Pořídili byste psa k ročnímu dítěti? A jaké plemeno?

evena
15. zář 2010

Ahoj.
Dnes jsem zakládala otázku se skoro stejným názvem, po přečtení některých odpovědí jsem naznala, že je lepší o tomto lématu spíš diskutovat, proto zakládám diskusi (snad to pravidla umožňují to zakto změnit?) a otázku nechám zamčít.
Ráda bych toto téma rozvědla ještě o vhodných plemenech k dětem.

odkaz na otázku:
https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/poridili...

Nepokládala jsem za důležité nějak svojí otázku rozvinout a uvést pár informací, proto se odpovědi ubírali jiným směrem a většina z vás proto odpovídala spíš podrážděně, ani se nedivím ... Tak mi dovolte to upřesnit ať nevypadám jako necita 😅

Pes by nebyl jen na hlídání ... Kdybych chtěla psa jen na hlídání pozemku a měla ho v plánu držet v kotci a pouštěný by byl na hlídání na noc, neměla bych starost o bezpečí mého dítěte 😉
Po psovi leta toužím, ale jeho pořízení jsme odkládali na dobu až bude dítě / děti větší. Ještě pomněrně nedávno jsme hlídače měli, soused psa má, zahrady nebyly oddělené plotem, takže proto řešíme jeho pořízení a nejsem si s pořízením prostě jistá kvůli bezpečí dítěte
Otázku jsem založila protože jsem dost opatrná a mám o dítě strach, potřebovala jsem vědět vaše zkušenosti se psy u dětí ...
Důvod je ten že jsem se dostala před 5ti lety do hrozné situace, hlídala jsem 3 letého synovce a jejich vlastní pes (vlčák) ho napadl, naštěstí se to obešlo bez pokousání, ale mám to před očima ještě dnes, byl to velice klidný pes a dítě "jen" ječelo a smálo se ... Proto o psovi říkám "zbraň", i sebelíp vychovaný mírumilovný pes může ublížit ...
Zazmělo i že o psech nic nevím ... celé dětství mě provázel můj vlastní pes, voříšek, různí hlodavci a nyní se věnuji chovu ptáků, to na obranu že zvířata nemám ráda a psa chci jen na hlídání a bude to chudák 😉
To že pes bude zavřený v kotci v přítomnosti dítěte ... myslela jsem když bude dítě v budoucnu na dvoře samo bez dozoru dospěláka, ne kdykoliv bude na zahradě 😉 Neriskuji právě z důvodu že jsem byla svědkem napadení dítěte psem ...

Takže to shrnu 🙂
Hlavní důvod chtít si pořídit psa je hlídíní pozemku, ne ostrého obranáře, prostě aby "něco" na té zahradě bylo a případné zloděje to odradilo 😉 ... ale zároveň chci mazlíka aby byl klidný, společenský, vhodný k dětem. Měl by k dispozici zahradu o rozloze 3 tis. m2, velký kotec (to není na týrání jak zaznělo, ale aby měl pes zázemí na zimu, déšť, slunce a kde má žrádlo a vodu), jsem na rodičáku, takže procházky po polích v okolí, času mám dost 😀 po rodičáku mi moje zaměstnání dovoluje psa si brát do práce, ba to vybízí, jsou za to příplatky 😀 a tam by o pohyb neměl nouzi 😉

Měla jsem za to že hlídači jsou větší plemena, proto jsem zvolila salašnického psa, ale bylo mi doporučeno i plemeno špic které je menší a pro malé dítě to není takový buldozer, je vhodné pro celoroční pohyb venku, je to dobrý hlídač i společník k dětem ...

Ráda bych aby jste mě sdělili vlastní skušenosti a postřehy jak jdou psi a děti dohromady, jaké rasy jsou vhodné, třeba si tu někdo také vezme inspiraci.

Děkuji všem co došli až sem 😉 😉

tereza1980
15. zář 2010

my bydlíme v bytě s 3,5 letou dcerou a dvěma zlatými retrívry (7 a 8 let) soužití bez problémové, jen jsme museli dceru naučit, že pes je živý tvor a nesmí se mu ubližovat, i přesto jsme ostražití a když byla menší měli jsme je stále na očích. salašnického bych se taky nebála, tomu navíc i pobyt venku prospěje 😀 zlaťáci jsou spíše gaučáci, ale znám i pár kotcových "hlídačů" 😉
každý pes a batole potřebuje pevnou ruku a vedení ke společnému soužití.

lamarika
15. zář 2010

My bydlíme v bytě 2+1 a jelikož psy miluju a od mala jsem s nima vyrůstala, tak jsem taky hledala nějakého společníka jak pro mě, tak pro dítě. Pořídila sem si westíka, což by v tvém případě asi nebyla nejlepší volba. Tahle rasa k dětem je perfektní volba, ale díky jeho vrůstu nemůže být asi řeč o nějaké obranářské a hlídačské stránce na zahradě.
Kdybych měla velký pozemek a malé dítě, tak volím dogu. Je to velký mírumilovný pes, který se dá dobře vycvičit. Jejich nevýhoda je ale krátký věk, problémy s klouby. Jinak je to ale myslím poměrně odolný pes. Co majjí v okolí rodiny dogu a malé dítě, tak si toto spojení nemůžou vynachválit.

neu.sona
15. zář 2010

Ahojky,

já Ti psala už do otázky...

Já Ti doporučuji labradora. Je to opravdu plemeno, které se všemu přizpůsobí. Je to hodně rodinný pes, který miluje lidi kolem sebe a málokdy od něj vidíš nějakou zlobu. Jen si musíš dát opravdu pozor na jeho váhu 😀 . Dají se sehnat i krásní čokoládový a srst je taky bezúdržbová.
Co Ti doporučím u všech plemen je to, aby sis dala pozor na chovatele, odkud si budeš štěňátko brát. Protože i sebevíc hodné plemeno se dokáže změnit v podobě hrozného chovatele na zrůdu. Prostě základ od miminka, to známe 🙂. Kde ty dva měsíce vyrůstá a tak..
Špic také není špatná volba, ale nemám zkušenosti s tím, že by bývali venku v kotci, spíš někde na verandě nebo tak. Ale třeba máš jiné zkušenosti. Ale rozhodně toto plemeno patří také ke klidnějším, takže by to nebyla špatná volba.
Jen bys musela česat a česat 🙂.

To co tady zaznělo je to, že by nikdy neměli být dítě a pes ponecháno o samotě a dítěti i psovi dát jasná pravidla, co může a co ne. Někdy je to těžké, ale dítě se stejně musí učit pravidlům chování celý život, tak proč nezačít u vlastního psa, že 😎

jabber
15. zář 2010

K dětem můžu z vlastní zkušenosti doporučit labradora a novofundlandského psa 🙂 Vychovat labradora není problém, je to chytrý, učenlivý a milý pes, který ze všeho nejradši dělá radost páníčkům 🙂 Novofundlanďan už vyžaduje trošku zkušenosti a pevnější ruku při výchově, je trochu tvrdohlavý a nechce se mu pokaždé hned poslechnout, má vlastní hlavu 😀 ale k dětem je stejně báječný jako ten labrador 😵 🙂
Co se týká ochrany majetku - hlídat dokážou oba a ti naši se to naučili tak nějak úplně sami 🙂 navíc už to, že je vůbec na zahradě, zloděje odradí - nikdy nemůže vědět jak pes zareaguje, když skočí přes plot do jeho teritoria 😉

usounek25
16. zář 2010

Ahoj, my máme 4letého psa labradora a 19ti měsíčního synka. Psa máme na zahradě, chodíme s ním každý den na vycházky. Malej je z něho nadšenej, ze začátku se ho trošku bál, protože náš pejsek je takovej trošku zbrkloun, ale jinak moc hodnej a vychovanej. Teď už jsou velcí kamarádi, malej si s ním hraje na dvoře a venku. Našemu psovi důvěřuji, ale nikdy bych ho nenechala se synem o samotě. Nikdy nevíš, co se stane, dítě ho špatně chytne, píchne ho do oka nebo prostě udělá něco co se psovi nebude líbit a po děcku se ožene a může z toho být neštěstí. Ikdyž je náš pes v tomhle kliďas a nechá si hodně líbit, nikdy nevíš. Ale určitě pejska doporučuju, je to sranda je pozorovat, jaký spolu dělají blbosti 🙂

sarinkam
16. zář 2010

Četla jsem i diskuzi na ifaune. A priklanim se k nazoru, že pokud citis v sobě strach aby pes diteti neublizil, nepořizuj si psa.Ted je decko jeste male, ty vis o tom že jde na zahradu( musis ho obleknout, obout..) ale jak decko poroste, nebudes mu porad tolik za zadkem. Myslis ze uhlidas, kde je dite, slo ven? Je zavreny pes? Uhlida ho manzel když budes v praci( nebo kojit druhe 😀 ) Holky tu pisou, že nenechavaji deti a psa bez dozoru, ale když se rekne dozor, predstavuju si soustredeny pohled na dite a psa. A nikdo mi nenamuvi, kdo ma doma nebo na zahrade psa, že toto dodržuje.Stačí když si odběhneš domu na wc, pro čepici atd.. Sama mam 7 psu a dve deti, a všichni se tak nejak rozlezou po zahrade a kolikrát na děti nevidím a psi jsou puštění. Spis jde o to toho psa vychovat. a ne na nej pohlizet jako na zbran, co muze kazdou chvili zautocit. Jinak se opravnene muzes obavat zarlivosti z obou stran.

A k tvemu ,,Nikdy nevis co psa napadne,, mi prijdou deti ve vetsim nebezpeci ve skolce, když vidim tu zběř 😠 .

misi78
16. zář 2010

My mame zlateho retrievra jsou o neco klidnejsi nez labradori. Jinak jsou skvely do rodiny, ale at si poridis jakekoliv velke plemeno opravdu vrele doporucuju absolvovat kurs poslusnosti na cvicaku. Hodne ti to vse usnadni.
Spice bych si neporidila, protoze je desne ustekanej a nemam k nemu absolutne duveru. Ridgbacka taky ne, potrebuji nekoho kdo ma se psy zkusenost a navic mi prijdou pekne nevypocitatelni, nedavno jeden pokousal manzu primo do obliceje. Na grilovani kde byli i deti, nechci si vubec predstavovat co by se stalo kdyby to bylo dite.
Bernaci se mi moc libi, ale nevim jak jsou vycvicitelni. Bohuzel umiraji desne brzo, to by me pak mrzelo.

lucyne
16. zář 2010

Ahojky, já bych se přikláněla také k labradorovi, měli jsme psa a byl úžasný! Přátelský a milý na lidi, ale nadruhou stranu si nás také trochu bránil. Jinak co se týká bernského také bych se ho nebála, jelikož brácha má fenku a ta je k našemu malému úžasná! Já jsem psi cvičila a také je mám velice ráda a nedokázala bych si představit, život bez něj..teď je máme u našich na zahradě a malý je z nich unešený, myslím, že je dobře dětem vysvětlit pak co a jka se mají k pejskovi chovat. A myslím, že po Tvé zkušenosti budeš na jejich soužití opatrná a tak bych se pořízení pejska nebála..

veruska007
16. zář 2010

Ahoj, ja bych psa k rocnimu ditku neporidila. Rocni dite je trdlo, ale miluje zviratka... bohuzel svym detskym zpusobem. My doma psa nemame a navstevy v rodinach se psimi milacky jsou utrpenim, malej pejsky tak zboznuje, ze i pejsci zvykli na deti od nej za chvili utikaji, malej zdrha za pejskem, ze super honicka... dokud se pes nenastve. Myslim, ze dite ani psa dostatecne neohlidas, psa bys musela mit fakt rozumneho, protoze stene je proste taky trdlo. Kamaradka ma psika a ditko a bud je na wc ona s ditetem nebo zavreny pes, protoze jednou ditko pichlo psa do oka a on od te doby ditko nesnasi... a co pak nadelas.

lussi
16. zář 2010

@evena Ahoj, my máme dva labradory. Přes den jsou venku na noc je bereme za námi dovnitř. K dětem jsou určitě vhodní, ale pozemek nehlídají a zloděje neodradí, protože každého vítají s hračkama v hubě, alespoň ti naši 🙂 Ale jsou lehce vycvičitelní, pokud se jim člověk věnuje. Zkus zjistit informace taky o Novofunlandském psovi, je to tedy dost obr, ale zloděje si myslím odradí a k dětem je údajně taky skvělý. Bernský je taky fajn, ale tam je třeba dát pozor u výchovy, musí se na něj opatrně, jinak by pak mohl být bojácný...
Otázkou je, zda jsi schopná tohle zvládnout, vychovat štěně chce opravdu dost času a k ročnímu dítku je to o to náročnější, já jsem na to pohodlná, takže bych počkala až bude větší a vychovávat můžete pejska třeba společně 😉

kinsen
16. zář 2010

Ahoj, tak my máme chodského psa, je menší než labrador a děti naprosto miluje, o tomto plemenu se píše že je k dětem nejvhodnější, jsou to naprosto bezkonfliktní a velmi učenliví pejsci. My máme fenku a se synem jsou nejlepší kamarádi, je velmi energická, ale zárověň se strašně ráda mazlí, nedávno jí byl rok a od malička si na procházkách hlídá kočárek a nebo když nám syn utíká tak běží za ním a hlídá ho. Zároveň, je to dobrý hlídač.
Také jsme uvažovali nad labradorem, ale na konec jsme vybrali chodského psa, protože nás úplně okouzlil a také netrpí žádnými genetickými a růstovými vadami.
Hodně štěstí při výběru 🙂

lamarika
16. zář 2010

@sarinkam souhlasím s tebou. Nevím jestli se mám nazvat nezodpovědnou nebo málo ostražitou, ale nemůžu říct, že mám vždy dítě a psa pod dohledem. A ani si nejsem zcela jistá, že jsem schopná zajistit vše tak aby bylo dítko v přítomnosti psa vždy pod nějakým patřičným dozorem. Popravdě bych to ani nechtěla, protože mám asi trošku jiný přístup k problému soužití dětí a psů nebo jakéhokoli jiného zvířete.
Našeho psa mám vycvičeného a stále dokolečka ho cvičím k tomu aby si od dětí nechal všechno líbit a to včetně píchání do očí. Psa jsem pořizovala hlavně k dětem a s ohledem na to jsem i volila plemeno. Samozřejmě se snažím i syna naučit, že některé věci se prostě zvířátkům nedělají a oproti dětem co doma psy (zvířata) nemají se k nim umí chovat. Nicméně jsou pořád věci, které svému synovi nevysvětlím, za to psa je snášet schopna naučit jsem.
Pokud už syn psa vyloženě prudí, pes se zvedne a zaleze si do pelechu. Každopádně je syn a pes nerozlučná dvojka. Skvěle si vyhrají a jsou na sobě do slova a do písmene závislí. Je to synův nejlepší kamarád a syn je pro psa nejlepším kamarádem. Pořídit do rodiny psa byla ta nejlepší volba. Jen je třeba zvážit rasu a opravdu dobře psa vycvičit a stále dokola a dokola procvičovat. Psa a dítě bych neizolovala, spíš naopak.
Každopádně si moc nedokážu představit, že bych si teď k synovi pořídila štěně. Bude to určitě náročné.

sarinkam
16. zář 2010

@lamarika No tak zrovna pichani do oci bych netolerovala, ale ono to je spis o intezite,, ublizovani,, V batolecim veku to u nas bylo takto- pustila jsem psy volne po louce, holka zavolala- pi, keje( psi ke me) a jala se po nich valet, sypat na ne hlinu atd. Psa jsem vysvobodila, poradila mu uteč! no ale ty troubove mavali na holku ocasem a leželi spokojene u holky dal.

Nasi psi oficialne domu nesmi. Deti si je nekdy domu berou a hrajou si s nima tak, že se po nich vali,obkladaji je plysakama, davaji jim za obojek obrazky.. No a ti psi jsou nepoucitelni, jit do bytu je pro ne porad velke terno.

Mam sibirske hasky, ale ty zadavatelce nedoporucuju, potřebuji specificky pohyb a dobre oploceni

veronika.h
16. zář 2010

Ahoj, já mám ročního chlapečka a 3-letého flat coated retrievera. Matyáš psa miluje, ale taky mu to dává pěkně sežrat a poslední dobou ho začíná dost terorizovat. Doteď si spolu hezky hráli, ale teď jí neustále bouchá, tahá za chlupy a válí se po ní, takže musím pořád zasahovat a doufám, že se to brzo naučí, že mu nesmí ubližovat. Pes má svatou trpělivost a když už je toho na něj moc, tak uteče. Ale i tak je pořád hlídám a o samotě je nenechávám. Problémy máme při krmení, protože Matýš psa pořád krmí a všechno mu dává. Bydlíme v bytě, takže doma je to náročný, ale venku je to úplně super. Pes je jeho největší kamarád pořád mu hází balónky a běhá za ním. I když poslední dobou je to doma dost náročný, tak bych neměnila.

lamarika
16. zář 2010

@sarinkam syn psa taky do očí nepíchá, teda alespoň né úmyslně. Je teď ve věku kdy má potřebu ukazovat co kde náš pes má. Takže ukazuje kde má nosík, očička, pusinku, ocas,. . . Zase všeho s mírou, syn vědomě ubližovat psovi nesmí. Pes je na druhou stranu trouba a když vyvádí syn !psí kusy", tak místo toho aby se schoval, tak se mu ještě podbízí.
Spíš jde o to, že za žádných okolností nesmí pes po synovi vyjet. Stejně tak nesmí syn psa úmyslně uhodit nebo něco podobnýho. To, že pes na syna zavrčí beru jako normální upozornění na to, že už to stačilo. To mi nevadí a syn se musí naučit respektovat, že už si s ním pes nechce hrát.
Naši mají čaui a já s nima vyrůstala. Jsou to perfektní psy, ale strašně tvrdohlaví, takže bych taky zakladatelce nedoporučila.

veronika.h
16. zář 2010

Ale je teda pravda, že malý štěně bych si teĎ k batoleti nepořídila. Dalo nám spoustu práce našeho hafana vychovat a bylo to na dlouho a uhlídat štěně a dítě to by byla fuška. Ale je to jen o tom, že už jsem zpohodlněla a dokolečka uklízet čuránky a hovínka všude po bytě, schovávat věci, aby nebyly rozkousaný, se mi teĎ už nechce. Stačí mi to naše malý lidský dráče na výchovu. 😉

latunka
16. zář 2010

ahoj 🙂 tak já za sebe můzu doporučit k dětem šeltii. Od dětství máme pejska tohoto plemene a kdyz jsem se vdala a odstěhovala se od našich,tak jsme si s manzelem taky pořídili šeltičku a ted máme i miminko a Barča je na něj moc hodná, sice je vidět ze je smutná,ze na ní nemám tolik času jako dřív,ale malého uz adoptovala do rodiny a az prcek odroste,tak věřim ze se spolu hodně nablbnou. K dětem je to skvělé plemeno a i kdyz jsou drobnějšího vzrůstu,tak jsou to i dobří hlídači - ne v tom slova smyslu,ze by zloděje pokousaly,ale nic jim neuteče a jejich štěkot je nepřeslechnutelny,takze si myslim,ze zloděje odradí. Rodiče mají dva psy tohoto plemene, před 3roky jim ukradly kola z garáze - psi jsou totiz domácí,takze byly zavřeny,ale i přes to doma štěkaly jako zblázněny a chtěly ven,jenze protoze nikoho nenapadlo,ze by to byly opravdu zloději,tak jsme je prostě nepustily 😒 Péče o srst není tak náročná jak by to na první pohled vypadalo, já tu naší češu tak 1x za tyden - 14 dní, pokud líná tak samozřejmě častěji, jsou snadno vycvičetlné a suprové na agility,zároven se ale přizpůsobí tomu,kdyz prostě není čas se jim zrovna věnovat - coz se s malym dítětem stane docela snadno. Je pravda,ze jsou i hodně uštěkany,ale to neni nic co by se nedalo zvládnout běznym vycvikem 🙂

deniskka
16. zář 2010

@veronika.h my máme taky 2 letého flata a v prosinci čekáme miminko. Ale myslím si, že flati jsou dobrá volby, znám jich mnoho a hodně jich dělá canisterapii se starými, nebo nemocnými dětmi. Jsou to velcí a černí psi a mám tu zkušenost, že lidé se ho bojí, kvůli jeho vzhledu. Jinak on by je nejraději upusinkoval 😉 , a je to velký mazel. Miluje hodně pohybu a aktivit má plno energie. Bydlíme taky v bytě a doufám, že náš Atrey miminko příjme a budou velcí kamarádi, samozřejmě, že je budu mít pořád na očích

veronika.h
16. zář 2010

@deniskka Ahoj, jsou to fakt skvělí pejci, určitě přijme miminko v pohodě🙂. Naše fenka ze začátku trochu žárlila, chtěla se víc mazlit, pak malýho dlouho ignorovala, ale vždycky ho hlídala v kočárku, a pak ho najednou přibrala do smečky a teď ho olizuje, hraje si s ním. No a poslední dobou před ním zdrhá 😝

kach82
16. zář 2010

@evena už jsem ti odepisovala na otázku, já jsem pro pejska, ale od štěněte. Zběžně jsem četla, jaké pejsky ti tu doporučují, no vyjádřím se k těm, které znám. Špic je krásný pejsek, v našem okolí jich je hned několik a u babi jsme toto plemeno léta měli. Já jsem u špice vyrostla, byl to můj velký kamarád, nechal si všechno líbit, dokonce se nechal i vykoupat, přestože vodu nesnášel. ALE! Když pak byl už starší, začal být nervoznéjší víc a víc, až se stalo, že po nás všech postupně vyjel(někdy i dost tekla krev) a chytnul za nohu asi 10letého kluka co byl na návštěvě(on na něj teda udělal gesto, jako že ho nakopne). A i ti psi v okolí, co jsem se tak bavila, tak čím jsou starší, tím jsou nervoznější a pak prostě nevíš, co udělají. Takže já bych špice volila spíš až k větším dětem.
Novofoundlandskýho psa jsme měli u druhé babi. To je takový moula, co si fakt nechá všechno líbit, děti miluje, asi by jim vědomě neublížil. Nám se teda jednou stalo, že jsem kvůli němu proletěla skleníkem. Trošku víc se rozdováděl a povalil mě. Ale zase potřebuje dost péče, časté koupání a těch chlupů z něj. Mě na něm dost vadilo, že hodně slintá a i pak i smrdí. Nebo aspoň ten náš dost smrděl a slintal. 🙂 Takže já bych ho k dětem nechtěla.

bertica.h
16. zář 2010

my sme si kúpili psa,ked mala mladšia presne rok..je to Kavalír King Charles.
Milý havinko,globálne,len ten náš je taký šašo jašo.ale milujeme ho všetci štyria a nedala by som ho preč už ani za svet.

malá ho nikdy nepotiahla za ucho,nijak mu neublížila,stále volá Tapí no néééééééé(Ťapí k nohe 😀 😀 ),nieje jedne dvod pre ktorý by som lutovala,že sme si ho kúpili.snád len že nepojdeme na dovolenku letecky..

bertica.h
16. zář 2010

a ešte my bývame v RD.

deniskka
16. zář 2010

@veronika.h ten náš hafan, je teď trošku rozmazlený(myslím si) a to z toho důvodu, že jsem na nemocenské a je pořád se mnou. Celkem si vyžaduje pozornost, budu to muset trochu omezit 🙂 , ale jak jsme byli u známých, tam mají malé mimi, tak byl v pohodě, jen jí bral z nohou ponožky 😀 😀 .
Jinak občas je u našich na baráku, když potřebuji aby ho pohlídali, a barák hlídá teda víc, než od našich pes-fenka rotwajlera..... 😅

veronika.h
17. zář 2010

@deniskka jj, naše pesanka byl taky středem vesmíru, spával s náma v ložnici, neustále jsme si spolu hráli. Co přišlo mimi a řvalo, tak se z ložnice sama odstěhovala a řekla bych, že se hooodně zklidnila. A taky hlídá . jak jdou sousedi, hned vrčí🙂).

marketa137
17. zář 2010

@evena nečetla jsem všechny odpovědi ale hlavně záleží jakého psa chceš, špice bych nechtěla nikdy, ten mě moc k dítěti vhodný nepřijde 😒 . proti salašnickému nebo labradorovi nic nemam, ty si myslim jsou k dětem ok. Hlavně jde o výchovu, pokud je pes vychován tak jak má být tak to bude ok.

My teda nemáme hlídače a chtěla sjme hlavně psa k dítěti tak máme kavalírku a s tou si syn může dělat co chce a ona maximálně uteče. Ale pokud chcete psa na hlídání tak to fakt neni. A určitě až bych pořídila velkýho psa tak bych zvážila chodit někam na cvičák, stačí jwen do doby než se naučí základní poslušnost a pak bych se fakt nebála a asi bych vybrala psa který se Vám líbí a splnuje vaše požadavky 😉

evena
autor
17. zář 2010

díky všem za reakce, v diskusi i v otázce ,,, už v tom mám naprosto jasno 😉
jak už tu jedna z vás uvedla, zakládala jsem i diskusi na stránkách pro chovatele psů, tam jsem dostala velmi cenné rady, jak pozitivní, tak negativní, a i když některé byly "kruté" a moc dobře se mi nečetly, otevřely mi oči 😉
u mě je opravdu problém v tom, že podnět pořídit si psa vzešel z hlídání pozemku a také moje povaha mě nutí přemýšlet na aspoň 10 let dopředu a nad vším co se může stát kdyby ... prostě matka panikářka ... něco jiného by asi bylo kdyby už jsme psa měli a mělo přijít do rodiny dítě ...
rady typu alarm ikdyž byly myšlené z větší části posměšně jsem si vzala k srdci 😀 takže hlídání pozemku budeme řešit takto ... a pejska si poříme až si budu 100% jistá že moje dítě je natolik chápavé že pochopí že zvířatům se prostě neubližuje a budu ho moci zapojit do starání se o něj aby si vytvořili pěkný vztah 🙂
Počítám že ještě dva roky si dám s pořízením oddech a pak si otázku položím znovu ...

jedna rada kterou jsem dostala, je naprosto výstižná ...

Mám si pořítit psa ikdyž mám malé dítě?
NE! Nepořizujte! Jinak byste se totiž nemusela ptát....

Pěknej večer všem 😉 😉 😉

jindri
17. zář 2010

@evena: myslím, že jsi se rozhodla správně.
Ona samotná výchova malého batolete zabere dost času, natož si přivézt malé rozjívené štěňátko, které svými zoubky, které jsou jak jehličky, kouše vše co má v dosahu, skáče na všechny a všechno, čůrá, kde ho napadne a nejraději se přetahuje o všechno možné 😀
A do toho zvídavé děťátko, které si chce sáhnout na očičko, obejmout tu chlupatou hejbací kuličku či zatahat za to, čemu máma říká ouško a ocásek 😀
... každopádně by jsi měla o zábavu postaráno 😀

petulka77
23. zář 2010

Takže z vlastní zkušenosti musím napsat (měla jsem zatím šeltii, německou dogu, křížence NO a teď máme křížence boloňáka a jezvčíka) že: všichni kromě dogy si nenechali líbit všechno. Každý nejméně jednou vyjel po dítěti, které ho trýznilo - tahalo za chlupy apod. V některých případech to bylo ale dítě cizí. Ovšem náše nynější fenka, která ode mě by si nechala na sebe i šlápnout, tak od dcery utíká a už se po ní taky ohnala, když jí tahala za chlupy. Dcera má 2,5, fenka 3,5, takže tady byla dříve. Takže k dítěti pes nic moc. V tomto směru teda na tom je nejlépe doga, na prosto poslušná mezi lidmi i zvířaty, nekonfliktní pes se vším všudy. Ale zároveň hlídač.

Švagrová má labradorku a dítě zatím nemají. Mají ji v bytě. Teď se chystají otěhotnět, tak jsem zvědavá, jak to budou se psem zvládat, protože jejich fenka sežere na co přijde, i suchý chleba, naše malá před ní nemůže jíst, to by jí to hned sprostě ukradla i přímo od pusy, navíc je to tank, nebere ohled na okolí, takže dítě lehce povalí atd. Snad by to bylo jiné, kdyby s dítětem vyrůstala...Jinak je ale hodná a dobromyslná, to zas jo.

Tchýně s přítelem mají beagla a to je poděs nad poděsy, pokud ho neustále nehlídáme, snaží se malou povalit a skákat po ní jak po feně. A taky s tím jídlem pohroma, užírá jí přímo od pusy. A můžeme mu říkat co chceme, je to marné, zkouší to furt.

jenovefa
24. zář 2010

Ahoj, také bych rozhodně s pejskem počkala. Samozřejmě s ohledem na dítě - ale i na psa!!! Mně pes strašně chybí, ale také počkám. Myslím, že tak 4 leté až 5 leté dítě chápe, jak se chovat (chápe to i mladší, myslím tím třeba, že nemá ječet stupidní povely a tahat za vodítko...) a už si také dokáže výchovu štěňátka užít. Pes není hračka, je to velká zodpovědnost (a počítala bych víc než 10 let, náš Samík se dožil bez 2 měsíců 18ti let...), kterou musí cítit každý člen rodiny.