Popálila jsem si ruku olejem. Nevíte o něčem, co mi pomůže?

denousek
15. lis 2007

holky poradte ted jsem si popalila ruku olejem z fritaku tak tady sedim a pravou ruku mam v mse s vodou aby to tak nebolelo ale prestava to pomahat....ja jsem nemehlo strasne to pali ☹ nevite o necem ,,co dum da,, ??

malaskoricka
14. čer 2008

nemas zaco🙂

blka
14. čer 2008

Denousku, chlaď to jen vodou. Já jsem si opařila o vařící vodu 2 prsty na ruce a bolelo to, jak prase. Měla jsem to celé rudé a myslela jsem, že tam budu mít do rána puchýře. Ale jen jsem to chladila vodou. Pak jsem si na to namazala panthenol a to jsem neměla dělat - i když je na spáleniny, tak mě to začalo pálit ještě víc, takže jsem to okamžitě strčila zas do studené vody a bylo to lepší. Takže já radím jen chladit a chladit a vodu vyměňovat, ať je pořád studená.

blka
14. čer 2008

Aha, až teď jsem si všimla, že to je téma z loňska 😅 . Tak nic 🤐

malaskoricka
14. čer 2008

blka ale pomoc sa zijde vzdy🙂

blka
14. čer 2008

Malaskoricka: jo, to máš pravdu 🙂

tictac
15. čer 2008

nejlepsi na popaleniny je med. Mam to odzkousene, jsem totiz popalena v jednom kuse 😖 takze potirat medem a nebudou ani jizvy 😉

skuli
15. čer 2008

rozkrojený syrový brambor

magg
15. čer 2008

a tiez tvaroh, biely jogurt alebo studene mlieko

magg
15. čer 2008

kysle mlieko

cervena_ciapocka
26. čer 2008

Ak sa spalite, alebo obarite, tak jedna rada od kucharok: Dat popalne miesto rychlo do soli, ta stiahne to popalenie a nevytvori sa pluzgier.

susik77
26. čer 2008

super su aj naplasti od urga. stlmia bolest, vytvori sa medzi naplastou a pluzgierom taka ochranna tekutina a pluzgier sa zahoji. 😉

schnek
26. čer 2008

tak nevím, jestli je to stejný, ale já se brutál opařila horkou párou z pekáče (3 prsty), celej večer jsem seděla s rukou v kýblu se studenou vodou a i jsem tak spala, ráno se mi udělal puchýř jak blázen, kterej mi poradili !hlavně nepropichovat!, takže se mi rolez po všech těch prstech a bylo to ok, až když jsem ho propíchla... 🙄 takže radím chladit a chladit 😉

lenka007
27. čer 2008

pantenol