Poplatky u lékaře a v nemocnici bez potvrzení

pavlinka3
2. led 2008

Mám v tom trochu chaos....dneska byla mamka u zubaře a hezky mu tam vysolila 30,- ale nedostala žádné potvrzení, že tento poplatek zaplatila.....to se to jako nikde neeviduje či co? Nebo je doklad o zaplacení vystavován na požádání??? A s platbou za pobyt v nemocnici to bude to samé??? Je dobrý si všechny doklady schovávat, protože už se mi několikrát stalo, že mi přišel dopis, že jsem něco nezaplatila, ale nebyla to pravda a tím, že jsem měla doklad o zaplacení v ruce, tak jsem se vyhnula zbytečným problémům. Víte někdo jak to tedy je s těmi doklady o zaplacení?

atelektaza
27. únor 2008

to roman: jeste poznámka: moje osobní zkušenost ze Švýcarska: tady také ošetřují a operují černošské děti z Afriky. taky jsou součástí solidární úmluvy. takže i západ se na tom podílí.
a ve švajcu stejně jako v čr mají ze zákona povinnost ošetřit raněného, i kdyby to byl bezdomovec bez papíru, bez pojištění, odjinud... prostě musí. je to dáno zákonem. máte v pravdu - v Americe by ho bez pojištění nechali umřít. Ať žije Amerika!!! 😀

katerinka.kr
27. únor 2008

No, já jen doufám, že se, atelektaza, nebudeš hlásit do politiky, s tebou bychom se opravdu nedoplatili. 😀 😀

atelektaza
27. únor 2008

politiku neplánuju... jen jsem možná trochu přešlá z toho, co doma vidim. a tim, že jsem i z toho "druhýho" břehu, tak prostě nesouhlasim s tim, jak si lidi "stěžujou". mysela jsem si, že system v čr není dobrej. po zkušenostech třeba z toho švajcu, si řikam, že to zas tak děsný neni. (tady ve švajcu jsou zase všichni na prachy, platí se za každý prd.. mámy maj mateřskou 16 týdnu a pak jdou hezky makat, jinak jsou bez práce...žádné 4 roky).

atelektaza
27. únor 2008

Katko, ber zo jeste jinak: doloženo zkušenostma: kde jsou penize, je i lepší chování doktorů (možná by kde která maminka ráda připlatila jen aby mhla rodit, jak bude chtít). nesmíš to vidět tak černě 😉

romanekrb
27. únor 2008

atelektaza: Amerika má něco do sebe 😉 Nemohu se ubránit dojmu, že pro Vás poplatky znamenají čisté příjmy na víc do Vaší kapsy a proto je tolik prosazujete. Taky bych byl rád, kdybych mohl za průjezd/průchod okolo mého domu vybírat nějaký poplatek. By mi bylo po nocích hej 😒 asi jako Vám 😅

atelektaza
27. únor 2008

přijmy? vemte si nemocnici - hospitalizace za 1000 až 10.000 denně a vy zaplatíte 60 korun? no to je tedy přilepšení. tak na kafe do automatu 😀 a jak jsem psala - když máte paušál s pojištovnou tak prostě jedete konec měsíce zadara když se to sejde. i přes to doktor nevyvěsí "v pojištovně sedí mrchy, zadara dělat nebudu, přijdte 1. dalšího měsíce" tech vasich pár pěnez ani nepokryje pořádně výkony, která pojištovna odmítne proplatit... a vy tomu chcete říkat příjmy?

romanekrb
27. únor 2008

atelektaza: bohužel mé zkušenosti s čekými lékaři nejsou jen pozitivní. Mojé lékařka mi pokaždé předepíše nejlevnější lék - na angínu mi dala Mucosolvan. Proto chodím za její kolegyní v ordinaci, protože ta mi předepíše lék, který skutečně pomůže. Ne nějaký bul z reklamy.

katerinka.kr
27. únor 2008

No, tak to jsem teda asi naivni, ale já doufám, že celá slavná reforma (která ještě nebyla nastartována,ale ministr to má v plánu) přinese lepší přístup k nám pacientům/klientům - abychom u lékařů nebyli jak onuce, kteří obtěžují. 😨

romanekrb
27. únor 2008

atelektaza: na kafe do automatu to určitě stačí. Pokud ho v ordinaci máte (třeba v čekárně), tak rejžujete prachy ještě i na tom 🙂 Hold jsme v ČR 😒

atelektaza
27. únor 2008

to katka: to přijde, ale chce to čas... ono je totiž možná potřeba trochu pozměnit myšlení pacientů i lekařů🙂

to roman: i když ted trochu nehcápu v čem je problem? když vám předepsaný lek nepomáhá, řekněte si o jiný (idealně ne stejného složení). podle ceny leku nic nepoznáte.

katerinka.kr
27. únor 2008

Ale abych jenom nekřivdila, ted mám dobrého MUDr., ale dalo to zabrat, někoho takového najít 😀 😀
Jooo, člověk když hledá, tak najde 😉

atelektaza
27. únor 2008

a je přirozené že lekař začne na levnjěším preparatu (kor pokud s nim ma třeba dobré zkušenosti).
nebo je váš problem v tom, že máte pocit, že doktoři rejžujou. na všem. v tom případě bych doporučila psychiatrii.

ps: ja na anginu svym znamym predepisuju klid a čaj 😀

atelektaza
27. únor 2008

pacient ma pravo si lekaře zvolit - tak proč toho nevyužít. taky jsem zmenila zubařku a jsem spokojená🙂 doktoři jsou lidi jako všichni ostatní.

romanekrb
27. únor 2008

atelektaza: Předpokládám, že pouze vtipkujete. Není snad možné, aby studovaný člověk s mnohaletými zkušenostmi se zvířaty, předepsal na angínu klid a čaj...Já bych Vám doporučil dostudovat 😉 🙂

P.S. nejste náhodou pan Cikrt vydávající se za ženu?

atelektaza
27. únor 2008

ne nejsem 😀

ale nedělám jen klasickou medicinu, takže občas řeším věci jinak než "klasicky". a s tou anginou jsem to myslela naprosto vážně. ne vždy to, co je dražší je to lepší. každá překonaná "banálni" infekce posiluje imunitu.

romanekrb
27. únor 2008

atelektaza: zkušenostmi s pacienty samozřejmě 😉

atelektaza
27. únor 2008

a nemoc je dost často odrazem toho, že člověk prostě "přepíná" své tělo. kor u opakovaných infekcí nemá smysl furt dávat antibiotika, ale skouknout člověka jako celek. dost veci je psychickejch. na to mucosolvan nezabere.

romanekrb
27. únor 2008

atelektaza: když jsme u těch léků...jak Vám chutná diazepam? 🙂

katerinka.kr
27. únor 2008

Já si myslím, že nám tu pan Cikrt do diskuze chybí, to by teprve bylo něco 😉 😀

atelektaza
27. únor 2008

co cikrt, ale rath! to by bylo něco 😀 a julinek..aby nebyl diskriminovanej 😎

atelektaza
27. únor 2008

jak jsem naznačovala: nejsem lékový typ. ale pravdou je, že když poslouchám ty vaše americké nářky, tak by se mi hodil na uvolnění zatlých svalů 😎 😀

katerinka.kr
27. únor 2008

No, tak to by fakt mohli přijít, třeba na tajňáka, když jseš v tom lékařském prostředí, neznáš je, pozvi je a uděláme noční diskuzi do rána 😀 😀
Třeba bychom vyřešili víc než oni na těch svých židlích. 😉

atelektaza
27. únor 2008

no tak zrovna ted jsem 1000km od Prahy🙂 holka, ja bych s nima mluvit teda nechtěla.

atelektaza
27. únor 2008

diskuze s nima by byla na krabičku diazepamu 😀 ja jsem ráda, že je neznam - apson mužu v klidu spát 😉

petua
22. led 2009

http://zpravy.idnes.cz/lide-dojizdeji-do-lekare...

Tak co na to říkáte? Opravdu elita národa, tihle cestovatelé... 🙄

lenkabu
22. led 2009

Bože můj 😒 Tomu říkám socky 😖

petua
22. led 2009

...a tyhle lidi maj volební právo, to je na tom to nejhorší 😒 😒 😠

kacka.va
22. led 2009

no šetřit se musí, ať to stojí co to stojí 😀

alisek
2. únor 2009

malý výlet do minulosti pana Ratha..všichni ti co ho volili at si počtou
http://novinky.cz/clanek/9339-rath-pozaduje-vys...

lukin
2. únor 2009

A jak je to s poplatky teď? Slyšela jsem, že se nějaké poplatky prý měly zrušit.