Porod doma. Koukali jste to v televizi?

martek
8. říj 2008

koukate na jednicku??????
neverim vlastnim ocim a usim..... 😔

babalala
9. říj 2008

Ad porodní plán - několik jsem si jich stáhla z netu, prošla jsem jednotlivé body, vyhledala si v literatuře, nakolik jsou dané požadavky opodstatněné, zvážila jsem, které jsou podstatné pro mne osobně, a výsledek upravila tak, aby byl stručný, věcný a zdvořilý vůči personálu.

kristi
9. říj 2008

vsak ja nic nerikam, ja jen rekla, ze vetsina rodicek ten plan at vic nebo min, opsala.....krome nekolika vyjimek, se kterymi to sepsala dula

dzany
9. říj 2008

balabala: epidurál jsem měla a nepřijde mi na něm vůbec nic špatnýho 😉 když už se oháníš těmi statistikami tak bys mohla vědět že statisticky je epi bezpečný 😎 a chtěla bych vidět statistiku kolik z porodů doma vyšlo zdravých dětí a kolik matek 😉 přeji každému at se mu narodí dítě zdravé tak či tak 😉 ale já žiju v 21.století a chci využit vše na co kdysi lidi neměli příležitost a to je hlavně špičková zdravotní péče 😵

babalala
9. říj 2008

Kristi - pokud ses ty stačila dopravit do porodnice, tak by se i PA stačila dopravit k tobě (tedy, pokud by jim nikdo neházel klacky pod nohy a bylo jich všude tolik, kolik je potřeba).

Ale tahleta diskuze není o tom, přesvědčovat vás, které chcete rodit v porodce, abyste rodily doma, ale o tom, aby nám, které doma rodit chceme, v tom nikdo nebránil a nestavěl veřejné mínění proti nám. Včera to byla jasná ukázka - místo věcných argumentů, výsledků vědeckých studií a snahy o vzájemnou toleranci - hysterická Jílková..

kocicatko
9. říj 2008

Dzany, Lu asi měla namysli spíš to, že když teda podle některých "riskuješ život dítěte" porodem doma, tak proč nikomu nevadí rovnou to dítě zabít potratem? Vždyť tam je smrt jistá oproti, podle mě, naprosto neriskantním domácím porodům...

Kristi, já jsem porodní plán nejdřív četla u kamarádky, ale spíš pro inspiraci, jak by to mělo vypadat. Měla jsem své vlastní požadavky, ale moje PA mi poradila formu, která je přehledná, takže jsem to zformulovala po svém (na netu jsem si pouze zkontrolovala, jestli odborné výrazy mám správně 😉 ) a nic jsem nekopírovala. Plán jsem naštěstí nemusela použít, ale i tak - je to vlatně odraz toho, jak v porodnicích nevycházejí maminkám vstříc a jednají naprosto rutinně - kdyby ke každé mamince přistupovali individuálně, pp by si psát nemusely...

kristi
9. říj 2008

ja myslim,ze nikdo nikomu v nicem nebrani, holt ale musite pocitat s tim,ze to nepujde tak lehce. Jste v mensine a proto ty sluzby pro vas nejsou odpovidajici.

babalala
9. říj 2008

Dzany - tak si o epidurálu nejdřív něco přečti.. Statisticky možná bezpečný je, ale existují případy, kdy něco selhalo.. zrovna tak jako občas něco nevyjde u domácího porodu, nebo u porodu v porodnici. Riziko existuje vždy.

lu777
9. říj 2008

no, nevim jak je epi bezpecny statisticky, okolo me se sesly 3 maminky, ktere s tim mely velke problemy... ono kdyz pak clovek nemuze treba tri dny drzet dite ani vstat z postele, tak je to sila.. nemluve o tom, ze to jsou velice dulezite okamziky a dite se uci sat... (kamaradce ho drzela sestra, nemohla se ani pohnout)

jinak me by teda taky zajimala statistika porodu doma.... ja bych asi doma nerodila, ale myslim si, ze kazdy ma pravo se rozhodnout ! a ne aby z nej nekdo delal nejhorsi matku na svete proto, ze ma jiny nazor...

moje babicka nemohla do porodky, protoze to bylo moc drahy a nemela se tam jak dopravit a moc chtela... ja kdybych chtela porod doma, tak s tim budu mit takovy problemy jako ona kdyz chtela porod v porodnici
😅 😅

kazdej se musi rozhodnout sam co mu vyhovuje, ale snad zijeme ve svobodny spolecnosti, tak mame pravo volby !

schnek
9. říj 2008

kristi, to bohužel brání... a nevidím důvod, proč bych měla být znevýhodněná proto, že mám menšinový názor a požadavky... které služby máš konkrétně na mysli?

dzany
9. říj 2008

já samozřejmě taky nikoho nechci přesvěčovat že tak nebo tak je to správně 😉 to si naštěstí každý může zvolit sám.
kocicatko já jsem to u lu777 pochopila jenom jsem chtěla napsat že pro mně volba potratu a volba porodu doma není to samý a spíš pochopím ženukterá zvolí potrat (at už jí k tomu vede cokoliv) než tú která 9 měs. nosí mimi v břichu a pak se rozhodne rodit doma 😉 ale říkám každého věc

babalala
9. říj 2008

Kristi - mě ani tolik nevadí to, že si domácí porod musím zaplatit z vlastní kapsy - holt v tom roce, kdy se narodí mimino, nepojedem na dovolenou, nebo si odřeknu něco jiného - co mi osobně vadí, je nepochopení a útoky lidí, kteří si o prorodnictví nepřečetli jedinou knihu, o mechanismu porodu skoro nic neví, a jediné, čím se ohánějí, jsou neobjektivní informace získané z médií (viz včerejší duchaplný pořad).

kristi
9. říj 2008

ja nevim, ja do toho fakt az tak nevidim. Myslim,ze nemate dostatek dul, por. asistentek ani doktoru na naslednou peci, fakt nevim. A si to musite platit? tak to je teda taky husty. Musite za to asi vic bojovat, aby to proste vsichni pochopili. Holt nevim, jeslti vam ten porad spis neuskodil teda..

lu777
9. říj 2008

jinak tem kdo veri spickove zdravotni peci tak preju aby nenarazili tak jako ja v realite ... nastesti to nebylo u porodu, ale malem jsem skoncila v invalidce a tech velice spatnych zkusenosti mam nekolik... ani to sem nebudu psat, nechci nikoho desit.. diky tomu jsem se ovsem vylecila ze spolehani se na nekoho a vedela jsem napr. moc dobre, ze k porodu v zadnem pripade nepojedu sama, protoze muzu narazit na jakehokoliv doktora, ktery statnicemi sotva prolezl a jsem mu vicemene sumafuk ...

jedna vec je jestli obecne existuje moznost spickove pece v danem momente a jina vec pak je jestli se ji cloveku taky dostane, ze....

ono ty reci o spickove peci jsou casto takova reklama... doktori si tim udrzuji prestiz... ale muzete narazit opravdu na kohokoliv, nekdy je to velice prijemne prekvapeni a je tam inteligentni clovek, co se chova s respektem a o pacienta ma skutecne zajem - a jindy je to uplne pako s prominutim, pro ktere jste jen cislo ve statistice a praci si treba i prihne....
oba dva muzou mit vystudovanou tutez skolu, to neni o diplomu (jak tu nekdo zminil, ze dula ma stredoskolske vzdelani, myslim, ze o tom to casto neni, znam hromadu lidi co maji VS a jsou to paka nepouzitelna v zivote).... je to o lidech, o tom jak vazne berou svou praci, o tom jaky maji zajem o sveho klienta (nebudu psat pacienta, protoze u fyziologickeho porodu pacient neni, i kdyz se tak personal casto chova)

romana
9. říj 2008

dzany: jen k tomu epiduralu - ted tim prosel tchan (samozrejme ne teda v ramci porodu 😉 , protože nechtel celkovou (je lékař, ale dost alternativní). napichovali mu to na ctyrikrat, neslo to, takze nakonec celkova. doma ho zacla silene bolet hlava, prestaval videt, slyset!!!!! takze co, zjistilo se, ze z tech vpichu mu odchazel mozkomisni mok a musela se tam udelat nejaka krevni zatka. tech pripadu asi neni moc, ale bezpecny?!!!!!hahaha 😒

lu777
9. říj 2008

jinak naprosty souhlas s Babalalou - mne taky ani nevadi to placeni, ale to nepochopeni a odsuzovani a hazeni klacku pod nohy... a to casto od okoli, ktere o domacich porodech nic nevi...
ja bych do domporodu asi nesla, ale sakra me stve, ze nema clovek skoro moznost volby... to jsme v nejake diktature? co je komu do toho co delam se svym ditetem??? pokud ho nebudu bit tak fakt nic....

mne to proste prijde na hlavu postaveny... lidi co jsou proti domporodum se najednou hrozne zajimaji o druhe a chteji resit jejich zivot... a starali by se taky tak, kdyby se memu diteti stalo neco jineho? a davaji pozor, aby moje dite nesrazili na ulici nebo jedou jak prasata? a zajimaji se o provoz detskych hrist, materskych center, davaji penize na detske domovy ve sbirkach apod.?
valna vetsina asi ne, je to jen odpor vuci tomu, aby byl nekdo jiny... za komunismu jsme byli vsichni stejni, tak musime byt i ted asi... kdo vycuhuje z rady, tak je divny, nezodpovedny a meli bysme ho umlcet...

mne prijde ze to je proste o netoleranci... v zahranici to funguje, ale u nas je to obrovska nezodpovednost... dokonce i ambulantni porod se prezentuje jako kdyby to byla nejaka hruza skoro...

lu777
9. říj 2008

jinak ten epi muze byt nebezpecny pro matku, ale tech pripadu asi neni zas tolik (i kdyz nechtela bych byt ten pripad, kde se neco po...)..... epidural ale hlavne neni dobry pro dite...

dzany
9. říj 2008

romano, tak to je fakt blbý ☹ samozřejměn že jsem si o něm dostatečně četla a nejsem z něho happy, a je fakt hrozný když se někomu něco takového stane. já mám zatím asi štěstí - zatím věřím v profesionalitu doktorů, mám jenom dobré zkušenosti a v mém okolí jsou naštěstí všichni kdo jsi dali epi v pohodě. 😉

tannawe
9. říj 2008
kocicatko
9. říj 2008

Dzany, tak to jsme každá někde jinde - já teda potrat beru jako dost zásadní zásah do života ženy i dítěte, ale porod doma? To je prostě jen porod - stejně jako v porodnici - takže nevím, co je na tom tak šokujícího..

Bohužel statistika porodů doma se nevede, ale i tak - o porodech doma jsem sháněla spoustu informací a "nejhorší" co tam maminky potkalo byl odjezd do porodnice... zatímco když slýchám příběhy z porodnic - ty přiškrcené, násilím z maminky vyrvané děti, maminky oblblé epidurálam, nastřižené až bůhví kam etc. etc., tak mě porodnice oproto domácímů porodu upřímně děsí... ano, lékaři také spoustu životů zachrání, ale nejsou bezchybní, takže leckdy i leccos podělají - z toho pro mě plyne, že porod doma i porod v porodnici nese stejná rizika...

zanetka82
9. říj 2008

Já vás teda ženy které chcete rodit doma moc nechápu. Proč? Proč chcete rodit doma co vám tam chybí vždyť tam je to nejduležitější. TA rychlá pomoc kdyby se náhodou něco stalo. 😕 Já rodila v porodnici a bylo to tam skoro jako doma. Já si nemužu stěžovat.

tannawe
9. říj 2008

A nenechte si tim zkazit naladu na cely den... 😉 😉

kocicatko
9. říj 2008

Lu, ten tvůj příspěvek z 11:21 - naprosto výstižný 😉

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
haluskacz
9. říj 2008

oni ti lekari by kolikrat vubec nemuseli zachranovat, kdyby do toho zbytecne nezasahovali, dokud se nic nedeje.

kocicatko
9. říj 2008

Žanetko, já se zase ptám - proč rodit v porodnici? Doma je přeci to nejdůležitější - matka a dítě v naprosté harmonii, PA s profesionálním přístupem a prostředí, které mamince dává pocit jistoty - v klidu se může věnovat kojení, nikdo ji 40x za den nevtrhne do pokoje, necpe dítě "dopéct" do inkubátoru, když to není třeba apod...

lu777
9. říj 2008

Zanetko, tak to jsi asi mela velke stesti nebo male ocekavani, nevim...
ja byla v Podoli, porodni sal i personal bych oznamkovala dvojkou 😀 ale sestinedeli tak ctyrkou, viz muj prispevek vyse...

nevim jestli bych se u pristiho mimi odhodlala, ale bylo by krasny porodit doma a pak misto nasilneho natahovani miminka, aby ho zmerili (malej u toho silene plakal, super privitani na svet 😖 ) a neustaleho otravovani kdecim bych chtela miminko drzet a privitat ho tady a ponuchnat se s nim 😵 a plne si v klidu uvedomit, ze je tady a nebyt vyrusovana ostatnimi, ale mit prostor a cas na prvni prilozeni v klidu, na sladeni, na kojeni....

dyt ten prcek se prave narodil a oni mu hned strkaj teplomer do prdylky, natahujou ho, svitej mu do oci, mejou ho... z pohledu toho miminka je to docela trapeni teda 😖

uz du pryc, nebudu si zvysovat krevni tlak 😝 😅

kristi
9. říj 2008

lu777: no vsak i mne i tobe delali po nar. to same a jeste matkam skakali po brise, ja z toho teda zadny trauma nemam. Ja jsem uvitala informaci, ze nase dite je zdrave

kristi
9. říj 2008

gedren: navrh dobrej, ale myslim,ze na to neni kapacita lidi, proste malo asistentek

haluskacz
9. říj 2008

taky tomu docela nerozumim - proc se zdravotnici tak strasne snazej nacpat vsechny rodicky do porodnice, kdyz by to slo resit jinak. Porodnice by dle meho nazoru opravdu mela slouzit jako pojistka pro pripady komplikaci, a ne jako misto, kam musi vsichni, ale zaroven tam pro ne neni ani misto ani dostatecna pece.

lu777
9. říj 2008

Kristi: trauma z toho mozna nemame, jelikoz si ho vedome nevybavime 😉

ja si proste privitani na svet po 9 mesicich v utulnem pelisku a po namahave ceste uzkymi porodnimi cestami predstavuju jinak...