Porod doma. Koukali jste to v televizi?

martek
8. říj 2008

koukate na jednicku??????
neverim vlastnim ocim a usim..... 😔

babalala
13. říj 2008

To jsem z toho jelen - nevidím v aplikaci Yalu doma žádné úskalí - Protřepat, nemíchat. 😎
Odjezd po vyprázdnění..

Nevím, jestli dotyčná sestřička byla sadistka, nebo měla jinou úchylku, když jí nutila do klystýru přes opakované vysvětlení, že se vyprázdnila doma ani ne před hodinou.

A komu klystýr v nemocnici nevadí, ten nemá problém - mluvila jsem o možnosti Yalu pro ty, kteří z nálevu v porodnici mají trauma.

sisstin
13. říj 2008

tak já v porodce nejdřív klistýr chtěla..ale PA mi to vymluvila, že YAL fakt stačí..a dala mi ho z jejich zásob..a fakt stačil 😝

sisstin
13. říj 2008

ehm..klystýr 😔

schnek
13. říj 2008

holení kolem hráze chápu, ale za sebe můžu říct, že mi to moc příjemný nebylo. Jedna to bylo klasickou žiletkou, tzn takovou tou Astrou, co se zasadí do strojku, takže stačilo se pohnou a pořezali by mě (prostě se nademnou sklonila sestra a nic jsem nevěděla), nezeptali se mě a vlastně to v tu chvíli bylo zcela bezesmyslu, když jsem dojela s prasklou vodou bez bolestí, to se dá udělat i na sále, než se jde tlačit. Navíc mi to skutečně fyzicky vadilo, ty chloupky okamžitě dorůstají a mě to svědí a píchá a navíc mě to bylo fakt hodně nepříjemný (až to jakoby bolelo) ve chvíli, kdy mě vyšetřovali a přelili mě dezinfekcí, to jsem myslela, že proskočím oknem... a ležte pak klidně 20 minut, aby se vám rozpustila tableta... rozumím tomu proč se holí, beru to, protestovala bych proti celkovýmu oholení, to bych se zbláznila, okamžitě se mi udělá hnisavá vyrážka, ale vadil mi ten styl, jakým se k tomu v porodnici přistupuje a doma jsem se prostě holit nechtěla, právě z toho důvodu, že je mi to nepříjemný 😉

suki
13. říj 2008

já jsem holení vyřešila doma, už od odpoledne jsem věděla, že to začíná, tak jsem se nechala oholit od partnera a hodinu na to mi praskla voda 😀

klystýr jsem si dát nechala, vůbec mi to nevadilo, sestřička mě naprosto respektovala, stopla to, když jsem řekla 😉

kristi
13. říj 2008

ja jsem se holila sama, zvladla jsem to s trochou gymnastiky i poslepu 😉

sisstin
13. říj 2008

tak já se holim normálně...akorát pak už to bylo fakt náročný poslepu...takže sestra mi tam MÝM strojkem ještě párkrát přejela..pohoda 😎

dagina
13. říj 2008

Shneku, s tím holením to jde fakt o zvyk, když jsem s tím začínala 😅 , měla jsem také takové jakoby nepříjemné pocity.., ale teď, ikdyž jsem čerstvě oholená to je OK 😉 . Ta vyrážka se většinou udělá, když se holí třebas mírně tupou žiletkou.

sisstin
13. říj 2008

a nejdříve holit po směru...až pak proti..z toho jsou též boláčky 🤐

palvap
13. říj 2008

Co jsem z pořadu pochopila, tak už i ten název byl zavádějící (zaujatost Jílkové se už probírala). Podle mého těm dámám šlo o to, aby rodička mohla rodit přirozeně pod dohledem lékaře a aby nikdo pokud to nebude nezbytné nutné do porodu nezasahoval a nechal vše volně plynout, avšak byl připraven zasáhnout pokud by to bylo nutné. Můj názor je, že rozhodně neprosazovali porod doma za každou cenu ale přirozený porod v příjemném prostředí.
Podle mého je to ale vše o úrovni našeho zdravotnictví, resp. o lidech, se kterými se setkáte, jen porod je kategorie, u které je každý pochopitelně citlivější a ne vždy se setká s pochopením.

schnek
13. říj 2008

dagino, vyzkoušela jsem kde co všechno (nová žiletka, extra balená, depilační krémy, klasická fungl nová žiletka) a stejně jsem tak vždycky dopadla (a ani mě samtonou kompletní odchlupení spodku nijak nevzalo, radši to vezmu nůžkama na krátko 😉 ) a kvůli doktorovi to nebudu trénovat, aby mi to pak nebylo nepříjemný, protože doktor si to přeje. Jak píšu, nemám proti oholení hráze nic, jen bych ráda nějaký vhodnější přístup, možnost domluvit kdy, co a jak. Pokud by se mě zeptali, řekla bych ano, ale prosím až později, až bude porod skutečně v běhu 😉 navíc podle mojí PA se to dá udělat i těsně před nástřihem, takže opravdu nevidím ten smysl ve stylu - přijela rodička, okamžitě holíme 😉

dagina
13. říj 2008

Schneku, nůžkama nakrátko to není ono 😀 . Jj, jinak jak psala Sis, ohledně pro/proti, to je také pravda. 🙂

elitera
13. říj 2008

mně se osvědčilo nejvíc holení elektrickým strojkem (rozhodně ale ne trhačem 😀)

schnek
13. říj 2008

hele, to je prostě zase o tom, co je/není komu příjemný a jaký má kdo preference. Neříkejte, že jsem jediná z koně, kdo se dole neholí 😉 a právě na to, že někomu to vadí a chce tu situaci nějakým způsobem ošetřit (odmítnout, nechat na později, cokoli dalšího), by měla být ta porodnice připravená a to podle mě není, alespoň tedy ne všude 😉

schnek
13. říj 2008

a tedy měla by ta porodnice být připravená a to i v případě. že žena nemá porodní plán, prostě se normálně zeptat, jestli souhlasí s holením, případně třeba později 😉 jako chápu, že při 6 rodících najednou je to obtížný, ale nějaká komunikaci by měla probíhat 😉

sisstin
13. říj 2008

tak já porodní plán neměla..a fakt nevim, co bych do něj napsala..to mám spíš pocit, ž e by mě s jakýmsi porodním plánem poslali do hájíčka zeleného 😅

schnek
13. říj 2008

siss, třeba zrovna to, že nechceš oholit 😉 😀

kometka5
13. říj 2008

Schneku, nikdo ti nenutil, aby jsi se holila, holky jen radily, jak popř. holit, pokud by byl zájem,aby dorůstání pak nevadilo.

sisstin
13. říj 2008

schnek: aha..no, tak to zrovna neřešim, yal mi taky nevadí..a jiný požadavky nemám 😅

aponchie
13. říj 2008

jeee tak me holeni nevadi ja se holim porad a sama a a do porodu a ani me nenapadlo se nechat zarust nekdy prijde mi to upravenejsi a hyg.navic se nemusi nikdo prodirat s krovinorezem 😀 a dite to nebude simrat do nosu.kdyz sem byla neobratna prispechal na pomoc manzel a rad 😀 yal gel?paradni vec.klystyr s vodou bych si nedala to mam pscyhoposit ,ze me to rozerve a bude to pristit vsude po stenach takze prisla strcila behem 5sekund odesla a parada 😀 akorat stal200kc a ted se u nas plati uz i za epi1500!!

romana28
13. říj 2008

Ahoj, já jsem tedy k porodu oholená nebyla. Já to neudělala a oni mě taky neholili, ani se nezeptali. 😉

dagina
13. říj 2008

Apon 😀 .

kyri
13. říj 2008

uf, jste mě dostali, s těma žiletkama "na jedno použití" - člověk se s důvěrou svěří do péče, a ono to nemusí být zrovna nejbezpečnější... 😝

romana28
13. říj 2008

U nás v porodnici Yal gel nedoporučují, jsou to prý vyhozený peníze a klasika udělá stejnou službu

sisstin
13. říj 2008

romana: já to měla zadarmo...a rozhodně aplikace je příjemnější...a následky mírnější.. 😅

aponchie
13. říj 2008

no jasne,ze je to to same,ale je toho mene,podani je estetictejsi a mirnejsi a pro psychopaty jako sem ja je to velice diskretni zalezitost pohodlna a hezka a prakticka a takova proste fajn mala flasticka,zadnej kybl s vodou 😀 to me pak pripomina uklizecku s kyblem ..tak podte maminko ja to do vas naperu 😀 😀 😀

schnek
13. říj 2008

kometko, já neříkám, že mě nutí, jen jsem jim objasnila svoje důvody, proč jsem to před porodem neudělala a když ze svého pohledu nevidí (pokud jim to nevadí, tak ten důvod, proč to jinému vadí, nemusí znát), co by na tom druhému vadilo, tak jsem jim napsala, co na tom vadilo (kdykoli dřív i při porodu) mě a že jsem kde co osvědčeného už zkusila a stejně mi to příjemné není a že i takové ženy existují a tedy je třeba brát na ně ohled 😉

sisstin
13. říj 2008

já teda taky moc nechápu, proč člověk musí bejt oholenej komplet.. 😕

dagina
13. říj 2008

Sis, no aby to mimčo nešimralo pod nosem 😀 😀 .

aponchie
13. říj 2008

presne tak!pak by si kychlo a co potom 😀