Pomocnice v domácnosti. Máte zkušenost?

maree
8. led 2008

Prosím o radu nebo kontakt... Právě mi končí 6 nedělí a jak vše hodnotím, malou, domácnost a svoje studium nějak slušně nezvládnu. Chtěla jsem se zeptat máte li někdo zkušenost s placenou pomocnicí v domácnosti, případně kontakt na někoho, nebo radu jak se dá najít, jaké jsou ceny. Jsme z Prahy, bydlíme na Vinohradech, takže dostupnost výborná. Představovala bych si někoho tak 1-2x týdně, na 2-3 hod., dodělat po mě žehlení a trochu víc uklidit, alespoň třeba pokaždé nějakou část (jednou koupelnu, jednou kuchyň). Žádné vaření, nákupy, žádná pomoc s dítětem Myslíte, že je to reálné? Vítám jakékoliv zkušenosti, i mimopražské samozřejmě.

aponchie
8. led 2008

skoda ze jsi tak daleko 😀 ja jsem to delala pro jednu rodinu u nas a v zahranici

azifca
8. led 2008

ahoj, jsem ze západních Čech, takže kontakt ti bude nanic, ale zkušenost mám. Už pár let mi chodí 1xtýdně ulízet paní, jen uklidit, uklízí tak, že bych si to líp ani neudělala a když občas nemůže, tak je to katastrofa ☹
Manželovi se to nejdřív moc nezamlouvalo, ale když pak zjistil, že místo sobotního velkého úklidu spolu můžeme něco podniknout, tak je rád. A to jsme ještě neměli mimi.
Co pro mne bylo důležité - aby byla fakt čistotná a pracovitá, diskrétní a nešmejdila po bytě, kde nemá. Taky jsem ji měla doporučenou. Nejdřív jsem ji nechala uklidit na zkoušku, jestli to bude podle mých představ, a bylo, a tak ke mně chodí stále. Fakt neváhej a jdi do toho, ať se můžeš místo běhání s hadrem po bytě věnovat dítěti a manželovi.

aponchie
8. led 2008

ja bych si treba osobne nenechala od nikoho uklizet ani varit pac varim rada a uklizim jeste radeji,ale chapu ,ze nekomu to muze velmi pomoci,ja jsem si nasla pani na inzerat velmi slusnou solidni pani s dvema velkyma detma chodila sem 2xtydne po5hodinach a stihla jsem ji vyzehlit+hodne kosil,uklidit cely dum a jeste navarit na2dny dopredu(+okna,sedacka,knihovna,kvetiny,garaz) a nechavala me i samotnou doma coz bylo lepsi.slusne platila+benzin.Bohuzel jsem musela skoncit z rod.duvodu.Ale zatim jsem se ja osobne setkala spis s tim,ze vetsina zen chce pomocnici,ale za co nejmin penez ikdyz treba sami vydelavaji hodne.Me osobne to prijde zvlastni kdyz se vsecko zdrazuje platy rostou atd.Nicmene je to velmi fyzicky narocna prace.Zalezi jake ma rodina vybaveni ja jsem mela co jsem si napsala na nakupni listek za prostredky to nebyl problem a vysavac zehlicka a jine zarizeni bylo na vysoke urovni takze jsem mela lehci praci.Ma domaci rikala ze koupi cokoliv jen at ji nestojim celej den u zehleni a at se nenadru (obcas mela musky ze chtela vylestit kliky u kuch.dvirek 😀 a podobne blbinky ale byla mila,pila semnou kaficko a povidala si).Super pristup.V cizine to bylo obdobne chudsi nebo normalni lide si vazili pomocnice a dobre platli a ti co meli penizky a postaveni se rvali o kazdou korunu a jeste meli kecy 😒

maree
autor
8. led 2008

No, ja jsem myslela spis neco jako psala Azifca, varit urcite ne. Uklizet me docela bavilo, kdyz jsem tim kompenzovala sedave zamestnani, ale ted s malou jde ma energie uplne jinam. Nejsme na tom financne buhvijak, ale toto bych si zaplatila rada. Bohuzel nemam srovnani cen, a z mych znamych toto nikdo nevyuziva. Nekteri (zvlast pribuzni) by si urcite mysleli, ze jsem neschopna, ale to my je celkem fuk.

lu777
8. led 2008

zajímavé téma, Maree... taky o nějaké výpomoci uvažuju, až bude mimi trošku větší, protože myslím, že je lepší mít někoho třeba na větší úklid jednou týdně než být ve stresu a nevrlá, že nestíhám 😅

holky, kdo někoho na výpomoc máte: na kolik vás to vyjde?

aponchie
8. led 2008

ceny budou asi jine v praze a jine na severu moravy ale ja jsem brala vic jak 100kc na hodinu plus na benzin a to mi jeste pani davala darky.myslim ze cca za4tisice na mesic mit vyzehleno uklizeno (ne jen bezny uklid ale mezitim i veci na ktere neni ncas viz knihovna sklep okna atd)navareno je to velmi slusna cena ale pokud si chces ceny zjistit zavolej do kterekoliv uklidove firmy a zeptej se kolik berou a pak muzes porovnavt.(ver ze to bude o hooodne vic nez treba ja jsem brala pac jinak se bere casteji tydne nez narazove. ja uz bych pod100 na hodinu nesla je to velmi narocna prace a pokud si ji delas sam sem tam neco osidis nebo nedeleas dusledne ale kdyz nekoho platis chces to mit pintlich a to je vice casu enerie a taky to chce mit ten clovek zaplaceny takze tak

malok
8. led 2008

Tchýně má paní na uklízení (celý dům, pravidelně i okna) chodí jednou týdně na 5 hodin a bere 2000 měsíčně (takže 100 Kč/h). Teď se s ní chce domluvit i na žehlení.Je to fajn..má více času na rodinu a i na sebe...

maree
autor
9. led 2008

100 Kč na hodinu by bylo skvělý. Ale mám obavu, že v Praze je to nereálný...

andrealiskova
13. zář 2009

Ono především záleží na tom, jak velkou pomoc potřebuješ, popř. jak velký máš byt či dům. My máme obrovský dům, a tak paní na úklid byla potřeba.

kamaradicek
30. bře 2011

Ahoj, neznate v Praze nejakou sikovnou pani a nebo agenturu ktera by mi mohla doma obcas vyzehlit pradlo?