Poplatky u lékaře a v nemocnici bez potvrzení

pavlinka3
2. led 2008

Mám v tom trochu chaos....dneska byla mamka u zubaře a hezky mu tam vysolila 30,- ale nedostala žádné potvrzení, že tento poplatek zaplatila.....to se to jako nikde neeviduje či co? Nebo je doklad o zaplacení vystavován na požádání??? A s platbou za pobyt v nemocnici to bude to samé??? Je dobrý si všechny doklady schovávat, protože už se mi několikrát stalo, že mi přišel dopis, že jsem něco nezaplatila, ale nebyla to pravda a tím, že jsem měla doklad o zaplacení v ruce, tak jsem se vyhnula zbytečným problémům. Víte někdo jak to tedy je s těmi doklady o zaplacení?

kristi
2. led 2008

pavli, myslim,ze na pozadani...nebo listek z automatu atd. Asi treba jeste v tom sami maji zmatek, tak zapomnel..

pavlinka3
autor
2. led 2008

kristi díky.....já chápu, že v tom mají zmatek, ale že budou muset vybírat peníze od pacientů, to už vědí sakra dlouho a koupení bloku příjmových pokladních dokladů snad není tak složitý a drahý (i kdyby to měl dr. zaplatit z vlastní kapsy).....no snad se to brzo uklidní a bude v tom trochu pořádek a ne chaos

lukin
2. led 2008

Prý na požádání musí vystavit doklad o zaplacení, ale nevím, kde jsem to slyšela, tak proto to slůvko "prý" 😀
Jinak jak je to s těhotenskými kontrolami? To se taky platí, nebo to je osvobozeno od poplatků?

kristi
2. led 2008

lukin, tehu kontroly se neplati

paolin
2. led 2008

cetla jsem, ze kontroly v tehu nejsou placene. a u zubare mame 2 prohlidky bez poplatku.

lukin
2. led 2008

kristi a paolin: Tak to je super. Já mám takovou neochotnou zubařku, že snad po mě nebude chtít těch 30 Kč za kontrolu. Jdu tam v únoru. No a když mi i něco bude dělat se zuby, tak taky nemám nic platit? Ale jak půjdu k praktickému doktorovi pro razítko do průkazky, tak to už se platí, že? 🙂

pavlinka3
autor
2. led 2008

lukin cituji dnešní MF Dnes: Všechny předepsané prohlídky a vyšetření v rámci těhotenské poradny jsou zdarma (chápu to tak, že když musíš mít v průkazce razítko od obvoďáka, tak za něj nic platit nebudeš)

a s tím zubařem je to taky tak......děti do 18let a těhotné ženy mají podle zákona nárok na dvě preventivní prohlídky ročně, které jsou od poplatku osvobozeny 🙂

krista
2. led 2008

Ahojky holky,
tak tohle by mě taky zajímalo, četla jsem že těhu kontroly se neplatí ale co se považuje za těhukontrolu???

Chodím třeba na kontroly se štítnou žlázou a jelikož jsem těhu tak musím častěji, to platit budu nebo ne? Nevíte někdo? 😅

K zubařce jdu taky, tak jsem na to sama zvědavá, myslím že to taky zaplatim, jestli to prostě neni jak u koho 😖

bera
2. led 2008

A preventivní prohlídky u dětí by se taky neměly platit ne? 😒

paolin
2. led 2008

no, pojistovna mi poslala takove souhrnne info o poplatcich a je tam napsano, ze poplatky se neplati, jedna-li se o...bla bla bla...dispenzarni peci i u tehotenych zen ode dne zjisteni tehotenstvi-musi se prokazat tehu prukazkou.
takze z toho chapu, ze kdyz jde o peci soustavnou, tak nic jako tehotna nehradis. 😕
je to zmatek..

pavlinka3
autor
2. led 2008

krista já myslím, že pokud musíš kvůli těhotenství chodit častěji na nějaká vyšetření, tak za ně bys platit neměla.....u toho zubaře fakt platit nebudeš, takže v klidu.....mě sám to můj zubař řekl, když jsem tam v listopadu byla na první prohlídce v těhu, že se mám na březen objednat na tu druhou a že za ní 30,- platit nebudu (abych se prý nebála) 🙂 snad jsou všichni lékaři informovaní..... 😅 no hlavně z tohoto důvodu bych požadovala vypsání dokladu o zaplacení, kde by bylo uvedeno za co je ten poplatek....pak můžeš jít s dokladem na pojišťovnu a zeptat se tam, jestli byl ten poplatek OK nebo jestli si to platit neměla a dr. ti to má vrátit....chaos chaos chaos

krista
2. led 2008

Jé Pavli nevšimla jsem si tvé odpovědi tak jsem na to sama zvědavá 😉
Stejně když to po mě někde budou chtít, tak to asi zaplatim, nemám to nikde černé na bílém potvrzené (tím nemyslím noviny, ale nějaký zákon), takže se stejně neopovážím s doktorama hádat 😖

krista
2. led 2008

Tak holky díky za odpověď, to je fakt, když to po mě bude někdo chtít tak si nechám vypsat doklad a pak půjdu na pojišťovnu ať to pěkně vidí, jenže jak říkáte prostě bordel!!!!

Oni totiž vždycky něco schválí a nedomyslí možné následky, vůbec jim nevadí že jsou v tom díry a že nikdo neví jak to má být, to je tak když se dělá něco honem 😠

kristi
2. led 2008

cokoliv preventivniho se neplati

lavazzza
2. led 2008

Ahoj holky asi mě ukamenujete protože dělám ve vzp,ale můžu vám říct že s kolegyni s tím absolutně nesouhlasíme,je v tom pěknej bordel,a když jsem dneska u doktora viděla nápis "připravte si drobné"tak jsem na to koukala jak blázen.Takže jelikož tam jdu zítra ze své iniciativy tak budu taky solit....

lukin
2. led 2008

kristi: A co přesně je pojem preventivní? Takže ta zubařka i obvoďák ohledně těhotenství je taky preventivní, i když mi tam budou třeba spravovat kaz nebo mě pošlou na ekg?
Škoda, že to fakt nemám ničím podložené přímo ze zákona, že bych si to vytiskla.
Ale stejně děkuju všem za rady a názory 🙂

pavlinka3
autor
2. led 2008

kristi to není pravda.....třeba u zubaře je nárok na preventivní prohlídku každých 6měsíců (to znamená 2x ročně), ale ta první prohlídka se platí a bezplatná je až ta druhá!!!! pro těhotný jsou bezplatný obě dvě, ale pro netěhotný se u zubaře první prevence v roce platí

kristi
2. led 2008

ja nevim, proc se nad tim tak strasne pozastavujete. Stejne vsem nezbyde nic jinyho, nez si zvyknout.

Lukin, preventivni prohlidka je: 2x rocne gynda, zubar, celkova preventivni prohlidka jednou za 2 roky, vysetreni souvisejici s tehu atd...bylo tolik priloh v novinach, ze se fakt divim, ze to nemate nastudovany

lukin
2. led 2008

kristi: To asi proto, že noviny nekupujeme. Proto se ptám na netu 🙂

pavlinka3
autor
2. led 2008

kristi cituji přímo prezidenta české stomatologické komory Jiřího Pekárka:
"První prohlídka v kalendářním roce je základní, až druhá se označuje za preventivní a ta je od poplatku osvobozena." Má to prý motivovat lidi k tomu, aby chodili na preventivní prohlídky k zubaři každého půl roku, jak to odborníci doporučují.

kristi
2. led 2008

Lukin, ok.... 😔

pavlinka3
autor
2. led 2008

no a co se týká těch novin.....no oni toho napíšou dost, ale někdy tak nešťastně, že se ani nedivím, že to 80% národa špatně pochopí (nebo vůbec nepochopí) 😠

krista
2. led 2008

Kristi zvyknout jo, ale já ráda vím do čeho jdu, co si mám připravit apod., já se z toho nepodělám, ale chci to vědět dopředu, jsem ráda informovaná 😉

Lavazzza kdepak kdo by tě kamenoval, za to ty přece nemůžeš 🙂

Pavli tak to třeba pro mýho manžu nebylo motivující ani že to bylo v roce 2007 ještě naposled zadara 😀 Ale já ho tam stejně vždycky objednám a on musí 😀

janulevrtule
2. led 2008

jak se tu nekdo patl na to, ze chodi se stitnou zlazou, tak ja jsem se v listopadu objednavala se stitnou zlazou na dnesni vysetreni s tim, ze jsem tehotna a pani doktorka mi rekla, ze jak otehotnim tak at se objednam. Takze vedeli, ze jsem tehotna a penize si vzali, ale abych vam pravdu rekla, tak jak rika kristi, nevim proc se nad tim pozastavujete, prtoze si na to stejne budete muset zvyknout a myslim si, ze nikoho z nas tech 30 kc nevytrhne!!!!ale na druhou stranu nesouhlasim s tim, ze plati deti!!!!!!

kristi
2. led 2008

ta sikovna prirucka co vydalo ministerstvo byla udelana dost sikovne, dala jsem ji tchyni,pac ta je z poplatku na vetvi..

pavlinka3
autor
2. led 2008

janulevrtule já myslím, že se ani tak nepozastavujeme nad tím, že se má platit 30,- jako spíš nad tím, že se pořádně neví kdy se to platí a kdy se neplatí.....a že ani lékaři nejsou v tomto jednotní 😠 to je to nejhorší....prostě že člověk neví na co má nebo nemá nárok a díky nevědomosti raději zaplatí (právě proto, že ho těch 30,- nevytrhne).....ale když takhle lékař dostane denně 30,- od deseti pacientů (kteří by platit neměli ale nevědí o tom), tak už jsou to pro doktora 300,-

lavazzza
2. led 2008

To je pravda všude to píšou jinak,i my na poradě jsme se pořád na něco ptali,je to velká změna tak je jasný že se lidi ptají,ale pojišťovna bude posílat Pacientovo desatero,aneb jak to bude s poplatky.
Každopádně si zítra ráda zaplatím,doufám že se přiblížím miminku.
Ale je dost hrozný že se bude platit i za ně,ale už to asi nezměníme....

janulevrtule
2. led 2008

myslim si, ze by si snad doktor nedovolil vybrat penize od pacienta kdyby na to nemel narok ne? 😲 jsem asi moc duveriva 😔

pavlinka3
autor
2. led 2008

janulevrtule - jenže když jeden lékař od těhule 30,- vezme a v jiném městě jiný lékař za stejné vyšetření 30,- nevezme, protože těhule to mají zadara, tak je to asi tak, že oni ani lékaři ještě pořádně nevědí, kdy kdo má a nemá platit a za co......neříkám, že by to ten lékař vybíral, i když ví, že nemá, ale prostě nevědomost je určitě i na straně lékařů nejen pacientů....jsou to taky jenom lidé 🙂

janulevrtule
2. led 2008

no tak to je potom nejlepsi nekam napsat nebo zavolat a zjistit jak to vlastne je a od ceho je tehule osvobozena 😉