Porod doma. Koukali jste to v televizi?

martek
8. říj 2008

koukate na jednicku??????
neverim vlastnim ocim a usim..... 😔

draga
10. říj 2008

tak opět rozbouřené téma 🙂))
četla jsem pár příspěvků....mmch Jílková v tomto pořadu občas zklame 🙂 už to tu bylo x krát

k porodu doma...to je přece věc každé maminky jak se rozhodne, když někdo je tak silný a statečný ať to udělá...následky si nese každý sám...

já bych doma nerodila už jen kvůli tomu, že moje dítě zrovna potřebovalo na svět pomoct...jsem ráda, že jsem mohla rodit v příjemném prostředí s manželem od začátku, dělat si co chci a přitom být pod dohledem...

co mě teda stresovalo a to se přikláním k porodům doma, případně k ambulantímu porodu...to věčné měření teploty, dělání čárek jak kojím, jak mimi kaká a čůrá a hlavně to stresující každodenní vážení a jeslti nepřibere tytyty....to byl pro mě opravdu nepříjemný zážitek.... ☹

klystýr teda nevím proč by měl být na újmu (tu někdo popisoval, co by všechno mohly způsobit) přitom je očista těla resp. střev právě klystýrem jedna z nej...

holení??? no to je spíš nedůležité ne? nebo někomu vadí že ho odchlupí? zvlášť v dnešní době kdy se holíme každá doma??? zřejmě ještě existují zarostlé neholené ženy 🙂) teda jako já se zrovna na porod oholit nestihla šlo to ráz naráz tam mě sestřička žiletkou vzala během vteřiny ....nechápu komu tohle fakt může vadit...

a už končím 😀 😀

bertica.h
10. říj 2008

simona..miminka sa ale rodia v porodnici,nie?

je iné rodiť s PA v porodnici a doma..

bertica.h
10. říj 2008

pritom výzkum jasne ukazuje,že teplá voda zavedená do konečníka porod urýchli a napomáha kontrakciám.. 😀 😅

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
lukin
10. říj 2008

Podle statistik je porod doma vážně nebezpečnější než porod v porodnici. Ročně zemře u nás cca 7 až 10 žen při porodu a letos to už byly dvě z nich doma. A vemte si, že domácích porodů je ročně kolem 200. Takže to vychází na každou stou ženu. A když je v porodnici něco přes 100 000 porodů, a zemře tam cca 5 až 8 žen, tak to vychází na každou 18 000 ženu. Což je fakt obrovský rozdíl.

cherub
10. říj 2008

draga a můžu vědět proč tě stresovalo měření teploty a zapisování časů kojení? 😅 já to dělala ráda a pokaždé jsem byla šťastná, že teplota je ok a že po 3 hodinách malá vypila pořádnou dávku mléka 🙂 Oni případnou teplotu nebo nepřibívání na váze neberou jako tvoje selhání ale jako varovný vykřičník že je něco v nepořádku a musí se s tím něco dělat...

když mi ze začátku kojení nešlo, tak jsem byla ráda, když ji dali UM.... byla spokojená a spinkala a já mohla odpočívat... a ždánou ujmu těch pár stříkaček UM na nás nezanechalo, kojím doteď 😉

anippe
10. říj 2008

já myslím že je nás tu víc, co se s klidem podepíší pod názor ygreen !!! jen se nám nechce vstupovat mezi fanatiky...a kdo chce at se vrátí na strom, ale at taky za to nese odpovědnost!

markytkaaa
10. říj 2008

simona: "Ohledne domporodu - pokud mate bezproblemove tehu, tak k vam prijdou na porod 2 PA (placene statem), pri problemech samozrejme ihned prevoz do porodnice" ... bezproblémové těhotenství ještě nikomu nezaručuje bezproblémový porod! a v případě komplikací ti PA ... ani když jsou 2 císařský řez neudělají ... jen chci znát důvod PROČ tak hazardovat se svým životem a životem dítěte? ... pro pohodlí? je snad to pohodlí důležitější?

Tohle já prostě nepochopím ... nikdo nikdy nemůže předvídat jaký porod kdo bude mít ... a i v nemocnicích je takové pohodlí a možnost volby ... jen s tím nejdůležitějším, s kvalifikovaným odborným dohledem, který v případě nutnosti může zasáhnout ... a to ihned ... při porodu se nemůže hrát o čas ...

radka.m.
10. říj 2008

anippe-zcela výstižné!!!!!!

cherub
10. říj 2008

simono.w i když budeš doma s 10 PA, tak při problému máte smůlu, nejsou tam potřebné přístroje a vybavení pro první pomoc a sanitku taky nebudou tlačit, aby u vás byla rychleji 😅

ambulatní porod bez medikametnů v porodnici je ok, nicméně ten závěr, že hnedle půjdu domů bych teda taky vypustila....

nehledě na to, že já osobně kdybych nedostala oxytocín a nepíchli mi plodovku, tak buď skončím na císaři nebo jsem těhotná ještě teď 🙄

cherub
10. říj 2008

anippe tleskám 😵

draga
10. říj 2008

cherub protože to bylo stresující jak chodily sesřičky a pořád hlídaly čárky...nepil...cože nepřibere...to bude chtít příkrm...blablabla...navíc já tam byla 12 dní a když jsem konečně mohla domů, že malý už neměl žloutenku zase jsem se klepala strachy jeslti náhodou neklesne váha...hned jak jsme byli doma všechno se srovnalo a bylo krásně v pohodě...prostě si myslím, že ne každý má rád nemocnici(porodnici) a doma je doma...

bertica.h
10. říj 2008

tiež si myslím,že bezproblémové tehotnenstvo neznamná bezprobl.porod..ok..može PA urobiť nástrih?to,že sa robia u nás paušálne..nechajme tak..ale može ho urobiť aj PA?čo ak má dieta veľku hlavičku,hrádz nieje poddajná..čo sa stane?žena sa natrhne kludne až ku konečníku..dakujem za taký prirodzený porod...

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
lukin
10. říj 2008

bertica: S tím nástřihem doma by mě to taky zajímalo. Jak ji pak budou šít doma? Nějak si to neumím představit.

ygreen
10. říj 2008

babalala: ano tripply jsou z 50% falešně pozitivní a v hodně zemích záp. Evropy je zrušili. Ale NT screening je z miniálně 70% pravdivý. A není fér odsuzovat ženy, které nechtějí postižené dítě, když vědí, že se tak narodí 🙄 Já kdybych věděla, že je dítě postižené, šla bych na potrat. Jednoznačně a bez debat. To je moje volba. Stejně jako ty bys měla volbu si takové miminko nechat.

A klystýr, nebo ochlupení - to je směšný! Klystýr je docela příjemná záležitost a nechápu co je za problém pročistit si střeva. A ochlupení - to je kvůli případnému nutnému nástřihu a následnému šití. Chtěly byste být lékařkami a šít úhledné stehy v bobrovi?????

cherub
10. říj 2008

draga je to asi o povaze... já jsem byla šťastná že mám Nikolku u sebe, zdravou a krásnou a jestli se mi tam 20x denně promenádovaly sestřičky nebo uklizečky mi bylo free... dokonce mi ani nevadilo (ač jsem šílená stydlivka), že kojím před manželem své "spolubydlící"... ze začátku to nešlo ale pak to bylo v pohodě a i kdyby nebylo, tak UM je taky dobrá alternativa když není jiné řešení, tak bych se s tím prostě smířila.

draga
10. říj 2008

ygreen já být lékař tak nechci ani do chlupky strkat ruce 😀

markytkaaa
10. říj 2008

mno jo ... je to jak dělat výšivku v huňatý beranici 😀

babalala
10. říj 2008

Lukin - nikde v tisku neproběhlo sdělení o tom, jestli ty dva případy úmrtí byly z plánovaného, nebo náhodného porodu doma, takže zahrnovat je do do "statistiky" je dost problematické.

Bertica - to je zajímavé, že tak zasvěceně mluvíš o domácích porodech a přitom ani nemáš informace o tom, jestli je PA schopna provést v domácích podmínkách nástřih.. Takže - ano je.

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
draga
10. říj 2008

cherub tohle není o studu ale o pohodě...já kojila všude a bylo mi jedno kdo se dívá...ale jde o ten pocit, že jsi doma, uděláš si věci podle sebe a ne v 6 koupání, v sedum měřit teplotu...jak píšu...mě tohle vadilo ...ne tak, že bych rodila kvůli tomu doma, na to jsem srab ale trochu víc pohody by neškodilo...

ygreen
10. říj 2008

draga: na Bulovce to kojení zas tak neřešili ani nic nezapisovali, ale taky se mi podařilo se rozkojit až doma v klídku 🙂

A jak píšou holky - já jsem byla ukázkou fantastického těhotenství - až moc a najednou se ukázalo, že to, že jsem například nikdy nepocítila tvrdnutí břicha byl problém, páč hormony mi mespustily ani porod.

cherub
10. říj 2008

simono, brojím proti tomu hlavně pro to, že je tady to strašné riziko - smrt miminka... jestli chce umřít matka, fajn... je to zlé a kruté ale je dospěla, tak ať si vybere, ale proč rozhodovat za to malé bezbranné miminko???? je to sobectví... když už je jednou počaté z lásky, tak proč kruci nemá právo na život???? 🙄

ygreen naprosto s tebou souhlasím... hlavně s tím klystýrem... nebolí to, uvolní se všechno a porod se urychlí a přirozeně - vždyt je to jen voda!!!!!!

draga
10. říj 2008

ygreen tak to jsme na tom asi byly podobně...mě odtekla voda žádný porod nenastal..takže oxytocin a vyvolaný porod...tak příště rodím na Bulovce 😎 doma to nerisknu 😎

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
cherub
10. říj 2008

draga tak je jasné, že nějaký režim každá porodnice má... ale přece na tom nic není a hlavně, vše je v zájmu dítěte.... ale jak už jsem psala, tak jsem pro mimčo objetovat hodně, takže i případný nemilý personál... hlavně ať mimi žije!!!!

pořád se mluví o tom, jak strašně moc porodů končí komplikacemi nebo císařem, tak proč riskovat??? je to prostě fakt... já osobně ve svém okolí nebo i tu na MK neznám moc holek, co by rodily oprovdu naprosto bez komplikací

cherub
10. říj 2008

simono proti potratům jsem tehdy, když nejde o znásilnění nebo když není mimi zdravé.... nicméně dát pryč miminko do 12tt není zase tak šílené jako když je to už človíček se všemi orgány, reflexy - prostě zdánlivě zdravé, donošené mimi 😔

ygreen
10. říj 2008

draga: v podolí mě nas.ali - chtěli mě nechat přenášet bůhví jak dlouho, tak jsem šla na Bulovku - okamžitá hospitalizace a vyvolávačka - nic, druhý den rupnutí vody, nic, oxytociny, nic, pořád oxytociny, injekce, epidural na otevření - po 15 hodinách nesnesitelných bolestí (kontrakce po 30 vteřinách hodnota každé 100) CŘ - 4x šňůra kolem krku, 4500g a 55cm.
Dle doktorů bych rodila přirozeně asi 15 dní po termínu - malý by měl k 5 kilům a nikdy bych ho neporodila spontánně. A pokud bych se o to snažila a on neměl tu šňůru, tak bych byla rozervaná, malej měl zlomené klíční kosti, pravděpodobně poporodní nádory a mohla bych jen děkovat náhodě kdyby neměl poškození mozku 😔

markytkaaa
10. říj 2008

Kolik z vás zastánkyň domporodů skutečně rodilo doma a bezproblémově? ...
Zatím tady nacházím jen zastávání se hazardu s oběma životy ... žádné vlastní zkušenosti. Asi pro to, že jsou tady samé hrdinky, které se nakonec raději (možná ku klidu příbuzných) odevzdají do rukou lékaře (a díky bohu za to).

Dnešní medicína je přeci tak daleko, že se o rodičku dokáže postarat nadstandartně! ... Alternativní metody jsou možné - za asistence lékaře. Nebo samozřejmě ... rodit jen s PA ... v nemocnici, kde je Dr. přítomný ... proč se vracet do středověku kdy to ženský opravdu vrhali na polích a odpoledne šli zase makat?!