Porod doma. Koukali jste to v televizi?

martek
8. říj 2008

koukate na jednicku??????
neverim vlastnim ocim a usim..... 😔

ygreen
10. říj 2008

cherub: naprostý souhlas. Mě by bylo jedno, kdyby mě v porodnici každý den mlátili, kdyby se vzorně starali o Tobíčka

potrat: Do 12tt to považuji jen za věc ženy zda ukončí své těhotenství. A pokud je mimi postižené chápu to absolutně.

ygreen
10. říj 2008

Přesně - rodit co nejvíce přirozeně lze i v nemocnicích a bez hazardu.

draga
10. říj 2008

ygreen tak tos měla teda sakra dobrý porod...tak to já si pískám 😀

cherub
10. říj 2008

markytko, protože je to přeci přirozené 😅 😀 😀 😀 😀 😀 😀

taky to nechápu 😔

veškerá aromaterapie či příjemná hudba rodičce je možná i na porodním sále, tak proč tak riskovat 😲 Já tam byla jen s manželem, co půl hodiny za mnou chodila na kontrolu PA, kdyby byl problém, měli jsme okamžitě zvonit nebo doběhnout... jakmile komplikace nastaly, přibehla doktorka a PA a dělaly vše pro to, aby mi bylo fajn a šlo to rychle... po břichu mi nakonec taky museli skákat, protože jinak to nešlo... ale přežila jsem a Nikolka taky... a příště tam jdu zase, protože jim prostě věřím a nejsem blázen 😔

radka.m.
10. říj 2008

tohle mě chvílema přijde debata fakt jak s neandrtálcema,nejdřív tady předhazují to,že dřív se rodilo na poli,ted do toho ještě zamíchají potraty,tak teda holky fakt nevím,asi ani chudáci nevědí,v jakém století žijí 😒

ankili
10. říj 2008

milé dámy, na večerní čtení opravdu zajímavá a hutná diskuze.

názory některých čekatelek jsou opravdu zajímavé jako"ambulantní porod by pořešil i to šílené množství "pacientů", kterým vlastně nic není krom toho, že porodily ...." a podobně 😀 Dámy čekatelky poroďtě čtyřapůlkilové mimino vaginálně za dlouhé a dlouhé hodiny a hodiny pak napište zda jste se pak necítili jako pacient, já tedy ano a ještě hodně dlouho.

každopádně je to všechno o tom že máme možnost volby, každá mamina by si ale měla uvědomit že volí za to nenarozené malé. většina těch přírodních maminek, které se rozhodnou rodit doma celé těhotenství dělají vše proto aby nijak neohrozili své maličké, naopak aby se co nejlépe a nejharmoničtěji vyvíjelo ale nakonec podstoupí takové obrovské riziko 😠 je to hazard se zdravím. Nevěřím jak tady někdo píše že to dělá kvůli tomu malému, ne to dělají jen kvůli sobě. špitál taky nemusím ale porod domy bych si nikdy, nikdy neriskla. Tolik můj názor.

Jak píše Anippe, je nás tu víc co sdílíme názor Ygreen, bych se pod něj podepsala vlastní krví.

Nebýt doktorů tak také nevím jak by můj porod dopadl, vděčím jim za to že jsme oba v pořádku a to bylo celé těhotenství v normálu. jak tak sleduji tu naši koníkovskou komunitu tak porodů které by mohly proběhnout doma a v pohodě je mizivě málo.

bertica.h
10. říj 2008

..to o epiziotomii som chcela vedieť skor zo zaujímavosti..
a určite o porodoch doma nehovorím zasvatene..to nie..ale predsa len o ludskom tele niečo viem a viem aj o nebezpečí,ktoré predstavuje porod doma,bez potrebného vybavenia.

je to Vaša vec..Vás by výčitky celý život prenasledovali.Dobrnu noc.

bertica.h
10. říj 2008

naozaj..ktorée z vás vlastne rodili doma,?? 😕 😕
a su tu nejaké vobec???

dagina
10. říj 2008

berti, také jsem se na to už ptala tak dvě stránky vzad a žádná se nepříhlásila 😅 , asi jich je tu hojně 😅 .

anippe
10. říj 2008

"kde je hranice, která určuje, kterému dítěti dovolíme žít a kterému ne? ".... vždyt v přírodě je naprosto přirozené, že postižená mládata odsoudí vlastní matka na smrt....no že by v nás ubožačkách co se nedokáží smířit s vlastním osudem přeci jen zůstalo trochu přirozenosti? 😕

simmonika
10. říj 2008

Taky mi nedá se nepřidat. Rodila jsem na Bulovce, protože jsem se otvírala pomalu lékaři se rozhodli pro oxytocin, kontrakce se sice zrychlily, ale porod nijak nepokročil. Ozvy miminka se začly snižovat, tak mi rychle skočili na břicho, tím mi roztrhali na kusy placentu, obrovský nástřih, narkóza, JIPka. Ale výsledek naprosto zdravé miminko. Možná, kdyby se ještě 1 až 2 hodinky počkalo bez oxytocinu a místo nástřihu se na hráz položil horký hadr (jak to dělají PA doma), který by hráz uvolnil, mohlo to být beze všech komplikací. Ale říkám možná a porod doma bych nikdy neriskovala.
Ale myslím, že můžeme být šťastné za to, co máme. Moje maminka rodila bez epi, když zavzdychala, byla sestrou okřiknuta, ať se nechová jak hysterka. Maminek bylo 8 na pokoji, miminka vozila jen na krmení po 3 hodinách a když se nějaké nestačilo napít během 15 minut, mělo prostě smůlu a odjíždělo uplakané a hladové. Když se tomu nějaká maminka postavila, že je to její dítě, bylo jí řečeno, že není, že je to dítě státu a byla prohlášena za postiženou laktační psychózou.
Tak buďme šťastné, že můžeme vůbec vést takového diskuze. 🙂
A na druhou stranu z těch nešťastných miminek v porodnicích vyrostly docela dobrý baby ne 😉

suki
10. říj 2008

ygreen naprosto s tebou souhlasím. Doma bych prostě nerodila ani náhodou, je to hazard se životem a potvrdilo se mi to vlastním porodem, který byl také těžký, dlouhý a dopadl by všelijak nebýt doktorů a sestřiček. Navíc mně připadne, že tu zastánkyně porodů doma asi ještě opravdu nerodili, protože mně teda bylo u porodu jedno úplně všechno: kde jsem, jak to tam vypadá nebo dokonce nějaké vonné olejíčky mě naprosto nezajímaly, chtěla jsem to mít hlavně za sebou. Kdybych byla s prominutím v tu chvíli na záchodě a rodila, bylo by mi to fuk...

Navíc na sále jsem mohla dělat co jsem chtěla, mít tam partnera, pustit si hudbu a zapálit si třeba táborák, ale jak říkám, jedinné co jsem opravdu ocenila byl můj partner a kvalitní zdarvotnický personál, bez kterého bych malou neporodila.

Navíc já jsem zdraotní sestra a spousta z Vás se ohání, že je personál nepřívětivý a nerespektuje Vás. Nikdo z Vás si ale neuvědomuje , jak je ta práce velmi náročná - fyzicky a hlavně psychicky a že každý z nás je jen člověk a nemusí mít prostě svůj den. Navíc, když se ho tam snaží někdo přesvědčit o své pravdě a zbla tomu rozumí!!!!

Případné ohlasy, že to teda nemá dělat, když ho to nebaví atd....jsou bezpředmětné, protože pochybuju, že Vy máte pořád dobrou náladu, když jste v práci.

jabber
10. říj 2008

Vzpomínám si, že před nějakou dobou psali, že ženská rodila doma - ve vaně, s partnerem a dítě při porodu utopili ☹ 😠 - to už mi fakt zůstává rozum stát, že něco takovýho vůbec někoho napadne 🙄

ygreen
10. říj 2008

No, jo, tak mi první příspěvek smazali 😒 slovo magor je asi zakázané, byť nebylo směřováno konkrétně 😝

ladunka
10. říj 2008

Holky všimly jste si vůbec, že nikdo nikoho nepřesvědčuje k tomu, aby rodil doma? Vy chcete rodit v nemocnici a třeba klidně na záchodě a je prima (bez ironie!), že tu možnost máte. Kdo nechce rodit na záchodě nebo se sestrou, která zrovna nemá dobrý den, nikdy ji předtím neviděl a už asi neuvidí, tu možnost prakticky nemá. Zkuste si představit být na druhé straně barikády a být nuceny rodit doma na gauči před zraky svých starších dětí. Možná je vám z té představy špatně.
To že je pro Vás porod subjektivně v porodnici bezpečnější, je zase naprosto v pořádku, ale nechápu, jak z toho můžete vyvozovat, že je tím automaticky bezpečnější pro všechny.

Znám osobně tři ženy, které rodily doma, já mezi nimi nejsem. Kupodivu, navzdory všemu, mají zdravé a šťastné děti.

A ještě jednou - ta debata je celá nastavená špatně, porod doma je téma atraktivní a navíc šikovně zastírá, že jde o něco jiného. Fakt není až tak důležité, jestli budeme houfně rodit doma, to je jasné, že nebudeme, ale jestli se standardně můžeme spolehnout, že v porodnici obdržíme bezpečnou a zároveň důstojnou péči. Jestli jste se s takovou setkaly, máte štěstí.

simmoniko, souhlasím s Tebou. Mám z těhle debat vlastně radost, protože nakonec prostě nemůžou zůstat bez pozitivních následků. A stejně jako naše mámy koukají jak zjara, když si bereme k porodu partnera a troufneme si tam křičet, my se budeme radovat, až naše dcery budou označovat porody za ty nejlepší okamžiky svého života 🙂

listicka77
10. říj 2008

suki, promiň, ale že TOBĚ bylo u porodu všechno jedno a chtěla jsi to mít jenom za sebou, ještě neznamená, že to tak vnímá každá žena. některé jsou na okolnosti hodně citlivé. mám např. dvě kamarádky, které jsou extrémně stydlivé, nikdy by si nevybraly gyndaře chlapa. a vědí, že to u porodu nemůžou ovlivnit, jestli tam bude chlap nebo ženská, a musí to vydržet. ale jakékoliv bloky, nepříjemné pocity apod. můžou zastavit porod, zpomalit otvírání... myslím, že u jedné z nich byl císařský řez mj. následkem těchhle nepříjemností (chlapi se střídali jak na běžícím pásu a každej si do ní hrábnul...). zamysli se trochu prosím. možná až pochopíš, že některé věci mohou jiní lidé vnímat zcela odlišně než ty, tak budeš zase o něco lepší zdravotní sestrou...

radka.m.
10. říj 2008

to jako že pro svoje nepříjemné pocity budu ohrožovat zdraví dítěte?a co když taková stydlivá ženská bude mít rakovinu prsa,to se jako bude chtít taky léčit doma jenom proto,že se před doktorem stydí???

ladunka
10. říj 2008

🙂 radko, je to podobné, jako když někdo rád souloží v taxíku a někdo doma v soukromí. Zatímco ti "taxíkoví" budou mít problém dokonat příslušný proces v nudné ložnici, budou mít ti posteloví naprosto stejný problém v taxíku. Pokud budou ti posteloví nuceni počínat dítě výhradně na veřejných prostranstvích, asi se jim to nepovede a bude jim muset pomoci medicína, a přitom jde "jenom" o to, že se stydí, hlupáci.

f.nina
10. říj 2008

Naprosto souhlasím s ygreen.Já měla bezproblémové těhotenství,krásně rychlej a bezproblemovej porod a přesto říkám že takové maminy jsou blázn 🤐 i.Já jsem si porod v nemocnici max. užívala a okamžitě bych to vrátila zpět.Já jsem realista a raději budu počítat s kompikkaci než abych se spoléhala na to že bud mít porod jako z filmu.Pro mě je mé dítě vším a nikdy bych si neodpustila že jsem ho ohrozila jen kvůli svému pohodlí

ladunka
10. říj 2008

f.nino, ve filmu se přece rodí výhradně v porodnicích 😀 Já tomu prostě nerozumím. Vy snad nečtete. Vždyť nikdo nikoho nenutí, aby rodil doma.

radka.m.
10. říj 2008

asi tomu opravdu nerozumíš,jak píšeš,nebo špatně asi čteš-vždyt nikdo nikoho nenutí,aby rodil v nemocnicích,jenom se píšou názory

f.nina
10. říj 2008

ladunka.Pár už jsem jich vi 😀 děla mimo porodnici.Vždyť to je diskuze tak každej jen vyjadřuje svůj názor 😉

f.nina
10. říj 2008

radka.m: 😉

suki
10. říj 2008

já se nechci hádat a do konce si dovolím i tvrdit, že jako zdravotní se sestra jsem nikdy svoje problémy netahala do práce a snažila se být vždy milá a vyhovět pacientovi ve všem co potřeboval. Ale jsou bohužel situace, kdy si pacient a člověk obecně musí uvědomit, že je v rukou odborníků, že to odborníci na tuto vědu a práci studovali minimálně 6 let a že v danou chvíli prostě vědí líp co je pro něj dobré a hlavně potřebné. Setkala jsem se s mnoha situacemi, kdy rozhodnutí pacienta-klienta způsobilo nevratné a velké problémy, protože si zrovna postavil svou hlavu a odmítl něco, co zrovna v tu chvíli potřeboval. Jistě, i doktor nemusí mít vždy pravdu, ale měli bychom se opravdu všichni zamyslet nad tím, jestli nám jde o pohodlí a krásu prostředí nebo o to, aby bylo zdravé miminko a taky, aby nezůstalo miminko bez matky při tragických komlikacích u porodů doma. To je vše, co by ch k tomu chtěla říct.

ladunka
10. říj 2008

no jo, radko, vlastně máš pravdu 🙂

f.nina
10. říj 2008

suki:naprosto souhlasím s větou "měli bychom se opravdu všichni zamyslet nad tím, jestli nám jde o pohodlí a krásu prostředí nebo o to, aby bylo zdravé miminko a taky, aby nezůstalo miminko bez matky při tragických komlikacích u porodů doma. " Tleskám 🙂

radka.m.
10. říj 2008

také souhlasím 😉 😉 😉

anippe
10. říj 2008

no to jsou teda argumenty a přirovnání 😀 si asi některé dámy myslí, že je nám příjemné podstupovat vyšetření v nemocnici.Bohužel spousta z nás tady má velké problémy jak se samotným početím, tak s těhotenstvím.Pokud by jsme byli ovšem takto stydlivé nikdy by jsme nejspíš ani neotěhotněli. Za dva roky se na mě vystřídalo spousta doktorů, ale nepřekonat to, nečekala bych miminko. Také mám negativní zkušenost s lékaři, ale nikdy by mě nenapadlo hazardovat se svým nebo dokonce mimískovým životem!!!
Všechno je to o komunikaci s lékaři , dnes si můžete vybrat a najít to co vám bude vyhovovat, jen chtít!

radka.m.
10. říj 2008

anippe 🙂 🙂 🙂

suki
10. říj 2008

děkuju holky 🙂