Poraďte, aké látkové vložky si kúpiť

aniska
1. lis 2008

Ahoj maminky, hladala som, ale nenasla a tak zakladam tuto temu;) Chcela by som zacat pouzivat, ale ako to uz chodi, vyrobcov a typov je vela, neveim si vybrat. Neviete poradit? A ake mate skusenosti? nestve po case to pranie? AKo casto sa menia??
Dik za akekolvek info!;)

smejkoh
18. dub 2011

@meleri Nie je za co dakovat, hlavne aby sa vam to zlepsilo. Latkove vlozky chcem tiez vyskusat, velmi sa mi pozdavaju. Este ma napadlo, aj jedna mamina vo fore o latkovych plienockach @zojec mala tiez problemy s velmi citlivou pokozkou u dcerky, mozno by ti vedela poradit este nejake finty.

meleri
18. dub 2011

@smejkoh děkuju! no zatím je to tak že jsem to vzdala..:( zkusím je vytáhnout po šestinedělí. ono totiž on strašně moc kadí řekla bych až moc....syn taky kadil dost ale toto je fakt síla...takže je furt v kakanci, každý den min 10 plín padne za vlast...děkuju ti jsi zlatá. asi to chce čas.. já mám taky dost citlivou pokožku, nevím jak to měli naši s plínkama, mamka tvrdí že jsem to neměla..nadruhou stranu když jsem jí ukázala kdysi opruzeniny tak se jen smála že to nic není že to je normální...tak možná že to ti lidi kdysi moc neřešili..posypali nějakým práškem co byl a bylo....

meleri
18. dub 2011

už sem zapomněla ale jak dlouho ty děti pořád tak hrozně kadí? mi se zdá že první syn přestal po měsíci. a ted můj malý má už přes měsíc ap ořád kadí vesele dál jak z kulometu...

smejkoh
18. dub 2011

@meleri My sme nastastie kakali tak 2x za den, ako ktore dietatko. Tak to sa ti ani necudujem, prepierat tolko plienok a pri 2 malych detoch, uf. Nasa mala, ked pri zubkoch kakala 5x za den, som mala dost.
Teraz som si vsimla, ze si tu casta navstevnicka, ak ta mozem poprosit o radu. Ja si chcem usit latkove vlozky, len som videla viacero typov: uz so zabudovanou nepriepustnou vrstvou alebo je nepriepustna vrstva pripnuta o nohavicky a vymiena sa len to save jadro. S akymi ty mas skusenost?

horalka777
18. dub 2011

@meleri mam pre teba 1 dobru a jednu zlu spravu - mne teraz druha dcerka kakala tiez takmer stale od narodenia, padlo denne aj viac ako 10 plienok... Latkovala som od troch tyzdnov a nevzdala som to, aj ked som zubami skripala, ked som prepierala kazducku plienku a citala som rady, ake su fajn separacne vlozky, z ktorych kako len tak vysypete... 😀 Takze ta zla sprava: Moze to trvat aj dost dlho, mne konecne zacala kakat raz denne az ako 5-mesacna, konzistencia sice stale dost tekuta, ale to uz je najmenej 😅 Dobra sprava: Raz sa to upravi, neboj 😉 a zacnes si to fakt uzivat, ako teraz ja. Normalne mam furu casu zrazu 😅

meleri
18. dub 2011

@smejkoh děkuju znova za povzbuzení! je to hold těžké no....já bych to aji přežila to kakání to se dá ale jak vidím ten červený zadek z nich tak je mi ho strašně líto říkám si proč by měl trpět s látkovkama když jsou papírovky pro něho lepší. já vím že časem se to spraví a pak už bude na látkových plínách furt.
jeje se šitím ti neporadím jsem na to hrozna....ale mám popoliny vložky ty jsou skvělé v tom že rychle schnou a jsou hrozně příjemné, a dobře mi i drží. je to čistá bavlna savá, žádný pul. pokud máš moc silný menzes tak nevim nevim...mě se menzes hodně zeslabil po porodu prvního syna tak mi to stačí. mám i nějaké Anavy, ten PUL na spodku je supr, ale už to prostě je mín prodyšné ale super taky...někdo si to šije i s fleecem na spodku ale to paak záleží jak sneseš fleece. já celkem špatně. fleecové pyžamo co jsem měla tak jsem musela dát pryč.
zkus si ušít na silnější možná s tím PUL a pak jsou dobré ty Popolinky, ne jsou skoro vůbec nijak drahé...

@horalka777
jo je to hrůza to kadění no ale co se dá dělat...jak píšu mě by to ani tak nevadilo, lepší zas než kdyby měl zácpu ale ten červený zadek samé tečky, to fakt ne..ale jsi fakt moc hodná jsem ráda že jste mě holky tak povzbudily, zatím počkám nebudu z toho dělat vědu a časem zas začnu...

smejkoh
19. dub 2011

@meleri Tak tak, mudro, ved kazda mamina vie, co je pre to jej dietatko najlepsie. Radsej pockat s latkovymi, ked vies, ze mu robia zle a este ked to iste mal aj starsi syncek. Dakujem za rady o vlozkach. Si velmi zlata. Nasijem si viac druhov, aj s PUL, s fleesom aj bez. Nechce sa mi objednavat originalky, ked mam doma latky, ktore mi zostali este od sitia plienociek, tak ich chcem takto zuzitkovat.

meleri
20. dub 2011

@smejkoh jsi šikovná tak určitě netřeba vložky kupovat....jsou předražené..jinak jestli jsi šila plínky tak ty vložky jso podle mě jednoduché..protože jsou to jenom takové "placky".
je to fakt rozdíl pak je nosit! člověk si myslí že ty papírové dobře sajou ale je to nic oproti těm látkovým.
jinak jo zatím to nechávám tak no a pak uvidím po šestinedělí ještě jedu k našim do čr a ti vůbec nikdy nechtějí abych tam látkovky vozila a navíc ho chci zkusit odplenkovat už je to ostuda ma dva apůl roku a furt nic..:( pak by zůstaly látkovky jen pro miminko.... 🙂

smejkoh
20. dub 2011

@meleri Dakujem. Jeeej, a to vazne viac nasaju latkove vlozky ako papierovky? To je dalsie pozitivum 🙂
Vacsiemu drobcekovi daj cas, ved on pride na to, kam treba cikat. Niektore kamosky maju aj 3 rocne deti a este sa plienkuju a niektore sa zase zacali pytat zo dna na den. Vraj netreba nutit, aj ked je to urcite otrava.

meleri
23. dub 2011

@smejkoh jo tak začínám cítit že možná už to přijde...vyčůrá se pokaždé do nočníka a dneska poprvé řekl lulu. 🙂 plánuju 20 května u rodičů jak budu odejmout plínky a snad už to půjde.....navíc naši i tchýně mají vždycky plnou pusu keců jak jsme to zapinkali že je to naše chyba atd, tak ted at si užijou odplínkování u nich! 🙂

jo fakt aspon za sebe můžu říct že látková vložka a papírová nebo taková ta umělohmotná to je jak nebe a dudy. neroztéká se to tak jak ta papírová drží se to ve středu vložky takže už fakt nějaké ty nehody jak se stávají neznám....to samé v tom šestinedělí....

smejkoh
26. dub 2011

@meleri Dakujem za vsetky rady a drzim palceky, nech sa vam to nocnikovanie rychlo vydari, babky a dedko nech sa ukazu 😀

meleri
7. kvě 2011

@smejkoh děkuju snad to už konečně půjde s tím nočníkem..🙂

ludmilabb
13. kvě 2011

@velrybous ja mam Imse Vimse a Baby Lucy ale IV sa mi pacia viac

ludmilabb
13. kvě 2011

pouzivate niektora Baby Lucy ? http://www.ekoplienky.sk/product/babylucy-outhe...
mne sa stane ze mi to pretecie aj po bokoch cize nestacim vymienat len tu vkladacku ale cely set

sulky
13. kvě 2011

@ludmilabb ,najlepsie su podla man anavy 😉

velrybous
13. kvě 2011

@ludmilabb já jsem si je nechala ušít od jedné šikovné maminky na mmb a teď je na fler..jsem s nima moc spokojená..jak denní, tak slipovky a určitě si jich objednám víc..🙂 za pár kaček..

smejkoh
16. kvě 2011

Ahojte dievcata. Chcela by som si usit latkove vlozky, ale strih co som stiahla z netu sa mi nepozdava. Tak by som vas chcela poprosit, ci by ste mi nezmerali niektora miery vasich oblubenych vloziek (dennu a nocnu). Potrebujem celkovu dlzku, sirku s rozprestretymi kridelkami a sirku, ked je vlozka zapnuta. Velmi by som vam bola povdacna.

pifina
16. kvě 2011

@smejkoh ja som si spravila strih podla klasickej vlozky, akurat na kridelka som trochu pridala, aby sa mi zo spodu prekryvali a mohla som pouzit patentku 😅 ale nemam specialne nocne, lebo ku latkovkam pouzivam kalisok 😅

smejkoh
17. kvě 2011

@pifina Dakujem. Na spodok si dala PUL alebo flis?

pifina
17. kvě 2011

@smejkoh pouzila som flys ... a dala som aj strednu vrstvu z frote, ale ku kalisku to asi ani nebolo treba, stacili by len dve vrstvy - bavlna a flys, teda tak sa mi zda 🙂

horalka777
10. čer 2011

@smejkoh ahojky, uz si si ich sila? Ja mam teda menstruujem po druhom porode riadne silno uz druhy krat a vlozky s flisom odspodu, co som si skusobne usila, absolutne neobstali... 😒 cize teraz pekne krasne nasivam PUL, prve 3 dni cyklu nie je sanca... S PULom v pohode (bez kalisku). Flisove vyuzijem az pri doznievani..

smejkoh
13. čer 2011

@horalka777 Ahoj, niekolko som ich uz posila, ale tiez davam zo spodu PUL, lebo zatial som sa na kalisok neodhodlala. Pri prvych dnoch menzesu by asi flis neobstal ani u mna. Ale na posledne dni by asi stacili flisove, aj k tym sa hadam dostanem 🙂 Flis si davala specialne objednavany alebo postaci rozstrihana klasicka deka?

horalka777
13. čer 2011

@smejkoh ja som sa tiez zatial neodhodlala na kalisok 🙂 davala som flisovu deku, ten flis sa v podstate vobec nedotyka tela, takze staci obyc.

smejkoh
13. čer 2011

@horalka777 Dakujem za rady.

velrybous
5. črc 2011

ahojda, koukám, že to tu žije 🙂 látkové vložky už používám cca 3 měsíc a super..nechávám si je šít 🙂 vyjde to levněji než kupované v obchodě, koupila jsem si jich pár a ty ceny 😒 ..spíš jsem se chtěla zeptat v čem vložky nosíte..viděla jsem krásnou saténovou taštičku 🙂)))

sussanah
5. črc 2011

@ludmilabb a i IV mas ty vkladaci? A ty ti neprotekaji bokem? Docela me ten system zaujal, tak premyslim, ze bych si neco takoveho usila 🙂

ludmilabb
5. črc 2011

@sussanah mam tieto http://www.ekoplienky.sk/product/hygienicke-vlo... nepretekaju su super, Baby Lucy mam aj vkladacie a tie mi az tak nevyhovuju 😝

velrybous
11. srp 2011

Tak jsem si dnes objednala další várku vložek, jsou super..🙂) na mé přání mi paní ušila i maxi vložky noční jako od MaM, za poloviční cenu 🙂 tak už se na ně těším..jinak slipovky, denní několik druhů z různých látek..to se ani nevyplatí šít..🙂)))))) i když jsem chtěla..kdo by chtěl kontakt napiště do IP..

dahlia23
12. srp 2011

ahojte 🙂
látkové vložky a mooncaup u mňa fičí na plnej čiare, ale keďže človek sa učí každým dňom, chcem sa spýtať, či niektorá z vás používa tampóny z morskej huby. Včera mi mamča priniesla z dovolenky origoš morskú hubu, že vraj na umývanie tváre. tak rozmýšľam, že ju prestrihnem napoly a budem mať 2 tampóny 🙂
určite potom napíšem svoju skúsenosť 🙂
mimochodom - zdravím všetky známe tváre 🙂

dahlia23
12. srp 2011

ešte ma napadlo, či niekto neviete rozmery tých origoš tampónov. nakoniec neviem, či to vôbec strihať 😅