Poraďte, aké látkové vložky si kúpiť

aniska
1. lis 2008

Ahoj maminky, hladala som, ale nenasla a tak zakladam tuto temu;) Chcela by som zacat pouzivat, ale ako to uz chodi, vyrobcov a typov je vela, neveim si vybrat. Neviete poradit? A ake mate skusenosti? nestve po case to pranie? AKo casto sa menia??
Dik za akekolvek info!;)

haluskacz
8. lis 2008

sari neprovokuj!!! to je totalni nespravedlnost. Ovsem preju ti to 🙂

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
ikke
4. led 2009

ahojte,
poradite nejake dobre slipove latkove vlozky? co najtensie!
😅

s.arik
4. led 2009

já jsem spokojená s HD haipa daipa.
jsou příjemné na dotek, necestují, krásně barevné.

nevýhoda - nenasají vůbec nic 😀 ale na tu první přeteklou kapku z kalíšku to samozřejmě stačí 🙂

ikke
4. led 2009

vdaka, pozriem 🙂
nepotrebujem to na krv, ale na hlien... takze naozaj len slipove, ziadne klasicke velke... 😉

olinka6226
4. led 2009

suem a devcata ktore sa pohorsovali nad tym, ze periem vlozky s plienkami. ja na tom teda nevidim nic zle. v noci takmer nekrvacam (cez den pouzivam kalich) rano vlozku operiem v rukach zlcovym mydlom v studenej vode a potom uz raz opranu periem na 60st s plienkami. to uz fakt nechapem co by mohlo tie pocurane plienky nainfikovat.

roasha nerozumiem tomu vyroku o mensom zasahu alwaysiek (alebo inej znacky) do prirody ako latkove. prosim objasni. dakujem

terkajesterka
4. led 2009

nechápu, že jsem se o látkových vložkách dozvěděla tak pozdě 😉 už je mám objednané. Rozhodla jsem se pro ně z několika důvodů:
1. je to šetrnější z hlediska hromadění odpadů
2. určitě to vnímám tak, že je to šetrnější i pro mě
3. cena (někdo může namítnout, že se praním taky spotřebovává energie, která něco stojí,to je ale na jinou diskuzi)

Synkovi dávám látkové plínky z výše uvedených důvodů s tím, že první dva jsou zásadní a tu cenu vlastně neřeším. Na praní plínek a vložek nevidím nic špatného nebo nehygienického, stejně všechno světlé peru doteď na 95 stupňů. Chápu, že se to někomu může eklovat, to je ale celé věc osobního postoje 😉 ostatně jako všechno.

jo a objednala jsem si popolini, tak pak napášu, jak jsem spokojená. 😀

terkajesterka
4. led 2009

četla jsem pár stránek dozadu a nesouhlasím s tím, že vložky nezatěžují planetu 😕

můj názor je ten, že jakákoliv snaha udělat něco šetrněji se cení - a není to kvůli tomu, aby ostatní o mně říkali, jaká jsem ekoložka 😝 , ale jde o můj vlastní pocit z toho, že leccos jde i jinak a nakonec i o překvapení, že to nemusí "bolet".

kili
4. led 2009

terka a nerozmýšľala si skôr o menštruačním kalíšku?

terkajesterka
5. led 2009

kili, ani ne, nějak mě ta představa neláká. Neumím si představovat manipulaci - jak se to vyndavá, vyplachuje. Ani tampóny moc nemusím.

terkajesterka
6. led 2009

Návod na ušití látkových ložek 😉
http://shewhorunsintheforest.googlepages.com/
http://www.newmoonpads.com
http://www.veronica.cz/?id=217

pokud se tu už tyto odkazy vyskytly, tak se omlouvám

terkajesterka
23. led 2009

tak už mi přišly popolinky a jsem s nimi spokojená 😉
pak jsem si ještě zkusila ušít jednu vzorovou ze starého froté trika 🙂 a není to vůbec složité.

etnicka
14. únor 2009

ahojte, testujem tieto http://www.ekoobchod.sk/damska-intimna-hygiena/... a su super, som maximalne spokojna 😀 Nechapem, ako som mohla tak dlho pouzivat tie umelohmotne hnusy 🙂

vikinka27
14. únor 2009

etnicka, mas frote alebo flanel? ja mam flanel a po roku pouzivania stvrdol.
ale kamaratka si teraz kupila BabyLucy z frote. tak ak iba testujes a nemas vela a su nahodou flanelove, ber frote.
frote mam od nich plienky a tie su lepsie.

dasap
14. únor 2009

ještě se vrátím k teorii
v jednom z odkazů co sem dala terka se píše:

Na výrobu vložek a tamponů se používá papír, buničina bělená či nebělená chlorem, bavlna, ale také umělé hmoty a chemické látky v podobě parfémů, gelujících látek a běli­del (to je informace nejen pro 75 % dotázaných žen, které složení neznaly nebo jen tušily). Obaly jsou zpravidla pla­stové. Použité vložky a tampony končí ve směsném odpa­du. Nedají se recyklovat, prostě se použijí, vyhodí a pořídí nové. 80 % dotázaných uvedlo, že mají cyklus 11-13krát do roka. Předpokládejme, že tedy 12× spotřebujeme během 5-8 dní trvání cyklu 18 kusů vložek, a vyjde nám hromádka 216 kousků vložek na jednu ženu ročně (2,16 kg odpadu). Ke konci roku 2007 bylo v Česku 3 144 767 žen ve věku 12-55 let včetně. Teoreticky pak Češky za rok 2007 vyprodukovaly 6 800 tun komunálního odpadu jen ve vložkách.

dokážete si někdo představit, jaký objem musí být 6800 tun použitých vložek?? já teda ne 😝

jinak já mám doma na zkoušku haipadaipa, ale nějak moc se mi nelíbí, připadají mi takové tuhé, teďka jsem našla mezi látkami takové pěkné zbytky z výroby plín, tak si něco ušiju a vyzkoušim🙂

sabuse1
18. únor 2009

ahojky tak já mám zatím vyzkoušené jen slipovky a jsem maximálně spokojená. Používám HD, M&M, IV a bundles bambusové - nejvíc mi vyhovují bambusky a IV - řekla bych, že nejlíp sajou. Slipovky skladuju nasucho a peru normálně s prádlem, po porodu mám v plánu používat taky látku, přepírat a skladovat ve studené vodě se solí. Látkařiky jak to děláte když třeba jedete někam na víkend k někomu na návštěvu? To si něják nedovedu představit, že je tam přepírám v umyvadle a skladuju...

etnicka
18. únor 2009

vikinka, mam flanelove. Ak vydrzia rok, tak super, potom si kupim trebars tie frote 😉 zatial som spokojna.

etnicka
18. únor 2009

sabuse - ja by som ich asi preprala pri sprchovani na navsteve 😉

zitaje
18. únor 2009

Ahojte baby, ja nad latkovymi vlozkami zatial iba uvazujem, a riesim nasledovnu dilemu: co budem robit, ked uz mala nebude nosit plienky? Teraz bude mat rok, takze do konca leta ich este bude mat urcite, ale co potom? Myslim na to, ze ja by som ich - podobne ako tu pisu niektore z vas - preprala v rukach, a potom prala s plienkami.
I ked vlastne ked tak nad tym rozmyslam, ked uz budem chodit do roboty, to sa uz aj tak nebude dat, co? 😒

etnicka
18. únor 2009

Na doma budu stale dobre 😉 Podla mna preprat v rukach a potom normalne na 60 v pracke s uterakmi.

sabuse1
18. únor 2009

etnicka: no to jedině a pak schovat do nepropustného pytlíku🙂
zitaje: nad tím taky přemýšlím, když to nepůjde jinak, přes den bych šla do jednorázovek a pak na poslední výměnu před odchodem domů už vzala látkovku abych v ní přišla domů. Tady hodně záleží na pracovním prostředí, jaký jsou podmínky a tak...a s tím praním - pokud je přemáchneš tak je můžeš prát s čímkoliv. Jen bych teda na tu várku vynechala aviváž - stejně jako u plenek

terkajesterka
1. bře 2009

tak nad tím jsem taky přemýšlela - až budu chodit do práce, co s látkovými vložkami? Doteď je peru s plenkami, ale až nebudou pleny, tak fakt nevím. Asi budu prát v ruce a pak to přidám k normálnímu světlému prádlu, jiné řešení mě nenapadá.
A v práci schovávat do pytlíku nebo vyměknout a řešit to zase jednorázovkama........tak uvidíme
😉

matilko
10. čer 2009

Ahojte, moc pekné téma, prečítala som celé 🙂
Ja o látkových vložkách uvažujem stále, ale viacej ma láka kalíšok. No na skúšku som si kúpila bambusové intimky Bundles aj s tými vlnenými merino krídelkami. Už sa chystám vyskúšať, tak potom napíšem dojmy 😉

makelka
10. čer 2009

AHoj, chtěla bych se zeptat, z jakého důvodu jste se pro látkové vložky rozhodly? 😕

betelgeuzz
10. čer 2009

Já ze zvědavosti, dala jsem si přibalit ke kalíšku pompolinu za 55 a intimku IV za taky celkem malou částku. Aby mě to zas tak moc nestálo, kdyby mi nesedly. Ale úplně mě nadchly, používala jsem je teda jen na noc, přes den kalíšek.

matilko
10. čer 2009

makelka, pretože sa v normoš intimkách potím, parím, je to proste hnus, dcérke tiež dávam látkovky a tak som si kúpila na skúšku látkovku aj sebe 🙂 ale k látkovým vložkám na MS som sa teda ešte neodhodlala...

makelka
10. čer 2009

Protože, pokud to děláte z ekologických důvodů, tak zrovna program na 95 je přeci ten nejméně ekologický 😖 😖 😖 O kalíšku přemýšlím, ale ty vložky ..... hm, k tomu jsem ještě asi nedospěla, ale fandím vám 😉

evicka7
10. čer 2009

matilko, to jsem zvědavá na tvé dojmy, jsem taky nějaké Bundles objednala, ale přijdou až příští týden

zdenallicka
10. čer 2009

Myslim, ze vlozky se na 95 ani neperou.,. Vetsina uzivatelek je pere max. na 60 st. s ostatnim pradlem, ne? Nebo se mylim??? 🙂