc věcí po nás nezbyde, ale občas něco přežije 😅

jabjunka
9. čer 2007

Nomisek,velká rodina????Co to je? 😀 😀 😀 😀 To taky znám!!! 😅 😅 😅

zdina
9. čer 2007

ahojky jabjunky, kde tebe clovek nepotka - taky jeste nemuzes spat? Nomisek, je tato akce nejak casove omezena? Ja, ted nemuzu nic poslat, ziji v nemecku, ale kdyz budu doma, mam u mati spoustu veci v krabicich, ktere jsem jeste kvuli memu stalemu stehovani neprotridila. Tam se urcite jeste spousta pouzitelnych veci najde.

nomisek
autor
10. čer 2007

jabjunka, no víš, mám dvě sestry ještě a střídáme se teď v dětech, takže kdykoliv jeden z toho vyroste odnosí to ten druhý 😀

zdina, je to neomezené. Toto sdružení pomáhá maminkám neomezeně.....Můžeš zasílat kdykoliv budeš chtít 😀

děvčata, musím Vám opravdu moc poděkovat, je to ohromný, jak dokážete pomáhat 🙂 jste jednoznačně suproví 😀

jabjunka
10. čer 2007

Nomisek,já jsem ze čtyř sourozenců a nejstarší,tak tohle plně chápu. 😀 😀 Ale doma ještě něco najdem,teď jsem mluvila se svojí 15ti letou dcerou a hned chtěla lézt na půdu třdit oblečení po mimi,Tak to během týdne všechno uděláme a zavolám tam a domluvíme se .Pa a hezký zbytek víkendu. 😎

zdina
10. čer 2007

Nomisek, tohle nic neni - zabalit par prebytecnych veci a poslat nekomu, kdo pomoc potrebuje. Ja jsem ted par let pracovne hodne cestovala a uprime receno jsem rada, ze jsem se zase usadila. Deti mam uz velky tak jsem si "poridila" hodneho chlapa a cekame mimi. Ale to co jsem videla a zazila na svych cestach se neda zapomenout (a ani nechci). Kdyz je clovek sam ve svete, tak je mu kolikrat tezko, ale kdyz pak kolikrat vidi jak ziji ti ostatni, tak si rekne - no, me vlastne jeste neni tak zle 😉 . Tihle jsou na tom jeste hur.

nomisek
autor
10. čer 2007

jabjunka, já jsem nejmladší sice, ale mám teď nejstarší dítko. Je obdivuhodný, že máš tak hodnou dceru, mě by to asi v patnácti nenapadlo. Ještě jednou děkuji a vám přeji také příjemný den.

zdina, přeji ti, aby miminko vám přineslo mnoho krásných chvil a hlavně ať je zdravé a ať vám to všechno dobře dopadne 😵 😵 😵
Také si to občas říkám, že moje problémy jsou oproti jiným nic, tak si nic raději nepřipouštím a pomáhám 😀 😀 😀

nomisek
autor
18. zář 2007

Ahojte děvčata, mám pro Vás jednu zprávičku. Pokud chcete ještě pomoci a máte doma nepotřebné lahvičky, tak je pošlete 😉 Blíží se termín odeslání kontejneru a tak je potřeba ještě nastřádat 🙂 Kontejner se bude připravovat od půlky října, tak prosím posílejte 😵 ať můžete mít dobrý pocit, že jste někomu mooooooooc pomohli 😀

kupinka
18. zář 2007

Taky moc ráda něco pošlu,už jsem nad něčím takovým uvažovala 🙂

nomisek
autor
18. zář 2007

ahojky kupinka, jsem moc ráda, že se někdo ozývá. Moc se jich zatím nenasbíralo 😢 Pokud mi napíšeš e-mailovou adresu, pošlu ti letáček a adresu, kam pomoc posílat 😉

kacka79
18. zář 2007

Ahojky, taky se přidávám a ve středu vysílám balík 🙂 I když nejradši bych jedno to mimčo, ale to asi nejde...takovou indickou mini holčičku .-)

nomisek
autor
18. zář 2007

ahojky Kacka, tak to je supeeeeeeeeeeeeer 😀 Myslím, že by byli určitě rádi, kdyby sis jednu adoptovala, ale asi by to nešlo. Tady je vidět, že i když člověk chce pomoci a oni to potřebují, tak zrovna v tomto to asi nejde. 🙄
Koukám, že vás možná bude dosti. Tak zde píši adresu, na kterou můžete lahvičky zasílat. Chce to co nejdříve, aby je stihli přibalit do konťasu 😵
Sdružení Za dětský život Jihlava, Telečská 47, 586 01 Jihlava. No koukám, že jsem ji už nahoře psala, ale ještě jednou nevadí, ne? 😉

nilita
18. zář 2007

Brý večer holky, i já se moc moc ráda přidám zítra na 100% odesílám balíka 😀 😀 Budu mít dobrý pocit,že aspon tim trošku vypomůžu 😉

sonije
18. zář 2007

Ahojky, taky bych ráda něco poslala, ale z nejmenší velikosti ještě nevyrostl a lahviček máme tak akorát, ale určitě budou přibývat a i ty oblečky kdyby se jim hodily, bych nějaký přibalila.. Ale vidím to tak příští rok..Trvá to delší dobu? Půjde to i za ten rok?

nomisek
autor
18. zář 2007

sonije, nevím jak to bude s dalším kontejnerem. Po každém kontejneru píší, co ještě potřebují a to poté putuje v jarním kontejneru. Odesílají se dvakrát do roka. Dám určitě vědět, jestli budou příště ještě potřebovat. 😀