Poplatky u lékaře a v nemocnici bez potvrzení

pavlinka3
2. led 2008

Mám v tom trochu chaos....dneska byla mamka u zubaře a hezky mu tam vysolila 30,- ale nedostala žádné potvrzení, že tento poplatek zaplatila.....to se to jako nikde neeviduje či co? Nebo je doklad o zaplacení vystavován na požádání??? A s platbou za pobyt v nemocnici to bude to samé??? Je dobrý si všechny doklady schovávat, protože už se mi několikrát stalo, že mi přišel dopis, že jsem něco nezaplatila, ale nebyla to pravda a tím, že jsem měla doklad o zaplacení v ruce, tak jsem se vyhnula zbytečným problémům. Víte někdo jak to tedy je s těmi doklady o zaplacení?

lukin
2. led 2008

janulevrtule: Přesně jak holky píšou, 30 Kč mi neudělá nic, i když s manželem nemáme dohromady ani 20 000, a to zařizujeme byt, ale ráda bych měla jistotu, kde se platit má a kde se nemá. No a o doktorech si iluze nedělám. Např. si myslím, že má zubařka by ty peníze chtěla, i kdyby na ně nárok neměla, toť vše.

lukin
3. led 2008

Tak a je to tu. Známý byl včera na pohotovosti a zacvakal 270 Kč. Jednou za pohotovost a pak ho poslali ještě na další dvoje vyšetření, a stejně nic nezjistili. Je to normální? Mají na to právo?

cipin
3. led 2008

Ahoj holky, to me taky štve, tech 90 za pohotovost vem čert, když to musí být, tak se nedá nic dělat, ale to že vás pak pošlou na milion dalších oddělení a tam musíte znovu zacvakat to už mi připadne jako sprosťárna.Měli to nechat 90 za pohotovost a dost. A taky ty děti, kdyby aspon zavedli limit, ze by se třeba do třech let neplatilo....

paolin
3. led 2008

to mi taky prijde drsny! dite do 6ti let ma zivotni minimum dane zakonem 1600,-, ale pri mesicnim pobytu v nemocnici budou rodice platit 1800,-. trochu mi to postrada logiku. to je preci proti ustave, ne? asi tomu nerozumim...

lukin
3. led 2008

cipin: Zrovna včera ve zprávách o tom bylo, naprosto stejný případ a tam ten ministr řekl, že to na pohotovosti špatně pochopili a ten dotyčný měl platit jen 90 Kč a ne 270. Takže ho sprostě oškubali a toho se právě bojím.

lucija
3. led 2008

Ahojky, mě včera zase docela překvapili na Bulovce. Šli jsme na kontrolu s kyčlema a sestra nás upozornila, že si v automatu musíme zaplatit 30kč. No a z toho vyjel delší lístek a to byly jakoby dva nkupony na 30kč. No a sestra to rozstřihla a že ten druhý si máme nechat na další návštěvu. Takže jsme vlastně platili jen 15kč. No aspoň něco pozitivního 🙂

krista
3. led 2008

Ahojky holky,
tak dneska jsem byla u Dr. pro recept, resp. k Dr. jsem ani nešla, jen jsem požádala sestru aby mi napsala prášky, dala jsem 30,- a šla jsem pryč, nejdřív jsem si myslela, že 30,- za recept maji vybrat v lékárně, ale když je po mě chtěla tak jsem jí je dala, ale teď jsem se dozvěděla že to opravdu po mě vyberou ještě v lékárně, tak za co jsem dala 30,- jí??? Nevíte někdo jak to je? Jestli je to OK??

majina
3. led 2008

kristi.... byla sis pro anikoncepci???

Jestli jo tak si ale za ní neměla platit v lékárně!

lukin
3. led 2008

krista: Já myslím, že tě natáhli tak, jako toho mého známého.

majina
3. led 2008

Protože pokud sis byla pro antikoncepci, tedy hormonální a protože píšeš že si na ní měla recept tak určitě byla hormonální tak za tu se neplatí, antokoncepce není dotovaná, hrazená pojišťovnou proto se za ni v lékárně neplatí, pouze těch 30 Kč u doktora, jakoby za recept

paolin.... není to proti ústavě, ústava praví že zdravotnictví je bezplatné ale mohou být vyjímky, které si stát může stanovit a to je právě tohle!

lukin... ano, právo na to mají ☹

lendy1
3. led 2008

no já bych zase řekla, že je to návštěva lékaře a za to se 30,-Kč platit musí...je jedno jestli se tam jde s nějakou nemocí, na kontrolu nebo jen pro recept...ten recept píše dr., a prostě zajít se k němu pro něj musí a to je prostě návštěva lékaře-tak to vidím já...

lukin
3. led 2008

majina:Na co mají právo? Včera ve zprávách bylo, že když je někdo na pohotovosti, tak zaplatí "pouze" 90 Kč, i když ho pošlou na další vyšetření.

majina
3. led 2008

Jako já taky nejsem proti, myslím si že to jetě není nic hroznýho, 30 Kč ještě není moc 😅

Akorát co mi vadí je placení pobytu v nemocnici u miminek, jako po porodu, to mi přijde děsný ale oni proatě vědí že jen tak někdo na svém dítěti šetřit nebude a když dítě do inkubátoru musí tak s tím se nic neudělá, npř. když se narodí předčasně! nebo chudáci dvojčátka.... ještě že to je limitováno těmi 5 000 Kč za rok

majina
3. led 2008

lukin.... jsou to prasata a proto si mohou vymyslet cokoliv, jinak vím že by to být nemělo! ☹

afi
3. led 2008

Za návštěvu lékaře se platí, pokud dělá nějaké vyšetření nebo je to u něj 1.preventivní prohlídka, pak už ne. Pokud jen napíše recept a nevyšetřuje, neplatí se. Těhulky za preventivní prohlídky taky neplatí. Ani děti za prevenci a očkování=píchnutí injekce. A za recept se platí až v lékárně a to za 1 položku na receptu 30kč. A pak doplatky na jednotlivé léky. Na léky, které musí napsat lékař, ale pojištóvna vůbec nehradí, se 30kč za recept nedává. Asponˇmyslím, že je to takhle. 😉

krista
4. led 2008

Holky omlouvám se, že odpovídám až teď pro HA jsem si nebyla, jsou to obyčejný prášky na tlak, no a fakt mě teda natáhla, protože dneska jsem byla v lékárně a samozřejmě jsem zaplatila za recept jakoby znova 😝

Jinak jsem si teda mohla od sestry nechat změřit aspoň tlak, protože se mnou fakt nic nedělala, ani moji kartu hledala nemusela, no tak vím pro příště 😝

Afi jak vidíš tak v mém případě ten tvůj popis neplatil - 30,- jsem vyplázla přestože jsem těhotná a přestože jsem u Dr. vůbec nebyla, byla jsem jen u sestry 🙂

Jen jsem chtěla vědět jak to je, tak teď už to vim, díky 🙂

irenan
4. led 2008

Ahoj holky, tak ja uz jsem byla ted v poradne a tam jsem nic neplatila, tak to se asi neplati, dneska jsem byla na genetickem ultrazvuku u jineho doktora a tam jsem platila jen za fotky mimca,ale jinej poplatek ne, v pondeli jdu k zubari a taky jsem slysela ze se 2 prohlidky za rok neplati kdyz jsem tehotna, tak zatim nevim, pak jdu taky 22.1. na nabery na tehot. cukrovku a to zatim nevim jestli se to bude platit, ale to asi jo.

pavlinka3
autor
5. led 2008

irenan - já jdu na tu cukrovku v úterý, tak můžu napsat....ale myslím, že se platit nebude....týká se to toho těhotenství, takže snad ne...uvidíme 😉

kacamar
5. led 2008

irenan, pavlinka: já byla na tolerančním testu na těhu cukrovku v pátek a nic jsem neplatila.

riva
5. led 2008

Pavlinko3,byla jsem se synem ve středu na kontrolu rovnátek,zaplatila jsem 30,-.Ale je to údajně poplatek na čtvrt roku, takže když půjdu v únoru na další kontrolu, tak bych nic platit neměla.Potvrzení se automaticky vydává k částce nad 50,-Kč,ale pokud pacient chce,musí mu sestra vystavit potvrzení i na těch 30,-.Paní doktorka nám ale rovnou sdělila, že ministerstvo zatím neví, jak postupovat s neplatiči, tak nevím, jestli mi tím něco nechtěla naznačit.Fakt je ten, že lékař je povinen Tě ošetřit.Pa

cipin
7. led 2008

Ahoj holky, myslim, že je to jak píše Afi - prohlídky v těhu by měly být zadara a antikoncepce není hrazená pojišťovnou, takže by se taky platit nemělo. Ale nevíte, když jdu jako těhule na preventivní prohlídku na gyndu a ona mi něco předepíše, tak to už by se ten poplatek za položku na receptu měl platit? A je to teda, že se za recept platí jen v lékárně, nebo ještě jednou i u MUDr. za vystavení receptu?

irenan
7. led 2008

Ahoj holky. Tak ja byla dnes u zubarky, bylo to jako preventivni prohlidka a akorat mi sundala zubni kamen a platila jsem tech 30 kc. Nekde jsem slysela ze tehule maji 2 prohlidky u zubare rocne zdarma. Ale asi to tak neni. Tak nevim. Taky jsem byla dneska i s malou u zubare a tam jsme neplatili nic. Prej kdyz je tam registrovana a je to dite do 18 let tak nic neplati.

irenan
7. led 2008

Je v tom peknej bordel nikdo podle me presne ani nevi, kdo za co ma platit nebo ne.

lukin
8. led 2008

irenan: Je pravda, že těhule mají 2x zubařku zdarma, takže podle mě tě oškubala.
cipin: Za recept se platí POUZE v lékárně a ne u doktora.

many
8. led 2008

tak tak,já byla na první prohlídce v prosinci u zubařky nebo v listopoadu a hned mě informovala,že na druhou prohlídku mám taky nárok a bude zdarma i po novém roce 😉 takže na ni vlítni 😀

irenan
8. led 2008

hm. to je teda pekny. Jeste to taky bylo tak, ze ja jsem tam vlastne prisla jakoby k ni poprve. Protoze ona presla ze statniho(kam sem k ni chodila) do sve soukrome ordinace, tak jestli to bylo kvuli tomu ze me teprve jako zaregistrovali. Nevim. ☹

katerinka.kr
9. led 2008

Ahoj holky, nejde o to, že 30,- Kč nikoho nevytrhne, jak se tu píše, to je jenom začátek, ted už se to bude jenom zvyšovat, na to vemte jed, vzdycky to tak je. A kolik teda bude dost? 30,- 50,- 100,- 500,- Kc nebo kolik???Spočítali jste si kolik platíte měsíčne do zdravotního pojištění? je to 4,5 % platíte vy - to vidíte na pásce, a pak dalších 9%, to platí ještě navíc zaměstnavatel, ale to už se nikde nepíše.
Nejvíce mě vytáčí jak systémová neschopnost vést zdravotnictví někam, tzn. smysluplné využívání peněz ze zdravotního pojištění se nahrazuje placením za mimina v inkubatorech, za to, když je někdo v komatu apod. Mimino určitě schválně zneužívá zdravotního pojištění a schválně se položí do inkubátoru, s komatem je to stejné. Chce se mi z toho blít. Ale ono to přece je tak nejjednodušší, už sama historie nám ukázala snad tisíckrát, že se vždycky musí jít cestou nejmenšího odporu.

marka
13. únor 2008

Ahoj holky, tak jsem docela překvapená 😨 ....dneska jsme byly s malou poprvé v poradně a poplatek 30 Kč po mě Dr. chtěla (doklad žádný), platila jsem i první návštěvu, kdy byla doktorka na kontrol u nás doma. Myslela jsem, že ty preventivky jsou zdarma 😕 .......Jak je to s placením u vás?

betka007
14. únor 2008

marka ahoj, mne dr posvedala ze mimčo ma narok na asi 9 prevent. kontrol zadara. Plati sa, ked za nou dojdes, ze je mimi chore, ma nejaky problem a tak.. Inak sme boli aj na usg s kyclemi a tam mi ortopedicka povedala, ze prve 3 navstevy su bezplatne v ramci preventivy. Dalsie vys uz platis, lebo sa uz akoby riesi ten problem s kyclami. Dufam, ze som to napisala nejako zrozumitelne. Ja som zatial u pediatricky platila iba raz a to ked som bola s dcerou u nej kvoli tomu, ze mala mala reakciu po TBC a museli jej pichat tu gulku na ramene. takze osetrovatelsky zakrok- platba.. Keby som sla na klasicke ockovanie, tak by som to enmala platit, lebo je to v ramci preventivy... Tak neviem. Radsej sa na to opytaj svojej dr, ze ako to ma ona.....

Inak, som za to, aby sa platilo u dr. Dnes nie je nic zadarmo. Za vsetko sa plati. Aspon nebude tolko ludi zbytocne vysedavat na pohotovsti len kvoli tomu, ze cez den nemozu ist k dr, lebo su v praci.., poznam to z vlastnej skusenosti. Ale zase som proti, aby sa platilo z a babätka a dlhodobo chorych, onkologickych pacientov

marka
14. únor 2008

Betka, děkuji za odpověď 😉
Já jsem právě taky myslela, že mimčo má nárok na několik preventivních prohlídek zdarma...tak teď nevím 😨 asi jak kde! Ale určitě se na to Dr. příště zeptám.