Poraďte, aké látkové vložky si kúpiť

aniska
1. lis 2008

Ahoj maminky, hladala som, ale nenasla a tak zakladam tuto temu;) Chcela by som zacat pouzivat, ale ako to uz chodi, vyrobcov a typov je vela, neveim si vybrat. Neviete poradit? A ake mate skusenosti? nestve po case to pranie? AKo casto sa menia??
Dik za akekolvek info!;)

herminka
5. lis 2008

S.ariku, pěkně řečeno - "na to se mám příliš ráda" 😉

Látkové vložky jsem si koupila - Imse Vimse midi či jak se jmenují, už si nevzpomínám (prsotě takovou tu běžnou velikost - ani noční, ani slipovky), objednala jsem si je v záchvatu nadšení zároveň s kalíškem, párkrát použila (když jsem si třeba kalich nestihla vyvařit - teď díky měření BT vím, kdy MS dostanu a nehrozí to), byly na nošení moc příjemné (daleko příjemnější než klasické vložky), ale praní mi bylo příjemné trošku méně (ne, že bych u toho nějak vyváděla, ale přece jen je rozdíl pár kapek na prádle nebo vložka a ze světlé to šlo navíc špatně dolů), ale hlavně kalíšek mě rozmazlil, tak jaksi nemám potřebu je používat 🙂 Leží mi ve skříni, ale až budu jednou po porodu, na očistky je používat chci. Na praní vložek s plenkami nic špatného nevidím - většinu krve stejně člověk vypere v ruce a do pračky jdou tak jaksi "pro jistotu" (jen naivka by si mohl myslet, že se mu nepředepraná vložka vypere "dočista dočista"). Po přeprání v ruce žlučovým mýdlem a pak v pračce na 60°C se slizem a solí na skvrny vypadaly skoro jako nové, přesto bych těm, kdo jsou trochu pünktich jako já, radila nekupovat vložky bílé.

Roasha, myslím, že nikomu z nás nejde o záchranu zeměkoule, ale rády přispějeme k tomu, že není tak devastována. Ať už tím, že budeme třídit odpad (to je snad v dnešní době samozřejmost), nebo používáním ekologických prostředků či látkových plenek nebo vložek apod. Na praní vložek, plenek atd. samozřejmě spotřebujeme nějakou vodu a trochu pracího prostředku, ale víš, kolik vody, energie a dalších zdrojů (z čeho se vlastně vyrábí to super extra absorpční jádro?) spotřebuje výroba jednorázových vložek/plenek? Já to tedy nevím, ale bude to hodně, plus ještě k tomu přidejme odvoz odpadu, skládku, kde se takový odpad stovky let nerozloží, či spalovnu... Ano, Ty jedna sama si můžeš říct, že svou aktivitou to nespasíš, ale když se nás ekologicky bude chovat sto nebo tisíc (a víc, samozřejmě), bude to sakra poznat!

herminka
5. lis 2008

Jo, ty Imse mají vevnitř nepropustnou PUL vrstvu, nikdy mi neprotekly. Ale musím říct, že když jsem měla sukni a spěchala do práce, nedá se říct, že by držely jak přibité 😒

milwa
5. lis 2008

Tak ja jsem koupila ke kalisku taky imse vimse denni. Kalisek mi bohuzel prvni dny protika, tak se jistim takto. Rozhodne se clovek v tech latkovych nepari jako v tech igelitovych jednorazovych, ale taky bych do nich nesla, kdybych mela pouzivat jen vlozky. Kalich je super, fakt skoda, ze mi trochu protika. Holt po porodu mam MS moc silnou.
Podruhe bych taky spis sla do barevnych vlozek, protoze ty fleky se az tak dobre neperou. Prijde mi, ze to jde dolu hur nez z pradla. Kalhotky jsem proste strcila pod proud studene vody, mydlo jsem casto ani nemusela pouzit. Z tech IV mi krev uplne nepustila ani se zlucovym mydlem...

vikinka27
5. lis 2008

milwo, podobnu skusenost mam s babylucy, z popoliniek to ide dole dobre. popolinky pouzivane cca 1.5-2 roky, babylucy iba v sestonedeli, a vyzeraju horsie (BL). mne kalisok tiez preteka (resp. musim menit cca kazde 2 hod).

listicka77
5. lis 2008

tak když čtu o silnější ms po porodu, tak bych asi se svým dotazem měla ještě počkat, až ms přijde a já budu vědět, co a jak. 😀 ale stejně by mě zajímalo, které vložky jsou nejmenší. já ke kalichu první dva dny používala - jen tak pro sichr - intimky. takové ty úplně miniaturní, délka snad 13 cm nebo tak nějak. na tu případnou kapku to stačilo. tak bych ráda něco úplně miniaturního v látce. uvažuju, že bych možná něco spíchla z bamboo prefold. ale zatím to naštěstí není aktuální.

lukin
6. lis 2008

milwa, vikinka: A jakou velikost kalíšku máte? Nedávate ho nějak špatně? Já jsem na těch stránkách četla, že pokud se dá správně, tak nemůže protékat, tak jsem z toho jelen.

lukin
6. lis 2008

Má někdo tip na ušité slipovky? 🙂

novako
6. lis 2008

Nahlodaly jste mne a prošmejdila jsem internet, abych zjistila, jak je to s těmi očistky. A fakt jste měly pravdu. Člověk se pořád učí. 🙂 Stejně bych je ale v 6N nepoužívala neb mám streptokoka B, takže bych se trochu bála. Ale nemít ho, tak si myslím, že by to mělo být vše OK.

Roasha: Nevím jak Tobě, ale mně je rozhodně příjemnější bavlněný povrch než povrch jakékoli ultrasavé i nesavé vložky. A také o tom to je. 😉 Ale já vložky nemám ráda, zato miluji svůj kalich. 😀

Lukin: Kalíšek těsní, ale pokud se naplní, tak proteče. Ale to okamžitě poznáš. 😉

womenne
6. lis 2008

Teda ja si neviem predstavit že by som niečo take použivala ja mam problem aj s vložkou ja použivam iba tampony vložku iba na noc a aj to nerada,ale každy je iny.ako to vlastne vypada,ved to musi pretekat nie? 😕

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
vikinka27
6. lis 2008

lukin: kalisok mam vacsiu velkost (po vaginalnom porode, po 30). u mna je problem so silnou ms. on mi nepreteka v pravom zmysle slova, ale cca za 2 hod. je taky plny, ze tie male dierky zacinaju prepustat 😎
technicky problem prvych 2 dni ms, potom je to uz ok (potom mi ho uz ani teoreticky netreba)

draga
6. lis 2008

tak se musím přidat do diskuze a zareagovat...teda přiznávám se že jsem to nečetla celé 🙂)

dnešní vložky mi připadaj jako bych si měla dát mezi nohy igelitový pytlík...nechápu...sice sajou litry krve, nepropouští, voní a kdesi cosi, ale ten pocit v mezinoží to je fujtajbl...přiznávám se veřejně že používám tampony...zatěžuji planetu ale nejradši jsme měla fakticky takový ty vatový obyčejný vložky za našeho mládí...asi jsem padlá na hlavu ale byly takový měkoučký...sice jsem je občas honila až na zádech ale nikdy jsme neměla odřený nohy nebo zapařenou pipku 😀 😀 😀 úplně nadšeně jsme uvítala vložky po porodu co motaly ručně sestry 😀 tak a teď jdu pročítat 😎 😀

slonikm
6. lis 2008

Draga, no tak jestli ti vyhovovaly poporodní vložky, tak ty popolinky by ti fakt byly příjemné taky 😉 V 6N bylo obzvlášť příjemné, že narozdíl od těch porodnických nemají tu síťku, která se mě furt zařezávala do šití, nikde jsem je nehonila, protože těma patentkama drží na místě.

draga
6. lis 2008

slonikm jj jsem si právě u nich zavzpomínala na mládí a měkoučkou...ty dnešní vložky mi fakt připadaj divný...prostě igeliťáky...a hodíš mi pls nějaký odkaz? a mmch kolikatery se tak pořizují a jakou mají životnost?

slonikm
6. lis 2008

http://www.latkovky.cz/product_info.php/cPath/2...

Já jsem si jich na to 6N pořídila 15ks, první čtyři dny jsem v porodnici měla ty klasické porodnické, pak jsem doma nadšeně přešla na látkové. Od porodu jsem ještě ms neměla, tak nemám tucha, jak to bude.

draga
6. lis 2008

slonikm díky jdu se podívat...já jsem začla menstuovat 9 měsíců po porodu a přitom jsem kojila 😢 no holt asi příroda chtěla jinak...ti to trochu závidím...

slonikm
6. lis 2008

No draga, každý chce to, co nemá. Já ti zase zavídím tu ms, bysme chtěli sourozence pro Anežku, ale to budu muset asi fakt napřed přestat kojit.

draga
6. lis 2008

jé a nejsou ani drahý 😎 😀 no to bych mohla zkusit ale kýblu na WC se asi vyhnu 😀

draga
6. lis 2008

slonikm my taky chceme sourozence a nic 🙂 přitom Dála byl hned při prvním nechráněném sexu 😀 asi se musíme víc snažit 😎

slonikm
6. lis 2008

Já ho tam teda měla, 3l kyblík se studenou vodou a solí na skvrny, přepírala jsem až večer, v klidu. Jak to budu řešit teď, to nevím, tuším, že by Anežku moc zajímal obsah toho kýble 😀

draga
6. lis 2008

nojo ale když WC je Dálova nejvíc navštěvovaná místnost, takže by kýbl neušel jeho pozornosti 😀

draga
6. lis 2008

možná bych ho mohla strčit do stoupaček (ten kýbl 😀 )

vikinka27
6. lis 2008

ja som to riesila tak, ze som to na chvilu stale namocila do umyvadla, a o chvilu preprala (vacsinou som sa medzitym osprchovala). inak som mala taky maly kyblicek (vyska 20 cm, priemer cca 10) vojde do toho 1 vlozka, to sa da vylozit vyssie, je to nenapadne ;)
po preprati uschnut, nenechavala som to vo vode. potom cez vikend som prepierala s uterakmi.

draga
6. lis 2008

vivinka to tu radši nepiš že s utěrkama 🙂)

vikinka27
6. lis 2008

uz som to napisala predtym ;) myslim ze horsie dievcata prehltali plienky...

draga
6. lis 2008

teda teď přemýšlím jestli jsem nenapslala blbost...utěrák asi není utěrka...to je hadr 😲 já fakt normálně zapomínám i slovensky

vikinka27
6. lis 2008

po slovensky uterak - to do coho sa utierame my
utierka - do coho utierame riady
(aj tak to periem spolu 😀 😀 😀 )

draga
6. lis 2008

jé jasný utěrák je ručník...já jsme si říkala že to bude něco takovýho ale pak jsem byla úplně mimo a pořád jsem přemýšlela jestli to je hadr ale to je asi handra nebo tak 🙂) promííň já fakt už zapomínám já to teda taky peru dohromady a někdy peru dohromady šílený věci 😉 😀

s.arik
6. lis 2008

tak já právě peru jednu várku - jako vždy všehochuť, oblečení naše, od malé, ručník, utěrky, tři pleny tam jsou... 😉
nemám skoro nic bílého, takže můžu to barevné pomíchat libovolně 🙂 plenek už potřebujeme tak málo, že točím 5-6 nejzapranějších kousků, ty už mají k bílé daleko 😀

s.arik
8. lis 2008

tak MS asi skončila a nepotřebovala jsem vůbec nic 😀 3x denně vyprat bavlněné kalhotky a hotovo. kéž by to tak bylo vždycky 😕