Poraďte dobrou jazykovku v Praze (angličtina, CAE)

holly1
19. únor 2009

Prosím poraďte mi některá dobrou jazykovku v Praze, kde jste byly opravdu spokojeny s kvalitou a formou výuky. Chci zlepšit angličtinu, časem si udělat CAE. Nebo by to mohl být i domácí učitel, to by teď pro mě možná bylo úplně nejlepší. Ale opravdu kvalitní a náročný... 😉 díky všem.

susik77
19. únor 2009

Holly, na pokrocile urvni Ti spis doporucuji soukromeho ucitele, native speakra. Ja jsem mela 2 na pripr. na FCE. Chodila jsem aj do British councilu na kurz, ale byla to strata casu. Platis za to velke penize a za celou lekci mluvis 3 minuty 😒 Za native speakra jsem dala 500 kc na 90 minut. Zkus si dat inzerat na netu 😉

xsipm04
19. únor 2009

Manžel i ségra chodily dřív do Caledonian school a úroveň byla hodně dobrá, ale byl to teda intenzivní pomaturitní kurz (i když mhd do něj chodil už dlouho po maturitě 😀 ), ale hodně se zlepšili, lektoři byli rodilí mluvčí. Manžel se byl tento týden podívat ve Wallstreet institute (příští týden tam mají ukázkové hodiny) a připadalo mu to taky na hodně dobré úrovni, bylo to hodně flexibilní a trochu jiný systém než ostatní jazykovky (teda odpovídala tomu i cena, ale myslím, že je to srovnatelné s Caledonian).

Já jsem spíš zkoušela najít nějakou kvalitní angličtinu, kde by sebou člověk mohl mít i dítě. Ze zkušenosti vím, že to funguje, když je víc dětí pohromadě, tak si buď hrají spolu nebo když jsou to mimi tak pozorují povídající si maminky, bohužel krom tutora, kde je obtížnost ve skupině nízká a děti jsou ve vedlejší místnoti jsem nic nenašla, což mě trochu mrzelo. Takhle by měla k angličtině přístup maminka a dítě by to mohlo už od mala odposlouchávat

holly1
autor
19. únor 2009

Ahoj, no native speakra nechci, nemám s nimi dobrou zkušenost - kromě toho, že aj je jejich rodný jazyk, nemají většinou žádnou kvalifikaci, vysvětlit grammar většinou vůbec neumí, takže to fakt nechci. Zkusím se kouknout na ten Caledonian a Wallstreet. Uvažovala jsme i o British council, ale říkáš, že je to na nic?

susik77
19. únor 2009

Asi zavisi aj na lektorovi, ja jsem mela pocit, ze si platim spis za nadstandardne vybavene ucebny 😒
tech 90 min. probihalo takto: prvnich 30 minut-kontrola dochazky+snaha lektorky nastavit si tu elektron. tabuli 😖
dalsich 30 minut: kontrola domacich ukolu. poslednich 30 minut - delali jsme spolecne cviceni ve dvojicich. jeden kluk tam porad necemu nerozumel-podle mne ani nebyl na urovni FCE a porad se neco ptal 😖 takze vacsinu casu lektorka stravila vysvetl. tomu 1 cloveku. Potom jsem po par lekcich stratila nervy, vykaslala jsem se na kurz, nasla jsem si soukrom. lektora a udelala jsem v poho FCE. Ono zavisi asi koho mas. Ja jsem mela po znamosti lektora z jaz. skoly Bell school. Byl strasne precizni, perfektne mel vsechno pripravene🙂/
Ale daji se najit na inzerat aj holky - Cesky, co maji uz CAE, dlouho studov. v Americe nebo v Anglii a ted soukrome uci anglictinu. Kamaradku takova uci 😉

susik77
19. únor 2009

xsipm04: ty ses z prahy? nevis nahodou jestli je v Praze nekde pro matky s detmi na materske uroven anglictiny vyssi jak stredne pokrocily? Rada bych oprasila vedomosti a sla dal, ale vsude jsem videla jen kurzy max. stredne pokrocily...

susik77
19. únor 2009

Jeste upozorneni-podle mne ty lektori delaji zapis nejak divne. Ja uz jsem byla na tom tak, ze jsem se vratila z kurzu FCE v anglii ale jen na 6 tydnu, kurz tam trval 3 mesice. Tam mi rekli, ze po navratu domu tak za pulroku uceni ho muzu udelat v poho. Tady v CR me zaradili do rocniho kurzu, ze pry jeste nemam na certifikat. Tak jsem tam chodila, vice-mene jsem vsechno vedela, jenom jsem se tam nudila a vsichni kolem mne byli slabsi , spis na urovni stredne pokrocily 😒 A byli v kurzu na FCE. Proto preferuji spis soukrom. lektora. Myslim, ze jazykovky to delaji schvalne, ze blbe lidi zaradi, aby si vydelali, ze tam musis chodit dyl. Stalo se mi to uz ve dvou skolach, aj mm

holly1
autor
19. únor 2009

xsipmO4, netušíš, jak je na tom cenově ten Wallstreet? Stránky mají "pěkné", ale o ceně nebo časovém harmonogramu vůbec nic.... několik tisíc měsíčně bych si dovolit nemohla... A jak si to představujete s dětmi? Ony z toho přece v roce nic mít nemůžou a vy byste byly akorát rušené, ne?

susik77
19. únor 2009

holly: prave buva to tak, ze deti sa zvlast hraju v inej miestnosti s nej. opatrovatelkou 😉

simply.vero
19. únor 2009

susik77, není to tak, že by jazykové školy schválně podřazovaly studenty, aby jim tam chodili delší dobu. vždyť z vlastní zkušenosti vidíš, že by to mělo spíš opačný efekt, znudění studenti by jazykovku opustili. jsem jazyková lektorka a něco jsem si s tím taky zažila (a zažívám).

zařazení studentů není lehká věc, v rozřazovacích testech se nedá prozkoumat úplně všechno, jazykové schopnosti jsou navíc celkem komplexní a někdo může být na lepší úrovni v plynulosti ústního projevu nebo porozumění textu než např. v gramatice. pak jsou studenti, kteří se schválně podhodnocují a jdou do nevhodné skupiny kvůli nízkému sebevědomí. dále třeba studenti, kteří mají čas jen v jeden den v týdnu a přihlásí se do skupiny, která je zrovna k dispozici, bez ohledu na to, že jsou se svými schopnostmi úplně někde jinde. nebo studenti, kteří chtějí být v konkrétní skupině s kamarádem a nenechají si to vymluvit. takových studentů jsou mraky, a trpí tím pak ti, kteří té úrovni skutečně odpovídají. pak přijdeš jako lektorka do třídy s takovýmhle materiálem a zjistíš, že "tohle" se fakt nedá.

když vidíme, že student evidentně patří jinam, tak se ho snažíme přesvědčit, aby přešel do jiné skupiny (možnost přeřazení po začátku kurzu by měla být v každé jazykovce samozřejmá), ale záleží pochopitelně taky na lektorovi, někdo na to holt kašle (dost často to jsou právě ty typy rodilých mluvčích, kterým kromě rodného jazyka chybí jakákoli kvalifikace, jak tu někdo trefně poznamenal - ale nehažte je zas do jednoho pytle všechny, někteří mají mezinárodní lektorské zkoušky, prošli tvrdým výcvikem a mají léta zkušeností).

při výuce jazyků leží pochopitelně nejvíc na studentovi, na jeho motivaci, vůli a chtění. ale důležité je bezpochyby také (v kterékoli jazykovce) "štěstí" na lektora, protože jeho špatný přístup může celou vaši přípravu ohrozit, podkopat a zazdít (ale vy se samozřejmě nesmíte dát).

doporučuji při pocitu, že je něco špatně, požádat o přeřazení a nesedět útrpně v lavici s kyselým ksichtem, protože tím si nepomůžete. pak samozřejmě můžete chodit a jazykovku pomlouvat, ale ve skutečnosti si za to tak trochu můžete sami, protože jste i přes svoji nespokojenost nic neudělali. nezapomeňte, že jazykovka není žádná státní základka - jste zákazníci, tak vyžadujte, co jste si zaplatili. komunikujte s učitelem, od toho tam je, aby vás podpořil, přijal vaše náměty a případně vysvětlil, co a proč v kurzu dělá nebo co a proč dělat nemůže. kdo mlčí a stěžuje si doma manželovi nebo na koníkovi v diskuzi, tomu to k ničemu není.

susik77
19. únor 2009

jasne, my jsme aj meli pohovor, rekli mi, ze tam patrim mezi nejlepsi ve skupine ( ja jsem potom ten FCE udelala jeste o pulroku driv jak mel skoncit ten kurz). Jen mi prijde divny, ze 80% te nasi skupiny zaradili spatne...
Tam byl problem, ze ta nase lektorka byla fakt neschopna. Ale vymenit ji nechteli.
Ale pote, co jsem mela vic lektoru na soukrome hodiny jsem zjistila, ze je to mnohem efektivnejsi nez chodit do kurzu.
Ale ja asi patrim k tem 5% az moc snazivych 😎

susik77
19. únor 2009

Ja jsem se dostala od zacatecnika az k FCE certifikatu behem 2.5 roku 🙂 (Mezitim jsem byla 6 tydnu v Anglii na kurzu a pulroku jsem delala intenzivni kurz angl. v Litu v Praze- 12 hodin tydne-to me hodne posunulo 🙂

susik77
19. únor 2009

simply vero- jeste je dost problem-teda kdyz jsem chodila do jazykovek, ze hodne lidi si to tam chodi jenom "odspat". takze kdyz se tam fakt chces neco naucit tak nemas vlastne s kym normalne mluvit, kdyz jsou tam vsichni znudeni a nikomu se nechce pracovat.
mm se na to stezoval u lektorky- a rekla mu, ze se nema tak snazit a ze to prehani...tak na koho se odvolat?na reditele jazykovky? 😕

simply.vero
19. únor 2009

susik77, soukromé hodiny jsou opravdu často daleko lepším řešením, v tom se s tebou shodnu. a pobyt v zahraničí zrovna tak, jen škoda, že vycestovat je pro spoustu lidí nedostupné. na druhou stranu aspoň my lektoři máme díky tomu práci 🙂

to rozřazování je fakt někdy úplně debilní. vedla jsem jednou kurz přípravy na FCE, kde bylo 8 lidí, ale 6 z nich ani zdaleka nebylo na přijatelné úrovni - jenže rozřazovací test napsali, tak byli prostě zařazení. to bylo fakt zoufalství, na tyhle hodiny jsem se fakt netěšila. dobrý lektor by měl hodiny přizpůsobit tak, aby se na nich nenudil nikdo (a nikdo si tam nepřipadal hloupě), ale pak se ti zdvojnásobuje čas přípravy a vedení lekcí se komplikuje, takže my lektoři nevyvážené skupiny fakt nemáme rádi a snažíme se zkorigovat to přeřazením.

když je lektor fakt, ale fakt nevyhovující (a není ani žádná alternativní skupina stejné úrovně, kam by se dalo přejít), tak bych to asi řešila žádostí o vrácení školného, protože, jak už jsem psala, student jazykovky je zákazník. když si koupím pračku, která neohřívá vodu, netočí se a neždíme, taky ji přece půjdu reklamovat.

simply.vero
19. únor 2009

susik77, ty spící studenti, to je taky mor. jak už jsem psala, na studentovi záleží při učení nejvíc, a tohle je vážně na odstřel. ten příklad, co popisuješ ty, tam bych viděla jednoznačně chybu v jednání lektorky. zkrátka studentům, kteří se nesnaží a nespolupracují, se hodina přizpůsobovat nemá. takže bych se opravdu odvolala na vedení jazykovky s tím, že nesouhlasím, že lektorka lemrovité studenty trpí, a že chci, aby změnila přístup, nebo přeřadit, nebo vrátit peníze. ale málokdy se sejde takováhle skupina plná "mrtvol", nemohlo to být spíš tím, že byli znudění náplní kurzu?

susik77
19. únor 2009

ja si myslim, ze mozna cely british council ani neni tak hrozny, ale musis mit fakt stesti na dobreho lektora. u nas jeden zastupoval a to bylo neco uplne jinyho...kdybychom meli jeho, tak by me to docela bavilo 🙂 bohuzel jsme ho meli jen na 1 hodinu ☹

ja si myslim, ze jazykovka je super tak do urovne stredne pokrocily-potom je uz lepsi mit lekce s native speakrem a lepsi soukrome hodiny-teda ti, co si to mohou financne dovolit- na druhou stranu to vyjde skoro nastejno s dobrou jazykovkou-navic je to efektivnejsi 🙂 Myslim ze stejne kdyz je nekdo na vyssi urovni uz musi hodne pracovat na jazyku samostatne-cist knihy, casopisy, divat se napr. na filmy a rozsir. si slovni zasobu.

ale je to muj soukromy nazor. mam kamaradku-lektorku angl. a franiny a rikala mi, ze ja na angl. pracuji az moc 😎
hodne lidi to bere vic flegmaticky-nepotrebuji tak rychle napredovat.

susik77
19. únor 2009

myslim, ze to bylo tim, ze hodne lidem ten kurz platil zamestnavatel a oni moc nemeli takovou motivaci, jako nekdo, kdo si to platil sam.

simply.vero
19. únor 2009

susik77, tos asi uhodila hřebík na hlavičku, v některých kurzech placených zaměstnavatelem to tak potom opravdu vypadá. ale potom nechápu, proč si ta jejich firma nenechala otevřít firemní kurz. to vídám málokdy, že by firemní zákazníci chodili do kurzů pro veřejnost - většinou jsou firemní kurzy oddělené. no, všechno je možné 🙂

susik77
19. únor 2009

to nebyly lidi z 1 firmy-ale hodne lidem tam zamestnavatel prispival. byl to drazsi kurz-vecsinou tam chodili menezeri a pod. prvni 3 urovne byli fajn-do urovne mirne stredne pokrocily-potom ta 4.uroven byla pokracovaci, hodne lidi uz do ni neslo z tech predchozich a ti co zustali byli nej. znudeni...mozna to bylo trochu aj naplni-mas pravdu...asi chtela jazykovka udelat neco nove a bylo to spis opakovani predchozi urovne 😒

susik77
19. únor 2009

jinak to byla super jazykovka pro lidi co zacinaji...ale skoda ze nemaji zadne solidni pokracovaci kurzy...asi ta jejich strategie je spis rozmluvit lidi co maji probl. s anglictinou.

susik77
19. únor 2009

Ale kamaradka bude ted delat FCE, chodi do Lingua viva a chvali si 🙂
Jen kdyz mi popisovala jejich system, tak mi pripada moc takovy obycejny, vsichni sedi v lavicich po dvou a ve dvojicich delaji aj cviceni...Asi uz jsem zvykla na pestrejsi hodiny- my jsme se hodne stridali na konverzacich -kazdy mluvil s kazdym a meli jsme ruzne hry...

simply.vero
19. únor 2009

susik77, to záleží na spoustě věcí. já mám třeba některé skupiny, kde takovéhle zpestřování výuky vítají, ale taky mám kurzy, kde jsou lidi, kteří to považují za zbytečné ztrácení času "hraním" bez účelu a cíle. lektor jim může vysvětlit, z jakého důvodu je to užitečné, ale ne každý student to vezme, takové lidi pak nemá cenu do her nutit a je potom lepší zůstat u "klasiky". nebo třídu rozdělit, kdo chce, tomu dát živější aktivitu, a těm ostatním třeba dát nějaké psané cvičení. lektor by to měl umět posoudit. ale jsou i takoví učitelé, kteří na to kašlou a jedou si svoje, to je taky pravda.

holly1
autor
20. únor 2009

ahoj, má někdo zkušenost s Tutorem? Mají tam přípravu na CAE, celkem za dobrou cenu...

holly1
autor
21. únor 2009

nikdo? ☹

susik77
21. únor 2009

ja jsem moc pozitivniho na nich neslysela...ale zkus napr. jejich vzorovou hodinu az maji...

leena24
30. črc 2012

Soutěž o 2 Angličtiny pro samouky s CD
http://dikulka.pise.cz/170910-vyhrajte-2-ucebni...

kamila21
28. lis 2012

Ahoj...já osobně bych ti doporučila jazykovou školu JILL, která ale bohužel není v Praze, ale v Berouně 😢 nicméně s výukou jsem tam vážně na 100% spokojená. Přístup k práci, ale hlavně i příjemní lektoři mě okouzlili. 🙂 Loni jsem díky jejich kurzu úspěšně absolvovala zkoušku FCE a nyní se připravuji na CAE, tak doufám, že mi to vyjde. Zkrátka není co vytknout, vřele doporučuju 😉 Jinak přeji hodně štěstí s angličtinou 🙂

na89
18. čer 2013

@susik77 Ahoj, Mam pocit ze mas hodne zkusenosti v tech oblastech. Muzes mi doporucovat na jakou jazykovou skolu najdu opravdu dobryho soukromeho ucitele, native speakra. Bydlim v Praze a moc chci naucit mluvit dobre anglicky. Jsem spis uz na pokrocile urovni. Ale stojim furt na miste ,nevim co bych mela delat ,abych mohla zlepsit svoji anglictinu na vyssi urovni?

na89
18. čer 2013

@susik77 Ahoj, Mam pocit ze mas hodne zkusenosti v tech oblastech. Muzes mi doporucovat na jakou jazykovou skolu najdu opravdu dobryho soukromeho ucitele, native speakra. Bydlim v Praze a moc chci naucit mluvit dobre anglicky. Jsem spis uz na pokrocile urovni. Ale stojim furt na miste ,nevim co bych mela delat ,abych mohla zlepsit svoji anglictinu na vyssi urovni?
@susik77

jirka022
3. zář 2013

Ahoj, ze svý zkušenosti můžu doporučit víkendové kurzy angličtiny od společnosti rodet, tuším. Jejich web je tady www.rodet.cz, tak snad by to mohlo pomoct.

victorio
16. zář 2013

Já mám dobrou zkušenost se státní jazykovkou ve Školské (je to u Václaváku), dá se tam složit i to FCE.