Poraďte, co si vzít na sebe na operu

mimys
22. pro 2012

Dostaneme lístky do Stavovskeho divadla. Nikdy jsem nebyla na opeře, do divadla se mi často také nepoštěstí.... tak vůbec nevím co si obléknout?
Poraďte, bych nebyla za vyvrhele... .🙂

naomi6
22. pro 2012

@mimys Ahoj, můžeš si vzít klasické večerní šaty, co se nosí na plesy (vzpomeň si na Pretty woman 🙂 ), ale já byla na opeře v tom samém, co si vezmu i do našeho divadla na běžnou činohru. Takže sukně a halenka. Tím nemůžeš nic zkazit. Tak ať se opera líbí. A na co vlastně jdete? Taky bych šla za kulturou...............

maladama
23. pro 2012

pokud máš, je to příležitost provětrat večerní šaty, jak píše naomi.
ale jinak je společensky přijatelné cokoli, co nejsou džíny s teniskami - tedy od halenky/společenských kalhot s hezčím topem, přes společenské šaty, malé černé, kostýmek, koktejlky... škála je veliká a všechno bude přiměřené.

klarka2112
23. pro 2012

@mimys Ahojky, my jsme s manželem byli před 3 týdny na opeře Don Giovanni ve Stavovském divadle a byli tam i experti co měli rifle a ženy měly i kalhoty a svetr. Já jsem měla slavnostnějí halenku a kalhoty. Takže za vyvrhele určitě nebudeš, pokud nepříjdeš v domácím oblečení.

palomitacheca
23. pro 2012

@mimys souhlasím s holkama, můžeš si vzít šaty, halenku, sukni, nebo kalhoty... a určitě tím nic nezkazíš 🙂
V říjnu jsme byli ve Státní opeře na koncertě pro Michala Horáčka k narozeninám, v pozvánce byl přímo napsaný oblek s kravatou a dlouhé večerní šaty, případně koktejlky, a stejně jsem tam potkala někoho v riflích a vytahaným svetru, některý ženy měly halenkou s krátkou sukní, jiný zase kalhoty...

kubaka
23. pro 2012

Na operu rozhodně velkou večerní toaletu. To, že někteří se neumějí obléct není důvod, špatně se obléct také. Hloupě si mají připadat ti v mikinách, ne ve večerních šatech.
„Návštěvník by měl být oblečen ve společenském oděvu: páni oblek, dámy večerní společenské šaty,“ tak praví oficiální stránky Státní opery Praha. Totožně se k dress codu svých diváků vyjadřuje i Národní divadlo.

mimys
autor
23. pro 2012

@naomi6
Ahoj
my jdeme právě taky na Don Giovanni, jako byla @klarka2112 tak jsem zvědavá. Jak říkám, ještě jsem na opeře nebyla. V divadle dlouho take ne. Nejhorší je, že jsem se to dozvěděla včera, dost pozdě něco na sebe shánět. Jdeme hned 26.12. Jsem na mateřský a jaksi jsem ještě nestihla shodit kilča a oblečení co mám doma, do toho se nenasoukám :-/.
Mám jedny šaty - hnědý - úpletový s rolákem.. jako dlouhý svetr.... trapas, co? myslíte, že jsou použitelný? 😖 K tomu knědý kozačky... Chjo.. to bude trapas :-/

@palomitacheca
@kubaka
@maladama holky díky za rady.. ještě to doma proberu, do čeho se vejdu... bohužel ani před mimčem toho moc nebylo :-/ To jsou mi dary.. ja misto abych se těšila na divadlo, tak se nervuju, jestli tam nebudu jak vidlák :-/

palomitacheca
23. pro 2012

@mimys nenervuj se kvůli oblečení, to za to nestojí 😉 prober doma skříň a snad najdeš nějakou hezkou halenku a k tomu sukni, případně i ty šaty by šly. Nemysli na trapas a místo toho se těš, že si vyrazíš za kulturou a užiješ si to 🙂

maladama
24. pro 2012

@mimys přesně, nenervuj se, pokud si na sebe nevezmeš džíny a lyžařský svetr, určitě nebudeš nejhůř oblečená ze všech 🙂

nedalo by se třeba něco vykouzlit i z těhotenského, jestli máš hezčí kalhoty a k tomu nějakou netěhotenskou halenku? A když tak ty šaty, když k nim najdeš třeba nějaký hezký výrazný náhrdelník, tak to taky půjde. Jen místo kozaček bych radši volila lodičky, jestli doma máš.

maladama
24. pro 2012

a samozřejmě z kozaček do lodiček se dá přezout v šatně, dělá to spousta dam, v tomhle počasí se v lodičkách ven nehodí jít, leda by na tebe limuzína čekala přede dveřma domu a dovezla tě až hezky na místo 🙂

kubaka
25. pro 2012

@mimys rádo se stalo - ale úpletové hnědé šaty jako svetr raději ne. Nevyštracháš alespoň bílou halenku a tmavou sukni nebo kalhoty (společenské) ? jak píše maladama...
Jak já to vidím, máš hlavně problém najít něco, do čeho se vejdeš než abys nevěděla, co je vhodné do Opery - s tím ti fakt při nejlepší vůli nepomůžeme po internetu 😉 😀 Ať se opera líbí, je to hezká Vánoční akce.

andulka86
25. pro 2012

Ahoj, možná už to nebude aktuální, v tom případě doufám, že se Ti inscenace líbila 🙂 V dnešní době, kdy chodí do našich divadel kromě pár abonentů-důchodců, většinou samí cizinci, podotýkám, že oblečení tak jak přijeli do Prahy na víkend, se ten bonton poněkud hodně uvolnil.
@mimys pokud Ti mohu poradit, rifle bych samozřejmě nevolila, ale černé kalhoty i kozačky jsou úplně v pohodě i bez přezutí, pozvednout to můžeš klidně nějakým trpytivým vrškem, klidně svetříkem s výraznější bijoux. Občas se stane, že lze vidět na představení někoho v dlouhé večerní, ale já bych raději než nějaký "polský šusťák" volila vážně spušnější civil, zvlášť do Staváče.
Samozřejmě jestli si nechceš atmosféru ozvláštnit Ty sama. Já jsem, ale z branže, takže to možná vidím méně svátečně díky tomu.

mimys
autor
3. led 2013

@naomi6
@palomitacheca
@klarka2112
@kubaka
@andulka86
Tak holky diky za vaše rady,.. všechno se nakonec vyřešilo samo... onemocnělo mi nejmenší dítko, tak do divadla vyrazil manžel se starším synem v obleku, který nosí do tanečních a říkali, že celkem s oblečením mezi lidi zapadl. Prý to bylo moc pěkný představení, snad se mi někdy příště taky podaří vyrazit 🙂. Už vybírám šaty 🙂.

palomitacheca
3. led 2013

@mimys tak to je škoda, že jsi nakonec nemohla jít, ale hlavně že si to pánové užili 🙂 a tobě to snad brzy vynahradí 😉

andulka86
3. led 2013

@mimys to je úžasné, že šli pánové dobrovolně, jak manžel tak náctiletý syn, to je pro mně velká motivace 🙂 klobouk dolů před vaší výchovou 🙂 ( mladší brácha na mně vždy chodil s odporem a s donucením )

mimys
autor
6. led 2013

@andulka86 ahoj no priznam se, ze nesel zcela bez reci a dobrovolne, ale nebylo zas tak tezke ho presvedcit. Odesel se slovy: pro jistotu beru sluchatka, kdybych nemohl vydrzet 🙂.Nakonec ale sluchatka nepotreboval a dokonce se vyjadril v tom smyslu, ze to bylo docela pekny. To uz je opravdu kompliment, nebot ted je pro nej vsecko ujety a trapny. Mozna ho zaujaly ty lechtive sceny a uznal, ze umeni neni jen pro zapskle starce 😀

market99
23. kvě 2016
Uživatel market99 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od market99.

Ja jsem mela krasne dlouhe cerne saty, bezove doplnky, jen s muzskym to bylo horsi, smoking jsme museli jit pujcit

luciesuhajdova
28. říj 2016

Prosim co si oblect na Fantom opery...poridila jsem si saty dlouhe az na zem prikladam foto, ale ted premyslim jestli to neni hloupe dekuji

radecka1
28. říj 2016

@luciesuhajdova Šaty jsou moc krásné, ale osobně bych volila něco méně slavnostního. Je to muzikál a divadlo žádná velká krása. Představení se mi ale velmi líbilo.

aiva01
29. říj 2016

Fantom op.je muzikal takze prestoze jsou saty nadherne nepozdavaji se mi pro tento druh zabavy. Volila bych outfit trochu mene napadny. Cerne koktejlky nebo moderni kalhoty a zajimavou bilou halenu napr. Je jasny ze na muzikaly chodi lidi v riflich a tricku, zkus vybrat neco jineho.

aiva01
29. říj 2016

Stejne tema budu resit na 28.11.do jihoc.divadla v CB na komedii a budu mit mesic do terminu. Nechteji se mi kupovat tehu cerne kalhoty a halenka kdyz vse vyuziji jen 1x. Zkusim co nabizeji pujcovny popr.koupim jednoduche uplet.cerne saty+lodicky( ty mam),ktere bych mohla vyuzit i po tehotenstvi. Mate lepsi napad? Jinak mam jen tehu rifle...