Poraďte, aké látkové vložky si kúpiť

aniska
1. lis 2008

Ahoj maminky, hladala som, ale nenasla a tak zakladam tuto temu;) Chcela by som zacat pouzivat, ale ako to uz chodi, vyrobcov a typov je vela, neveim si vybrat. Neviete poradit? A ake mate skusenosti? nestve po case to pranie? AKo casto sa menia??
Dik za akekolvek info!;)

matilko
10. čer 2009

makelka, ja to z ekologického dôvodu nerobím, navyše mám len tie intimky, tie hodím k plienkam,takže žiadne pranie navyše nebude, periem na 60st.

evi, dám vedieť 😉 čakám ešte na zásielku vlňáčkov od Disany, tak to naimpregnujem dohromady a vyskúšam... sú ale nádherne mäkkučké, keby som ich nevidela naživo, asi by som si ich ani nekúpila, fakt nádhera 🙂

betelgeuzz
11. čer 2009

Makelko, kde jsi přišla na to, že se perou na 95? Ani plinky se tak neperou. Já doma peru ručníky a ložní na 60 a k tomu přihodím i ty vložky.
Matilko, tak já se zas neodhodlala k těm intimkám. Do tangáčů se nedělají (teda zatím jsem nezaznamenala) a do normálních kalhotek jsou obrovské. 😒

johanda
11. čer 2009

Na 90 se vložky prát nemusí. Stačí je přeprat žlučovým mýdlem a hodit k prádlu, co se pere na 60. To je teplota postačující pro likvidaci běžných bakterií. V případě infekce bych prala na 90 - ale jen pro "pocit bezpečí". 60 st. je dostatečně vysoká teplota, která inaktivuje bakteriální enzymy a další látky bílkovinné povahy, čímž de facto mikroba usmrtí.
Nesrovnatelně komfortnější než jakákoli vložka je ovšem kalich. kolikrát i zapomenu, že mám mrchu 🙂

matilko
11. čer 2009

betelgeuzz, obrovské? ja mám fakt malinké, proste ako normoš intimky 😉 ak chceš, môžem zmeriať

betelgeuzz
11. čer 2009

Matilko, jakou máš značku? Já mám Imse Vimse, ta má 19 cm a Haipa Daipa, ta má 16 cm, ale nepřipadá mi moc příjemná. Možná začli dělat něco novýho, já je kupovala asi před rokem a pak už jsem to moc nesledovala.

holly1
11. čer 2009

můžu se zeptat, jaký je důvod pro látkové vložky? Finanční nebo eko?

matilko
11. čer 2009

betel, ja mám Bundles:
http://www.branakdetem.cz/slipove-vlozky-bambus...
http://www.branakdetem.cz/merino-kridelka-bundl...

holly, asi zdravotný 😉 teda aspoň pre mňa...

lenkicka
11. čer 2009

matilko, díky za tip...malého teď "předělávám" na látkovky, tak sama do nich taky skočím...a na ty tvé jsem se už taky kukala... 😀 Určitě je to zdravější a než normal intimky...jen jsem o tom nějak předtím nevěděla a nepřemýšlela 😉

holky, poraďte...který kalíšek si koupit? Chtěla jsem moocup, ale zjistila jsem, že jich je víc značek... 😎

aerin
11. čer 2009

ahoj holky🙂 tak jserm misto uceni prelouskala celou diskuzi😉
taky uvazuju o latkovkach, ale asi jen na noc...pres den nosim tanga, tudiz tampony☹ chci kalisek, ale uz nejakou dobu jsem snz tak doufam, ze se zadari, a navic mam ms po 40-60 dnech 🙄 takze se mi nechce vyhazovat prachy a koupim si pak ten vetsi🙂

prave ty bundles se mi celkem zamlouvaji, ale co jsem koukala na branu, tak delaji jenom slipovky? 😕

matilko
11. čer 2009

aerin mne príde, že majú aj normal vložky, nie? neviem presne... mňa zaujali tým, že predávajú k nim Merino krídelká, tie sú nádherne jemnučké, takže žiadna PUL vrstva, len krásna vlna, čiže maximálne prodyšné 🙂

aerin
11. čer 2009

http://www.designbag.cz/eshop/baby/

praveze maji u vseho bud rovnou napsany intimni/slipove nebo u tech ostatnich je pak v textu napsany, ze "Jsou řešené bez nepromokavé vrstvy, takže jsou vhodné především na každodenní nošení." treba tyhle http://www.branakdetem.cz/bavlnene-vlozky-s-kri...
tak nevim 😕

no jeste ze je brana v brne, asi se tam holt pujdu poptat a osahat si je 😅

kubinkov
11. čer 2009

holly: Pro každého něco jiného a může to být i od všeho trochu. 🙂

betelgeuzz
11. čer 2009

Holly, tak pro mě je v první řadě pohodlí. Látkové vložky jsou úplně o něčem jiném, než jednorázovky. Eko a finanční stránka jsou pro mě jen příjemnej bonus.
Matilko, dík za tip. Za chvíli začnu pořizovat látkovou výbavu pro mimčo, tak si třeba taky něco přibalím.
Lenkicko, já mám mooncup, ale teď bych pořídila ladycup, tehdy nebyl. V mooncupu jsou udělané rysky a název kalíšku a v těch místech se to musí víc čistit. Ladycup je hladký.

panterka
11. čer 2009

ahoj holky, narazila jsem na tuhle diskuzi a zaujala mě 😉 jelikož klasickou ms nemám, jen trochu špiním, tak by mě lákaly látkové slipovky, jen se v tom teda vůbec neorientuju 😒 můžete mi poradit? dík

kubinkov
11. čer 2009

panterka: zkus prohlédnout nabídku na různých stránkách a pak se ptej na konkrétní problém. Já plánuji koupit taky jen menší vložky a váhám mezi PUL zátěrem nebo bez, protože mám kalich a ten je bezva. Mě se líbí spíš vložky, které se nemusí kompletovat a jsou hotové " k použití".
Mě se líbí třeba tohle: http://www.opravdoveplinky.cz/product_info.php?...
Nemáte s nimi někdo zkušenosti?

mracik
11. čer 2009

kubinkov, ja ich mám, ale sú veľmi hrubé, takže ich mám len na doma, na noc. Ak to chceš popri kalichu, tak podľa mňa sú zbytočne veľké 😉

mracik
11. čer 2009

a ešte aj farbia, takže ich musím prať samostatne 😝

matilko
11. čer 2009

panterka, zrovna tu tie intimky preberáme 🙂 ja mám Bundles, hodila som aj odkaz, niekto má zase imse vimse, či Haipa Daipa... skús prečítať vyššie

aerin
11. čer 2009

tak ja jsem se prave vratila z brany, koupila jsem si lady cup vel. S (doufam, ze uz ho nebudu potrebovat 😀 ) a na zkousku 3 IV slipovky s PUL zaterem🙂

kubinkov
11. čer 2009

Mracik: Díky za zkušenost, asi si je nekoupím, ale na internetu na obrázku jsou hezké. 😉

panterka
11. čer 2009

docela mě zaujaly ty bundles, ale nějak nedokážu pochopit to uchycování 😕 k tomu musí být ty křidélka nebo je jiiná možnost? co je to s PUL zaterem, jak to píše aerin? nejlepší by bylo, kdybych si je mohla obhlídnout na vlastní oči, ale tady pochybuju, že by je někde měly 😒

johanda
11. čer 2009

aerin - známá měla ten ladycup pro mladice a po porodu je jí taky dobrý 🙂

matilko
11. čer 2009

panterka, ja mám intimky bundles, oni sú bez krídelok, takže je nutno ich na niečo uchytiť, zrovna na to slúžia tie merino krídelká, sú z vlny, takže maximálna prodyšnosť, keď ich nalanolínuješ, tak zabraňujú prevlhnutiu
PUL záter je čiastočne prodyšný, je to vrstva, ktorá zabraňuje prevlhnutiu na oblečenie

panterka
11. čer 2009

matilko, díky za info 😉 tak teď teda, co je lepší, s křidýlkama nebo bez 😅

matilko
11. čer 2009

panterka, záleží, akú značku si vyberieš, niektoré tie krídelká majú, niektoré nie 😉

schnek
11. čer 2009

hele, jak potom drží na prádle ty bez křidálek? asi nijak, co? 😕

dididi30
11. čer 2009

schnek nijak, ja pouzivam latkove intimky a je to v poho 😉 ani nevnimam ,ze tam nieco mam 😉

matilko
11. čer 2009

no nijak 😉 ale ja mám tie bundles a tie sa predávajú s tými merino krídelkami, čo mi príde super, lebo to je bez PUL záteru

panterka
11. čer 2009

dididi, takže je používáš bez těch "přídavných" křidýlek?

schnek
11. čer 2009

a drží na místě?