Porod doma. Koukali jste to v televizi?

martek
8. říj 2008

koukate na jednicku??????
neverim vlastnim ocim a usim..... 😔

jusinka
24. črc 2009

Zdravím všechny 😉 .

Předem upozorňuji, že příspěvky jsem nečetla, jen mě zaujal nadpis..

Rodit doma mi přijde zbytečný hazard. Neschvaluji to. Přijde mi pořád lepší mít u porodu arogantního doktora, který v případě potřeby zasáhne, než si pak něco vyčítat 😔.
Dříve ženy doma rodily běžně, taky byla úplně jiná úmrtnost ať už rodičky nebo dítěte.. 😔 . Rodit doma mi přijde vrátit se o pár "století" zpět.

Můj názor 😉

sirinka
24. črc 2009

vidis miriam...a ja prave po druhom, ktory nakoniec skoncil cisarskym som dnes este mensi hrdina ako po prvom 😅 jeden nikdy nevie a ja som za porodnice vdacna...

titkovamiriam
24. črc 2009

🙂 presne tak aj ja,aj ked aj tam sa stavaju strasne veci ☹ .no urcite porod doma je velke riziko,hlavne ak su kompikacie.

lenka132
24. črc 2009

Ahoj holky, také se omlouvám, nečetla jsem příspěvky, jen mě upoutal název diskuse....našla jsem dnes na netu toto http://www.novinky.cz/krimi/174646-chlapec-kter...

titkovamiriam
24. črc 2009

lenka stranka do zadu 🙂

lenka132
24. črc 2009

omlouvám se, psala jsem, že jsem nečetla příspěvky, jen tuto stranu 😉 ☹

nicolkarin
24. črc 2009

nie som za porody doma a nikdy by som si to ani netrufla, tie, ktore pisete ze je to celkom prirodzene, ze zena porodi a porod ide samo sebou, tak ste tie stastnejsie co ste prirodzene porodili. aj ja som zacala rodit prirodzene a potom po strasne vycerpavajucej a nekonecne dlhej noci som skoro rano skoncila svoj prirodzeny porod cisarskym, ten by som doma asi nezapsolvovala. a bola som stastna ze som uz konecne "porodila". a druhy sa javil celkom rovnako, najskor sa rozbiehal prirodzene a nakoniec sup na cisarsky. takze tie porodnice asi naozaj k niecomu sluzia. a potom aj mamin a aj dietatko dostanu este potrebnu starostlivost - i ked viem si predstavit aj lepsiu.

leniciatko
24. črc 2009

ja som určite proti za pôrody doma. prvý pôrod bol na jednotku,druhý ako z chlpatej deky.
po 8 hodinách bolestí,ked som mala ísť konečne rodiť,mi úplne prestali kontracie. čo by som robila doma?
malý sa narodil a ja som hrozne krvácala. čo by som robila doma? dnes by sme tu určite neboli ani ja a ani moj syn... keby som rodila doma..... 😔

grettka
24. črc 2009

myslim, ze je to na rozhodnuti kazdej rodicky, ale musi si byt vedoma nasledkov.. neuznavam argument, ze pokial je zena zdrava a chodi na kontroly bude aj porod bezproblemovy.. Vzdy tu existuje velke riziko..Kazdy lekar povie, ze kazdy porod sa moze zvrtnut v priebehu niekolkych sekund..Sesternica mala super tehotenstvo, je zdrava, ale po niekolkych hodinach uspesne rozbehnuteho porodu zacala kolabovat a museli jej urgentne urobit cisarak, babetko zrazu nemalo dost kyslika... Nastastie vsetko dobre dopadlo vdaka rychlemu zasahu dr.

salikova
3. říj 2013

Holky, taky sem koukala a diskusi sem jen zběžně pročetla...
Já nevim, ale příjde mi, že ty co rodí doma nebo jsou pro porod doma jsou prostě předzaujaté - apriori si myslí, že v porodnici je to hrozny, doktoři jsou arogantní atd. Já se teda s ničím takovým nesetkala - měla jsem oba porody trochu komplikovanější, u druhého jsem dost hystečila (dítě nesestupovalo a přestalo dýchat) a všichni od sanitáře po docenta, který přišel nakonec byli neuvěřitelně hodní a HLAVNĚ - POHOTOVÍ.
Ale i kdyby se na mě neusmívali a třeba i na mě byli hnusní, pořád bych rodila v porodnici, protože tam dítě po dobu porodu sledují, můžou hned něco podniknout (u mě u druhého porodu akutního císaře) jak pro dítě tak pro matku. A prostě porod doma není lepší, spíš si myslím, že je to nějaká hysterie přecitlivělých matek..
A prosím, neukamenujte mě za to, že si to myslím... 😅 😉

leni78
4. říj 2013

Ahoj, rodit doma se bojím z pochopitelných důvodů. Ale myslim si, ze situace v porodnicich u nas k porodum doma svádí. Maminky se bojí riskovat zdraví dítěte, bojí se být " ve sparech " nekompromisnich doktorů a jejich zazitych postupu, ktere maminkam nedovolí prirozene porodit. Jsem pro porodní domy.