Porod doma. Koukali jste to v televizi?

martek
8. říj 2008

koukate na jednicku??????
neverim vlastnim ocim a usim..... 😔

sylviiik
17. říj 2008

Já vím, jasně že rodily, mě jen překvapilo, že on na to má takový náhled...

Je to děsný, jak vzrůstá počet párů, které mají problémy počít dítě, ale podle mě si za to hodně můžeme sami způsobem života, chováním k životnímu prostředí... Někde se to musí projevit.

gedren
17. říj 2008

Bora si srandu bohuzel nedela. Snad uz to probuh postavili mimo zakon, vim, ze nejak za Clintona uz to nekolikrat chteli zakazat, ale on to vzdycky vetoval, tak to bylo furt povoleny. Proste zverstvo.

Ad IVF, ja bych do toho nesla (proste bych se snazila brat neplodnost jako zkousku trpelivosti a pokory; pro me neni jedinej moznej zivotni program mit deti, a kdyz by nebyly, holt stravim zivot jinym zpusobem), ale nikomu bych v tom nebranila. Ohledne jakychkoli zasahu do lidskyho rozmnozovani (at uz asistence k poceni, nebo naopak potraty) je dobry na to pohlizet s otazkou, zda je nekomu ublizovano, a s jakou motivaci se to deje. IVF nikomu neublizi, samozrejme pokud se clovek prislusne zodpovedne postara o pripadna zbyla embrya - napriklad je daruje a ne ze je necha znicit. Potrat ale zabiji zivou bytost.

sylviiik
17. říj 2008

Ještě k těm zachráněným nedonošenečkům. Zdravotnické zařízení zachrání půlkilové děťátko, ale toho tvorečka už se nikdo neptá jestli chce podstoupit všechna následná trápení spojená s udržením při životě. A doktoři se plácají po ramenou, jací jsou kabrňáci a Nova má co vysílat ☹

bora.b
17. říj 2008

>>Pokud chceš někoho soudit, měl bys nejdřív ujít tisíc mil v jeho botách.
sylvik, dekuju za citat. nezavid jim ani narodni parky, vsecko je jinak, nez to vypada na googlu

nemuzu soudit nikoho, o situaci usa mam informace stare, ale natolik me sokovaly, ze neverim statistikam vubec zadnym, protoze nevim, jak jsou definovane.

IVF - tomu taky nerozumim, ale spis by to byl prispevek do pustu - proste pokud lidi zijou neprirozene a nezdrave, se jim nezadari... (hnusne zjednoduseni, ktere se nechce dotknout zadne cekatelky/maminy, ktera si tu cte) ....(a navic vim z vlastni zkusenosti, ze ne kazde pocate dite chce byt narozeno, ale to zavisi na mire komunikace pred porodem....) to je fakt na extra tema

sylviiik
17. říj 2008

Ale zažila jsem několikrát úžasný zážitek při embryotransferu. Lékař zavedl pipetu s embryjkem do dělohy, otočil se k paní, kterou v lepším případě držel za ruku partner a prý: Tak a teď jste těhotná 😵 Aspoň pro tu chvíli to pro ten pár muselo být povzbuzující...

poletucha
17. říj 2008

sylviiik- fakt krasny 😵 ...u nas to bude v tom horsim pripade, ani u toho MM nebude 😀

lenkabu
17. říj 2008

gedren:ja psala ze bych sla na potrat i dyl kdybych mela postizeny dite,to se srdecni akci jsme myslela tak ze kdybych otehotnela a dite nechtela,tak nejdu na potrat plodu kt. ma srdecni akci 😉

lenkabu
17. říj 2008

bora:no nevim jestli lze neplodnost zjedndusit tak ze se nezadari tomu kdo zije neprirozene a nezdrave 😖 Co je neprirozene?

babalala
17. říj 2008

Silvi - teď jsem si u tvého příspěvku zase vybavila, že jsem někde (asi to bylo tady na koňovi) četla, že nějaké doufající sestra vyčetla:"Taková hezká embryjka jsme vám posledně nasadili a vy jste je neudržela!"
Úsměvné - akorát ne pro tu dotyčnou.. 😖

Gedren - já to IVF beru jako vyšší level snažení - té trpělivost a pokory je tam taky zapotřebí hodně - nebo spíš mnohem víc, než při normálních pokusech o početí. Napoprvé se zadaří málokomu a fyzické i psychické trápení je velkou zkouškou. Nakonec je to stejně vůle boží, nebo přírody, nebo čemu kdo věří.

karot
17. říj 2008

bora,.............nepřirozeně a nezdravě? 😕 😅

gedren
17. říj 2008

Babo, jasne, musi to bejt mimoradne psychicky narocny... Ale spis ze ja to osobne beru tak, ze do techhle veci nemam pravo zasahovat, verim prirode, ze vi, co dela, resp. vim, ze vsechno je karma, takze pred cim utecu, to me stejne potka znova v jiny forme.

S tim nezdravym zivotnim stylem, ono mozny to je, ale je otazka, co ma sanci ovlivnit jednotlivec, a co uz je pruser kolektivni (treba takovy ty hormony z antikoncepce, co plovou ve vode a meni pohlavi ryb a mozna teda maj vliv i na lidsky spermie a tak), ktery uz je individualne neovlivnitelny a ma plosne nasledky...

karot
17. říj 2008

Tak u mužskýho stačí,když v dospělosti onemocní neštovicemi,dostane zánět varlat a je vystaráno. 😖
A u ženský to,že jí vyoperují zanícené slepé střevo,následně se jí uděläjí srůsty.
Co je na tom potom nepřirozeného a nezdravého?
Podle mě je to spíš smůla. ☹
A nebo se potkají dva,kteří bez sebe nemůžou být,ale děti spolu mít nemůžou,protože jsou samy na sebe jejich reprodukční buňky alergické. ☹
Já v žádném případě neodsuzuji ani potraty a ani IVF.
Ikdyž jsem ráda,že jsem ani jedno podstoupit nemusela. 😉

babalala
17. říj 2008

Taky bych neřekla, že neplodnost je důsledkem nezdravého života. Když vidím, kolik hnusných prasat má děti bez problémů.. (Např. dámy hospitalizované kvůli rizikovému těhotenství, vykuřující přímo před porodkou a kolem mlčky procházející personál..)

sylviiik
17. říj 2008

Spalování plastů také způsobuje hormonální poruchy. A to jsme si mysleli, jak si pomůžeme, když se přestěhujeme na vesnici, ha ha ☹ Kolem nás žije banda ignorantů, kteří asi zatápí PETkama 😔
Kdyby jste věděly(i) o místě, kde si staví domy lidi s ekologickým přístupem, prosím, dejte mi vědět. Stačí do IP 😀

sylviiik
17. říj 2008

Baba ☹ a argument, že přestat kouřit naráz by pro ten plod byl obrovský šok... Za to bych byla ochotná i někomu vyliskat.

zuzalach
17. říj 2008

jen nakukuji do vaší diskuze a padla na mě docela depka 😉

bora, gedren-určitě se na neplodnosti odráží životní styl, stres atd., ale některé poznámky se mě fakt dotýkají. já si na mimčo počkala a zadařilo se těsně před návštěvou CAR. cvičila jsem jógu, jedla zdravě, dítě chtěla počít s člověkem, kterého mám ráda. jsem velmi ráda, že jsem nemusela jít na IUI nebo IVF, ale kdyby bylo třeba, tak půjdu. ono se to píše o tom, že nemám právo zasahovat a nechat věci přirozeně plynout-ale vy všechny už děti máte. já už mám taky a jsem moc ráda..

dagina
17. říj 2008

Ahojky, no dlouho jsem tady nebyla, a jen co juknu, docela citlivé téma o IVF. Já jsem IVF absolvovala, a zrovna dvakrát, jelikož by jsme mimi kvůli špatnému spermiu manži neměli NIKDY, takže zkouška trpělivosti jak psala Gedren by opravdu neuspěla a vedla by ještě k větší psychické záchubě. Co se týče zdravého stylu - manža je od mala sportovec, jeho rodina žila přiměřeně zdravě, nekouří, nepije..., a přesto ho potkalo toto 😖 .

listicka77
17. říj 2008

Babo, nejsem si úplně jistá, ale myslím, že tyhle pozdní potraty ze zdravotních důvodů se dělají tak, že se dítě (plod 🙄) injekčně usmrtí (píchnutím přes břicho) a pak se vyvolá porod mrtvého plodu. Jestli někdo víte stopro, tak mě kdyžtak opravte...

macik
17. říj 2008

babal-ty žijící dvojčátka hodiny umírající na balkoně-to se odehrálo v Kroměříži-dobře si to pamatuju...ale to snad už bude i víc jak patnáct let...

babalala
17. říj 2008

Lišti - to se ptala Kyri, ne já - a myslím, že nemyslela potrat, ale když se děťátko narodí třeba mezi 20 - 24. týdnem - jeví známky života, ale slabé, na nějaké zachraňování to není, ale nechat ho jen tak dodýchat (a dotrápit) je taky strašné.. taky nevím, jak se to pak dělá a asi to ani nechci vědět..

babalala
17. říj 2008

Jo - máš pravdu, Maciku, bylo to v devadesátém druhém. Pamatuju se akorát to, že prý tím podchlazením se mohlo ještě nějak něčemu napomoci - ale souvislosti už nevím.

listicka77
17. říj 2008

babo, máš pravdu, ptala se kyri. ale mám dojem, že to byla otázka i na ta umělá ukončení těhu při DS a podobně.

nikka.vo
17. říj 2008

Já bych jen reagovala na myšlenku, jestli není IVF už velké zasahování do přirozeného běhu věcí 😉

Pochopim, když by tak uvažoval člověk, který nikdy nešel k lékaři, nikdy si nevzal žádný prášek a všechno nechal plynout přirozeně, aby nezasahoval do přírody. 😉 Ale u člověka, který si rád nechá přeléčit zánět, vyvrtat zub apod, ale má názor, že IVF je už velké zasahování do ,,přírody,, to mi jako fakt hlava nebere 😝 Nepřirozený a hodně, je jakýkoliv lékařský zákrok, když se to tak vezme 😉

To není myšleno konkrétně na určitou osobu 😉

sajahonzik
17. říj 2008

Já teda nevím...ale myslím si, že ať si každý dělá se svým životem co chce....bude to jeho život, jeho svědomí, jeho zodpovědnost,...nic bych nezakazovala - ani potraty ani ty porody doma...a ani nejsem proti umělým oplodněním, pokud je pomoženo lidem, které po miminku touží, tak je to přeci úžasný 😵 ...spíš vnímám jako nepravedlnost přírody to, že se bez problémů a jak na běžícím páse rodí děti lidem, které je týrají a vůbec si je nezaslouží!!!! 😠 😠 😠
....osobně bych na potrat nešla a pravděpodobně ani kdyby dítko bylo postižený - od početí je to moje dítě, které miluju a po narození je ten cit jen silnější 😵 ...navíc jsem jedna z těch, co amnio odmítla (nikde jsem to doteď neříkala ani nepsala, věděla to jen nejbližší rodina, ale např. tchýně to nechápala, proč nejdu 😖 ), s MM jsme v tomhle měli jasno - prostě to bylo naše miminko, screening v 1. trimestru dopadl na jedničku s * a u triplů ujela jedna hodnota a to ještě o málo, z počítače výsledky vyjeli jako negativní, ale primářka je přepsala na doporučení na amnio 😖 😠 ...pro nás bylo větší riziko to, že po amnio potratím než to, že naše dítě bude postižený a stejně jsme se s MM shodli, že bychom si miminko nechali....ale např. sestra u mého dr. na mě koukala jako na mimozemšťana, že na amino nepůjdu 😠 😠 😠... ale měli jsme to obrovské štěstí, že máme zdravou holčičku 😵 😵 ,..jako probrečela jsem si pár dní i nocí, ale ta nejistota zmizela a nastoupila víra, že bude všechno dobrý - taky díky mýmu milovanýmu MM.....Akorát nevím, jak bych se zachovala u druhýho dítěte ☹ , trošku u mě nastoupily pochybnosti, zda bych zvládla se starat o naše postižený miminko a zárověň i o naši malou a byla dobrou matkou pro obě děti a neupředňostňovala ani jedno...no, snad to nikdy nebudu muset řešit a jednou se dočkáme dalšího zdravého krásného miminka (chceme určitě děti tři - pokud se zadaří 😵 ), ale asi by to dopadlo stejně a mimi bychom si nechali...koukám totiž na to stejně jako některé tady - jako mám mít právo určit, zda se postižené dítko narodí či nenarodí a když se pak zdravému dítěti něco stane a bude např. upoutané na lůžko, bezmocné - tak tam přeci už rozhodnout nemůžu, zda ho nechat žít nebo ne...tak o co je to u plodu jiný? příroda je mocná a snad ví, co dělá....

sajahonzik
17. říj 2008

Jo a doma bych teda já osobně nikdy nerodila - nebudu přeci ohrožovat sebe a svoje dítě....ale já měla na personál u porodu štěstí, po porodu na oddělení to už žádná sláva nebyla, ale už jsme měla u sebe malou, takže mi to nevadilo 😉 a v porodce jsme byly s malou tři dny, takže paráda...

animatua
17. říj 2008

k IVF: taky si myslim ze je to neprirozene zasahovani, proste lidi kterym se nedari mit deti je mozna z genetickeho hlediska mit nemaji.. ale pokud to nekdo podstoupi tak ho za to neodsuzuju, ja jsem k diteti prisla fakt jako slepa k houslim, mozna po par letech snazeni bych byla za IVF stastna, nevim...

jinak s tou statistikou jsem to myslela tak jak psala babalala, proste sance, ze je dite (v prenatalnim stavu, tedy vcetne deti nasledne potracenych) jakkoliv postizene je 1:800, sance potratu pri amnio je 1:100.. z toho vychazi ze prumerne 7 zdravych deti ze 100 umre kvuli touze po jistote, ze je dite zdrave.. absurdni

ja nebrojim proti doktorum ani proti vyzkumu a medicine, jsem za ni vdecna, ale do nekterych veci by se zasahovat nemelo

jak psala gedren, jak si to vysvetluji budhiste, tannawe jak zide, tak krestani tak ze kazde utrpeni ma smysl a ma cloveka neco naucit. a ze postizene dite neni za trest, ale mozna za odmenu

nikka.vo
17. říj 2008

animatua, ale ono to právě není jen z genetického hlediska, ale tím životním stylem. Pár nemůže mít dítě třeba ne proto, že by prostě z nich dvou nevznikl geneticky vhodný jedinec, ale bohužel je to kolikrát ovlivněno životním prostředím, stylem, prací (třeba sedavé, kdy se zapařují kulky 😀 ) a to se hold musí přírodě pomoc, když jsme si tu přírodu a životní prostředí už tak zku*vili 😔 Kdybychom žili všichni zdravě, nevypouštěly bychom všelijaké sajrajty do ovzduší, do vod, nevyráběli jídla z hnusů atd atd (chápete jak to myslim 😉 ) tak pak lze říct: Jo, IVF je velký zásah do přirozeného děje, holt těm dvoum není souzeno z genetického hlediska mít dítě.

kocicatko
17. říj 2008

Lenkabu, respektuju, že jsme v tomhle každá jiná, ale zajímá mě - když by se Tvému dítěti něco stalo opté, co se narodí, třeba ve 2 letech, bereš to tak, že hopodpoříš a budeš milovat... když bys čekala dítě (byť se stejným postižením), zabiješ jej a teď situace - co když testy vyjdou ok, a přesto by se po narození Tvé dítě projevilo jako postižené? Jak bys to řešila?

Sylviiiku, s tím kouřením - taky mě to neskutečně s..e, když potkám maminku s mimčem a cigáro v ruce...no sama jsem kdysi kouřila, takže bohužel vím, co absťák dokáže (pocení, návaly, emoce, pořád jak na trní, vzteklá jak pes, špatný spánek...), takže já to spíš beru tak, že by maminka měla dostat rozum dřív, než se rozhodne otěhotnět - prostě to brát tak, že to dělá pro to (v tu chvíli ještě nepočaté) dítě a prostě se ovládnout 😉

Ad IVF - v tomhle případě to beru jako šanci, která je super, když vyjde - ale když to nejde, tak to tak asi má být a ten dotyčný pár s tím víc neudělá...a jestliže se to podaří a miminko se uchytí a narodí, tak to beru tak, že mimi se rozhodlo, že ten či onen pár potěší svou přítomností - že jim je souzené...akorát jim muselo být trochu pomoženo... ikdyž myslím, že by ten dan´ý pár třeba časem měl mimi i tak, ale strest a tlaky okolí dokážou hodně... 😒

lenkabu
18. říj 2008

kocicatko:kdyby po narozeni bylo postizene tak si ho necham a budu se o nej starat jak nejlip dovedu.Tam uz to neni o volbe predem.Ale opravdu si o sobe myslim ze nemam na to starat se o postizene dite,tak se bojim abych mu nakonec spis neublizovala treba nedostatecnou peci nebo proste jen tim ze ma misto matky vynervovanou trosku 😖

Ja kdybych nemohla mit dite,tak na IVF primo letim at uz to se mnou priroda zamysli jak chce 😉

kocicatko
18. říj 2008

Lenkabu, díky za odpověď