Poraďte, aké látkové vložky si kúpiť

aniska
1. lis 2008

Ahoj maminky, hladala som, ale nenasla a tak zakladam tuto temu;) Chcela by som zacat pouzivat, ale ako to uz chodi, vyrobcov a typov je vela, neveim si vybrat. Neviete poradit? A ake mate skusenosti? nestve po case to pranie? AKo casto sa menia??
Dik za akekolvek info!;)

zeez
19. čer 2009

Ahoj holky.
Da se koupit kalich v Praze nekde v lekarne, nebo ve zdrav. potrebach? Nebo objednat z netu a pak osobni odber bez dalsich poplatku?

zeez
19. čer 2009

Sorry to sem nepatri 😀 😀 😀

bettyna84
19. čer 2009

Prosím, proaďte někdo... 😉 - kolik slipek si mám objednat tak reálně (- aby se to stihlo prát) a nekloužou moc v kalhotkách?

katrin21
19. čer 2009

herminka? na str. 13 pises, ze nechapes rozdiel medzi kalhotkami od krvi a vlozkou od krvi... NO... je to obrovsky rozdiel... nohavicky sa ti zaspinia max. po okraji, ked pretecies, resp, ja pouz. kridelka a nepretekam , ale obcas sa moze stat.. cize to je minimum..kdezto na vlozke mam castokrát aj kusy sliznice a pod.. nechcem si predstavit toto chytat a prat... aj ked je to moje... ved vidim ake kusy zo mna padaju ked sa prvé dni napr. sprchujem 😝 takze rozdiel to je a to obrovsky v mnozstve a tak..

johanka: ja nie som prito kalichu, moze to byt super vec, tampony mi napr. vadia, boli ma z nich brucho, pouz. ich len prilezitostne a mlade baby, co ich pouz. stale podla mna riskuju... ked som hovorila o lozkach inej zeny a pocitoch, tak som myslela, ze nase je pre nas OK, ale pre manzela to moze byt ako pre teba vidiet vlozku inej zeny.. aj ked je to miovana zena(pre muza), nie je to prijemne.. toleruju to, ale milé to nie je.... podla mna.

pa pa. bezim pracovat

mamutka
19. čer 2009

ja len tak, ze som si chcela precitat par stran bludov a demagogie, tak som vam tu pobehala 😀
ale to do vas siju, kolko sa zmesti, moje nervy 😝
nechapem co je nehygienicke na latkovkach, ja doporucujem kazdej co sa jej to hnusi aby pouzivala jednorazove spodne pradlo, take igelitove ako svojmu babatku dava na ritku. potom nebude musiet taky humus ako spodare, co sa dotykaju takych veci ako ..... a ...... vobec prat a hnusit tym pracku.
mne sa toto zatial riesit nechce, ale mozno si nejake intimky obstaram latkove, no uvidime,
zatial sa vyzivam na malom a jeho latkovkach 😀

bihan
19. čer 2009

Máte niektorá už skúsenosti s tými hodvábnymi od Bundles? Chcem len slipky ku kalichu a tieto sa mi páčia najviac 😵

elitera
19. čer 2009

(odpovídám obecně, ptalo se na to pár holek) Mám 3 ks slipovek Haipa Daipa a stačí mi, ale mám kalich a slabou MS, takže je nepotřebuju moc ani jako jištění. Spíš kolem ovulace, když "slintám". Někdo ale psal, že jsou hodně tvrdý, že existujou i měkčí - to bohužel nemám srovnání. Ale možná zainvestuju... 🙂

katrin21
19. čer 2009

mamutka: podla mna slipove, na posledne dni, ked je len spinenie, nemusia byt zle, ale neviem si to predstavit, ked mas 1 , 2 den... podla mna to musi aj pretiect,...ved predsa je to len latka.. mozno baba, co nemava silne MS....

inak ja som malej davala vacsinou latkove plienky, aj kvoli peniazom, kt nebolo a mavala ritku ciltivu a zaparenu aj tak.. takze nie je to len o tom.. proste citliva pokozka... jednorazovky boli len do mesta..alebo ked uz bola velka a odúcala sa a bolo treba tak 2 plienky na den, cize bola v suchu..

elitera
19. čer 2009

jo, a na poslední dny MS mi vystačí taky bohatě.

johanda
19. čer 2009

katrin ad vložky - můj manžel mé použité vložky nevidí, kde by je jako měl vidět? Používám kalich a mám je jen 2, ale i kdybych jich měla 100, podobně jako plíny bych je skladovala v uzavřené nádobě, kde manžel nakukovat nechodí. Vyprané vložky by ho znervózňovaly asi jako moje spoďáry. Pokud by s tím měl problém, jistě by mi to sdělil, my se doma o mrše a podobných věcech normálně bavíme🙂
Co se týká vložek cizích žen - to neřeším, menstruace cizích žen a jejich vložky jsou mi fuk, nemám k nim pozitivní ani negativní vztah. Ostatně, s použitýma vložkama konkrétní ženy jsem se v životě nesetkala - nepočítám ty "no name", které se občas válí u vysypaného kontejneru. BTW požívaný (vymytý🙂) kalich cizí baby jsem viděla a dokonce vzala do ruky a nic, žádný náznak nevolnosti, tyhle věci mi prostě nevadí.

Pokud je představa látkových vložek někomu nemilá - je to jeho problém, můj ne. Pocity typu "asi by to někomu mohlo vadit" nemám a netýká se to jen vložek 🙂

katrin21
19. čer 2009

joh: tiez sa s mojim bavime o MS v pohode... jasne ze nevidi moje vlozky, ale vyprane by som asi niekde susit musela nie? proti kalichu nic nemam, je to super vec, rozmyslam nad nim, ale neviem si to v praci predstavit... inak OK.
vlozky cizích zen--- jasne ze len v kontajneri, asi pred dvoma tyzdnami som sypala smeti a nechapem zenu, co tak balí vlozky, ze su cele odbalene, no veru, skoro ma naplo nad tym kontajnerom, boli uplne navrchu, nedalo sa nevidiet, necítit... chudaci muzi... ale to je o zene ako takej...

Inak.. vy tie vlozky periete( ty nie,ale tie co ich maju) hned aspon tak zaprať myslím, alebo ich len hadžete ako si povedala do uzavretej nadoby??? lebo s plienkami je ot tak, ze ak ich skladujes, tak pekelne smrdia, my sme vacsinou hadzali do vedra uzavretého, ale ked uz tam bolo tak 5 -6 ks,m tak sme ich preprali v rukach a vysusili a prali az ked sa nazbieralo na pracku na druhy den napr. neviem si predstavit to skladovat bohvie dokedy nezaprané.... to musi byt fakt nehygienické..... a o smrade ani nehovorim.. ale vy to asi zapierate.... takze OK.

bettyna84
19. čer 2009

Tak jsem si právě objednala 3 kusy intimky Haipa Daipa (od každé barvy jednu) a dvě nějaké Lucy, nebo co (byly nejlevnější). Tak uvidím, ale už se nemůžu dočkat, až objednávka přijde 😵. (Se normálně těším, jak malá- ráda zkouším nové věci a navíc fakt intimky teď nosím denně a v tom horku z nich mám pěkně opruzený zadek 😝).

matilko
19. čer 2009

bettyna, ja som s tými intimkami fakt neskutočne spokojná,ani neviem, že ju mám a preto sa asi odvážim aj na látkové vložky, minimálne na kalich... fakt je to riadny rozdiel papierová a látková vložka, aspoň viem, ako tej mojej malej je, keď musí mať papierovú plienku, zvlášť ked je z nej pokaždé oprudená ☹ dávam ich fakt len v krajnej núdzi...

johanda
19. čer 2009

katrin - vložka v kontejneru je prostě smetí - tam je i jiného humusu habaděj 🙂, posraná plína nebo kus salámu s červy není taky nic moc estetiského, já se ale dovnitř popelnice nedívám...kdyby mi tam ale spadly třeba klíče a někde na povrchu by trůnila vložka (plína, maso s červy) asi bych je ale nechala vevnitř 😅 BTW látkovky by mohly eliminovat tyhle záchvaty nauzey u popelnic, ne? Ty nikdo nevyhazuje a nevystavuje chudáky občany nebezpečí poblití se u odpadkových košů 🙂))

Vyprané vložky jsou čisté prádlo, suším ty svoje 2 běžně na sušáku, občas je věší i manžel, nějak nechápu, proč bych před ním měla "schovávat" vyprané a voňavé věci.

Peru je samozřejmě v den použití, plíny jsem předepírala občas - já jich ani moc neměla, protože jsem praktikovala bezplenkovku a holka je od roku prakticky bez plen, když se nedařilo, kakání jsem předeprala vždy, čůrání vůbec- jelikož mám 2 děckam peru max, obden, počůráné plíny jsem hodila do pračky, projela mácháním, pak přihodila další prádlo a vyprala.

lentilka11
19. čer 2009

potřebovala bych poradit tak 2-3 intimky ke kalichu a hlavně ty technický věci kolem, tj. jestli se k nim musí dokupovat třeba ty merino křidýlka, nebo jestli mají křidýlka na patentku, nebo jestli jen tak leží (a v tom případě, zda nekloužou), ale dala bych přednost menšímu počtu "součástek"

dík všem

a johando, tvůj rozhled a nadhled mají můj nehynoucí obdiv

bettyna84
19. čer 2009

Lentilka: já jsem si objednala ty Haipa Daipa - doufám, že už jsou kompletní a křidýlka mají - na patentku kolem kalhotek. Takže myslím, že sttačí samy o sobě. Na to ses ptala?

katrin21
19. čer 2009

johna: no nam smrdeli aj len pocikane pienky a napr. moj ocino bol na to vyslovene alergicky, ked uz malá chodila na nocnik a plienky sa neprali denne.. takze sa musieli aspon zapierat...o okakaných ani nehovorim, ale to je normalne... proste aj moč sa rozklada, ale to je ina tema...

😉

sisstin
19. čer 2009

tak mně plínky smrdí taky už druhý den počůraný..peru fakt každej den 😕

lentilka11
19. čer 2009

bettyna, dík

nějaké další tipy?

lenkicka
19. čer 2009

dendy: mrkni se na: http://www.branakdetem.cz/hedvabne-vlozky-s-kri...
ještě je nemám, lae už se na ně moc těším...asi tady budu první...vzala jsem si 3 kousky, perou se v ruce a jsou na normální nošení mimo ms. 😀 😀

matilko
19. čer 2009

lenkicka, furt tu je niekto prvý, ako ja s bambusovými bundles, ale tie hodvábne ma teda nadchli, že majú krídelká a k tomu 2 dlžky zapínania, to je tá vec, ktorá mi u merino krídelok chýba! takže do nich stopro pôjdem 😉 akurát je blbé, že sa perú len ručne ☹ no to sa snáď nejako zvládne, žlučák mám.

schnek
19. čer 2009

první jízda s merino křídlama a bavlněnou intimkou - jsem spokojená moc 🙂

matilko
19. čer 2009

schnek, bomba že? ani nie je nič cítiť, navyše tá hebučkosť, jemnosť... aj tebe to robí previs?

schnek
19. čer 2009

jj, prověsí se. nějak mi to nevadí 😉

meleri
19. čer 2009

tý jo holky uvažuju nad těma látkovýma..do kalichu nechcu jít, nesnesu ani tampony natož to..nedoporučíte něco?
děkuju!

kamiska
19. čer 2009

proc kdyz jsem objednavala HD tak byla jen jedna barva a skoro zadny jiny slipovky? 😠 😀

moc je nevyuziju (mam kalich), ale mozna nejake nove, mekke objednam 🙂

HD se mi libily, ale opravdu mi prijdou docela tvrde, moc toho nenasaji (nicmene ke kalichu to staci) a hlavne me docela vadi ten druh - prijde mi velky a citim ho. ty bambusky maj stejnou velikost toho zapinani? by mi asi nejlip vyhovovali klasicky patentky 🙂

kamiska
19. čer 2009

...vyhovovaly 😝

bettyna84
20. čer 2009

S čím přesně se kombinují ty merino křidýlka? A ty druky, netlačí to?

schnek
20. čer 2009

na ty merinokřídla se připínají jejich intinmky, ty bambusový a bambus-bavlněný, drukama se to nackvane a nikde netlačí 😉

matilko
20. čer 2009

merino krídelká majú výhodu v kombinácii s intimkami v tom, že je to vlna, takže intimky nemusia mať nepriepustnú PUL vrstvu, nádherne to dýcha, ja maximálne doporučujem 🙂 a previs mi už tiež nevadí 😀