Poraďte, aké látkové vložky si kúpiť

aniska
1. lis 2008

Ahoj maminky, hladala som, ale nenasla a tak zakladam tuto temu;) Chcela by som zacat pouzivat, ale ako to uz chodi, vyrobcov a typov je vela, neveim si vybrat. Neviete poradit? A ake mate skusenosti? nestve po case to pranie? AKo casto sa menia??
Dik za akekolvek info!;)

abby24
20. srp 2011

Ahojte,
na látkové vložky jsem narazila nedávno a jsem nadšená. Jen z těch cen už moc ne. Nakonec jsem si je nechala ušít u jedné maminky z MMB. Včera mi dorazily a jsem nadšená, jsou krásné. Nechápu,že mě to nenapadlo dříve. Látkové plenky používám také až ted u druhé dceryajemi moc líto, že jsem je nepoužívala už na tu první...

Musímříct, že to je poprvé v životě, kdy se těším na MS 😀 Zatím používám jen int 😵 imky a je to fakt úplně něco jiného.

smejkoh
22. srp 2011

@abby24 Ahoj, tak tak. Aj ja latkove vlozky pouzivam len niekolko mesiacov, ale je to velky rozdiel. Nic nie je sparene ako pri papieracoch, ziadny igelit, vsetko pekne priedusne 🙂 Uz teraz viem ako sa deti citia v jednorazovkach a aky rozdiel je latkovka. A este usetríme peniazky, a aj skládky od zbytocneho odpadu 🙂

tigerca10
8. zář 2011

Ahojte baby, odporucam do pozornosti clanok o skodlivosti jednorazovych plienok, vloziek a tamponov: http://www.badatel.sk/index.php?option=com_cont...
Ja som skusila kalisok Lady Cup, ale bola som dost zhrozena, silikon bol hruby a velmi ma to tlacilo, ked som ho chcela pouzit. Mozno zla velkost, no riadila som sa tabulkou...
Latkove vlozky som vyskusala Baby Lucy, ale hned po prvom oprani sa vytvorili zmolky (material je bavlna - flanel), takze som vedela, ze to nebude mat dlhu zivotnost... ale vyskusala som a neboli mi moc pohodlne, zasuvali sa mi do zadku 🙂 myslim, ze je to tym, ze vrchna vrstva latky je volna oproti ostatnym vrstvam. No co, Baby Lucy zaradujem medzi nizsiu triedu aj v ramci latkovych plienok.

Idem vyskusat vlozky Anavy, su sice drahsie, ale ten material je presvedcivy: Vrchná vrstva: 70 % viskóza z BIO bambusu, 28 % BIO bavlna a 2 % polyester
•Savé jadro: 70% bambus a 30% konope
•Spodná vrstva: 100% polyester laminovaný polyuretánom

Mate niekto skusenosti s Anavy - latkove vlozky?

monr
9. zář 2011

@tigerca10 skús si látkové vložky ušiť, dá sa aj v ruke, ak nie je stroj, a môžeš si vybrať aj roôzne látky, či už podľa savosti, alebo vzoru 🙂

smejkoh
9. zář 2011

@tigerca10 Ahoj, esteze pouzivame latkove plienky a latkove vlozky. Ani netusime v com ake svinstvo je 😖
Ja mam sice doma site vlozky, ale na vrchu mam bambusovy aksamit, vo vnutri bambusove frote a su super. Nezmolkuje sa to a su prijemne na dotyk, zospodu PUL - podobne ako pises ty, takze by mohli byt dobre. Baby co tu pisali, si Anavy chvalili.

tigerca10
9. zář 2011

@smejkoh Aha, ok, lebo chcem si objednat Anavy, zatial som si objednala len na skusku a potom uvidim 🙂
Zaujimave je, ze v minulosti vobec nebolo tak rozsirene, ze by zeny mali rakovinu krcka maternice a v tom clanku je to tak implicitne povedane, ze jednorazove vlozky su jednou z moznosti, preco to tak je...

pifina
9. zář 2011

@tigerca10 zaujimave, ze ta poharik tlacil, skusala si ho len raz? mozno skusit inu polohu pri vkladani 😕 ja som z poharika nadsena 😅 latkovku mam len ako poistku proti preteceniu prve dni 😅

tigerca10
9. zář 2011

No myslim, ze uz na pohlad bol poharik velky a hruby. Neviem si predstavit mat ho vnutri, takze skor som za latkove vlozky. Ale super, ked ti vyhovuje, mozno je to jednoduchsie.

tigerca10
9. zář 2011

@pifina No myslim, ze uz na pohlad bol poharik velky a hruby. Neviem si predstavit mat ho vnutri, takze skor som za latkove vlozky. Ale super, ked ti vyhovuje, mozno je to jednoduchsie.

pifina
9. zář 2011

@tigerca10 mne sa tiez zdal poharik na prvy pohlad velky a nevedela som si predstavit, ze ho dostanem dnu a ze ho nebudem ani citit (mam mooncup), ale bola som milo prekvapena 😅 ja len ze niektore zienky odsudia poharik na prvy krat a potom po par mesiacoch predsa len znova skusia a uz je to lepsie 😅 mozno si len musis zvyknut na tu predstavu, ze mam nieco take ako poharik v sebe 😅 je tu aj diskusia o tom, ak by si potrebovala poradit ...

tigerca10
9. zář 2011

@pifina Hm, mozno niekedy raz to vyskusam 🙂 teraz som navnadena na Anavy vlozky 🙂

romcovaklarka
5. říj 2011

@tigerca10 Ahoj, můžu se zeptat, jak ty vložky Anavy? Přemýšlím o nich, až mi to zas začne - jsou příjemný?

sussanah
5. říj 2011

Jen chci pridat mou zkusenost s latkovkama v 6-tinedeli a teda jsem nadsena 😵 Porodnicke vlozky jsem mela jen prvni tyden, id te doby mam jen latkovky a spokojenost maximalni. Mam doma site z obyc rucniku, 3 vrstvy frote a je to v pohode. Hlavne je to mnohokrat prijemnejsi nez klasicke vlozky. A ani to prani neni takova katastrofa, jak jsem se bala. Takze i na sestinedeli doporucuju 🙂

tigerca10
6. říj 2011

@romcovaklarka ahoj, anavy mam uz vyskusane a su uzasne 🙂 material nie je frote, ale bud aksamit alebo velur, to presne neviem, ale laicky povedane, su na dotyk ako plysove. s frote materialom nemam moc dobre skusenosti z plienok, tento material po case dost tvrdne a k pokozke je drsny. rovnako aj bavlna tvrdne dost, aj bavlna - flanel (Baby Lucy vlozky som skusala, ale nebola som spokojna, hned po 1. oprani sa vytvorili zmolky, tak som si nevedela predstavit pouzivat ich viac nez rok). vyhodou pri anavy su aj farby a vzory, su krasne a vacsinou ladene do odtienov cervenej, takze ked vzniknu nejake fliacky, nevidno ich velmi. www.anavy.cz - tam som si vybrala a uz som si objednala cez www.ekoplienky.sk, pani z tohto e-shopu mi ich objednala z ciech a potom predala, cenovo to vyslo lepsie, nez keby som si ich objednavala z ciech.
no a kedze mavam silnejsi menzes, objednala som si 9 ks nocnych a 6 ks dennych, plus tasticka na vlozky a spolu to vyslo cca 90 E.

romcovaklarka
6. říj 2011

@tigerca10 Jé, to je super. Díky, tak asi jsem rozhodnutá 😵 Ještě jsem se chtěla zeptat, jestli nevíš, zda při praní pouští barvu? Koukala jsem, že jsou hodně výrazně barevné.

tigerca10
6. říj 2011

@romcovaklarka nie, nepustaju farby vobec, su vyrobene zo zdravotne certifikovanych materialov.

meleri
19. lis 2011

caute dlouho sem tu nebyla. ja sice mencky furt jeste nemam ale pouzivala jsem ty latkove vlozky i v sestinedeli a fakt se to neda porovnat....u me teda vedou popolini a pak mam anavy ale ty popolinky jsou fakt asi nejvzdusnejsi...

zdenka270921
30. lis 2011

Noo,tak som zvedavá aj ja, tiež som si objednala veľkú sadu látkoviek (naozaj to nie je najlacnejšie)..ale uvidíme..po všetkých tých mikózach, zápaloch aj operácii krčka a odporu k tampónom a jednorázovkám sa na ne normálne teším 🙂)

romcovaklarka
30. lis 2011

@zdenka270921 A můžu se zeptat, nebo třeba i ostatních holek, kolik je tak těch vložek potřeba? Vím, že je to individuální, ale aspoň pro představu.

zdenka270921
30. lis 2011

@romcovaklarka Vieš čo, ja som si zatiaľ nakombinovala takú sadu, že tam mám 4 nočné, asi 12 denných a 5 slip..myslím, že to bude asi málo, ale hlavne som to chcela vidieť, odskúšať a prípadne - na nete sú aj strihy, tak budem šiť 🙂 Ale ak budem fakt spokojná, tak dokúpim postupne, lebo cenovo sú dosť drahé (teda aspoň u nás).

romcovaklarka
30. lis 2011

@zdenka270921 To jsem právě taky koukala, že to není zrovna nejlevnější. Ale řekla bych, že se asi budou muset vyměňovat častěji než papírové, že už jinak bude "mokro". Tak nevím, já jsem šicí antitalent, ale toto bych snad zvládla 😅 Každopádně díky za názor 🙂

zdenka270921
30. lis 2011

@romcovaklarka S tým vymieňaním..práveže som čítala tu na tejto diskusii, že savosť je ešte lepšia ako pri jednorázových.. proste, že je to niečo úplne iné.. každopádne - odskúšam - budem múdrejšia 😉

horalka777
30. lis 2011

@romcovaklarka ja nemám kupovanú ani jednu, všetky som si ušila a tiež nie som nejaký šicí talent 😅 Takže ja vlastne nemám skúsenosť s originálkami, ale teda môžem povedať, že tie moje sú rozhodne savejšie ako jednorázovky - a - čo ocením napr. ja s mojou veľmi silnou menštruáciou v prvých 3 dňoch - nekrčia sa ako jednorázovky, už len preto ich nepotrebujem tak často vymieňať (hlavne v noci to bývalo kritické). Počet - je to naozaj individuálne, ja ich mám teraz asi 18 a teda ešte takých 5-6 si určite ušijem, s rôznou sacou silou, možno aj viac, materiál mi ešte ostal. Ja som si ich ušila z materiálov na detské plienky, ako dotykovú vrstvu mám bambusový aksamit, ako savú mám 2 vrstvy bambusového flísu a proti pretekaniu som si normálne dala PUL vrstvu, ako býva na plienkach, flis iba na tých, ktoré používam pri slabnúcom krvácaní. Mne tie prvé dni všetko okrem PUL-u beznádejne pretekalo. Teraz už fajn.

meleri
1. pro 2011

@romcovaklarka ja jich mam kolem dvaceti a vystaci mi to az az.
pokud do toho nechces fakt moc vrazet tak doporucuji ty popolini, dva pytliky je jich myslim dohromady pak ctrnact a fakt to staci pokud peres aspon kazdy druhy den. ony skvele schnou je to hned suche. akorat na noc nevim jak silne to mas ja tu prvni noc davam dycky tu dlouhou papirovou jinak mi bohuzel vsechno pretece jak lezim....ja to ale mam dost silne no.

meleri
1. pro 2011

@horalka777 ato si sila v ruce? jestli jo tak klobouk dolu...

romcovaklarka
1. pro 2011

@meleri Dík za tip, a s těma popolini jsi ted jinak spokojená? Mno já vlastně ani ještě nevím, ještě jsem to od porodu neodstala, třeba to bude úplně jinak než předtím 😅 ale jinak jsem to neměla nijak moc silné, tak snad by mi i stačily. A schnou rychle říkáš? Já si to představila jak bambusové plínky, tak ty mi schnou den a noc minimálně. Jo a ty vložky hrubnou hodně? Máme celkem tvrdší vodu...

horalka777
1. pro 2011

@meleri niee, šijacím strojom 😀

horalka777
1. pro 2011

@romcovaklarka mne naozaj schnú ako bambusové plienky, preto ich potrebujem viac. A velúr hrubne minimálne, my máme tiež tvrdú vodu a po cca 5 cykloch sú mäkkučké, ako na začiatku 😉

meleri
2. pro 2011

@romcovaklarka jo bacha na to myslim ze po porodu to muze byt jine.co sem si vsimla, ale nechci kecat, ze kdo to mel slabe tak to pak ma silne, ja to mam naopak trpela jsem jak kun ale ted po porodu je to uplna pohoda.
ty popolinky ja fakt nevim co je to za material je to takove naomak trochu chlupate a pritom je to asi bavlna je to hrozne prijemne a jemne, akorat nekdo to muze povazovat za nevyhodu, musis do toho davat zespodu takove dve malinke vkladacky. ale ja to beru ze je to prave fajn protoze ke konci jak mam mencky slabe tak je tam nedavam a vlozka slouzi jako intimka. schnou prave super rychle oproti treba co mam Anavy tak ty jsou hezke ale schnou strasne blbe, teda aspon ty co ja mam treba ta pani zmenila matros.

meleri
2. pro 2011

@horalka777 jo tak to zaslouzis medaili fakt, ja bych neusila vubec nic! 🙂)