Poraďte, aké látkové vložky si kúpiť

aniska
1. lis 2008

Ahoj maminky, hladala som, ale nenasla a tak zakladam tuto temu;) Chcela by som zacat pouzivat, ale ako to uz chodi, vyrobcov a typov je vela, neveim si vybrat. Neviete poradit? A ake mate skusenosti? nestve po case to pranie? AKo casto sa menia??
Dik za akekolvek info!;)

valka
1. lis 2008

aniska, nechces radsej skusit mooncup? ekologicke a nenarocne na udrzbu... 😅

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
aniska
autor
1. lis 2008

valka som kalich kupila, ale tak k*revsky ma z neho boli jazva ze som ochotna to podstupit len pod hrozbou smrti.. holt som mala v tomto pripade extra stastie:( takze dalsou variantou su tie latkove vlozky..
videla som este morsku hubu, ale to mi je nejak nesymptaicke, ale neviem preco.. 😕 😅

aniska
autor
1. lis 2008

ged, ja som to tam na plenkach hladala jak cumchaci pes ale nic relevantneho sm nenasla, a tak ked je zalozena tato tema, snad sem niekdo nieco rozumneho napise;)

flora
2. lis 2008

anisko,

mám vložky od Imse Vimse (noční a denní) a od MaM (regular a regular plus). MaM regular jsou dost malé. Přijdou mi spíše jako slipovky.

Použité vložky přeperu hned v ruce a peru obden s plenama. Peru večer a ráno jsou suché, tak jich není potřeba tolik.

Mám taky kalich, tak to kombinuju. Ven kalich a na doma a na noc vložky. Když jsem používala jenom kalich, tak mě z něho po 3 dnech "všechno" bolelo a byl mi nepříjemný.

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
josefa
2. lis 2008

anisko, mozna se casem pridam do klubu, prvni ms mam za sebou, uvazuju o kalichu, jizva sice se lepsi, ale moc pomalu na to, abych si tam neco dobrovolne rvala:(

maruschka
2. lis 2008

aniska-látkové vložky, morskú hubu, ani menštr. pohárik gynekológovia absolútne neodporúčajú! Iný je pohľad ekologický- že ušetríš stromy a globálne flóru a tým pádom aj faunu na celej zemeguli 😉 Ušetríš aj peniaze 😉

Ale z hľadiska zdravotného-ktoré je asi to najdôležitejšie sa znova a zasa odporúčajú len a len vložky a na druhom mieste tampóny....

Otázky ohľadom morskej huby,pohárika a látkových vložiek môžete dávať na antikoncepcia.com..Konkrétne s tým pánom doktorom bol rozhovor v Eve /Emme?/ asi v auguste alebo v septembri a ten tieto alternatívy zamietol lebo sa v nich množia baktérie,plesne,.....A hoci sa aj odporúča ich čistiť v octovej vode, čajovníkovom oleji a ešte neviem v čom všetkom, aj tak to nemá požadovaný efekt... 😉 😉

elitera
2. lis 2008

maruschka, oni to obvykle nedoporučujou hlavně gynekologové - muži, kteří nemají zkušenost a mít nemůžou. Penis taky není sterilní a do pochvy se jde podívat obvkyle celkem často. Kdyby byl kalíšek a další tak strašně nebezpečnej, tak není čím dál víc spokojených uživatelek, který se díky němu zbavily jednak opruzenin (od vložek) nebo přesušení sliznice (od tamponů), a jednak mykóz (patrně od obojího).

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
johanda
2. lis 2008

taky nechápu, jak může nějaký svéprávný gyndař doporučit tampóny... 😨
Baktérie a plísně se množí všude, na sterilizovaném povrchu je jich za chvíli taky více než dost, ale přesto stále v neškodných populacích. Pokud látkové vložky vyperu, kalíšek vyvařím, nemusím nic máchat v octové vodě (která se patrně dává pro změkčení praním zhrublých vložek, nikoli pro jejich sterilizaci). Strašení nějakými mikroorganismy mi přijde značně nefér - řekla bych, že na čistém kalichu a tampónu jich bude stejně . Po takové hoďce expozice obou pomůcek na patřičných místech bych sázela na ten kalich, přece jen buničina + krev bude lepší kultivační médium na množení naž pouhá krev.

kyri
2. lis 2008

aniska - dobrý jsou prý mam ecofit a imse vimse, anebo konopný ella's house. já taky používala kalich (a zase budu) - je to skutečně o hodně hygieničtější i praktičtější, než jednorázové tampony a vložky.

když vypereš látkovou vložku na 95*C, zničíš tim prakticky všechny bakterie, který by ti mohly nějak uškodit.

ideální mi přijde kombinace kalíšku a pratelné mini vložky. kalíšek má teda i svoje negativa. mě vždycky první den ms, když jsou ty sliznice uvnitř trochu naběhlý, bolelo po zavedení břicho, ale celkem se to dalo upravit buď vyndáním a zavedením třebas za 2 hodiny, příp. používáním vložky první den, a pak až kalichu. obyč. tampony ale dráždí podobně, takže kalich i tak vyjde líp 😉

... a přesně, u kalichu nehrozí TSS.

nelinkav
2. lis 2008

gedren: tak třeba na antikncepce.com jsou odborníci, tvrdící, že HA i tampony jsou super, placeni firmou Richter Gedeon - maďarským výrobcem léků 😀 Po zkušenostech s lékaři si nedělám iluze, že ostatní by na tom byli jinak, než že skáčou, jak "živitel" píská. Gynekologů už jsem vystřídala dost a vždy mi předepsali takovou HA, jejíž značku nosili na tričku a měli na reklamních předmětech na stolku 😝 Ohledně HA i menst.pomůcek jsem si musela udělat vlastn obrázek zkoušením a hledáním alternativ, a to, že mi to žádnej chytrák v ordinaci neposvětil, neznamená, že nejsem spokojená, protože konečně zdravá.

Látkový vložky mi přijdou rozhodně lepší než kupovaný, s extraaborbčním gelem, ale asi by se mi nechtěly prát. takže u mě to kalíšek taky jistil. Teď uvidíme po porodu.

miluska.woolley
2. lis 2008

HOlky, a jak ty latkovy vlozky pak skladujete? a kolik jich mate na jeden cyklus, moc si to nedovedu predstavit, to se pere kazdy den? to by moc eko nebylo, ne? a nezustavaji na nich skvrny?

haluskacz
2. lis 2008

ja mam popolini a nedoporucuju, desne se muchlaj a klouzou. Ale to frote je prijemny.

honzina
2. lis 2008

Tak já mám Popoliny a IV. Používám oboje a jsem velmi spokojená (nic se mi nemuchlá a neklouže). Přemýšlím, že ještě nějaký dokoupím, přece jen 8ks je málo, takže musím kombinovat s "normálníma" nebo s tampony.

olinka6226
4. lis 2008

Ahojte aj Baby Lucy ma fajn vlozky. A oproti IV su docela lacne. Ja pouzivam kalich cez den a na noc vlozky. rano preperiem zlcovym mydlom a periem s plienkami. Kedze som si vybrala malinovu farbu vloziek, tak ak by aj fliaciky ostali (co zatial neostali) tak by nejak nekricali.

co sa tyka "fundovanych gynekologov" co sa vyjadruju na kalisok tak som sa tiez v emme ci eve svojho casu pobavila. Zaujimave ze z tych "sterilnych" vloziek som mala stale mykozy a odkedy ich nepouzivam zazracne zmizli... ale to vie posudit kazdy az ked vyskusa.

suem
4. lis 2008

To nemyslite vazne, prat vlozky s plienkami 😠 😠 😠 Ved plienky pouziva dieta a vy ich periete s vlozkami od mestr. krvi. No neviem aky lekar by toto schvalil 😖
Aspon si ich perte osobitne ked uz mate na to zaludok nieco take prat. To robili zeny pred 100 rokmi, ked nemali inu moznost 🙄

alionuska
4. lis 2008

No teda ja neviem.Mne to pride nejake divne....Ja si to neviem predstavit,ze by som pouzivala take vlozky.Pride mi to cudne!Asi som staromodna,alebo co...ale som rada,ze ten "bordel" vyhodim do kosa aj z vlozkou. 😒 A tiez sa priklanam k nazoru,ze by som to teda nikdy neprala spolu s plienkami pre babo.
To niekedy pouzivali zeny take latkove pasy,zevraj cez jedno rameno a pomedzi nohy a iba potahovali...Ale veru neviem ci smerom hore na chrbat alebo cez brucho.....A 😅 Ale to mi spominala este moja babka,ked som bola mala 😀 .Ja zostavam pri klasike_Always s kridelkami 😀

emjee
4. lis 2008

ja len, ze odkedy su obycajne vlozky a tampony sterilne? asi tak 😀 ja som privrzenec kalichu, s tymi latkovkami si to viem predstavit jedine doma v sukromi, ale nechcelo by sa mi ich furt prat

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
s.arik
4. lis 2008

až budu mít MS, mám ve skříni kalíšek a pár slipových vložek Haipa Daipa, jsou krásně barevné. k jednorázovým se už nehodlám vrátit.
prala bych bez problémů hned v ruce a následně úplně s čímkoliv (oblečení i pleny) v pračce na 60 nebo 90st.
zakrvácené kalhotky jsem taky neházela do koše, ale hezky přeprala v ruce a doprala v pračce s oblečením.....mmch, barevné vložky se teda dají prát s dospělým oblečením a ne s plenami, když už je někdo cimprlich 🙂

s.arik
4. lis 2008

a mořská houba mě láká moooc. 😉
doporučuju článek o kalichu a houbě
http://www.ekorodina.estranky.cz/clanky/pro-zen...

bihan
4. lis 2008

zvažujem, že by som si vyprodukovala vlastnoručne nejaké 2ks ako doplnok ku kalichu (od niekoho som odkukala návod http://www.strihplinky.xf.cz/navod_popo_dvlozky...), ale na full time by som ich nebrala, lebo neznášam ani tie jednorázové.
A hubu tiež nie, máme doma takú hubku na umývanie pre Sáru a napriek tomu, že som ju pocitovo sušila po každom používaní, urobila sa tam nejaká pleseň.

flora
4. lis 2008

taky vložky peru v ruce a až následně dávám prát. Pleny peru na 60st a podstatně častěji než oblečení, tak je hážu k nim. Jsou už vlastně "čisté". Zakrvácené vložky bych k nim nehodila 😉

s.arik
4. lis 2008

bihan, a to co máš je určitě pravá mořská houba? právě se píše, že jsou antibakter., antivirové atd. ....na rozdíl od chemicky očetřených hub nebo úplně syntetických (jako na nádobí) tak se teda bakterie mají dobře jako nikde 😝

novako
4. lis 2008

"Fundovaní odborníci" mne vždycky dokáží vytočit. 😝 Na HAK jsem se ptala kamarádky lékárnice. A jen tak mimochodem, vedou se velké spory o to, jestli je HAK bezpečná. Tato moje kamarádka HAK nepoužívá! Takže odpovědi "odborníků" na antikoncepce.com asi nebudou úplně fundované.

Gedren: U látkových vložek v 6N bych se bála bakterií. Očistky jsou vysoce infekční. Asi kdyby se vypraly na 90, tak by to mohlo být OK, ale neměla bych z toho dobrý pocit.

Anisku: Nevím, jestli máš jen vnější jizvu, zkus ji mazat nějakým olejem (třeba extra panenským olivovým olejem). Hodně mi to pomohlo a ani kalíšek mi nevadí. 🙂

bihan
4. lis 2008

Sári, určite je pravá, kupovala som to v bioobchode a bolo to drahé ako prasa 😅

johanda
4. lis 2008

Já látkové vložky nezkoušela, možná časem, až se objeví mrcha, vyzkouším jako pojistku ke kalichu. Co se týká praní vložek od ms krve s plínami, objektivně nejde o žádný hygienický prohřešek. Krev je podobný infekční materiál jako stolice, pokud se prádlo vypere na 95, patogeny se zničí. Docela chápu, že se to někomu může eklovat, ale racionální důvod to dle mě nemá.
BTW svou ms krev teda nepovažuju za bordel, je to jen jeden z tělních výměšků a nehnusí se mi.

miluska.woolley
4. lis 2008

Ja si prave nedovedu predstavit, jak je cely den schovavam do pytlicku a vecer predepiram az dorazim domu.