Poraďte, aké látkové vložky si kúpiť

aniska
1. lis 2008

Ahoj maminky, hladala som, ale nenasla a tak zakladam tuto temu;) Chcela by som zacat pouzivat, ale ako to uz chodi, vyrobcov a typov je vela, neveim si vybrat. Neviete poradit? A ake mate skusenosti? nestve po case to pranie? AKo casto sa menia??
Dik za akekolvek info!;)

erinka83
21. čer 2009

Tak mne minuly tyden dorazily latkovy intimky a vysledek je nasledujici:
* Imse mini - pekne sajou, heboucky, ale jsou docela velky na intimku
* Haipa-Daipa - velikost OK, ale trochu i pres patentky cestovaly🙂 savost na intimku staci
* Bundle of You - pro me vitez, ale taky ne na 100% 🙂 Velikost dobra, savost a hebkost super, akorat jsem obcas citila ty kridylka🙂 Ale ne nejak moc, a asi je to o zvyku, behem dne jsem ani nevedela, ze intimku mam🙂

devlin
21. čer 2009

Ahojte baby,

super tema 🙂 Nejde si niektora z vas objednavat z http://www.branakdetem.cz/ na Slovensko? Pridala by som sa.. Ozvite sa 😉

lentilka11
22. čer 2009

jestli to správně chápu, tak merino křidýlka jsou prodyšný a neprotýkají? a na ně se ještě připíná slipovka..není to celkově moc tlustý?

když se jedná o slipovku s křidýlkama, tak to má PUL zátěr a nepropouští?

matilko
22. čer 2009

lentilka, pochopila si to všetko úplne presne 🙂 nie je to hrubé vôbec, je to moc príjemné

erinka83
22. čer 2009

Lentilko, rekla bych, ze ty moje pull zater nemaji, ale jista si nejsem...

matilko
22. čer 2009

lentilka, tie merino krídelká ale musíš nalanolínovať, aby nepretekali,ale ja si myslím, že je to aj tak zbytočné, zvlášt u intimky...

dludli
22. čer 2009

Ty jo sem si rikala ze to cele prectu docela jsem se bavila, chvili mi tedy bylo nad nekteryma prispevkama lito, no ale nakonec jsem to cteni vzdala, ale nekdy to fakt musim cele docist 😉 Ted bych potrebovala poradit pokud muzu poprosit.

1. prijde mi nejak podle toho co jsem prolitla ze vetsinou mate kalisek a latkovku, mate nektera jen latkove vlozky?

2. nadchly me Haipa Daipa, prisla mi s objednavkou plinek jedna intimka jako darek a prijde mi desne roztimila 😀 vzdycky se tesim na konec az si ji budu moc vzit 😀 no ale videla jsem tedka v kramu vlozku od HD jako ze dvou casti, jedna bez kridylek, mela pres sebe jakoby dva pasecky a pod nej se zasune druha mensi vlozka s kridylkama. A nejak jsme se v obchode nedohodli jestli to ma nebo nema neproputnou vrstvu¨. Doma mam na zkousku 3 ks Imse, a ty maji myslim primo PUL.
Mate nekdo tady to?

JInak abych tedy prihodila zkusenost, jak jsem psala poridila jsem na zkousku Imse (jelikoz v plinkach je to moje oblibena znacka) ale nejak se nemuzu porad odhodlat k porizeni i vlozkove vybavy. Jsem az zklamana z toho ze musim rict ze mi prijde na telo prijemnejsi klasicka vlozka 😕 nejak mam dojem ze citim hned vlhko, a co me odrazuje nejvic je kdyz tudle byli horka a ja mela na doma saty, tak jsem zjistila ze ty kridylka proste prekazi (to bude patrne ten previs co tu zminujete) v kalhotach se to ztrati. No tak jsem si rekla ze latkovky bohuzel asi pro me nic ( a bylo mi to fakt lito, protoze celou tu "vedu" kolem plenek jsem si moc oblibila kdyz jsem se pak konecne zorientovala v terminech a vsem co s tim souvisi) No jenze pak mi poslali s objednavkou jak jsem uz psala tu Haipa a to mi zase prislo desne super 🙂 nadchla me ta barevnost 😎

No tak budu rada kdyz pisnete radu na otazku, nebo kdyby treba nekdo mel chut napsat nejak jako prehled vyrobku 😅 no to jsem asi moc narocna, ale videla jsem Haipa, Imse, a Baby Lucy jo a Popolinky, dela jeste nekdo i vlozky?

DIky moc a dobrou 😵

lentilka11
23. čer 2009

dludli, jukni na bránu, tam mají ještě Mam ecofit, Sckoon, Vireosol, Ellas House, Bundles, Sorella Luna..

četla jsem tam už první komentář na ty hedvábné bundles, tak kopíruju:
Vložka působí více hrubě než bambusová Bundles, ale i tak jsem spokojená. Délka i šířka je srovnatelná s papírovými slipovkami Discreet.

a bambusové bundles:
Velmi velmi jemný materiál, příjemný. Délka slipovky je stejná jako papírové Discreet. Spokojenost

matilko
23. čer 2009

bambusové intimky bundles tu teraz momentálne fičia 😀 hlavne s merino krídelkami 😉 všetky sme spokojné, akurát ten previs vo voľných kalhotách mi vadí, v úplych ho vôbec necítim...
jo a dorazila mi prvá hnusná mrcha, schytla ju zrovna bundleska, vyprala som to žlučákom a pohoda, je zase krásne bielučká 😉

jaanja
23. čer 2009

Ahoj holky, úplně všechno jsem nestihla přečíst,a tak se vás chci rovnou zeptat:
kolik tak těch vložek potřebujete? Na menses? Ono se píše 5 kusů, ale to mi přijde málo..
A jakou má taková vložka životnost?
A kde je sušíte? Nemáme balkon, tak v zimě suším prádlo v sušárně, ale v létě venku před barákem.. A jak to vlastně schne? Dobře?
Děkuju moc za rady a zkušenosti.

dludli
23. čer 2009

lentilko dik ale na jakou branu? 😕 Sem mimo 😅

dludli
23. čer 2009

uz to chapu 😀 brana k detem, jasne diky 😉 , asi bych mela jit spat

dludli
23. čer 2009

tak tu porad cucim nejak me to chytlo 😀

mate nekdo ty baby lucy, prijdou mi oproti jinym podezrele levny 😕

betelgeuzz
24. čer 2009

Dludli, mám tu HD s pásky, ale myslím, že PUL nemají, aspoň to tam tehdy nepsali. Je myšlena jako intimka, když dáš proužky směrem do kalhotek, nebo jako vložka na MS, s tím, že pod proužky přidáš vkládací vložku. Ale ty HD mi nejsou moc příjemný, jsou dost tuhé.
Pak mám ještě intimku IV, ta mi příjde příjemná, ale je dost velká. A na noc používám Popo froté s dvěma vkládačkama a z té jsem nadšená. M se mi sice směje, že to mám jak plinku, když mě plácne po zadku, ale já jsem spokojená.

zdenallicka
24. čer 2009

Holky, ahoj...🙂

Jake si mam koupit vlozky pod kalich na noc i pres den? Nosim normalni kalhotky... Diky za odpoved...🙂

dludli
24. čer 2009

Betel dik za odpoved 🙂

pikkumyy
25. čer 2009

zdeni, ahoj - ja jsem si nejvic oblibila slipovy IV, ale stacej i ty nejtenci HD. Na noc kalich nepouzivam, pac nic nepotrebuju, ale pro jistotu mivam velky IV.

zdenallicka
25. čer 2009

pikk, diky..🙂

marcelkad
25. čer 2009

Holky, chci se zeptat stejně jako Dludli, jestli některá používáte jen látkovky bez kalíšku? Kalíšek ani tampony kvuli zdravotním problémům nemůžu používat, ale látkové vložky bych ráda zkusila. Jen nevím, jestli ta vložky to vydrží. Díky.

bettyna84
27. čer 2009

Tak mi přišly intimky Haipa Daipa - ještě jsem je nezkusila, zdají se být opravdu dost tvrdé a taky, když se spojí patentkami, tak tam vznikne takový ohyb, je to zvláštní, ale uvidím, až vyzkouším. Pak jsem si objednala ty Baby Lucy - ale ty musím vyměnit, protože jsem chtěla intimky a popletla to v objednávce 😠 . Ty jsou veliké (- no, jako normální vložky) a takový zvláštní, až si říkám, že by nebyl problém (aspoň ty vkládačky) ušít doma...

betelgeuzz
27. čer 2009

Marcelko, vypadá to, že tady nikdo jenom látkovky nepoužívá. Ale vím, že na rodině byly výhradní látkařky, zkus tam mrknout. Některé ty látkovky mají nepropustnou vrstvu, pak se ještě prodávají pytlíčky, ve kterém se dají přenášet čisté i použité látkovky.

marcelkad
27. čer 2009

Betelgeuzz, díky. Kouknu

dludli
28. čer 2009

Bettyno tak pak pisni jak jsi pochodila s BL ja je tu videla v obchode takze okoukanu a ochmatany je mam, jen by me zajimalo jestli nevypadavaji ty vkladaci z te spodni vlozky. Ta vkladaci se tam jen zasouva ne? Ty bl bych docela brala, hlavne kvuli cene 🙂

tomasek06
28. čer 2009

Můžete mi prosím vysvětlit jak ten kalíšek vypadá a jak to funguje? Pochopila jsem že to je místo tamponu, ale z jakého je materiálu atd, Díky

georgine
29. čer 2009

ahoj holky nic proti nikomuá, ale neumím si představit že na sušáku suším svých pár kousků vložek , pak mi to
deti a manžel ruzne ohlížejí a pak si to ukládám do skřínky.. no mazec,jsem asi moc konzervativní a tak když mám své dny tak hupnu do škříne vedle záchodu vytáhnu sti vložku v úhledném obalu a v úhledném obaly zlikviduju tu druhou, nikdo ani nemusí vědět že to mám..

matilko
29. čer 2009

tomasek, na kalich je tu spešl diskusia 🙂
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

georgine, mne nič nepríde divného na sušení vložiek, je to kus látky ako každý iný... proste toto vážne neriešim

johanda
29. čer 2009

geor - mé děti naprosto nezajímá jakékoli prádlo, je to nudné pokoukání a manžel, vzhledem k jeho velmi pozitivnímu vztahu k mému pohlavnímu ústrojí, taky nemá problém. Vložek (mám jen 2, používám kalich) si všimnul 1x, myslel, že jsou to plíny 🙂), když jsme mu sdělila, že jsou to vložky, řekl "aha...no jo, když jsi děckám dávala látkové plíny, logicky si nebudeš naši🙂) kačenku týrat umělinou."

ad" nikdo nemusí vědět, že to mám" - u nás to vím jen já a manžel, před ním to neutajím a ani nevím, proč bych měla🙂

marcelkad
29. čer 2009

Já si to taky neumím tak docela představit, ale uvidíme až vyzkoušíme 😉 Jaké vložky jsou TOP? Prostě ty nejlepší?

matilko
29. čer 2009

marcelka, dobrý dotaz, aj mňa zaujíma... dostala som svoju prvú popôrodnú mrchu 😠 takže na Slovensku som bola v igelite, jak sme prišli domov, už som si mohla dovoliť bambusovú intimku, je to teda obrovský rozdiel, to sa vlastne ani nedá porovnávať, je to totálne iný pocit!!! vážne uvažujem o látkových vložkách 😉 a snáď sa konečne dokopem objednať kalich 😅 nejak som s tou mrchou ešte nepočítala...

bettyna84
29. čer 2009

dludli: jo, ty vkládačky Baby Lucy se tam zasouvají, vypadávat to v dobře padnoucích kalhotkách nebude. Jen si být tebou koupím jen ty křídýlka a tak jednu dvě vkládačky a zbytek došiju, není na tom nic složitýho...
Jinak jsem dnes prvně zkusila intinku Haipa Daipa a teda nic moc - hodně tvrdý, pořád se mi zařezávala do zadku, strašný teplo v tom je 😠 . Tak nevím, ale asi nebudu používat na "každodenní nošení".