Poradíte, do čeho investovat?

zuzana_ka
7. črc 2014

Ahoj, moc peněž sice nemáme, ale ráda bych každý měsíc z výplaty někam zainvestovala, popř. našetřit a pak investovat. Poradíte mi co a jak? Přemýšlela jsem o investičním zlatu.... Penzijko apod. nechci.. Díky moc

zamilovanadonej
7. črc 2014

@zuzana_ka Za mě jsou nejlepší investice reality, ideálně pozemek určený ke stavbě, ale to je otázka minimálně statisíců....i když dnes rostou ceny všech pozemků, vč. zemědělských 😉

zuzana_ka
autor
7. črc 2014

@zamilovanadonej Jasně, investice do realit je nejlepší, ale nemáme tolik peněz ☹

berenika39
7. črc 2014

@zuzana_ka Zlato snad jen pokud jsi v tom kovaná, rozumíš tomu, svěříš investici finančnímu odborníkovi. Představa, že sama budeš obchodovat se zlatem - nevím, nevím🙂, ale rozhodně to chce praxi, zkušenosti, vzdělání atd. Koupit zlato za desítky tisíc a čekat, co to udělá za dvacet let, to by šlo🙂). Já bych to nedělala🙂

Pokud myslíš zlato jako například Revoluční příjem - Investiční zlato - tak to je podvod. Pyramida. Podobných lítá na trhu a láká lidi spoustu. Tudy cesta taky nevede. Nabídnou ti zlato, nikdy ho neuvidíš a budeš splácet roky a roky.

Záleží na tom, co si představuješ pod pojmem investice. Za mě - koupit nemovitost - ta nezklame, hodnotu si s všelijakými výkyvy udrží a nakonec budeš ráda, že ji máš - pro děti🙂. Máme to tak.

ivular
7. črc 2014

@zuzana_ka Tak já bych radila v podstatě opak toho, co @berenika39 😀 Pokud nemáš objemy finančních prostředků, za které by se daly pořídit nemovitosti, pak radím investiční zlato. Není nutné mít žádného odborníka - na stánkách ČNB je seznam registrovaných obchodníků se zlatem. A pak už je to velice jednoduché - elektronicky si koupíš zlatý slitek nebo minicihličku - podle toho, kolik máš fin. prostředků (ty nejmenší jsou tuším od 5 tis. Kč). Žádná praxe ani zkušenosti netřeba. Je to i dost likvidní, tzn. není problém zpětný odkup. Výhodou taky je, že nákup cenných kovů je osvobozený od jakékoliv daně.
Rozhodně nedoporučuji držet hotovost, protože ta je v rukách státu, a tudíž její hodnota podléhá různým politickým tlakům 😝

berenika39
7. črc 2014

@ivular v pohodě, já spíš měla v úmyslu varovat před tím slavným Revolučním příjmem, na který se nechá dost lidí nachytat - vypadá to podobně, jako investice do zlata 😨 .
Jj, pokud jen koupit zlato a čekat, to je ok, já bych si ale netroufla s tím obchodovat - jakože kupovat, prodávat, zisk dál pustit, nakoupit atd atd...

zuzana_ka
autor
7. črc 2014

@ivular
@berenika39
Určo nemám zájem na nějakém posílání peněz na něčí účet s tím, že si kupuji nějaké virtuální zlato. Tak blbá nejsem 😀 😀 😀
Měla jsem na mysli přímo ty cihličky či mince, které bych měla v trezoru.... Hodnota několik desítek tisíc, jen tak pro případ nouze do budoucna....
Měli jsme v úmyslu koupit domek, ale s jedním příjmem a mateřskou nedosáhneme na to co bychom chtěli, tak aspon to takto dočasně vyřešit. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

berenika39
7. črc 2014

@zuzana_ka tak super, pak třeba ceskamincovna.cz, tam jsem už kupovala dárek a všechno ok🙂

zuzana_ka
autor
7. črc 2014

@berenika39 Děkuju 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

kamulin
26. únor 2015

Já momentálně taky řeším dilema ohledně investic. Co se týče té nemovitosti, tak je to určitě dobrý nápad, ale přijde mi, že je s tím spoustu starostí, jelikož o tu nemovitost je třeba se starat, aby nechátrala a pokud si tam člověk vezme nájemníky, tak je dneska dost náročné sehnat takové, kteří budou opravdu pravidelně a poctivě platit nájem a byt nezničí. Navíc my třeba chceme také něco investovat, ale nemáme takový obnos, abychom mohli pořídit nemovitost a k hypotéce se uvazovat na "stará kolena" nechci :D s tím zlatem to asi taky není špatný nápad, ale nám by se spíš líbilo něco, kde by ty peníze mohly třeba vydělávat, ale nic takového asi není :D každopádně na příští týden mám sjednanou schůzku s finančním poradcem v oblasti investic z GTI, tak sem pak když tak písnu, co mi poradil 🙂

teja86
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
elisa03
19. dub 2015

@kamulin Zdravím, jak jste dopadla na schůzce? Už nějaký ten měsíc se mi společnost stará o mé finance a musím říct, že jsem spokojená. Jsem v kontaktu s panem Františkem Židkem, který mi kdykoliv na mé požádání sdělí informace o tom, jak mé finance rostou. S investicí mi společnost velmi poradila, navrhla nejvhodnější řešení a zatím jsem spokojena. Navíc peníze mám kdykoliv k dispozici, a v případě nouze je můžu použít. Co se týče investice do nemovitosti je za mě risk, hlavně v tom, že s tím máte pořád starosti, shánět vhodné nájemníky, popř. ji rekonstruovat a opravovat.

martinakuncova1
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
novackovka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz