Poraďte, aké látkové vložky si kúpiť

aniska
1. lis 2008

Ahoj maminky, hladala som, ale nenasla a tak zakladam tuto temu;) Chcela by som zacat pouzivat, ale ako to uz chodi, vyrobcov a typov je vela, neveim si vybrat. Neviete poradit? A ake mate skusenosti? nestve po case to pranie? AKo casto sa menia??
Dik za akekolvek info!;)

sussanah
1. led 2011

@meleri to je fakt, neverila 😅 Si vzpominam, jak jsem jeste pred otehotnenim uvazovala nad kaliskem a narazila jsem i na latkove vlozky a uplne se otrepala, ze teda tohle nikdy ne! no a clovek holt ty nazory nekdy meni 😀 Ja teda od te doby, co mam slipovky latkove, tak veskere problemy s vytokem zmizely, az jsem koukala 😕
@pifina super 🙂 A mas to necim podsite nebo jen ciste bavlna? Ja mam teda ty popolini a budu si nektere podsivat flisem, protoze na noc (i s kaliskem) to nestaci a jde to trochu bokem u okraje.

meleri
1. led 2011

@sussanah tak mě to lákalo, z toho důvodu že mám i látkové pleny a mě to s nima moc baví a tohle taky....asi se tomu podivíš no ta krev mi nevadí......
já taky!!!! mě trápily ty vložyk věčně nějaké svědění a tak ale od té doby jsem měla klid! prostě je v tom nějaké svinstvo v těch papírových...

sussanah
1. led 2011

@meleri no latkove pliny bylo jasne rozhodnuti, ale nejak jsem si to s tema vlozkama nespojila. A az prisel cas, tak jsem koupila kalisek a teprve zacala resit a teda opravdu max spokojenost. A to ze si properu v ruce vlozky, nez jdou do pracky mi teda taky neva, teda nedokazu si predstavit pouzivat jen ty vlozky bez kalisku, ale to uz je asi mym pristupem, proste obecne nemam rada vlozky. Latkove jsou pro me prijatelna alternativa 😉

meleri
1. led 2011

@sussanah mě to fakt baví a jednou to s plínama skončí no tak budu mít tyto.. 😀 ne hlavně jsem to chtěla zkusit protože jsem trpěla na svědění a výtoky během a po menstruaci pravidelně...a to skončilo. ted jsem v jiném stavu.

ono fakt se nemusíš bát používat vložky bez kalíšku ony ty látkové vložky reagují úplně jinak, krev se vsává spíš do jednoho místa, nerozlívá se nechutně po celé vložce jako je to s papírem nebo tou umělinou, takže máš v podstatě furt jednu skvrnu a ne takovou tu vložku prolitou durch zestrany na stranu.

já zas nemůžu ten kalich, vadí mi i tampony prostě nesnesu ten pocit že "tam" něco mám 😅 ale věřím že to musí být fajn taky ten kalich...

sussanah
1. led 2011

@meleri no rozhodne to rozdil je a obrovsky. Ono ja mam fakt silnou ms, takze vlastne na noc mam kalisek + tu popolini s dvema vycpanima a i tak je to rano skoro durch (kalich samoze plny a preteka). A teda co mi vyhovuje, ze to mnohem lepe saje nez normalni vlozka, po te mi to vzdycky nejak sjelo, no latkovky vedou. Kalich x latkovky je to hrozne o zvyku, holt kazdemu vyhovuje neco jineho 😉 Jsem hrozne zvedava na to tvoje sestinedeli, jestli budes pouzivat latkovky, potom musis poreferovat 🙂

pifina
1. led 2011

@sussanah mam na vrchu bavlnu, v strede jednu vrstvu tenkeho frote a zo spodu flys 😅 mozno ze na slipovky bvy stacila len ta bavlna a flys, lebo je taky hrubsi, ale radsej som dala este aj to frote, aj ked zatial to mam len ku kalisku 😵 inak pred rokom som aj ja ohrnala nosom este aj na kaliskom, nieto este nad latkovymi vlozkami 😀 a teraz mam oboje a som maxispokojna 😀

mamkamarketa
1. led 2011

Ahoj holky,
prosim nemate nektera zkusenost? http://www.eko-rodina.cz/store/goodsdetail.asp?...
chtela bych je vyzkouset, protoze trpim na ruzne zanety, vytoky a vim,ze v tamponech a vlozkach je spousta chemie, sice si mi hnusi predstava,ze to musim prat,ale chci to zkusit 🙂

meleri
1. led 2011

@mamkamarketa zrovna tyto vložky neznám, já mám Popolini a pak od Anavy, ale vesměs jsou všecky dobré, jen na noc to funguje hůř, tu první noc dvě jak člověk hodně krvácí tak to může někdy přetéct. ale přes den mi to nikdy neproteklo....

mamkamarketa
1. led 2011

@meleri koukam,ze na sebe narazime vsude 🙂 tyhle byly prave jedine co jsem nasla,ze se prodavaji v praze. nechci platit dalsich 100kc za postovny. i tak ty vlozky nejsou levne 😒

meleri
1. led 2011

@mamkamarketa jojojo nikdo jiný tu nesedí než my! 😀 no nemám co dělat tak sem na netu!
vložky jsou drahé, pokud jsi šikovná můžeš si je ale ušít, což třeba já nejsem....ty Popolini jsou levné ale záleží jaké chceš no...ale jasně dycky to bude dražší ale pak to už máš (snad) na pořád...aspon doufám! 😀

sussanah
1. led 2011

@mamkamarketa ja mam taky popolini a ty teda s postovnym vyjdou porad levneji 😉
v Praze je ale kamena prodejna i Latkovek a Brany http://www.latkovky.cz/damske-hygienicke-potreb...
http://www.branakdetem.cz/brana-k-detem/latkove...

mamkamarketa
1. led 2011

@sussanah je dekuji za odkaz! ta druha prodejna je od nas celkem kousek. dekuju! koukam,ze ti popoliny stoji jedna skoro 400? 😕 ale jestli budou dobre, tak to do toho investuju

mamkamarketa
1. led 2011

@meleri taky si rikam,ale co mam delat? V telce nic nedavaji a manzel s malym od 7 spinkaji. nezkousela si moon cup? To je dalsi vec co me celkem laka

sussanah
1. led 2011

@mamkamarketa ty popolini jsou ale v baleni po 5ks, jsou tam nebelene za 280 a cervene za ty 400, ale je to stejny material. Takze u tech levnejsich je to 56Kc/ks 😉 Osobne bych sla do techto na doma a z tech lepsich poridila treba ty Anavy, ty maji i nepropustnou vrtsvu. Kazdopadne pokud jeste uvazujes i nad kaliskem, tak mozna neinvestuj tolik do vlozek, kalisek je navykovy 😉 Ja mam ladycup a spokojenost maximalni, latkovky pouzivam ke kalisku na noc a pres den latkove intimky na jisteni kalisku 🙂

mamkamarketa
1. led 2011

@sussanah je ono to je za 5 kusu 😅

sussanah
1. led 2011

@mamkamarketa http://www.anavy.cz/anavy/eshop/3-1-Latkove-vlozky ale koukam, ze to tam maji docela ted vybrakovane, je o ne holt zajem 😉 Dela i slipovky, vypadaji moc hezky, ale uz mam svoje nasite, tak mam smulu 😀

mamkamarketa
1. led 2011

@sussanah ja prave uvzuju. nikdy jsem neprisla tamponum poradne na "chut" ale laka me to. ja jak jsem psala trpim na ruzne zanety a casto pouzivam probioticke cipky a je potreba vlozka na noc, takze bych vyuziti nasla.
ale dekuju moc za rady 🙂 a jak dlouhoo ti trvalo uceni zavadeni?

sussanah
1. led 2011

@mamkamarketa no asi prvni den jsem se trosku trapila se zavadenim a vyndavanim, prvni cyklus mi trvalo, nez jsem prisla na to, jak to dat poradne, aby neprotekal, ale i tak bych nemenila. Ale pokud to mas takhle, tak vlozky urco vyuzijes

mamkamarketa
1. led 2011

@sussanah a jakou ty mas znacku? Koukala jsem,ze je delani 2 ruzne znacky, a jediny rozdil jsem nasla v cene.

mamkamarketa
1. led 2011

@sussanah no kdyz si vzpomenu jak mi v puberte dlouho trvalo,nez jsem se naucila zavadet tampony, tak nevim nevim. ale zase ted jsem uz skusena mlada zena 😅 snad

sussanah
1. led 2011

@mamkamarketa ja mam ladycup. Kdyz tak o kaliscich najdes vic v diskuzi https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/menstrua...
😉

meleri
2. led 2011

holky jen jsem vám chtěla říct že bacha na ty Anavy noční, mám dvě a šíleně blbě schnou řekla bych že až hnijou pokud nejsou na nějakém hodně teplém místě takže těchto opravdu lituju že jsem pořídila ale zbytek těch Anav jsou fajn, hlavně ty intimky jsou super vůbec nekloužou ale i tak prostě čím víc vrstev tam je tím je to pak "přeplácaný" asi a hůře to schne...

sussanah
2. led 2011

@meleri aha, dobre vedet 😕

mamkamarketa
2. led 2011

@sussanah @meleri
holky diky za tipy. jestli tenhle mesic nam zbydou penize, pujdu do toho. a asi i do toho kalisku. celkem me to laka 😉

meleri
3. led 2011

@sussanah

ty anavy jsou nesmírně savé ty noční ale problém je pak po praní usušit....

@mamkamarketa
kalíšek podle mě musí být asi super pokud člověku nevadí tampony nebo tak, určitě je to praktičtější než ty látkové vložky!

dandelion
11. led 2011

Ahojte ženy, potřebuji radu, nechci ukvapeně koupit nějaké LV a pak toho litovat, že mi nevyhovují... Používám kalíšek a zatím jen při silnějších dnech obyč vložku, ale chci si pořídit sadu LV... Doporučte mi prosím z jakých značek vybírat a které rozhodně nedoporučujete... Líbí se mi třeba Anavy, MaM... spíš veselejší vzory 🙂 I když na tom nesejde, já vím 🙂

Jinak já bych do sebe už v životě tampón nedala!!! Od doby co mám kalíšek se u mě neobjevila žádná mykóza, nic.. 🙂 Chci odbourat i klasický vložky, ani ne tak z eko hlediska, ale pro svůj pocit.. nemůžu se zbavit toho že člověk sedí na igelitu fujka :o/

meleri
11. led 2011

@dandelion já fakt můžu psát jenom za sebe možná že druzí budou mít jinou zkušenost ale mi nejlíp sedly ty Popolinky. Anavy jsou super ty slipové malinké, nekloužou a dobře schnou ale jsou spíš už tak nakonec...a pak normální Anavy....nevím zda ta paní to pořád šije stejně, nechci jí křivdit ale ty noční opravdu hodně blbě schnou takže mi párkrát i zasmradly....

co je super na popolinkách že nejsou tak drahé..akorát když je máš úplně bez těch "vycpávek" tak kloužou.

a můžu se zeptat jaký je rozdíl mezi tamponem a kalíškem? mi ten kališek přijde hrozně velký! tak nevím...ale už mám hodně vložek takže už do toho investovat nebudu jen se ptám tak ze zvědavosti.

dandelion
11. led 2011

@meleri koukala jsem že slipovky na anavy momentálně nejsou 😒 škoda... kouknu ještě na ty popolinky 😵 rozdíl.. no pro mě velikej 🙂 od 15 jsem jela pouze na tampónech a téměř pokaždý týden po ms se dostavila mykóza jak fík.. a to myslím že jsem byla opravdu čistotná... co se týče doby použití atd... takže jsem další týden přeléčovala mykózy...asi mám v sobě víc kvasinek nebo já nevím 😨 tak před rokem jsem poprvé narazila na odkaz na menses kalíšek a tak půl roku se odhodlávala k tomu si ho pořídit... 🙂 před těmi 5 měsíci jsem si ho pořídila a první MS byla horor 😀 😀 😀 zandavání ještě šlo, ale vyndání a vylití... krve všude jak na jatkách 🤐 ehm... vůbec nejsem ekolog, vůbec mě nezajíme jak hodně ušetřík když nekupuju jednorázový vložky nebo tampóny, ale to, že kalíšek vůbec necejtim, že mě opustily mykózy a že to vůbec nesmrdí! je pro mě šílený plus.. jen při silnějších dnech mi kalíšek maličko proteče třeba v noci a chci mít menší pojistku... 🙂 proto chci LV 😉

sussanah
11. led 2011

@meleri no pro me je kalisek rozhodne pohodlnejsi oproti tamponum. Ja taky jela jen na tamponech, ale hlavne na zactku nebo na konci mi treba bokem (tou drazkou) protekaly, i kdyz nebyly nasakle ani do pulky. A vsude z nich byly same zbytky vaty-nite a navic me to "vysusovalo", z toho bolelo bricho a pak teda opet pravidelna mykoza 😅 Takze u me kalisek byl supr hlavne pro ten zacatek a konec. A hlaven teda po porodu to u me byla jizda a nestacily ani tampony s vlozkou, takze s kaliskem jsem mela alespon ty 2h klid 😅
@dandelion ja mam taky popolini, jsou fajn 🙂 Na jisteni v noci ke kalisku je to super, presne tak je pouzivam. Pres den mam siteslipovky, nahore bavlna, dole flis a drzzi dobre i obcasnou nehodu.

meleri
11. led 2011

@dandelion aha to je škoda, možná jí můžeš napsat třeba je zase dodá ty slipovky, ale bacha jsou fakt malinké jako já bych řekla spíš tak na výtok než na mencky. ale strašně příjemné.

aha tak já používám celý život vložky a ta mykoza či svědění co popisuješ mě trápilo taky z těch vložek...no a co jsem pak byla na látkových tak klid! k tomu jsem začla používat i jiné mýdlo a pohoda....takže věřím že stačí jen přestat používat chemii a hned je člověku líp.
já nevím mám blok na tampony i na ten kalich hlavně paranoia že mi to furt proteče, já mívala před porodem hodně silné mencky že jsem nosila první 4 dny 2 noční vložky najednou...noci jsem trávila tak že pod sebou jsem měla ručník. bohudíky už mám po porodu klid! 😵