Poraďte jak na hubnutí v době kojení

berunkab
10. dub 2012

Prosím, poraďte nějaké osvědčené rady na hubnutí v době kojení. Malá má 3měsíce a z těhu mi zůstalo 5kg, ale chtěla bych zhubnout ještě dalších 5 co jsem nabrala před těhu. Ale chci dál plně kojit. Jen nepiště, že to jde samo-u nás samo dělá spoustu věcí, ale tohle mu nejde 😝 .Díky ta rady 😉

majatob
10. dub 2012

@berunkab myslim, ze jediny zaruceny zpusob jak zhubnout je upravit jidelnicek (klidne s pomoci nejakeho vyzivoveho poradce), tj. hlavne dostatecny mnozstvi kvalitnich potravin, jist pravidelne a dodrzovat pitny rezim, vyloucit alkohol, atd. a spooooousta pohybu, kterej nemusi byt nutne poskakovani nekde na aerobiku nebo makani v posilovne, ale hodne dlouhe svizne prochazky s kocarkem, cvicit doma, jit si zabehat nebo zaplavat kdyz hlida tatinek, toho se ani pri kojeni bat nemusis. No a v neposledni rade je dulezita taky dusevni pohoda 🙂

majatob
10. dub 2012

jo a abych nezapomnela, 5 kg po 3 mesicich od porodu neni vubec zadna hruza, telu trva dost dlouho nez se srovna, muze se davat dokopy klidne rok i dyl, takze nepropadej panice a nez to zpevnis a shodis, tak si kup stahovaci gatky 🙂

andelka
10. dub 2012

Já uvidím jestli ještě něco půjde kojením, ale pak, až nebudu plně kojit, bych šla do poradny pro snižování váhy a nechala si poradit přímo pro mě. Aby to dlouho vydrželo a nic mi nechybělo. Mám z těhu teď ještě 2kg, ale měla jsem mírnou nadváhu už předtím, ale kojit chci 6měsíců a pak tak do roka s příkrmy, takže po tom půlroce bych to tak viděla. I kvůli cvičení a tak, do té doby bych nemohla dát malého ani hlídat, navíc strava při kojení není až tak pestrá, kvůli nadýmání, alergenům apod.
Taková je teda moje vize, uvidím jestli to na podzim bude ještě aktuální, třeba kojící strava a běhání za dvěma prckama udělá svoje a ušetřím 🙂 ale kdyby ne, řešila bych to takto.

dukie
14. dub 2012

@berunkab Podle mého názoru (zkušenosti) je nejlépe opravdu zajít k odborníkovi. Já v Brně před 2 lety absolvovala původně tříměsíční kurz pod vedením dietoložky (sestavila mi jídelníček opravdu na míru tak, aby mi nic nechybělo, na základě měření poměru svalové hmoty, tuku, vody v těle, pohybové aktivity, dosavadních stravovacích návyků - nenutila mě k novým potravinám, ale skutečně jsem mohla jíst vše, co jsem vařila rodině, jen v upraveném množství), pak jsem cca 6 měsíců chodila ještě jednou měsíčně na kontroly, abychom předešli případnému úbytku svalové hmoty včasnou úpravou jídelníčku. Za rok jsem sundala dolů krásných 27 kilo... 🙂 Nehladověla jsem, nebyla unavená, cítila jsem se skvěle. Takže opravdu doporučuji. Samozřejmě to chce pevnou vůli, co si budeme povídat, ale je to jediná zdravá cesta...

A při kojení je to o to důležitější, aby člověku nechyběly žádné důležité látky a netrpělo tělíčko maminky ani miminka. Prostě já hlasuju za konzultaci s odborníkem. Určitě se to vyplatí (mě to tehdy stálo 4.500,-- za ty tři měsíce a pak 500,-- za každou kontrolu po ukončení kurzu), zadarmo to není, ale když se podívám zpátky, ani v nejmenším toho nelituju a doporučuju všude, kde můžu. 🙂

berunkab
autor
14. dub 2012

@dukie tak to je nádherný výsledek 24kg/rok 😀 . Mrknu se u nás po nějakém odborníkovi. Jen jsem na malém městě a nevím zda najdu odborníka, který mě opravdu pomůže a jen ze mně nevytáhne peníze ☹ Musím to zkusit, že? Jinak to nezjistím. Do Brna to mám 60km ☹

andelka
14. dub 2012

@berunkab taky bych šla do konzultace nebo vedení odborníkem, určitě se to vyplatí. Výživový poradce musí mít na to vzdělání, které se dá ověřit, a nejlepší jsou reference. Ceník bude asi podobný všude, namátkou
http://www.2fit.cz/sluzby/poradenstvi-/
http://www.mephacentrum.cz/cs/mdl/info/poradna-...
Moje kamarádka spolupracovala s tou poradnou pro snížení váhy, shazovala 21nabraných kilo v těhu, mimi má teď půl roku, teď už shazuje jen pro dobrý pocit a do plavek.
Já nepotřebuju shazovat tolik, stačilo by mi bohatě 5-10kg, ale tak, aby to bylo v pohodě a trvale.

katty.w
14. dub 2012

Ahoj holky 🙂 ,
nevím, jestli jste tento díl viděli, ale je to "Jste to co jíte" - hubne kojící maminka. Já se tam dost věcí dozvěděla, tak možná tím trošku pomůžu i vám: http://prima.stream.cz/jste-to-co-jite/372293-j...

Já se teprve chystám rodit, ale pak bych se ráda zdravě a bez omezení miminka vrátila na svou původní váhu.

katty.w
14. dub 2012

...jo ještě jsou bezva stránky www.flora.cz, e-kalkulačka - tam si založíte profil, kde si můžete zapisovat co jste který den snědly, jsou tam naprogramovány běžné potraviny, takže jen zadáte množství zobrazí se vám množství bílkovin, sacharidů a tuků. Pokud bude něčeho nad normu, vybarví se to červeně ... tak můžete zjistit, jestli to nepřeháníte, nebo naopak nehladovíte. Vlastně na těchto principech jsou sestaveny jídelníčky výživových poradců. Já tímto způsobem zdravě hubla před 5 lety a váhu jsem si pak v pohodě udržela. Důležitá je zdravá strava, častější menší porce jídla a přiměřený pohyb v aerobní zóně. Mám i sporttester, ten taky můžu ze své zkušenosti doporučit. 🙂

andelka
14. dub 2012

@katty.w díky, taky jsem si na to vzpomněla ale říkala jsem si, že bych ten odkaz určitě už nenašla 🙂

terkytka
19. dub 2012

nejsem žádnej dealer, ale mě pomohl Emulips, s těma posledníma třema kilama, navíc příchuť anýz zvyšuje tvorbu mlíka.
http://www.mimibazar.cz/bazar.php?album=740346

denousek
19. dub 2012

@terkytka to jsem si ted koupila .-)

kimm88
15. črc 2012

@denousek A pomáhá ten Emulips? 😎

denousek
15. črc 2012

@kimm88 na hubnuti?ani trošku.. ☹ jen nemel malej bolení..

kimm88
15. črc 2012

@denousek Tak aspoň na něco to bylo dobré 😉

karolin54
Odpověď byla odstraněná
Zobraz