Poraďte, aké látkové vložky si kúpiť

aniska
1. lis 2008

Ahoj maminky, hladala som, ale nenasla a tak zakladam tuto temu;) Chcela by som zacat pouzivat, ale ako to uz chodi, vyrobcov a typov je vela, neveim si vybrat. Neviete poradit? A ake mate skusenosti? nestve po case to pranie? AKo casto sa menia??
Dik za akekolvek info!;)

zdenka270921
5. pro 2011

No takže zisťujem, že sada bohato vystačí (anavy sa mi páčia najviac), ale mi nedalo a cez víkend som si aj 10 ušila- 5 intímiek a 5 denných.. 😵 Som nimi nadšená..oveľa pohodlnejšie, savejšie.. Pozerala som aj anglické stránky kvôli strihom a tak, no a vidím, že tam slušne fičia na látkovkách..kokso..a nám sem posielajú tie papierovo - igelitové humusy..

smejkoh
5. pro 2011

@zdenka270921 Ahoj, nasla si nejaky strih, co ti vyhovuje? Ja som si ich tiez dost posila, ale este by sa nejake zisli, ze by som skusila nejaky novy strih. Teraz cely vikend sme boli na navsteve a musela som po dlhom case pouzivat jednorazovky a to bol hnus, stale skrcene a ten pocit, ked clovek vie, co to vsetko obsahuje 😝 😝 😝

zdenka270921
6. pro 2011
smejkoh
7. pro 2011

@zdenka270921 dakujem velmi, taketo linky by nemali vadit, viackrat som ich tak pouzila a v pohode

lin123
9. led 2012

ahojte dievcata, velmi ma zaujali tieto vlozky o ktorych tu diskutujete, velmi mi vadia klasicke jednorazove vlozky, mavam z nich mykozy, len jedna znacka mi vyhovuje a tie tiez musim menit kazde dve hodiny a len ten pocit, kotory z tychto vloziek mam..hroza..neznasam ich..pouzivala som tampony ale vzhladom na caste meykozy som ich radsej prestala pouzivat.
Kde na slovensku je mozne ich kupit? viete mi prosim poradit? usit si ich netrufam.
Pripadne, keby ste mi hodili nejake linky do IP cez ktore nakupujete vy, dakujem velmi pekne.

meleri
9. led 2012

@lin123 ahoj ja mam tyto www.anavy.cz. a pak popolini. koupila jsem je v normalnim ek obchode a tak nevim kde je na netu koupit. mam tedy tyto dva druhy a jsem spokojena. mam nekolik vlozek na noc a pak nekolik na silnou menstruaci a zbytek na normalni a slabou. ja nevim jak to mas ty ale jestli to mas silnejsi tak radsi vic tech hodne savych ja to mam naopak slabsi takze se nemusim starat ale obcas to na noc doplnim papirovou kdyz moc krvacim.
ja to mela jako ty problemy s mykozama a tak a od te doby co mam tyto vlozky tak fajn; mela jsem je i v sestinedeli a fakt musim rict ze je to lepsi nez ty umelohmotne. ty papirove jsou taky fajn ale vylozene ten typ Libresse a tak to se neda....

ramzesa
4. čer 2012

Ahojte zienky... ja som si tiez kupila latkovky, ale vyzera, ze toho mam az az. Myslite, ze mozem predat cez inzerat, ak som balik len rozbalila a ani vyprate este nie su? 😅

mmiirrkkaa
12. čer 2012

Ahoj holky, jdu pro radu. Vím, že je to individuální, ale... kolik kusů látkovek je asi zapotřebí?
@ramzesa Proč to nezkusit 😎

meleri
12. čer 2012

@mmiirrkkaa mam jich asi sestnact. nejlepsi je mit jich vic at se ti tak neopotrebujou. mam tri nocni, pet na silnejsi krvaceni a zbytek jsou na normalni az silnou, k tomu mam jednu jakoby intimku.

smejkoh
14. čer 2012

@mmiirrkkaa Ahoj, ja mam 18 ks. 12 normalnych, 2 velke nocne, 2 mensie nocne, 2 intimky.

climb10
10. črc 2012

ahoj 🙂 o látkových vložkách čtu teďkom poprvé a docela čučím 🙂 určitě budu muset taky vyzkoušet..... spíš bych si teda zkusila ušít, než koupit...... věříte jim na 100%? 🙂

meleri
14. črc 2012

@climb10 ja mam po dvou detech slabou menstruaci takze je to pohoda, ale myslim si, ze latkove vlozky pokud maji naspodu tu nepromokavou vrstvu tak vydrzi vic nez papirove....a ze jsou tedy pouzitelne i na velmi silnou menstruaci.

zdenka270921
23. srp 2012

@climb10 kľudne si uši..ja som tiež tak urobila, pokúpila som si rôzne tvary, veľkosti, typy,no a už som len odkukala a teraz..ich mám kopu..hádam aj doživotne :D

diduska
2. led 2013

ženy ako periete latkove vložky?ja mam biele od imsi vimsi a su na nich slabučko viditelne hnede fľaky,,,prala som ich v žlčovom mydle,v ecoveri a nasledne som ich vyvarala,hoci viem ze by sa nemali...mozno mate farebne vložky tak fľaky na nich nevidite,ale ja mam biele,tak chcem nejake tipy od zien ,ktoré maju tiez biele vložky...dakujem pekne

zdenka270921
8. led 2013

@diduska ahoj, aj ja mám tie imse vimse -a používam na ne aj to mydlo na škvrny imse..no a periem ich klasicky..len hneď po použití vyplácham v studenej vode (ľadovej), vydrhnem tým mydlom a prakticky ostane čistá..no a takú hodím do prania..

diduska
9. led 2013

@zdenka270921 ked budem drhnut tak tiez mozno budu bez flakov,ale podla mna sa tym rychlo prederu...som zvedava či vydrzia aspon rok...a v tej ladovej vode to skusim,ja som davala len studenu

smejkoh
4. únor 2013

@diduska Ahoj, aj ja mam biele. Periem tak, ze po pouziti vlozim vlozky do vandlika so studenou vodou, tak aby ta nepremokava strana bola hore. V priebehu dna parkrat vodu vo vandliku vymenim a na druhy den preperiem v teplej vode s mydlom. Vsetko z vloziek vyjde do tej vody, takze sa potom lahko prepieraju. Preprate necham ususit. Ked ich vsetky idem prat, tak ich namocim aspon na noc a pred vlozenim do pracky pretriem mydlom na skvrny, vyperiem na 90°C. Periem s mydlovymi vlockami alebo mydlovymi orechmi.

zuzi118
1. lis 2013

Ozivujem temu 🙂 Rada by som si kupila latkove vlozky, pacia sa mi strasne tie farebne, su take vesele. Vobec ale neviem kolko si ich mam kupit. Ja fungujem na bezvlozkovej metode a napr. cez noc vlozky nepouzivam vobec, max si dam nohavicky "pre istotu". A cez den si vystacim s intimkami. Samozrejme, ked niekam idem, tak sa bez vloziek nezaobidem. Teda mi pride uplne zbytocne, aby som si kupovala nocne vlozky. Co sa tyka prania mam susicku, a podla skusenosti s latkovymi plienkami, viem, ze behom troch hodin mozem mat znova ciste suche vlozky, prichystane na pouzitie. Rozmyslam, ze by som si kupila nejakych 5ks intimiek a 3ks dennych vloziek.

zuzi118
6. pro 2013

Aj ked nikto nereagoval, napisem update. Objednala som si celkovo styri znacky, vsetko z Ciech, zatial som mala moznost vyskusat iba tri z nich a som velmi prekvapena vysledkom. Je to uplne iny pocit, uz sa ku klasickym nevratim. Co sa tyka udrzby, tak ja som zvolila pristup, ze ich umyjem pod studenou vodou hned po pouziti az kym netecie cira voda a potom hodim do pracky a operiem s pradlom.

smejkoh
15. pro 2013

@zuzi118 Presne tak, uz ked raz vyskusas latkove vlozky, nevratis sa k jednorazovym 🙂 Aj u mna to tak bolo. Malej tiez davam latkove plienky a aky obrovsky rozdiel to musi byt aj pre jej jemnucku prdelku - tie uparene jednorazovky alebo vzdusne latkovky.

zuzi118
15. pro 2013

@smejkoh som bola naozaj prekvapena, ze prvy krat som si uvedomila, ze bolesti co som mavala su v dosledku opuchu sliznice, pri latkovkach nic take nebolo. Ani opuchnutu som ju nemala. To musi byt uplny des co davaju do tych vloziek,kopa hnusnej chemie.

smejkoh
15. pro 2013

@zuzi118 Veru, staci vygooglit zlozenie jednorazoviek a je mi z toho na grc. Su vraj bielene chlorom a chemikalie, ktore ostanu vo vnutri su karcinogenne 😝 A to nie len vlozky, aj plienky, vreckovky, biely WC papier......hlavne, ze su ziarivo biele 😠 Ale ten prijemnejsi pocit pri latkovych je k nezaplateniu.

zuzi118
16. pro 2013

@smejkoh hej ten pocit je uzasny. Ked som prvy krat pocula o latkovych vlozkach krutila som v udive hlavou, ze preco by to niekto pouzival. Dnes krutim hlavou nad jednorazvkami 😀

saimaa
14. led 2014

Nedá mi nepridať moje skúsenosti do diskusie.
Pred pár rokmi som len pokrútila hlavou nad látkovými plienkami a vložkami, prišiel mi to niečo ako bláznivý nápad (cesta späť) ekologických nadšencov, ktorí za každú cenu musia žiť ekologicky a teda podla mna ako v stredoveku...Ale brala som to "dobre, nech si robia, ako chcú, ved je to ich vec", a nediskutovala som o tom...
Môj názor sa na toto dosť za pár rokov zmenil.
Postupne som prešla na prírodnú kozmetiku (snáď sú to neni len blafy a skutočne je tam menej chémie; ale na pleti sú mi naozaj napr. prírodné oleje aspon oveľa príjemnejšie ako bežné krémy), zčasti aj dekoratívku...

Vložky z drogérie odjakživa neznášam. Jednak mi je materiál nepríjemný (ako igelit zmixovaný z niečím papierovým), väčšina z nich šuští, a smrdia (aj čisté majú divný umelý puch, a o použitých ani nehovorím).
Používam tampóny - hoci niekto hovorí, že môžu sposobiť napr.mykózy, mne vyhovujú, a pri používaní vložiek som práveže mala také problémy, pokožka nedýchala...Darmo výrobcovia tvrdia, že cez tie ich vložky pokožka dýcha, a že sú "ako z bavlny", z bavlny nie sú, a moja pokožka nedýchala určite. Prestali mi byť sympatické aj tie tampóny, všeličo sa hovorí, že sú bielené chlórom, a predstava, že si tam aplikujem také niečo na niekolko hodín, mi nie je príjemná.
Tak som začala používať tie bio tampóny (a niekedy vložky, kedže sa nedá vždy používať tampony), no ale ide to dosť peňazí!
Musím sa priznať, že nie som príliš ekologicky zmýšlajúci človek. Aby som začala používať napr. tie latkové vložky či plienky len preto, lebo je to ekologické, nehrozí....Tým malým množstvom odpadu, čo ja vyprodukujem, Zem nezachránim (darmo mi niekto povie, že "keby si to každý myslel"... omnoho viac odpadu produkujú veľké fabriky, priemysel ...). Skôr ma zaujíma zdravie. Možno na druhom mieste, čo ma to bude stáť. Aj tento dôvod u mňa pri látkových plienkach/vložkách neobstál, lebo voda je drahá, energia, prášky tiež a ten čas, čo nad tým praním strávim, tiež.
Lenže ked si porovnám tie sumy, čo vyhodím za tie bio-potreby, každý mesiac, tá voda/energie/prášok vyjde asi ozaj menej.
Takže idem do toho, objednala som si pár tých látkových vložiek, dúfajme, že mi to bude vyhovovať, a že aj ten "bavlnený pocit" bude stáť za to. A verím, že ked budem mať raz dieťa, nebudem kupovať tie otrasné zaparovacie jednorazové plienky.
Držte mi palce.

saimaa
24. led 2014

Takže objednávku som stornovala, skúšanie látk.vložiek sa presúva, kedže , ak vsetko pojde ako má, ich viac ako rok nebudem potrebovať :D Vtipné 😵

zuzi118
27. led 2014

@saimaa gratulujem 🙂 Mozno dokonca niekolko rokov ich nebudes potrebovat 😀

hlavinka
16. dub 2016

Ahoj holky, zkousim to zde postupne procist, ale je toho fura.
Otazky: drzi poradne na miste? A jake nocni pouzivate na extra silnou MS (musim mit tampon a vlozku na noc a i tak se nekdy stane nehoda :-/ , jen nocni vlozka nestaci, at byla velka jak chtela ☹
A jak to delate v praci? Tampon menim co 2 hodiny, tak predstava, ze mam s sebou tasku 5 vlozek a nekde to pasuju z prace pouzity teda nic moc. (jasne, asi bych to stridala, ale i tak).
A konecne - jasne, doma premachnu ve studeny vode, ale kde je mate na cekacku, nez ukoncite cyklus, aby se to pralo spolecne na 60 nebo kolik stupnu? A co suseni? Predstava, ze na susaku mam 18 ks vlozek je taky celkem vesela 😀 😅

Dekuju moc!

hlavinka
17. dub 2016

@vikinka27 Zdravim po delsi dobe.
Rada bych se zeptala, jake typ vlozek jsi mela, ze to tedy na noc ustalo silnou MS.
Pripade zda jsi zustala verna jedne znacce nebo jsi ted nasla lepsi? (Prece jen je to uz 7/8 let) - moc dekuju.

ivchez
20. črc 2016

Ahojky objednala jsem si látkové vložky a jsem zvědavá jaké to bude.

thebe
21. črc 2016

@ivchez Taky mam koupene a cekaji na svou chvili 🙂