Poraďte, aké látkové vložky si kúpiť

aniska
1. lis 2008

Ahoj maminky, hladala som, ale nenasla a tak zakladam tuto temu;) Chcela by som zacat pouzivat, ale ako to uz chodi, vyrobcov a typov je vela, neveim si vybrat. Neviete poradit? A ake mate skusenosti? nestve po case to pranie? AKo casto sa menia??
Dik za akekolvek info!;)

monkula
4. lis 2008

miluška 😀 😀 😀 😀

johanda
4. lis 2008

milusko, tak to mě taky od používání látkových vložek odrazuje. Na doma o.k., ale v práci...no, bylo by to složitější. Já jsem pro kalich

miluska.woolley
4. lis 2008

Asi teda opravdu zainvestuju do kalichu. s tema vlozkama nevim.

s.arik
4. lis 2008

novako, očistky prostě nejsou infekční, to jeden z nejrozšířenějších a nejhloupějších mýtů co znám.
očistky jsou totéž co menstruační krev, tj. MRTVÁ TKÁŇ A ČERSTVÁ KREV, žádné infekce=patogenní bakterie v tom nejsou, respektive asi tolik, jako ve slinách, v běžné zdravé pochvě nebo střevě 😉

samozřejmě po odtoku na vložku a při styku se vzduchem a po pár hodinách se tam jako na živné půdě namnoží nějaké bakterie, ale samy o sobě očistky infekční prostě nejsou 🙂

můj názor laika, ale má to logiku.

doktoři co tvrdí, jak jsou očistky nebezpečné, tak ti asi i nesouhlasí s použitím látkových plen, protože je infekční i moč a stolice dětí 😀 😀 😀

johanda
4. lis 2008

jj s.arik má pravdu, očistky jsou infekční potenciálně, páč se jedná o "kvalitní" kultivační médium, ostatně jako téměř veškerý "měkký" živočišný odpad .Obsahují běžnou mikrofóru pohlavních cest + něco střevní mikroflóry, infekční se mohou stát po nějaké době na vložce. Kdyby byly tak vysoce infekční, důsledně by se v porodnicích separovala zakrvácená prostěradla a košile šestinedělek od kojeneckého prádla a plen, což se tedy neděje.

johanda
4. lis 2008

Jo a ženská by byla taky vysoce infekční po celý život, kdyby měla v pochvě vysoce infekční bakterie, ne?

sisstin
4. lis 2008

johanda: a čím to je, že teda očistky tak šíleně smrděj..a menstruační krev ne? 😕 Já taky slyšela, že se nesmí kvůli tomu používat tampony v šestinedělí...a nedávat si mimino do postele... 😕 já to fakt dodržovala.. 😕

s.arik
4. lis 2008

siss,
dle mne miminko právě v prvních týdnech potřebuje blízkost maminky ze všeho nejvíce. jsem pro společné spaní od první minuty po porodu🙂

ad smrad, nevím, mi teda očistky skoro nepáchly, menstruační krev mi smrděla více. nejspíše to bylo tím, že krev páchne po styku se superabsorbérem (porodnické vložky ho mají méně nebo vůbec? alwaysky ho mají hooodně)....podobně jako z počurané pemprsky by se jeden poblil, zatímco počuraná látka smrdí podstatně méně intenzivně...

tampony se nedoporučují, neb se na buničině množí bakterie a žena má v 6N otevřené rány v pohlavních cestách...větší riziko zanesení infekce do krevního oběhu.

sisstin
4. lis 2008

s.arik: tak z očistků se mi zvedal kufr jak svina...jsem si měnila vložku snad každejch 20minut..ble 🤐 já ho neměla v posteli nikdy...na spaní, bych se nevyspala já ani on 😝

s.arik
4. lis 2008

spaní...no jo no, to už jsme psaly jinde.

ale smrad mě zajímá, třeba napíšou jiné holky, zda jim očistky smrděly více než MS...i když je to těžké objektivněji posoudit, 9m žena MS nemá a v těhu se mění čichové vnímání....a další MS je až za dlouho po očistkách...jsem zvědavá co k tomu napíšou ostatní 🙂
???

sisstin
4. lis 2008

s.arik: mně teda MS nesmrděla nikdy-používám tampony teda..ale nikdy mi nesmrděl 😕 ale teda očistky to byl fakt nářez..a MS jsem měla přesně týden po ukončení očistků 😅

bora.b
4. lis 2008

milusko, latkove vlozky si prepiraji jen cesky 😝
pokud mas doma vybavu na cely tyden, vecer je napres do studene lazne a na konci ms hodis do pracky, vymachas a vyperes... neni co resit

sisstin
4. lis 2008

s.arik: a smrad žádnej..takže fakt nevim 😕 to je asi indi vindi 😕

sisstin
4. lis 2008

s.arik: takže já rozhodně neměla MS dlouho po očistkách..přišla přesně za 7týdnů od porodu 😝

mysinka
4. lis 2008

Očistky mi ani tak nesmrděly, jeni mi přišlo, že jsou cítit jinak, než ms krev...

sisstin
4. lis 2008

mysinka: no mně se fakt totál zvedal kufr..ale já teda krvácela fest... 😕 porodnický vložky jsem nosila ještě 3týdny po porodu..a krvácela jsem týdnů 6..a fakt jako hodně..a pak hned MS, která trvala měsíc, jelikož jsem začla brát HA..takže jsem si to fakt užila 😅

johanda
4. lis 2008

sisstin, mi očistky taky nějak nesmrděly, teda...jako jsou liběji vonící věci ihezčí na pohled,ale žádný hnus mě nejímal. Co se týká časté výměny vložek v šestinědělí, to je dle mě kvůli porodní ráně v děloze (i jinde). Na té vložce několik hodin neměněné se už může objevit ledacos a infekce má v podstatě díky otevřené ráně bránu dokořán. Mimino si do postel brát můžeš, pokud se krví zašpiní prostěradlo nebo povlečení, vyměníš ho, ne?

sisstin
4. lis 2008

johan: no to asi můžeš..já to nějak nepotřebovala..22hodin denně spal v košíku 😝 nějak jsem neměla a nemám potřebu ho tahat do postele 😝 ale to je mimo téma

sisstin
4. lis 2008

jinak k tématu..the best jsou tampony, uvažovala jsem o kalichu, páč jsem měla šíleně silnou MS..ale po HA to je v poho..takže furt jedu na tamponech..ta houba už mi zní divně..ale bych bych ochotná to vyzkoušet..ale vložky a zejména látkový vložky jsou pro mě kentus největší 😝 to bych snad musela jen ležet v posteli a nehejbat se..si nedokážu představit, jak jdu s vložkou ven, nebo cvičit..prostě běžné denní činnosti 😝

monkula
4. lis 2008

sisstin, asi tak...
bude to ako z reklamy, ale tampóny mi dávajú pocit slobody...
tie látkové vložky, no vo mne to vyvoláva návrat do prakmeňov, keĎ sa ženy omotávali kúskom handry, ešte sa nechajme počas svojich dní zavrieť do jaskyne a budeme drať kožu z medveďa.... 😅 😅 😅 😅

sisstin
4. lis 2008

mon: to mně je to fuk, jestli normoš vložka nebo látková..akorát ta látková mi přijde ještě nechutnější 😕 jak to někde peru a pak mi Boženy vlajou na balkoně ve větru 😅 😅 😅 😅 😅

johanda
4. lis 2008

sisstin, s tím děckem jsem to myslela teoreticky. Moje mimino v šestinedělí též 15 min. pilo a 3 hodiny spalo a bylo mu celkem jedno, kde. Posléze už teda ne, ale to už jsem zase já pod sebe neprasila.
Ty látkové vložky taky nevím, no. Doufám, že budu snášet kalich nebo se ms už nikdy nedostaví 😀

luucia
4. lis 2008

siss, sem si tě představila jak božky věšíš a musím se fakt tlemit 😀 😀 😀 😀

s.arik
4. lis 2008

no jo, souhlasím že tampony jsou větší pohoda než vložky, ale po své osvětě už do jednorázovek nejdu ani za nic, kalich, houba a látka to jistí.

boro, to zní velice pohodlně - mít vložek na celý týden a pak je vyprat sólo v jedné pračce....ale, musí to teda stát ne? 😒 kolik vložek bych na to potřebovala? 😖 a když bych 4. nebo 5. den otevřela kyblíček se studenou lázní a desítkami vložek, asi bych omdlela 😀 to mi připadá hygieničtější ty vloky skladovat přečváchlé max. 2 dny a obden je prát s čímkoliv jiným (i plenkami od děcka...)

monkula
4. lis 2008

no veĎ.... ja so mrada ,že sa toho po MS zbavím a nieto, aby so mt oešte prala, sušila, alebo krvavé namáčala vo vode, by so msa asi povracala... 😝 😝 😝
mne stačí ,keĎ ma MS prekvapí a príde cez noc a ja som ráno ako po vražde, bléé, to by so mnajradšej všetko vyhodila ,ale nie som milionár, že 😀

sisstin
4. lis 2008

johanda: kdybych nezačla brát HA..a měla bych tu šíleně silnou a dlouhou MS..tak do kalichu stopro jdu 😉 ale ty vložky..já fakt nevim...za a) nechápu, jak to drží, když to nemá lepítka 😕 b) jako ta představa, jak to fakt někde skladuju v kýbli a pak peru 🤐 😅 😅 😅 😅 a kde to budu nosit přes den použitý...jak psala miluška v pytlíku 😅

johanda
4. lis 2008

monkula - tý jo, s tou jeskyní je to docela dobrý nápad, já mám v době ms kolikrát úplně na mraky, kdybych nemusela nic dělat, nechodit do práce a kašlat na rodinu, to bych klidně dřepěla v nějaké příjemné, suché a teplé jeskyňce.

monkula
4. lis 2008

fakt, ako to drží? 😕

sisstin
4. lis 2008

luucia: no nářez co 😅 a to se podle mě nemůže vyprat stopro...tak to fakt musí bejt chutný...a jak sousedi od naproti čuměj, co mi to tam vlaje 😅

s.arik
4. lis 2008

johi 😀