Poraďte, aké látkové vložky si kúpiť

aniska
1. lis 2008

Ahoj maminky, hladala som, ale nenasla a tak zakladam tuto temu;) Chcela by som zacat pouzivat, ale ako to uz chodi, vyrobcov a typov je vela, neveim si vybrat. Neviete poradit? A ake mate skusenosti? nestve po case to pranie? AKo casto sa menia??
Dik za akekolvek info!;)

lentilka11
18. čer 2009

beruska, kety, oc co vám jde? čeho si myslíte, že dosáhnete?

první příspěvek od Anisky zní:
Ahoj maminky, hladala som, ale nenasla a tak zakladam tuto temu;) Chcela by som zacat pouzivat, ale ako to uz chodi, vyrobcov a typov je vela, neveim si vybrat. Neviete poradit? A ake mate skusenosti? nestve po case to pranie? AKo casto sa menia??
Dik za akekolvek info!;)

není tam sice explicitně napsáno, že se téma týká jen těch, kdo mají o látkové vložky zájem, ale to snad každému dojde..

stejně jako maruschka tyto vložky nepoužívám a nejspíš ani nebudu, nakoukla jsem sem, protože jsem"z hlediska ekologie" s touto myšlenkou koketovala..

osobně je mi ale na blití spíš z uhádaných paniček, co si honí triko na internetovým fóru..

johanda
18. čer 2009

Herminka - nad tím jsem též uvažovala.
Předně - srovnávat maso někde na stole a ms krev v pochvě je už z principu nesprávné a velmi zavádějící, protože jde o naprosto odlišná prostředí. Kdybys nechala ms krev v kalichu 8 hodin na stole - jemnocitné dámy prominou - mikrobiální osídlení by bylo zcela jiné než v krvi 8 hodin zadržované v pochvě (což není nic mimořádného - vleže a ve spánku, se krev ve vagině hromadí).
Co se týka poševního ekosystému - aerobní a anaerobní podmínky ( a tím i přítomnost aerobní a anaerobní flóry) jsou ve vagině v rovnováze. Policajtem, dohlížejícím nad správným fungováním jsou laktobacily, které a) okyselují prostředí pochvy pomocí kyseliny mléčné, což brání rozvoji nežádoucích mikrobů, b) vyvíjejí peroxid vodíku, což je silné oxidační činidlo, které je schopno spálit mikroby c) vytvářejí specifické baktericidní bílkoviny, které též hubí nežádoucí mikroflóru.
Krev v kalichu je tedy pro infekční i neinfekční cizí mikroby vcelku obtížně kolonizovatelná, a to z výše uvedených důvodů a také, protože kalich není spojen s vnějším prostředím a kromě krve neposkytuje žádné další médium vhodné ke kolonizaci (např. takový tampon je vyložená mňamka 🙂)
Samozřejmě, že kdybys kalich po těch 8 (max 12) hodinách nevylila - zvyšuje se pravděpodobnost, že populace problematických mikroorganismů, které se v pochvě mohou nacházet v nevýznamných množstvích, se zvýší až k hranici , která může způsobit nějakou vaginózu - to záleží i na stavu laktobacilové policie, přítomnosti nitroděložního tělíska, věku, zdravotnímu stavu atd. Po 12 hodinách by ale krev stejně protekla až na kalhotky, takže by majitelka kalichu jistě podnikla kroky k jeho výměně.

BTW k jednoduchému rozpoznání počátku rozkladných procesů slouží jednoduchý senzorický test - čich 🙂) - dámy s přebujelým citem pro estetično opět prominou - přivoň si po hodině k vložce - moc nevoní, že? V teplém, vlhkém a živinami nabitém prostředí mezi dámskými půlkami se krev rozkládá rychle. Přivoň si ke krvi v kalichu - kromě typického železitého zápachu krve a jemného osobního pachu vaginy necítiš nic.

K "argumentům" odpůrkyň zde se už nebudu vyjadřovat, je to trošku úmorné, holky pocvičte se ve věcné argumentaci bez protimluvů a pak pokecáme, jo?

betelgeuzz
18. čer 2009

Lentilka, nerozčiluj se, stejně je to brzo přestane bavit. Před 2 roky mi taky připadal kalíšek strašně nechutnej a postupně jsem změnila názor, kalíšek si objednala společně s látkovkama a dnes na ně nedám dopustit. Kdoví, jak budou mluvit za pár let. Třeba všechny kamarádky budou nosit látkovky a jenom ony budou exoti s jednorázovkama 😀

maruschka
18. čer 2009

beruska, no možno áno...ale, tiež nechodíme na net kvôli tomu, aby sme urážali. Či, keď nás nikto nepozná, tak sa môžeme ventilovať na kom chceme? Témy sú založené na to, aby sme sa vyjadrovali, zapájali sa, písali svoj názor aj pre aj proti, ale slušne-ako dospelí ľudia... 😉 😉
A inak..určite by som si nezaložila tému Slepice, které mi prikyvuji...pretože...si ani o jednej nemyslím, že je sliepka a už vôbec nepotrebujem, aby mi niekto pritakával. 😉 😉

elitera
18. čer 2009

Kety, beruska a další, vnucuje vám někdo ty vložky? Zve si vás někdo z těch, o kterých víte, že látkovky používají, na návštěvu? Proč do nás pořád dujete a urážíte nás? A proč se snažíte mluvit za naše manžely?

beruska2x
18. čer 2009

maruschka.. ja jsem taky nic urazejicihi ani sprosteho o nikom nenapsala ale za svym nazorem si stojim... nemuzes nikomu nakazovat co smi psat a co ne.. nazor je osobni vec..

elitera
18. čer 2009

Berusko, představ si skupinu několika reálných osob sedících na náměstí a probírajících nějakou konkrétní problematiku. Třeba jsou to informatici v polední pauze a řeší, jak sesíťovat nějaký mašiny, který spojujou počítače v Malajsii, USA, ČR, JAR a Brazílii. A ty jim tam vběhneš a začneš jim říkat, že vy doma máte počítač, na kterým hrajete hry. Oni na tebe nejdřív budou nevěřícně koukat a pak patrně mávnou rukou, případně tě požádají, abys nerušila jejich kruhy a šla pryč. Opravdu bys tam kolem nich běhala a vnucovala jim, že máte doma ten počítač, na kterém hrajete hry?

bambusko
18. čer 2009

iny nazor je ok, ale sposob akym sa tu prezentuje je 😨

a co mate furt s tymi navstevami??? asi som nechapava 😒

lenkicka
18. čer 2009

johando: skvěle a logicky napsáno...jestli to nejsou pádné argumenty, tak už nevím...ale asi to některé pořád nechápou, nebo nechcou pochopit...
vložky i s kalichem mi mají dorazit příští týden...a už se těším, až se taky zbavím všech těch zravotních problémů, o kterých tady píšete...ještě jste mě utvrdily v tom, že to je jediná cesta, jak se zbavit výtoků a podobně...

a o těch 90% žen...ty tady nejsou...protože je alternativa nezajímá...rodí klasicky, na předporodní kurzy většinou nechodí, hnuskujou,Koníka nečtou, ví vše nejlíp, protože to tak už dělaly jejich matky a babičky (i ve výchově), tak jak by asi měly vědět o látkových vložkách a kalíšcích...jooo, až na to bude běžet reklama v hlavním vysílacím čase...pak budou rodit přirozeně, látkovat a používat kalíšek 😀 😀 😀

A je pravdou, že toto téma na mě dodneška působilo jako pro ty z nás, které se chtějí dozvědět rady a zkušenosti od těch, co tu zkušenost již mají...vaše argumenty jsou směšné...prosím, opusťte toto téma a založte si vlastní...zbytečně ho natahujete...a bude se to špatně číst těm, které to zajímá, protože to bude hooodně dlouhé 😉 🙂

matilko
18. čer 2009

Tak ja som si dnes chcela prečítať čosi o druhoch vložiek, pretože ma to v poslednej dobe akosi strhlo a chcela by som ešte niečo dokúpiť, no a čo sa tu dozviem? Tri strany oničom ☹ díky pekne...

novako
18. čer 2009

Johando: Nepřestává mne fascinovat Tvoje naprosto přesná argumentace. Jen fakta, žádné navážení do druhých. Inteligentní, přehledně psaný text. Pro mne hodně přínosné.

Patřím ke kalíšnicím a zrovna dneska jsem ho nesmírně ocenila při jízdě na kole. Žádná vložka ani šňůrka od tamponů, které překáží. 😵

bettyna84
18. čer 2009

Ahoj, doufám, že nenaruším vaší zajímavou diskuzi se svojí otázkou. Přemýšlím o tom, že bych si intimky pořídila látkové. Máte s tím někdo zkušenosti (- jestli se třeba neposouvají, jaká značka je nejlepší..., atd.). Díky.

herminka
18. čer 2009

Johando, děkuji za vyčerpávající vysvětlení, asi si ho někam uložím 🙂 Jsem ráda, že i z tohoto hlediska je kalíšek OK.

Lenkicko, bohužel znám pár holek, které všechno dělají tak, jak to dělaly jejich matky a babičky a je to docela drsné. Třeba nezapomenu na manželovu sestřenici, které jsem se ptala, zda svého synka v něčem nosí a ona zhnuseně: "ne, já ho na sobě nenosím" (a v pozadí znělo něco jako "ty jsi snad úplně blbá, proč bych to měla dělat?"). Nevím, zda se dočkáme reklamy na látkovky nebo kalíšek 😀

sisstin
18. čer 2009

dotaz, dělají se i látkový intimky do tang? Do těch bych šla, páč ty jednorázový hnusy jsou strašně drahý, když to člověk používá furt..jinak vložky nepoužívám... 😕

aerin
18. čer 2009

sis, bohuzel nejsou...teda aspon o tom nevim... uz jsem premyslela, jak neco takovyho spichnout, protoze taky nosim furt tanga, takze latkovy vlozky muzu pouzivat akorat misto/ke kalichu na noc 😝

schnek
18. čer 2009

johando, super 🙂

betyno, já jsem si teď pořídila od bundle merino křidýlka a k tomu intimky, zatím jsem je nezkusila, ale na omak je zo moc příjemný 😉

siss, co intimky bez křídel a zahnout? přeci jenom tanga jsou připlácnutý proti normálním kalhotkám 😉 mmch, zírám ( v dobrém) 😉 🙂

sisstin
18. čer 2009

otázka je, zda by ta látka nebyla moc tlustá 😕 to by asi nebylo nic moc příjemnýho..ale intimky nesnášim též, bohužel se bez nich neobejdu 😠

schnek
18. čer 2009

siss, co mám ty bundles bavlna/bambus, jsou tenoučký 😉 hele, když budeš hodná, možná bych zkusila nějakej pokusnej kus do tangáčů ze zbytků, co budu mít po šití 😉 napiš mi kdyžtak do IP 😉

sisstin
18. čer 2009

schnek: jé bambusky, ty hodně sajou..to potřebuju 😝 😀

lenkicka
18. čer 2009

holky, tak koncem příštího týdne mi mají dorazit bundle s hedvábím...tak jsem na ně hodně zvědává...mají chladit, popř. i hojit...tak uvidíme 😀

herminko: jj...taky takové znám, tak proto jsem si to nemohla odpustit...dokonce mě i takové soudí, že jsem nemohla plně kojit...když to KAŽDÉ (!!??) přece jde ☹ ...hold bez přípravy, klasický porod, hnusky...o jiných věcech nemá potuchy...a mě si dovolí soudit...to mě dokáže pořádně vytočit 😠 😠 😠

nikka.vo
18. čer 2009

No tak jsem vás přelouskala a zírám jak sem někdo vtrhne a začne tu nadávat do prasat a já nevim do čeho. Já používám tampony, protože nesnášim ten pocit vlhkosti s vložkama, vadí mi i možný zápach a látkovky bych si na menstruaci nepořídila, protože by se mi to nechtělo prát, ale musí být pohodlné 😎 Uvažuju nad látkovou intimkou 🙂 Přepírat si je v ruce by mi nechutný nepřišlo, je to součást mně. Sakra, ruku na srdce, je víc nechutná ta smradlavá,zapařená ,jednorázová vložka nebo krev na látce? Myslim, že jednorázovka je vítěz! Stejně tak já sice používám tampon, ale taky je to občas hnus smradlavej. Uvařuju nad kalichem, ale asi zatím jen na doma, nedovedu si představit jeho vylévání a oplachování někde na veřejných záchodcích 😅 A co tu řešíte praní vložek s ručníky apod... to už je trochu přehnaný řešit to, ne? Jako nehodila bych si ty vložky někam do kyblíku a nenechala odmáčet, zase to beru tak, že moje menstruace je moje intimní věc a můj muž se na to nemusí koukat. Já vim, že by mu to asi nevadilo, ale vadilo by to mně. Ale pověsit si už vyprané vložky mi přijde uplně normální a přesně jako tu někdo spal, nevystavuješ to snad lidem na očích, ale pověsíš to (pokud jde o šňůry na balkoně) někam doprostřed, stejně tak argumentovat s tím, co na to řekne návštěva. Počítám, že když čekáš návštěvu tak taky nevyvěsíte na sušák v obýváku svoje bombarďáky 😉 tak to stejně uděláš i s vložkama. I přes to, že se mě tohle téma v podstatě netýká (ikdyž mě nahlodalo co se kalichu týče) tak mě rozčilují ty ženy, které vlezou do tématu jako tenhle, kdy se jich nikdo neptá na jejich názor jestli je to nechutný, nebo není, ale spíš na to jestli je někdo používá a jak je spokojenej 😠 Argumentovat že je to diskuze a každý má svůj názor... ale na ten váš názor se nikdo neptal 😝 😝 😝 Já obdivuju holky, co věci dělají ,,jinak,, že na tuhle stránku ještě chodí... furt a dokola se v podstatě ospravedlňovat proč to dělají ,,jinak,, by mě ubíjelo a ta lidská blbost nejvíc!!!! Každého věc co a jak dělá, ne? Vy si strkejte mezi nohy tampon, jiné si tam strčí kalich, vy si dávejte dětem jednorázovky, jiné budou dávat látkovky, vy si používejte klasický prací práčky, jiné budou používat sliz na praní a o co jako jde. Každý jsme jiný, někdo jde jak stádo s davem (já 😀 ) jiný jde alternativním směrem a to z něho nedělá neandrtálce (pokud to dotyčná zase nepřehání a není to už extrem) . A kdyby alespoň polovina lidí myslelo na ekologii jako většina alternativních maminek, to by se nám žilo zase o něco líp, protože by nebyla zaneřáďěná naše Země 😝 😝 😝 Já taky přispívám k zněčišťování,ale alespoň nemám keci na ty, co to dělají jinak a hlavně ekologičtěji 😝 😝 😝 No a jelikož to píšu za tmy, tak neručim za překlepy a hlavně jsem tak nasraná, že to možná nemá ani hlavu ani patu 😀

bambusko
18. čer 2009

nikka, ma to hlavu aj petu a napisla si to krasne 😵

petusaaa
18. čer 2009

no, tak som sa zasa pobavila na niektorych ludoch.

ako tu uz vyssie niekto napisal, ma to byt tema o latkovych vlozkach a nie o prasiatkach 😀 😝 teeda, baby, zase takato tema na hadanie. 😀 takze si myslim, ze katy aj beruska, uz ste vyjadrili svoj nazor dostatocne. ano, sme prasata a vraciame sa do staroveku 😀 a keby ste vy vedeli, ze ja dokonca nosim svoje dieta v satke 😲 😲 😲

nikka krasne napisane 🙂

ja som velmi chcela kalich, ale kedze mam po porode stale bolesti, neviem, ako by som ho zvladala. tak som nahlodana na latkove vlozky, ked uz pouzivam latkove plienky. 😉 lenze, kedze ste sa tu vacsinou casu hadali, stale neviem, ktore su tie naj. si mam zase kupit s kazdeho druhu? ma uz nestvite baby!!!! 😠 😀 😀

petusaaa
18. čer 2009

Proč pratelné poporodní/menstruační vložky z BIO bavlny?

Bylo zveřejněno, že byly nalezeny různé chemikálie včetně dioxinů ve většině největších značek menstruačních vložek a tampónů na trhu. Dioxiny jsou známy jako karcinogenní a jsou spojovány s rakovinou děložního hrdla/čípku, rakovinou prsu, endometriózou, a potlačením imunitního systému. Navíc, syntetika a lepící pásky na jednorázových vložkách snižují prodyšnost a vytvářejí vhodné prostředí prospívající některým druhům bakterií. To může způsobit vaginální podráždění a kvasinkovou infekci

kubinkov
18. čer 2009

Je tu dnes opravdu rušno.
Johando: Je vidět, že se zpracováním a prezentováním máš zkušenosti. 🙂 To asi doktor, který psal o blíže nespecifikovaných kultivacích blíže nespecifikovaných vagin, asi nikdy nepotřeboval, tak jen plkal, aby byl dost dlouhý článek, aby zbylo pěkné místo na reklamu na OB. 🤐 🤐 🤐
A musím také sebe prásknout, že první informace o látkových vložkách a menstruačním kalíšku ve mě vyvolala jednoznačnou reakci: fuj, fuj fuj. A dnes mám doma kalich a divím se, že jsem ho neobjevila dřív. Dítku dávám látkovky a chci si koupit látkové slipovky. 😔

nikka.vo
18. čer 2009

kubinkov,taky jsem si ze začátku říkala, že kalich fakt néééé, jak to někdo může používat,že mi to přjde divný vylívat ho a tak, no a ups... teď nad ním přemýšlím 😅

Ale z vlastní zkušenosti vím, že opravdu NIKDY neříkej NIKDY!!! Už u tolika věcí kdy jsem říkala, že bych do toho a toho nešla, jsem změnila názor a najednou jsem já ta, která zase jiným nevěřícím Tomášům vysvětluje proč do toho jít a tak 😅 😅 😅 Divný jak člověk míní ... ale zase není alespoň nuda 🙂

dendisa
19. čer 2009

holky, kolik máte těch slipovek? a jak často je perete? Lítají v gaťkách slipovky bez upínacího mechanismu?

hanka128
19. čer 2009

holky poradíte? které jsou nejlepší? až bude zase tetka z červené lhoty.... ☹ chtěla bych pak používat kalich+látkové vložky. jen nevím kolik kusů a jakou značku???? mívala jsem silnou tetku.....
trpím už od 18 na neustále mykózy,tak se k nim opravdu nechci vrátit.....protože teď konečně od porodu mám kliiiid-zlaté kojení 😵 a bojím bojím co pak zase přijde.....
jinak teda argumenty některých paní jsou"zajímavé" já taky jednou napsala do papírových plenek reakci na fekální baktérie a nestačila jsem se divit........
jinak gynekologům a jejich argumentům moc nevěřit-záleží který farm.dealer+kosmetický dealer u nich je v kurzu....a z druhé ruky to nemám 😉

a nevím co je nechutného na mé vlastní menstruační krvi-vždyť je to součást mého těla.......to bych se pak nesměla asi nikdy dotknout trenclí svého chlapa.....
má mě rád jaká jsem a nic divného mu na tom nepřijde....a pokaděné plínky naší dcerušky přepírá s úsměvem 😀

hanka128
19. čer 2009

btw a sex během tetky mu nevadí vůůůůbec mohl by pořád neřád 😀 😵 a nemám srovnání jen od jednoho chlapa-žádnému z nich to nikdy nevadilo a z menstruace neměli nikdy osypky a nebáli se mě na to zeptat 🙂 a vložky mi uměli koupit v obchodě a nikdy se za to nestyděli-jen chtěli vědět kolik kapiček a zda křídélka 😀

takže pověšení vložek na sušáku u nás nebude žádný problém-bude jenom rád,že se snad už nebudu tak často trápit s mykózami......

hanka128
19. čer 2009

a ještě jednu věc-je zajímávé že naše báby a prabáby neměli skoro vůbec žádné zážitky se záněty zevních rodidel jako třeba už teď 15 holky.....