Poraďte, aké látkové vložky si kúpiť

aniska
1. lis 2008

Ahoj maminky, hladala som, ale nenasla a tak zakladam tuto temu;) Chcela by som zacat pouzivat, ale ako to uz chodi, vyrobcov a typov je vela, neveim si vybrat. Neviete poradit? A ake mate skusenosti? nestve po case to pranie? AKo casto sa menia??
Dik za akekolvek info!;)

sisstin
30. čer 2009

marie: s kalíškem nemám osobní zkušenosti, ale co jsem vyčetla, tak tam vzniká podtlak, takže to drží, samozřejmě, kdo má hodně uvolněné pánevní dno, tak kalíšek nedrží a protéká.. 😉 velikosti jsou tuším pro ženy před porodem a po porodu..ale asi je to třeba vyzkoušet 😉 tu výměnu musíš vychytat stejně jak u tamponů, někdo mění tampon za 6-8hodin, někdo každou hodinu..ale kalíšek má hodně velkou rezervu v tomhle, odrazuje mě teda od něho vylejvání někde na veřejnosti a tyhle praktické věci, no naštěstí už ho nepotřebuju...ale kdybych měla MS stejnou jako před porodem, tak do něj asi jdu 😉

marie83
30. čer 2009

no právě přece to nemůžu na dámským záchodcích někde umývat,navíc u tamponu už to poznám kdy ho vyndat,ale tohle jak se znám tak bych protekla,ale asi to je o zvyku naše babičky taky nenosily tampóny 😅

johanda
30. čer 2009

marie - pochva není nějaká taková trubice🙂. Je to svalový orgán, stěny má připlesklé k sobě a pružné. Navíc se při aplikaci opravdu tvoří podtlak, s kalichem se v podstatě ani nedá hnout. jinak doporučuju diskuzi Menstruační kalíšek tady ve volné.

sisstin
30. čer 2009

marie: tak já to teda u tamponu nepoznám, většinou první dva dny měnim každý tři hodiny, další tři dny 6-8hodin, ale že bych jako fyzicky poznala, že už je třeba, tak to se mi asi teda ještě nikdy nepovedlo 😕 ale ten kalíšek mi přijde vhodnej pro ty, co krvácí fakt hodně silně, že to tampon vůbec nepobírá, nebo kdo má problémy se záněty, ten silikon je v tomhle lepší než vata, z kterýho je tampon 😉

sisstin
30. čer 2009

marie: navíc, když si někdo kupuje nekvalitní tampony(typu Lidl apod. 😝 ), tak z těch se uvolnují malé chuchvalce vaty, které se můžou zadržovat někde u děložního hrdla, což teda způsobuje nemalé problémy, s kalichem se ti tohle nestane 😉

sisstin
30. čer 2009

nicméně nejdůležitější je, si o něčem, co mi přijde zvláštní, něco nastudovat...než vykřikovat, že je to jak z pravěku nebo nechutný 😝 když jsem poprvý slyšela o kalichu, tak jsem se taky zhrozila...pak jsem si přečetla, o co vůbec jde, jaký s tim maj ostatní zkušenosti a dle toho jsem usoudila, že by to pro mě byla docela fajn věc 🙂

celkově, když je něco zajímavýho a mimo střední proud, tak mě to zajímá...i když netvrdim, že se tím pak řídím..ale takhle jsem objevila spoustu dobrých věcí, o kterých jsem předtím nevěděla ani pfn, nebo jsem se jim tlemila 😎

jen blbec nemění své názory 😎

marie83
30. čer 2009

no tak já to poznám kupuju si jen O.B. teda kupovala teď po porodu to používám jen výjmečně a většinou když někam jdu jinak je mi pohodlnější vlojda a časté sprchování 🙂 ,ale jen mě ten kalíšek zajímal je to takové zajímávé.
a jak jsem se dívala tak mají ty kalíšky už i pěkné barvičky a pytlíčky 🙂

sisstin
30. čer 2009

marie: hele, a jak to poznáš? To máš prostě pocit, že to začne protýkat nebo jak? 😕 Já mám prostě vysledované, že první dva dny je MS silnější, a pak slabší..ale už se mi taky stalo, že mi tampon protekl 😕 ten kalich bych já brala v nouzi největší, kdy by mi tampon fakt nestačil...a vložky u mě nepřicházejí v úvahu..ale jak jsem psala, to vymývání a manipulace s ním mě trošku odrazuje, ale asi se to dá nacvičit 😕

marie83
30. čer 2009

co ti mám na to říct prostě poznám cítím takový tlak tak to jdu vytáhnout protože už mi to začne vadit,doufám že tu zas nevznikne nějaká stupidní rozepře na téma jak můžu poznat že mám vyměnit tampón ,protože už by se tu nedivila ničemu(to teď nemyslím na tebe siss)

marie83
30. čer 2009

navíc první dny ani tampon moc nepoužívám jelikož mám nitroděložní tělísko a krvácím kvůli tomu víc než kdy předtím,ale ke konci se to dá 🙂

sisstin
30. čer 2009

marie: 😉 já to právě vůbec nepoznám, ani když je nasáknutej, takže měnim dle hodinek( akorát ted, jak nemám bolesti, tak se mi stává, že zapomínám, že MS mám 😝 ) a někdy je to teda fakt tak tak 😝

jinak ten kalíšek se myslim tak často měnit nemusí, nehrozí infekce, ale zas tak prostudované to nemám 😕 asi bych ho ani nevyvářela..jen před první použitím opláchla v horké vodě 😕 ten tampon asi taky není nějak extra sterilní 😕

marie83
30. čer 2009

a kolik to stojí takový kalíšek kdyby to nebylo drahé tak bych to zkusila,ale co když do toho vrazím dost peněz a pak zjistím,že to nemůžu mít že mi to nesedí?!

sisstin
30. čer 2009

marie: no to je blbý, nevim, kolik stojí ted..ale když jsem se o to zajímala..ještě v těhu, tak to bylo od 600-900Kč 😕 hele, zkus jít do toho tématu Menstruační kalíšek, jestli tě to fakt zajímá, at to tady nezahlcujeme 😉

devlin
1. črc 2009

Ahojte baby,

tak dnes mi dorazili 🙂 Vyskusam a napisem referencie 😉 Zatial to vyzera super, kvalitny material (od Bundle of joy)

matilko
1. črc 2009

devlin, aké si si kúpila?

devlin
1. črc 2009

matilko, bundles regular aj slipove a merino kridelka 😉

matilko
1. črc 2009

devlin, tak to je super!!!! potom poreferuj 😉 ja sa chystám na bundel s hodvábom 😉

leniciatko
2. črc 2009

myslím,že tieto pracie vložky určite používať nebudem... 😖

dludli
3. črc 2009

Devlin taky jsme zvedava, ja se porad nemuzu odhodlat co poridim, tz Bundels se mi moc libi, jako na oko, rada bych do nich sla, ale mam strach ze mi to protece, no nevim. mam zatim Imse ale ty me nejak nebavi, jsou takovy nudny proste 😀
Devlin ty regular se pripnou na ty kridylka? Neni toho pak jako moc?

devlin
3. črc 2009

Dludli, neviem, este som neskusala, ale snad coskoro budem mat prilezitost to vyskusat 😉 Ak nie, tak kupujem latkove plienky 😀 😝 A ano, pripina sa to 🙂 Ten material je uplne super, som nadsena zatial 🙂

dludli
3. črc 2009

tak ja nakonec sla do tech Bundles, uz jsem to nejak s odkladanim objednavky nemohla vydrzet 😀 tak pak pisnu postrehy. Uz se tesim az dorazi balicek.

saudi
3. črc 2009

prosim vas, daju sa nejake latkove slipove vlozky kupit aj cez slovenske stranky? neviem nic poriadne najst :( Dakujem

devlin
4. črc 2009

dludli, takze ja uz skusam 😀 zatial slipovky, je to v pohode, trochu hrubsie ako normalne, ale velmi prijemny material, to sa s tym hnusnym papierom a igelitom medzi nohami neda porovnat!!! Tie kridelka merino trochu odstavaju, ako uz spominali baby, ale ked mam nohavice, je to v pohode. Takze ja som nadsenaa 😉 Vlozky budem moct vyskusat bohuzial az o mesiac, pretoze zajtra vyrazame na dovolenku a cestu s latkovkami si neviem zatial dost dobre predstavit, takze musim stavit na klasiku, skoda, tesila som sa, ze to vyskusam vsetko...Ale aspon nieco som stihla 😉

bihan
4. črc 2009

Saudi, určite sa dajú objednať Baby Lucy na plienka.sk a v niektorých obchodoch s látkovými plienkami, napr. latkovky.sk

saudi
8. črc 2009

no praveze obe stranky som pozerala a maju tam napisane len Single, Double a Outher a netusim, ci niektore z nich su slipove, nevyzera to.

devlin - a ake mas slipovky? odkial? dik

wendy62
8. črc 2009

saudi, mne poslali z BL slipove vlozky ako darcek k objednavke plienok, takze urcite ich robia. myslim ze su to tie single, taky oval 21x7cm a tenucke asi 1-2mm. ked chces, poslem ti ich, ja som ich este nepouzila iba oprala ale mam MC tak mi to vobec netreba a je mi to luto vyhodit, mam 2 zelene a jednu zltu.

saudi
8. črc 2009

jeej wendy62, tak to by som bola vdacna 🙂 poslem IP

wendy62
9. črc 2009

saudi super, mas IP 🙂

marcelkad
14. črc 2009

holky, tak už některá vyzkoušela látkovky po celou dobu MS??? Marně čekám na ohlasy, jaké máte vložky a jak Vám to vyhovuje

dludli
16. črc 2009

marcel ja cekam dneska balicek, mam objednane par ks na zkousku (netusim co udelam s tema co mi nebudou vyhovovat, prodavat pouzivane plinky se da ale tohle no nevim 😀 ) a mam objednane Bundles s merino kridylkama a MaM, ale na podrobnosti si musite pockat na konec mesice 😉
Uz se na to tesim 🙂