Poplatky u lékaře a v nemocnici bez potvrzení

pavlinka3
2. led 2008

Mám v tom trochu chaos....dneska byla mamka u zubaře a hezky mu tam vysolila 30,- ale nedostala žádné potvrzení, že tento poplatek zaplatila.....to se to jako nikde neeviduje či co? Nebo je doklad o zaplacení vystavován na požádání??? A s platbou za pobyt v nemocnici to bude to samé??? Je dobrý si všechny doklady schovávat, protože už se mi několikrát stalo, že mi přišel dopis, že jsem něco nezaplatila, ale nebyla to pravda a tím, že jsem měla doklad o zaplacení v ruce, tak jsem se vyhnula zbytečným problémům. Víte někdo jak to tedy je s těmi doklady o zaplacení?

pospecka
7. únor 2009

lukin: já mám pocit, že zrušili poplatky pro děti, ale nevím jestli do 15ti nebo do 18ti. každopádně v porodnici by se za miminko myslím platit nemělo. Ale nevím jestli to platí už teď nebo až od "někdy".
Já osobně jsem zastánce poplatků v nemocnici (doma si člověk taky musí za něco uvařit a vyprat prádlo), ale mělo by to mít hlavu patu, lidé v komatu, novorozenci, děti a jiný případy by z toho měly být vyjmutý.

lukin
9. únor 2009

Manžel byl dnes u doktorky na kontrole. Vůbec ho nevyšetřovala, pouze mu vypsala papír na rehabky a chtěla po něm 30 Kč, je to normální? Já měla dojem, že se to platí pouze za vyšetření, tak teď nevím.

petua
9. únor 2009

Lukin: Pokud ho nevyšetřovala, tak poplatek platit neměl..

vojtisek2007
9. únor 2009

jenom k těm poplatkům - jsou osvobozeny děti do 18-ti let od 1.4.2009