Porod doma. Koukali jste to v televizi?

martek
8. říj 2008

koukate na jednicku??????
neverim vlastnim ocim a usim..... 😔

ygreen
10. říj 2008

babala: a taky aby bylo co nejvíce zdravých dětí a co nejméně dětí nemocných a postižených, které prožijí svůj život tak jak by si určitě nevybrali pokud by mohly.
A není krásný, že se rodí hlavně zdravé a krásné děti ??😲
Lékaři a vědci se snaží vymýšlet a zavádět vyšetření, které odhalí vady co nejdříve. A za to by jim měl být každý vděčný.

ygreen
10. říj 2008

babalala: a lékařskou péči ti přeci nikdo nenutí. Jsi svobodná a můžeš si zvolit způsob svého života.

babalala
10. říj 2008

Bertica - ale vždyť ti nikdo nebrání, abys ze sis ze systému vzala, co uznáš za vhodné - dokonce i náš podíl 😀

Ale pokud chce někdo svůj podíl odmítnout, měl by na to mít právo, aniž by jeho počínání hodnotil někdo, kdo o něm ví velice málo, nebo spíš nic.

babalala
10. říj 2008

Ygreen - na tvůj příspěvek z 20:50 nemám slov.. "A není krásný, že se rodí hlavně zdravé a krásné děti ??"

- a ještě krásnější by bylo, kdyby se rodily jen blonďaté a modrooké! - sakra, ale to už tady vlastně kdysi jednou bylo.. 😕

ygreen
10. říj 2008

babalala: a kdo je ten kdo o něm ví málo a ten kdo o něm ví hodně? Myslíš, že žena, která odmítne lékařskou péči o všem ví víc, než tak, která se svěří do rukou lékařů?

elitera
10. říj 2008

ygreen, naopak, zrovna o téhle věci jsem přemýšlela už víc než dost a o pár stránek dřív o tom taky píšu. Pokud to bude možné, chci porod bez vnějších zásahů atd. Ambulantní. Opakuji, pokud to bude možné. Já na porod doma nemam žaludek, a to ani přesto, že bydlím přímo vedle nemocnice.
Nicméně kdybys aspoň trochu četla tohle téma, zjistila bys, že tady většině holek jde o to, abysme VŠECHNY měly volbu. Např. Lištička77 zvolila porod doma, ale když došlo na nějakej problém, mazala do porodnice. PA by si patrně nevzala "na triko" vyvolávaný porod, mám na mysli zrovna ten tvůj.
Je mi líto, že jsi měla tak problémový porod, ale jsem ráda, že to dopadlo dobře.
Já prostě nevěřím tomu, že mainstreem je vždycky jen to dobrý.

Příklad s těhotenskými vyšetřeními mi přijde trochu mimo.

Dobrou noc všem. 🙂

lenkabu
10. říj 2008

Bez urazek prosiiiim 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

bertica.h
10. říj 2008

aha..dobre..pokial chce odmietnut svoj podiel záchrany nechajme ho..a potom príde neskoro do nemocnice a lekári,Bohovia,zachránte ho,lebo budete vinní za všetko?
dakujem..ja si len svoj podiel zoberiem ...stačí mi na to,aby v prípade problémov bol po ruke niekto,kto mi vie zachrániť dieta..

Nesnažím sa hodnotit..ale popravde..nechápem taku tu lahostajnosť..ked sa žena rozhodne mať dieta mala by byť zodpovedná a nemyslieť iba na seba.aby rodila doma,pri sviečkach..aby jej nekazil porod prechod do porodnice..aby bolo všetko "prírodné"..

..sme inteligentné ženy a vieme,že ked sa nám naozaj dieta nalogá pri porode plodovou vodou..že treba niečo riešiť..rovnako tak pupočník..vyhrievané ložko..starostlivosť o rodičku,je toooľko veľa vecí ktoré sa možu vyskytnuť..vy to neviete??? 😕 😕
alebo čo myslíš,že PA bez inštrumentov dokáže spraviť???
Može byť najlepšia na svete,ty možeš mať dokonalu prípravu,ale nikdy,nikdy nevieš čo ta pri porode a po nom čaká.

ygreen
10. říj 2008

babalala: a ty máš něco proti zdravým dětem???????
A krásné je snad každé dítě ne? No, alespoň maminky co já znám si to o svých dětech myslí 🙄
Chceš tím tedy říct, že maminky, u jejichž miminek se zjistí vývojové vady a oni se miminka vzdají, jsou xenofóbní fašisté??
A ne, není nutné aby byly jen modrooké a blond 🙄 To by byla nuda.

ygreen
10. říj 2008

elitera: nečetla jsem všechny příspěvky a vím, že všechny tady si přejí porod s dobrým koncem. A bylo by skvělé, kdyby jsme si všechny zvládly odrodit co nejpříjeměji. Ale to je co? Pokud jde o to co nejpřírodněji, tak porod do vany určitě přirozený není. Za účasti aroma terapie a masáží také asi ne. Nejpřírodnější by bylo asi rodit na poli 😖 né, dělám si legraci. Chci tím jen říct, že aromaterapie, masážní vany, apod. jsou výdobytky moderní doby.
Každý ať si rodí jak je mu příjemné, na stole pod dohledem lékaře, nebo zavěšený na laně, důležité je myslet na své miminko a i na sebe. A zbytečně nehazardovat.

josefa
10. říj 2008

bertica, já mám za to, že ženy, které volí porod doma nemyslí na sebe, ale hlavně na dítě.....já jsem rodila v porodnici, a až tak mi nezáleželo na tom, jak se budou chovat ke mně, na jakem pokoji budu, kde budou sprchy, jaky bude jídlo, ja to zvladnu žejo, ale už mi neni jedno, jak bude vnímat porod moje dítě, kterému tohle těžko vysvětlím, když je tak malinké a bezbranné, přitom to, jak dítě pocíti porod, ovlivní jeho další psychický rozvoj...

babalala
10. říj 2008

Ygreen - ne, tahleta úměra samozřejmě neplatí, protože pokud o porodnictví něco vím, tak asi těžko odmítnu lékařskou péči, když je skutečně zapotřebí.

To, co jsem psala, se netýkalo odmítnutí péče, ale například tvého (a nejen tvého, aby sis to nevzala jako útok na tvoji osobu) odmítání našeho postoje - co tě k tomuto odmítání vede? Přečetla sis někdy nějakou knihu, studii, statistiku na dané téma? Sleduješ vývoj ve světě? Nebo všechny tvoje názory vyplývají jen z toho, co se o tom občas píše v MF Dnes, a že všeobecné veřejné mínění se staví proti?

bertica.h
10. říj 2008

je to o tom..vyberať porodnicu..
rodila som v noci,za krásnej hudby ktoru mi pustili,rodila som v tme až ku koncu zasvietili malu lampičku,rodila som s manželom,držal ma za ruku,bol to krásny porod..bolestivý jak fra..ale krásny.dcéra sa narodila do tmy,dali ju do teplučka,dali ju k maminke,hned priložili k prsníku,bola so mnou celých 5dní čo mse boli v porodnici..na sekundu ju nemali sestry samé..bezomna..
Bolo to krásne..a myslela som sa svoje dieta.

a keby aj..aj keby to bolo za cenu,že sa narodí do hnusných ruk hnusnej porodnej asistentky,do svetla,nie do tepla..blbé..ale stálo by mi to za to..

milujem ju najviac na svete a aj keby to bolo pre nu zlý vstup do života..bol by aspon bezpečný..vy možno ponúknete svpjmu dietatu citovú krásu"..ale za akú cenu??????? 😕 😕 😕

cherub
10. říj 2008

i když jsem tady na začátku psala, že je mi jedno, kde si kdo rodí a klidně ať je to doma, když si na sebe vezme veškerá ta rizika, tak naprosto souhlasím s ygreen 😔

prostě je to obrovská nezodpovědnost být doma jen s PA, kterou znáte jen 9 měsíců a NIKDY bych svoje miminku žádnému takovému riziku nevystavila... Pokud někdo volí tuhle alternativu kvůli tomu, že má z porodky špatné zkušenosti, tak proč prostě nejde příště jinam???? já teda nevím, ale i kdyby tam po mě řvali a byli zlí, tak vím, že miminku můžou maximálně pomoci a těch 5 dní tam prostě přežiju 😔

dagina
10. říj 2008

Lehce pročítám poslední dobou tuhle dsikusi, a zajímalo by mě, kolik z vás, které tady diskutují mělo porod doma a proč si ho tak zvolily?????? Pořad jsem sledovala, a je přeci jasné, že si žena může zvolit kde bude rodit..., o tom nikdo nepochybuje, jen nechápu, proč se tak čertí, když s něma někdo nesouhlasí (gynekologové a porodníci...), to potřebují jejich požehnání či co????

markytkaaa
10. říj 2008

Bez výhrad se podepisuji pod názor tolik odsuzované ygreen ...

Jen k těm porodům ...
Mně bylo doporučeno PA rodit doma. Fyziologicky naprosto bezproblémové těhotenství, věk 22, statná kostra i pro větší mimčo. Děkuji Bohu, že jsem se svěřila do rukou lékařů. Rodila jsem 14 hodin, po odtoku plodové vody se snižovali miminku srdeční ozvy. Hrozila hypoxie plodu ... akutní císařský řez. S tímhle by si PA doma těžko poradila ... a kvůli pohodlí být doma (jak chce příroda) bych nikdy neriskovala život svůj ani svého dítěte.

Dámy, které v pořadu vystupovaly, byly jak zfanatizovaná sekta ... měly jen svou vlastní pravdu a ještě vyčtenou z příruček ... pokud si vzpomínám tak jedna z nich řekla, že vlastní názor nemá, protože vše je řečeno v příručkách.

Dítě, které se narodí doma nemá o nic lepší pocity z příchodu na svět než dítě narozené v nemocnici. V současné době je přístup k pacientkám na tak vysoké úrovni, že přeci není třeba hazardovat se svým životem a především s životem miminka tím, že se začne znovu rodit v podmínkách, které na to nejsou uzpůsobeny.
Každý porod se může vyvinout do nepředvídatelné situace ... viz má zkušenost.

Neříkám že odsuzuju ženy co chtějí rodit doma ... klepu si na čelo a říkám ... "další labilní magor"

bertica.h
10. říj 2008

dagina..ja som rodial v ustí..a bola som hrozne spokojná..aj ty tam budeš rodiť?bolo to super..rodila ma taká mladá lekárka..mám niekde napísané ako sa volala..škoda,že sme sa prestahovali a teraz,ked všetko výjde ako má..budem rodiť v brně..

babalala
10. říj 2008

Ygreen - ne, xenofobní fašisté to určitě nejsou - spíš jsou to ubožačky, které osud (nebo věda, nebo neetičtí lékaři) postavil před tu nejkrutější možnou volbu a zodpovědnost - kde je hranice, která určuje, kterému dítěti dovolíme žít a kterému ne? Jaká hranice IQ ještě projde? Přiznám se, že já osobně na takové rozhodování nemám.
A o vysoké pravděpodobnosti falešně pozitivních testů ani nemluvím.

Ale toto je opravdu hodně vzdálené od původního tématu, takže bych v téhle debatě radši nepokračovala.

cherub
10. říj 2008

já jsem měla vyvolávaný porod a kdybych byla doma, umřela bych na nedostatek kyslíku... a když ho nemám já, nemá ho ani dítě... chcete mi říct, že PA má u sebe i kyslíkovou bombu? 😲 😝

bertica.h
10. říj 2008

markytka..presne tak..my sme an to pozerali s manželom..a tá pani..čo nemala vlastný názor..nevedela som,či sa smiať,alebo plakať... 😒

cherub
10. říj 2008

to bylo moc pěkné, že paní nechtěla klystýr, protože se opírala o výzkum... na facku taková baba, fakt že jo 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 mě klystýr moc pomohl a chtěla jsem ho od samého začátku a vůbec mi neublížil a co je nejdůležitější, malá se nenarodila do sra..... a nedostala žádnou infekci 🙂

markytkaaa
10. říj 2008

berti: To byly vykulený ženský bez vlastního názoru ... jako ať se na mě nikdo nezlobí, ale připadalo mi to jako sekta a ne porodní asistentky ... je to velký hazard s životem mámy i dítěte.

bertica.h
10. říj 2008

a klystír ani nieje nutný..ja som si priniesla yal..a bolo
dokonca ani holiť ma nemuseli..pre porodom ma manžel pravidelne holil(už som sa tak neohla) 😀 😀 a bolo ok..

ked sa chce,tak sa dá..

bertica.h
10. říj 2008

inak..hrozné,ale teraz ked si spomeniem sa musím rehotať 😀 😀 😀 😀
aké boli... 😀 😀 smiešne..včera som od nervov ledva zaspala..ale teraz..neviem čo mi je 😀 😀
ako tam tak stáli a .. 😀 😀 😀

cherub
10. říj 2008

klystýr nebo yal, to je jedno - i když já měla tu čest vyzkoušet obojí a yal mě nevyprázdnil zcela... takže jsem měla jasno 🙂 jako chápu když někdo odmítne tohle, ale musí mít přece důvod ne? a ne že výkum praví... 🙄 Prostě ty nádhery co tam byly nebyly zrovna dobrou volbou pro obhajobu domporodů a Jílková jim to dala hezky najevo 🙂 Mě by nepřesvědčil nikdo na světě abych se vzdala porodnice, natož tak ty dvě nány, který kecaly naprosté nesmysly... 🙄

babalala
10. říj 2008

Dagina 21:18 - ano, potřebujeme požehnání gynekologů, především primářů gyn. oddělení a to minimálně z jednoho praktického důvodu: V Praze, možná i v jiných městech je situace jiná, ale například v našem kraji neexistuje porodní asistentka, která by chodila k porodům doma - zájemkyň o domácí porod je málo na to, aby se PA uživila pouze domácími porody, a na půl úvazku ji žádná porodnice nezaměstná - částečně z principu, částečně proto, že pokud má službu v porodnici, tak by ji asi těžko uvolnili k domácímu porodu, že.

Jediné řešení této situace je prostě přestat domácí porody démonizovat, dělat z domarodek nezodpovdné "magory" a umožnit těm pěti procentům žen, aby v klidu rodily doma a přesunuly se do porodnice pouze v případě nutnosti, tak jak to funguje v mnoha evropských zemích.

radka.m.
10. říj 2008

ahoj holky,tak já bych doma nerodila ani náhodou!!!!!!!!!!!!!!můj názor je,že nežijeme v pravěku,ale v 21st,a obhajovat se tím,že dřív se rodilo na poli,je názor primitivní a směšný!můžeme být rádi,že nějaká lékařská péče vůbec je,i když ne vždy taková,jakou by jsme si představovali.řekla bych,že ten,kdo se porodem doma zabývá,nemá co na práci a asi mají i prd problémy,přijde mi to opravdu banální.kdyby měli nějaké starosti,tak se snad ani takovou prkotinou zabývat nemohou,vždyt tomu prckovi je to úplně jedno,kde se narodí,jde jim jenom o svoje pohodlí. 😠

cherub
10. říj 2008

babalala, myslíš že pražské PA nedělají domporody z pricnipu? 😅 Ony mají prostě jen rozum 😔 a ty PA, co s k tomu uvolní nemají rozum 🙄

navíc přesun do porodnice v případě nutnosti - zvládneš to za minutu dvě???? TĚŽKO! a akutní císař se od jeho rozhodnutí do provedení na tyto minuty počítá... nehledě na to, že když se miminko nakonec narodí, ovšem bez dechu či bez funkce srdíčka, tak ani tu záchranku nestihnete zavolat a je pozdě 😔

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
dagina
10. říj 2008

holky, už toho nechte, ikdyž to je vážné téma, docela se tady chlámu 😀 ..., např. že odmítly klistýr skrz opírání o výzkum.... 😀 .