Porod a péče o novorozeňátko s gelovýma nehtama

lilbb
26. bře 2009

Ahojky,chtěla bych zjistit od maminek které nosí gelové nehty,jestli si je před porodem nechaly sundat?Já je nosím a jsem na ně hodně zvyklá.Nejradši bych si je proto také nechala.Nosím je velice krátké,takže by neměly být nebezpečné ani pro miminko.Jenže si dělám hlavu s tim,jak o nehty pečovat v 6ti nedělí,kdy budu předevšim s malinkou a na návštěvu manikérky nebude čas... Jak jste to dělaly vy?Stačí pilovat nebo je opravdu lepší je sundat?Moc děkuju za rady.Mějte se hezky 😀

andyalukasek2008
27. bře 2009

Ahojky, já nehtíky sundala... Nosila jsem je také kratší... Nakonec mi do porodnice dorostly moje vlastní do délky umělých (to byly ještě kvalitní, teď už zase hrůza) a s tou délkou jsem to zvládala... S ní myslím problém není, pokud dobře zkrátíš, ale opravdu v dalších týdnech není čas na to, je jezdit nechat dodělávat... Doteď je zase nemám a už mi ani nechybí... A taky je to dost peněz 🙂....

janula2008
27. bře 2009

Lilbb já mám gelovky už tak 4-5 let min. a ani jsem neuvažovala, že bych si je kvůli porodu nebo péči o mimčo sundala. Proč? Myslím, že neohrabanější už bych teda byla bez nich, jsou prostě už za tu dobu moje 😉 ale zas je nechodím dodělávat nějak často, cca 1x za 4-6 týdnů, takže jsem to v pohodě zvládla i během toho šestindělí, před porodem jsem měla dodělané nové, krátké a šla až za 5 týdnů. Zvládla jsem i kadeřnici měsíc po porodu 😅 😅

vrana
30. bře 2009

lilbb, mám akryl 6 let, už si to bez nich neumím představit. Péče o malou byla naprosto v pohodě, obávám se, že bych to daleko hůř zvládala se svými nehty, než bych si zase zvykla.. Nehty jsem si nechala udělat těsně před porodem a pak jsem šla během 6 nedělí, bylo to fajn, si "odskočit", hlídala babička. Jediné, co by mohlo být jako argument pro sundání, jsou finance, je to dost drahé, kor v Praze, to ne že ne. Ale pokud si to můžeš dovolit, pak bych nesundavala.

Jo a u porodu v pohodě, nikoho ani nenapadlo zjišťovat co mám za nehty 😉 Jen se obrň proti dětským doktorkám a sestrám ze staré školy, ty do tebe možná budou hučet, že se s tím o mimi nemůžeš starat. Zkusily to i na mě ale marně, jen jsem jim to odkývala a myslela si svoje 😉 O malou se starám naprosto normálně 😉

janika7
1. dub 2009

Ahoj, ja nosim nehtiky asi 5 let a nedovedu si to bez nich poredstavit. V tehu mi rostly strasne rychle, asi diky magnezku, ktery do me dopovali v konskych davkach. Na nechtiky jsem byla objednana den po porodu, takze jsem je v nemocnici mela opravdu strasne dlouhy. Na doplneni jsem sla presne tyden po porodu a nechala si je o trochü zkratit. Vsechno s nima dobre zvaladam, jen u mazani zadecku musim byt opatrnejsi 🙂 🙂

lilbb
autor
12. dub 2009

Moc děkuju za vaše rady.. Nakonec nehty mám a manikérka mi popřípadě přijde až domů 😀 Mějte se hezky