Pomožte Dominice a její rodině

janinne1
7. dub 2013

Založila jsem tuto diskuzi k pomoci Dominice a její rodině, která během 1 dne přišla o vše. Jak o výbavičku pro dosud nenarozené miminko, tak o vybavení celého domečku včetně dům samotný, který bude muset lehnout popelem...
Kdokoliv bude chtít pomoct, budou moc rádi a i já, že nejste lhostejné k tomu, co se jim stalo a máte zájem pomoci. Všichni, kdo už jen pošlou podporu formou slov, nebo nějakého daru, můžou být na sebe pyšní, že patří mezi ty lidi, kteří chtějí pomoct druhý a nejsou hamižní jen na svůj píseček... Všem holky děkuji a smekám před vámi.
adresa, kam můžete posílat výbavičku pro Holčičku od @zmaldik

blancina
7. dub 2013

Děkuji za založení této diskuze. Ráda pomohu a to finančně,pokud možno.Až bude od Dominiky k dispozici číslo účtu prosím poslat do IP. Věcné dary jsou taky dobré,ale je zapotřebí koupit i nové věci a ne jen pro holčičku,ale i pro rodiče.
... Blanka...

zmaldik
7. dub 2013

Moc Vám všem děkujeme za neskutečnou podporu, oporu, obrovskou solidaritu, nikdy jsme nebyli zvyklí, že nám úplně cizí lídé chtějí pomoct, v takové situaci by se člověk nikdy neměl ocitnou. Opravdu moc toho nepotřebujeme, musím si vyčlenit to co je nejduležitější a bez čeho se na začátku neobejdu, postupem času se vše nakoupí. Vím, že spousta maminek by ráda pomohla, něco poslala, ale zase opravdu kdyby každý něco poslal, bylo by toho strašně moc a pošta by tu byla často, abychom i rodiče nazatěžovali ☹ Tím, že jsme měli všechno nakoupeno, nedokážu ted přesně určit co je to nejnutnější, maminky, které mají miminka tak ví bez čeho se na začátku neobešli. Oblečky ještě máme, takže ty by vystačili, stejně miminko prý roste, takže se pak dokoupí.
Zatím co mě napadá je:
Vanička nebo kyblík v čem miminko koupat
Nějakou osušku, žínku
Přebalovací podložku
Plýnečky, ubrousky, přebalovací jednorázové podložky
Drogerie, kosmetika pro miminko
Lahvičky, pokud nebudu kojit, bohužel netuším dopředu
Postýlka, matrace, peřinka,
Nějakou hračku

Myslím si, že je to to nejnutnější pro začátek, pokud dokážete poradit co se Vám opravdu hodilo a co bylo zbytečné budu opravdu vděčná, není nad vlastní zkušenost. Moc Vám všem děkuju.

danny38
7. dub 2013

Je to strašné neštěstí, ale ještě že tam nespali ☹ Strašně jim držím pěsti, aby se z toho co nejdříve oklepali a rozhodně pomůžu. Mám holčičku, takže nějaké oblečení určitě pošlu, akorát mám skoro vše z bazárků, ale v pěkném stavu 🙂 Případně bych i přispěla nějakou symbolickou částkou až bude k dispozici číslo účtu. Věřím, že je tady na koníkovi spousta holek, které pomůžou a alespoň trošku zmírní bolest, kterou tímto utrpěli. Vzkazuji jim: "Držte se, holky z koníka vás v tom nenechají 😵 "

danny38
7. dub 2013

@zmaldik Tak teď akorát čtu tvojí zprávu 🙂 Pošlu tedy co bude třeba, je pravda, že by se ti mohlo sejít tolik oblečení, že by to maličká ani neunosila 🙂

drahuskat
7. dub 2013

@zmaldik Dominko prosím tě písni mi do IP své tel číslo, potřebuji ti zavolat, moc děkuji... budu čekat!

aideen
7. dub 2013

Posílám oblečky - nějaké body, dupačky, čepičky, nějaké šatičky, kalhoty ... pak dvě tetra osušky, nějaké plenky s potiskem, deku a novou kosmetiku pro mimčo (na koupání a mléko na natírání). Není to moc, ale snad vám to pomůže. Moc na vás myslím!

korcula
7. dub 2013

@zmaldik Mohu poslat vaničku... pokud ještě nemáte....

drahuskat
7. dub 2013

Už chystám: kolečka do podprsenky, jednorázové přebalovací podložky, vlhčené ubrousky, rybilka, a dál vzpomínám, co je v začátcích ještě důležité...

llluckaaa
7. dub 2013

To mě moc mrzí ☹ Mohla bych poslat prostěradla do malé postýlky a nějaké oblečky. A kdybyste potřebovali kočárek, tak napište 😉

baraz
7. dub 2013

já také něco najdu, ted musíme odjet ale večer se do toho dám! výbavičku mám bohatou, tak se rozdělím 🙂 a pokud počkáte tak penízky pošlu také - ale po vyplatě (20.v měsíci ..)
@zmaldik

zmaldik
7. dub 2013

@korcula děkuji moc za vaničku, tu ještě nemáme, děkuji.

rozarka65
7. dub 2013

@zmaldik mohu poslat postýlku...není to nic extra,ale do začátku myslím stačí...

llluckaaa
7. dub 2013

A máte bavlněné čtvercovky na utírání pusinky a tak? Také mohu dodat. A mám i tetra osušky, ty by se určitě také využily 😉

lucinka1991
7. dub 2013

@zmaldik latkove plenky? lahvicky?

zujas
7. dub 2013

@zmaldik poslala bych ubrousky a jednorázové plenky

sissi26
7. dub 2013

@zmladik mám zavinovačku, nějaké oblečky, hrací deku, 2 lahvičky....jestli to chceš, tak mi dej vědět, můžu dovézt i osobně...bydlím kousek od Havířova....

sisus
7. dub 2013

@zmladik ahoj, je mi moc líto co se vám stalo, ráda bych taky pomohla, co mě tak v rychlosti napadá, můžu dodat přebalovací podložku, držák na nebesa nad postýlku, kolotoč na postýlku, lehačku, sice starší, ale třeba pomůže než si pořídíte svoji, lahvičky, látkové plínky.. ve středu mám cestu do Havířova, pokud bych to mohla dovézt přímo k vám - rodičům, tak napiš kdy budete doma, já tam budu od rána do cca 15 hod... držte se..

sissi26
7. dub 2013

@zmaldik ještě jednou jsem spletla nick🙂 mám zavinovačku, nějaké oblečky, hrací deku, 2 lahvičky....jestli to chceš, tak mi dej vědět, můžu dovézt i osobně...bydlím kousek od Havířova.... dále termoobal na lahvičky...+ další takové věci do začátku se něco najde určitě jako vlhčené ubrousky, uchošťoury a tak.... oblečky a tak nejsou nové, jsou starší...bohužel už jsem spoustu dala na charitu...tak aspoň něco...jak říkám, dej vědět jestl to budeš chtít....

haniccka
7. dub 2013

Já jen doufám, že to bylo pojištěné :( je to hrozné neštěstí,mohu zaslat taky nějaký finanční dar,jsem sice na mateřské ale pomůžu aspon takto...tak taky číslo účtu do IP.Jinak mám spoustu nošených věcích ale snad něco najdu co by bylo jako nové,ale mam syna.

leilunka
7. dub 2013

@zmaldik Pošlu vám novou froté osušku s kapuckou, ještě zabalená a nechám vám ušít povlečení do postýlky, jen mě napište rozměry 🙂 přidám určitě ubrousky, kosmetiku a harčku 🙂

kykynka
7. dub 2013

Vaničku mohu darovat máme 2 takže není problem. Mám i postýlku /takovou estovní vibrační-ale musel by se na ní manžel kouknout/Ostrava-Poruba. 😉

renatalen
7. dub 2013

Můžu zaslat nějaké oblečeníčko, kdyby jste chtěla... Je to hrozné...

sisus
7. dub 2013

@zmaldik, já automaticky taky opsala špatný nick, takže: ahoj, je mi moc líto co se vám stalo, ráda bych taky pomohla, co mě tak v rychlosti napadá, můžu dodat přebalovací podložku, držák na nebesa nad postýlku, kolotoč na postýlku, lehačku, sice starší, ale třeba pomůže než si pořídíte svoji, lahvičky, látkové plínky.. ve středu mám cestu do Havířova, pokud bych to mohla dovézt přímo k vám - rodičům, tak napiš kdy budete doma, já tam budu od rána do cca 15 hod... držte se..

kykynka
7. dub 2013

Mohu ještě darovat kočárek má sice dole prasknutou tyč ale funkčnosti nevadi nic. My ho měly jako druhy kočárek na balkoně. Není vyšisovaý nic. 😉

mirisisko
7. dub 2013

...já během příštího týdne nakoupím kosmetiku,žínky,ubrousky a taky pošlu... 😵 .každá věcička dobráá...myslíím na Tebe a maličkou... 😉

zmaldik
7. dub 2013

@blancina
@haniccka děkuji moc za pomoc.

zmaldik
7. dub 2013

@mirisisko děkuji moc za věcičky, určitě to postačí.

kacitko
7. dub 2013

Po zádech mi běhá mráz. Ráda také pomohu, prosím o zaslání čísla účtu do IP. Děkuji.

zmaldik
7. dub 2013

@sisus moc děkuji za tolik nabídnutých věcí, ve středu dopoledne bych měla být doma, pokud nebude nějaký problém, odpoledne jdu k lékaři, ráda bych tedy využila přebalovací podložku, držák na nebesa nad postýlku, kolotoč na postýlku, lehačku,lahvičky, látkové plínky. Držák na nebesa máme. Děkuji strašně moc.

lucisa
7. dub 2013

@zmaldik ze seznamu viz výše a co holky nepsaly, posílám nějaké žínky, osušky a plínky (bavlněné, klasické), nějaká bodýnka s dlouhým i krátkým rukávem, malou dětskou deku, spací pytle dva, hračky.
Všechno je po mých dcerách, takže to není nové, ty hodně pěkné věci už jsem rozdala po příbuzných, tohle je ještě použitelné, ale může být semtam flíček apod., schovávala jsem do kojeňáčků a na dětské do nemocnice, ale teď jsou potřeba jinde.
Pokud nevyužiješ, můžeš do nějakých ústavů poslat sama 😉