Poraďte, aké látkové vložky si kúpiť

aniska
1. lis 2008

Ahoj maminky, hladala som, ale nenasla a tak zakladam tuto temu;) Chcela by som zacat pouzivat, ale ako to uz chodi, vyrobcov a typov je vela, neveim si vybrat. Neviete poradit? A ake mate skusenosti? nestve po case to pranie? AKo casto sa menia??
Dik za akekolvek info!;)

beruska2x
18. čer 2009

na to jsou silnejsi tampony na noc...

jinak me tampon neprotekl ani po porodu, co jsem byla doma z poradky pak...kalhotky neperu s rucnikama ani normalne...
jdu ven nebo se pobliju..

bambusko
18. čer 2009

ketty, mas uplnu pravdu, chystam sa na ceresnu, vyzera, ze bude dobra uroda 😎

esteze existuje net a anonymne si tu moze ventilovat svoju nevyrovnanost kdekto, nadavat a osocovat cudzich ludi, o ktorych nic nevie. ketty, a mozno prave ucitelka v skolke pouziva latkove vlozky 😝 inak aj sex je uplne nechutna a nehygienicka vec, same pachy a telesne vylucky... 😀 a osrane bodynko, ked pretecie jednorazovka treba tiez hodit do kontajnera s nebezpecnym odpadom 😲

josefa
18. čer 2009

berusko, asi nevis nic o silne mensturaci 😉 jo a kdyz si vzpomenu na porodnici, erarni kosile, kolik jich tam bylo denne od krve a nosily jsme je vsechny, a ty kose plny krvavych vlozek, a nikdo se tam neblinknul.

johanda
18. čer 2009

Beruško, jdi, jdi....Fakt se pobliješ a budeš to muset prát s ručníkama a to nebude nic hygienického. 🙂)

Ráda bych jen poznamenala , pokud se k něčemu máte potřebu vyjádřit, zkuste si o tom něco nastudovat. Středověk není v tom, že někdo pere vložky s ručníkama, ale v neinformovanosti některých božích hovádek, které o věci neví ale opravdu vůbec nic a přesto mají potřebu prezentovat své iracionální a ničím nepodložené názory a odsuzovat ty, co to dělají jinak.
Je to ale jejich ostuda, jejich hloupost a jejich vizitka - soudný člověk nečiní závěry na základě nějakých svých dojmů a emocí , ale zapojuje rozum a pátrá po relevantních faktech.

janeyzelvicka
18. čer 2009

Rovněž neodolám potřebě se vyjádřit 😀

Beruško, já jsem si NIKDY, opravdu nikdy netroufla jít kamkoli jen tak s tamponem. Když už, měla jsem tampon + normální vložku. Dík za upozornění, že existujou i silnější tampony, to bych vážně nevěděla 😀 my tady všecky menstruujem druhý měsíc a ještě v tom neumíme chodit 😀
zkus si třeba představit, že někdo má opravdu extra silnou menstruaci, kterou tampon pobírá tak pět minut a pak z všemožných důvodů protéká...
Ale to už jsem mimo téma, omlouvám se. Jen jsem chtěla něco dodat k těm úžasným, skvělým tamponům...

schnek
18. čer 2009

proč má stále někdo potřebu se vyjadřovat ve stylu "jste čuňata"? kde berete, že seberu dětský prádlo, naše prádlo a vložky a dám to společně prát? samozřejmě ideálně bez teploty, abych byla eko a spořivá... bože... kdo pere vložky, pere je nävysokou teplotu s prádlem typu ručník, utěrka atp. A kdyby ne, chodím já vám domů kontrolovat, jestli nemáte někde něco, za co bych vás vykárala, že je to humus? tak se uklidněte.

mmch, beruško, tampon po porodu? to si děláš srandu, ne? to spíš tohle mi přijde jako maximální humus 😝

katrin21
18. čer 2009

schnek....

ja som vas citala,nepisala.. ale tearz ma dojalo, ako pises, ze to neperie s destkym pradlom, ale napr. s utierkami !!!! a s nimi utieras riad, pohariky a pod... 😝 no neviem.... ono je to navyse neprakticke.. zeny na MD si to mozu dovodlit, ale keby ste chodili do prace, tam to potom ako riesite? nehovoriac o tom, ze sa to neda prilepit .... o bakterie ani nejde, krv sa automaticky rozklada, ci na normalnej malebo latkovej vlozke... ale ja by som to teda s nicim prat nedavala.... a vobec by sa mi s tym nechcelo serinkat.. je to nechutne. ale prosti gustu ziadnen disputat

schnek
18. čer 2009

katrin, ne neutírám s nima nádobí, to nechám oschnout...a kdyby, peru je s ručníkama, který jsou od našich kožních buněk, potu a když na to přijde i krve, potu a třeba i spermatu... co je v tom za rozdíl? nosím kalíšek, doplňuju slipovkou... přilepit se TO nedá, ale má TO křidýlka na patentek... nevidím rozdíl v tom, když mi teče krev z nosu a připlácnu si na něj žínku. nebo to je taky humus nechutnej??? 😕 asi jsem totální prase a zasloužím odsunout někam doprostřed oceánu na pustej ostrov... já nechápu, proč se má neustále někdo ospravedlňovat za to, že nedělá něco tak, jak udává střední společenskej proud... jakmile je někdo pod nebo nad normálem, je okamžitě označenej za něco fuj a zaslouží pokárat. Proč? proč máte potřebu nám to tu sdělit? založte si téma, něco jako "Látkové vložky mi připadají krajně nechutné" a tam si o tom pokecejte

bambusko
18. čer 2009

vidim, ze marketing firiem propagujucich vsemozne cistiace, pracie a dezinfekcne prostiredky pre domacmost bez bakterii je uspesny a ma svoju cielovu skupinu spotrebitelov v rukach 😒 velmi prevdapodobne z radov ludi, ktori nemaju ani zakladne vedmosti z mikrobiologie. technicke veci ohladom uchytenia, savosti ap. kto chce, si najde na nete.

teraz budem brutalna, ale mozno aspon 1 pochopi 😝 a to tymi rukami, co si umyvas prirodzenie a chytas ho aj muzovi si potom len umyjes mydlom a hladkas svoje dieta???

josefa
18. čer 2009

bambusko, tohle me napadlo taky, jen jsem nevedal jak to formulovat 😉

josefa
18. čer 2009

nevedela 😉

aerin
18. čer 2009

valim se v praci pod stolem smichy 😀
berusko, pro tvuj klid, nejdriv je preperu v ruce (ooooo, jak nechutneeeee 😝 😀 ) a az pak dam prat s rucnikama a uterkama 😀

janeyzelvicka
18. čer 2009

aer, fuj fuj fuj 😀 😀 😀 už k vám nikdy nepřijdu 😀 😀 😀

johanda
18. čer 2009

katrin, představ si, že chodím do práce (navíc jsem biolog, takže o mikrobech a rozkladu ledacos vím) .... mám tedy kalich, ale kolegyně používá látkovky a též to zvládá. Přilepit se látkovka nedá, ale připnout jo, kdyby ses podívala do nějakého e-shopu, zjistila bys to. Rozhodně ti vložka neuteče někam na hřbet.

Proč bys to nedala prát s běžným prádlem? Valná většina bakterií je termolabilní - včetně těch patogenních, nesnesou teplotu vyšší než 60 st a chcípají už při 40 st, pokud prádlo vypereš na 90,95 zbavíš je v podstatě veškerého mikrobiálního života vyjma spór, které jsou neaktivní, přežijí i ve vesmíru a které nalezneš i na jednorázových vložkách a tampónech a vyvařených utěrkách.

K nechutnosti - má krev pro mě není nechutná, bez menstruace bych neměla děti, já se mám opravdu ráda sakumprásk i s krví a dalšími produkty.🙂) Látkovky nepoužívám na full time, jen jako pojistku ke kalichu cca druhý den mrchy a můžu říct, že jednorázová igelitka (byť od renomované firmy) je na tom co do komfortu nesrovnatelně hůř než bavlněná nebo bambusová látkovka.

aerin
18. čer 2009

radsi ne jani, jeste bys neco chytla 😀

aerin
18. čer 2009

johi, k te renomovane firme....ja osobne povazuju alwaysky za vrchol nechutnosti mezi vlozkama 😅

janeyzelvicka
18. čer 2009

Toť, nějakej ten ajc 😀
končím, nechci to tu zahlcovat 🙂

katrin21
18. čer 2009

bambusko: prikladov pritiahnutých za vlasy sa dá najst milion.... kludne v tom pokracujte, ja sa s avmi hadat nejdem.. ste mensina, 90% zien by bieco take nerobilo.. podotykam, ze ja nie som ani za ziadny logging cistiacich prostriedkov.. nie som prehnane cistotna, ani prehnane neupratujem, skor sa to toho musim nutit.. 😝 , ale su hranice , ktoré su pre cloveka individualne, ale vo vacsine v tomto pirpade rovnake.... proste krv z nosa nikdy nie je ta ista,( hoci mne krv z nosa netecie, keby aj, dam si tam asi odlicovaci bunicitý tampon a , alebo pouzijem pap. vreckovky....) ja osobne zakrvavene pretecene gatky vsradujem a nosim ich uz len na kramy... ved si to robte, ako chcete, ale nechapem, preco utocite na baby, kt. tu vyjadrili nazor asi vacsiny zien ... je to urcite spiatocnicke, nekomfortné, pre muzov to iste nie je naozaj prijemne, hoci ani je sa mojemu nehnusim ani on mne, ale naco zbytocne tyrit.... a zaparenu " kačenku" v mojom pripade fakt " kačenku- som Katka" 😉 nemavam... radsej sa castejsie umyjem, som zasadne za bidet( slovaci by sa ho mali zacat pouzivat aj na ine nez na pranie handier na umyvanie podlahy) ... pre zeny pocas MS je to super vec ! ak nie staci aj obkrocit vanu a uspech zarucený... a teraz cakam reakciu typu: ci dezinfikujem vanu po umytí, ked idem potom kupat dieta....
Nie nedezinfikujem, oplachnem ju vodou... sterilita cloveku dobre nerobi, skor naopak, deti si nebuduju oimunitu a pod,,,ale to neznamena, ze budem nechutna.. 😅 aj ked pojem " nechutná" je zas individualny... Tak si nehoľme nohy, pazuchy, nedavajme di antiperspirant, lebo spos. rakonu prs a pod????

teraz ma ukamenujte 😉 pa pa... 🙂 rieste nieco ine.. Proste co clovek, to názor..

katrin21
18. čer 2009

johana: divala som sa uz pred par dnami 🙂 viem, ze sa da pripnut.. ale nie je to ono...

katrin21
18. čer 2009

johanda: a periem vseko na 40....

aerin
18. čer 2009

katrin, nechapu, jak muzes vubec napsat neco o napadani, pokud vim, tak to vy jste nas sem prisly napadat, ze jsme nechutny 😅
a ze si mame resit neco jinyho? jako co? resime snad predmet tematu, ne? 😅

katrin21
18. čer 2009

uz som trapna s tolkymi prispevkami 😀 , ale narobila som pekne preklepy zas.. ze logging . lobbing som myslela... a pod.... idem, cafte a nepozabíjajte sa tu ... 😉

johanda
18. čer 2009

Katrin, 40 je hraniční teplota pro deaktivaci enzymů, takže máš čisté prádlo 🙂. 60 je dobrá pro odstranění zabarvení a skvrn, a 90 pro infekční materiál (v domácnosti pro skutečně infekční, ne potenciálně, jako např. v nemocnicích - tj doma bych prala na 90 třeba prádlo znečištěné infekčním průjmem apod.)

Jinak manželovi je fuk, co s čím peru a co používám v období ms. Sám občas taky háže prádlo do pračky, holkám přepíral pokaděné plíny, mě myl (i od krve🙂), když jsem byla nemocná a nemohoucí a pral mé gaťky....šmankote, já prala jeho hadry, když měl střevní chřipku...

Jemnocit manžela zcela jistě neurazím používáním alternativních menstruačních pomůcek, pokud má někdo muže, který todlencto nezvládá, tak to je jiná. Já s takovým chlapem ani nikdy nechodila, ale je možné, že existujou a jen se mi vyhýbali....díkybohu 😀

katrin21
18. čer 2009

johanda.. ja viem vstko to co pises o teplotach... ved aj plienky sa vyvaraju z istych dovodov... ale ja mam malo takeho pradla, co znesie take telpoty , sme len dve s dcerou a nebudem skladovat tak dlho napr. uteraky, kamy sa nam nakopí na plnu pracku.... a pod.... takze tak.. a utierky periem casto a nestihnu sa ani moc zaspinit( neznasam napr. utieranie ruk do utierok, na to mam pri sporaku maly bledy uteracik, dva na striedacku 🙂 a aj drahy sa uz naucil)...

Moj muzik vie prat, zehnlit, dcere perie oprdene gatky 😅 ked sa stane... nema problem.. aj o mna sa postara, neni problem... ale zase netreba mu telo zbytocne zhnusovat, predsa len, predstava vloziek a pod. veci je aj pre nas zeny, co sme na to zvyknute neprijemna, ak ide o vlozky inej zeny , nie to este muzom s ich náturou 🙂

addaa
18. čer 2009

Ahojte,

dnes som náhodou čítala článok z evy 8/2008 od MUDr. Ilavského a vyjadroval sa tam k látk. vložkám. takisto neodporúčal mooncup a tie tampony z tej morskej huby.

aerin
18. čer 2009

addo, tim bych se moc neridila....to je asi to stejne, jako dkyz gyn. vychvalujou HAK a tvrdi, ze na ni neni nic spatnyho, ba co vic, nic lepsiho neexistuje a zadna mlada moderni zena se bez ni neobejde😉

addaa
18. čer 2009

aerin argumentoval kultiváciami žien, ktoré tieto pomôcky používajú. Údajne sú viac haklivejšie na plesne, baktérie atd. ja neviem, ja momentálne ostávam verná klasickým jednorazovkám, možno zmením niekedy názor.

schnek
18. čer 2009

addo, a píše tam proč? co je na tom špatný? a nebyla u toho i obrovská reklama na allwaysky?

addaa
18. čer 2009

schenk už som napísala prečo

addaa
18. čer 2009

pardon schnek 😉